Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

skoro w I trymestrze nie mozna to czemu mi lekarz zalecil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze powtarzałam że chciałabym miec syna, ale jak zobaczyłam te dwie kreseczki to jest mi to wszystko jedno. chociaz oboje z męzem may przeczucie, ze to bedzie dziewczynka. A co z imionami macie już jakieś typy? pochwalcie się!! :):):):):):):):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie! Alez miałam pietra ! zobaczyłam mala plamke na wkladce odrazu zlapalam za telefon i zadzwonilam do mojego lekarza...byc moze to wczorajsze badanie szyjki macicy w jakis sposob naruszylo troszke dzidzie ...w kazdym razie odrazu kazal wziasc Duphaston 3 tab na raz dawke uderzeniowa co by nie było...no i chyba jest ok bo od kilku godzin wkladka czysta ...jakby co to jutro wizyta ..odpukac ..lepiej nie! a co do imion to ja mysle ze jak syn to Maciej Jozef bo wymodlony u sw,. Jozefa ale podoba mi sie tez Antos i Miłosz ...a dla coreczki Majeczka , albo Marysia ...pozdrawiam wszystkie przyszle mamuski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia12
Cześc kobietki! ja siedze sobie nadal na zwolnieniu. Nie mam żadnych objawów ciąży. Juz zaczynam sie martwić czy wszystko jest wporządku. Ani nie sikam często, ani nie mam mdłości. Jedynie mam bolące sutki i białe upałwy. Boję się czy wszystko wporządku? Przecież byłam tydzień temu na USG i wyszło że jestem wciązy ok. 7 tygodni, ale czy lekarz może się mylić, albo czy ciąża może zniknąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorowa pora! Dopiero goscie wyszli, wiec zajrzalam na chwilke, ale jak widac wszystkie \"ciezaroweczki\" juz spia ;) Ja biore preparat vit. z kwasem foliowym,jodem moj lekarz zalecil mi go juz ok.3 miesiecy przed planowanym zajsciem w ciaze, powiedzial ze mam go brac do 5miesiaca, a potem przejsc na inny, ktory rowniez zawiera to samo, tylko w zmniejszonych dawkach. Co do imienia, to mam takie male przeczucie, ze bedzie chlopczyk, jesli tak, bedzie mial na imie Dorian. Co do dziewczynki, jeszcze nie jestesmy zdecydowani, na jakies konkretne imie. SPOKOJNEJ NOCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdzichu wiertara
no to jak ci lekarz zalecil to widocznie masz brac. Ale wystarczajaca dawka kwasu foliowego na dzien to 0,4 mg. I przewaznie w takich dawkach mozna kupic. To jesli jesz kwas foliowy osobno to lepiej kup takie witaminy ktore go nie zawieraja, bo co za duzo to tez jest nie zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam o poranku !!! Ja już od samego rana za biurkiem, ale mam nadzieję wyjść wcześniej :P Byłam wczoraj u mojej sąsiadeczki, jest w 7 MC, wiecie jak ślicznie wygląda? Wogóle prawie nie przytyła, ma tylko taką piłeczkę, nie mam pojęcia jak ona to zrobiła. W pierwszej ciąży wyglądala jak słonica, przepraszam za słowo ale tak sama siebie określiła. Ciężko jej było się tego pozbyć. Wydaje mi się że teraz się ograniczała w jedzeniu bo nie chciała jeszcze raz przez to odchudzanie przechodzić. Ale to chyba nie jest najlepsza metoda, jak myślicie? Chodzi mi oczywiście o zdrowie dzieciaka. mysza3 mi moja ginekolog powiedziała, że jeżeli biorę witaminy zawierające kwas foliowy to folik momentalnie odstawiam. Co za dużo to niezdrowo ;-) Pozdrawiam Kobietki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soophiee
Witam dziewczyny! chyba za bardzo sie cieszyłam, że nie mam mdłości bo od wczoraj popołudnia cały czas jest mi niedobrze. a jak zasnełam wieczorkiem, to obudziłam się o drugiej i tyle pospałam...:( fatalnie sie czuje. o 10 mam wizyte, zobaczymy co mi powie lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny 🖐️ U mnie tyle sniegu nawaliło przez noc SUPER Wczoraj nie miałam USG bo zaczynam 9 tydzień a robią tu między 10-12 tyg więc muszę być cierpliwa. Założyli mi książeczkę ciążową i dostałam mnóstwo skierowań. Dziewczyny na poranne dolegliwości znalazłam u położnej herbatkę podaję pełną nazwę może gdzieś dostaniecie :) "HIPP ORGANIC hennel drink for morning sickness" ponć rewelacyjna dziś wyruszam na jej poszukiwania do apteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwas foliowy Szczególna rolę w profilaktyce wad cewy nerwowej odgrywa podawanie kwasu foliowego. Kobiety w wieku rozrodczym poza dietą bogatą w kwas foliowy powinny pobierać 0,4 mg kwasu foliowego dziennie. Kobiety planujące ciążę powinny pobierać 0,4 - 1,0 mg kwasu foliowego dziennie cztery tygodnie przed planowanym zapłodnieniem. Kobiety w ciąży powinny przyjmować 0,4 mg - 1,0 mg kwasu foliowego dziennie do końca trzeciego miesiąca ciąży. Kobiety z rodzin obciążonych występowaniem wad cewy nerwowej powinny przyjmować 4,0 mg kwasu foliowego dziennie. Wykazano, że przyjmowanie 4 mg kwasu foliowego codziennie przez miesiąc przed spodziewanym zapłodnieniem i jeszcze przez trzy miesiące ciąży - o 75%zmniejsza ryzyko powstania wady cewy nerwowej u dziecka w rodzinach z obciążonym wywiadem. Skutki nadmiaru - nie jest toksyczna dla ludzi, ale jej zwiększone dawki mogą powodować bezsenność, rozdrażnienie. Tak wiec dawka 0,4 jest raczej dawką dla dopiero strających sie,taką dawkę zwiera większość uniwersalnych preparatów, w ciązy zaleca sie 1 mg na dobe a niektóre żrodla podaja nawet do 4 mg na dobe. Ja biorę 15 mg/doba i tez myslałam że to za dużo bo wszedzie trąbią o dawce 0,4 ale jak troche poszukałam w necie to sie uspookoiłam. Pozdrawiam wszystkie kobietki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwracam Wam uwagę szczególnie na to zdanie: Wykazano, że przyjmowanie 4 mg kwasu foliowego codziennie przez miesiąc przed spodziewanym zapłodnieniem i jeszcze przez trzy miesiące ciąży - o 75%zmniejsza ryzyko powstania wady cewy nerwowej u dziecka w rodzinach z obciążonym wywiadem. tu wyrażnie piszą że dawka 4 mg przez pierwszy trymestr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze , oczywiście ja biorę 1,5 mg a nie 15 mg :D 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ Ja też przedwcześnie cieszyłam się brakiem mdłosci. Dopadły i mnie;) ale nie jest najgorzej. Czuję je wtedy gdy jestem głodna a jak coś zjem to od razu jest lepiej. No i zaczęły mi się zachcianki wczoraj miałam ochotę na loda ahhhhhhh jaki dobry był z polewa a potem zjadłam 4 jabłka. Wogóle sama robię soczki marchewkowe z dodatkami no i pije actimel. Czuje sie świetnie gdyby nie senność w ciągu dnia. W dzień nic mi sie nie chce jedynie pies zmusza mnie do wstania z kanapy. A wieczorem i w nocy cudo mogę wszystko robic oby nie spac. Ja biorę centrum materna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a\'propos wczorajszego tematu brzuszków. Moja kuzynka jest też w ciąży (pospieszyła się o 3,5 tygodnia) ma termin na koniec sierpnia. Fajnie bo będą w rodzinie 2 brzdące w jednym wieku. w tej chwili ma brzuch nie brzuszek. wielkość porównywalna do około 6 miesiąca np u mojej koleżanki. Jestem ciekawa jak u mnie będzie bo mój zaokrąglony jest także dosyć dosyć jak na 9 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kobietki:) U mnie musze przyznac ze mdlosci sie uspokoily chociaz sa dania, ktorych chocby nie wiem co nie rusze np ryby, ktore przed ciaza uwielbialam teraz kompletnie mi nie wchodza wrecz mnie odrzuca na sama mysl. Jesli chodzi o samopoczucie to nie jest zle pogodzilam sie z mysla ze co ma byc to bedzie, chociaz jestem jakos dziwnie spokojna. Wszyscy radza mi skonsultowac sie z jeszcze innym lekarzem i zobaczyc czy postawi ta sama diagnoze i zrobie tak. Co do przeczucia co do plci to w I ciazy przeczuwalam dziewczynke albo raczej bardzo chcialam dziewczynke, urodzil sie chlopaczek. Teraz nie wiem czemu, wydaje mi sie ze bede miala drugiego synka chociaz moge sie mylic wiec narazie mysle zarowno o chlopcu jak i o dziewczynce. Imiona mam wybrane ale do przedyskutowania z mezem. Chlopiec bedzie mial na imie Dawid albo Jonatan, a dziewczynka Nicola albo Adrianna. Pozdrawiam Was goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ciężaróweczki. Dziś czujemy się nawet znośnie :-) Co do przeczuć płci to nie wiem czemu ale ja cały czas myślę o chłopczyku. Nie mogę przestawić się na żeńską płeć. Więc chyba będzie synuś:-) :-) :-) Imiona dawno mamy wybrane: Wiktor ( a ewentualnie Basia, choć tego nie podejrzewam) :-) Pozdrawiam cieplutko i śnieżnie. Miłego dnia dziewuszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ale dziś miałam ciężką noc. W środku nocy obudziłam się, bo mnie mdliło. Pomęczyłam się trochę w kibelku, potem wypiłam kakao i mi przeszło. Odnośnie imion dla dzieciątka, to jeszcze o tym nie myślę. Nie chcę wiedzieć co się urodzi, nie chcę się nastawiać na konkretną płeć. Co będzie to będzie. Będę się cieszyć, byleby szczęśliwie się urodziło. Od dziś jestem na zwolnieniu, więc będę tu częściej zaglądać :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam przyszle grubaski ja niestety dzis od 2 w nocy mialam mdlosci!juz niewiem co rpobic aby bylo lepiej.nie moge sie doczekac 3 miesiaca bo mam nadzieje ze mdlosci mnie opuszcza!czuje sie tylko wtedy dobrze jak jem lub pije:(jesli chodzi o przeczucia to mi sie wydaje ze bedzie chlopak!moze zrobimy 2 tabelke z naszymi typami a po porodzie zobaczymy ile sie sprawdzilo?!powiedzcie mi jakie mialyscie robione usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia12
cześc kobietki! właśnie wróciłam z wynikiem z toxoplazmozy- chyba jest zły. Troche się podłamałam. Wyszedł IgG + 382IV/ml. czy ktoś wie co to znaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o boziu jak mnie znowu mdli, oj z tą toxo to nie wiem co to może znaczyc, może to tyko przeciwciała, na + nie znaczy że jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuski-bylam wlasnie u ginki i wkurzylam sie jak nie wiem co-mialam miec robione usg,ale okazalo sie,ze na kase chorych robia dopiero po 11tygodniu-ja jestem w 10,wiec chcialam umowic sie z moja ginka prywatnie,a ona mowi,ze prywatnie bedzie przyjmowac dopiero za 2tyg.bo zle sie czuje i pracuje tylko tyle ile musi czyliw przychodni-kurde,nie chce zmieniac lekarza,bo to super fajna babka i dobry lekarz ale ja zwariuje przez ten czas.tak zazdroszcze Wam ze widzialyscie juz swoje malenstwa.....a ginka mnie uspokaja ze wszystko ok,ze wyniki dobre,ze brzuszek ladnie rosnie itd. ze wiecej bedzie widac itp.pozostaje mi tylko uzbroic sie w cierpliwosc-tylko jak to kurde zrobic????a poza tym dzwonili z pracy z pytaniem kiedy wroce,a ja mam ich gleboko w d....pie i bede jeszcze na zwolnieniu,bo nie mam zamiaru uzerac sie ze stadem kichajacych bachorow-zwazywszy na to,ze 30km ode mnie 19latka umarla na sepse-bede siedziec w domu ichronic moje dziecko-tojest najwazniejsze.milego dnia-ale sie wyzalilam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez niestety nie mialam jeszcze usg:(strasznie nad tym ubolewam1co najgorsze dopiero na poczatku marca jest wolny termin-wiec niewiem czy wytrzymam do tego czasu!Chyba pojde do innego lekarza bo chce zobaczyc juz mojego brzdaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniłekjg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja przed ciążą ciagle gadałam że chcę mieć córkę, ale odkąd jestem w ciąży to mam silne przeczucie że to Kubuś. Ale jeżeli się mylę to będzie Ewa albo Agnieszka ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u nas bedzie Alicja albo Kacper-ja wolalabym dziewczynke,a maz chlopaka,ale tak naprawde to wszystko jedno,a przeczuc co do plci nie mam zadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny , chyba jednak nie dopiszę się do tabelki :( Wg USG to 6 tydzień, wg OM końcówka ósmego. Wymusiłam na lekarzu USG bo nie chciał robić, potem stwierdził, że dobrze zrobił. Mam iść do niego za tydzień. Wyglądan na to, że nie będzie maluszka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze dla Moni12 No to ja Ci też podam normy: IgG 0-6.5 IU/ml IgM wynik ujemny: 0.0 - 0.9 wynik wątpliwy: 0.9 - 1.1 wynik dodatni: >1.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soophiee
Pożale sie troszkę. byłam u mojej gin. moge łykać tylko kwas, a reszte później. Ogólnie to powiedziała, ze mało przytyłam i że ze względu na moje wcześniejsze problemy z kręgosłupem i młody (???) wiek, musze ograniczyć wychodzenie z domu, jeżdzenie autkiem i ogólnie najlepiej żebym leżała w łóżku cały czas. Zapisała mi też dawki rutinoscorbin i witaminy C na przeziebięnie. Zrobie wszystko dla mojej kruszynki (przeczuwam, że to będzie NATALKA) więc biore urlop dziekański po zdaniu ostatniego egzaminu. Kłade sie do łóżeczka, po tej nieprzespanej nocy. ehhh.. mam nadzieje, ze wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×