Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Witajcie Mamuśki!!!!! Rinka ja też biorę Feminatal 1x 1tabl a do tego 2x1 kwasu foliowego i 2x2tabl luteiny. I tak od pierwszej wizyty tj. 4 tygodnia ciązy. Teraz jestem w 12 i nadal biorę. W poniedziałek odbieram wyniki czynnika Rh. Mam nadzieję, że będzie zgodny. Ale przecież i konflikt serologiczny można leczyć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuKrEcJa*
pozdrawiam wszystkie mamuski w to mrożne popołudnie:) Trzymajcie sie cieplutko:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam Was dziewczyny, Sakahet: Ty tez jestes z Gliwic?? Ja zastanawiam się nad porodem w szpitalu w Pyskowicach, tak mi wszyscy zachwalają ten szpital. No i któryś raz juz szpital ten dostał nagrode w programie \"Rodzic po ludzku\". Nie jestem przekonana jeszcze na 100%, ale caly czas zastanawiam sie nad Pyskowicami. Co do feminantalu ja tez biore 1 tabl. X dziennie + 1 tabl. folik + 2 X dziennie duphaston. Pozdowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia 12
czekam poniedziałklu jak nigdy, bo wtedy odbiorę wynik na tokso, który wskaże czy aktualnie jestem chora na te chorubsko. Dziewczynki ja też biorę Feminatal,ale on w składzie swoim ma już kwas foliowy i to 400% dziennego zapotrzebowania, więc uznałam, że nie musze brać już kwasu foliowego. Trzymajecie z amnie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti Jeśli nikt nie zgłosił się do współtworzenia strony to ja się zgłaszam - nie pracuje i zawsze mam czas :) \\jeżeli nie odpowiada Tobie moja propozycja z różnych powodów to oczywiście zrozumiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mogę pomóc w stronce - jak będziecie potrzebowały pomocy - tworzenie stron to moja specjalność :) Jak tam mamuśki dziś samopoczucie? dziś taka piękna pogoda, słoneczko zagląda od rana do okna :) Dziś czuje się wyśmienicie, zero bólów, zero objawów :) Dziś u mnie pyka 9 tydzień :) oby jak najszybciej do 12 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pażdziernikówki
zalozyly swoj temat miesiac pozniej a juz nas przegonily, malo kto tu pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ u mnie taka piekna pogoda że chce sie żyć nawet z dolegliwościami. Juz nie mogę się doczekać pierwszego USG (chyba w tym tygodniu), i wyjazdu do polski (2 marca) trochę się pomęcze w aucie no ale na samolot było za późno (niespodziewany urlop męża) tylko prom mnie przeraża - buja. U mnie nik nie wie że przyjeżdzamy zrobimy niespodziankę wszystkim :) a ja cieszę się jak dziecko. pozdrawiam Was wszystkie bardzo gorąco i idę zaspokoić ssanie w żołądku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda, pażdziernik nas wyprzedził.... u nas nie ma z kim porozmawiać :( chyba większość w pracy buszuje po sieci :) chyba,że wykorzystujecie słoneczko...:) ja niestety nie moge - zalecenia lekarza - leżenie - już 3 tydzień :( mąż szykuje papiery do skarbówki, a ja w łóżeczku z komputerem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o nie!!! październik nie może nas wyprzedzić! ja też biore feminatal 1x 1tabl , 2x1 kwasu foliowego i 2x2tabl luteiny. Miśka_26 ja tez mam leżeć w łóżeczku, dlatego odpoczywamy z moją kruszynką i mężem oglądając broszury klinik, które dała mi ginekolog. choć do TEGO dnia jeszcze troszke...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z nudów szukam już innych tematów.... na każdym forum ktoś jest - tylko nie u nas :( Pepetti nie denerwuj się 5 dni to nie jest nic złego - będzie wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kofii
Czesc dziewczyny! Ja rowniez mam termin na wrzesien, dokladnie 06. Ciesze sie, ze jest nas tyle. Teraz jestem w 12 tygodniu, prawie, i zaczynam czuc sie coraz lepiej. Przechodzilam wymioty, bole i zawroty glowy, sennosc, zmiennosc nastroju itd. Teraz jest juz ok. Przeszlo. To bedzie moje trzecie dziecko, a mam juz dwoch synow. Ta ciaza jest troche niespodziewana, powiedzialabym, ze bardzo. Na poczatku bylam niezbyt szczesliwa, ale naszczescie to juz minelo. A jak zobaczylam te bijace serduszko na usg, to zaczelam sie cieszyc. Mam nadzieje, ze przyjmniecie mnie do swojego grona i milo spedzimy razem czas w oczekiwaniu na nasze dzieciatka. Pozdrawiam wszystkie wrzesnioweczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Miśka_26 - ;) ;) Wiem, wiem - 5 dni to nic złego... ale jak wygląda to inaczej niż wcześniej to człowiek ma stresa. Dziewczyny, nie martwcie się konfliktem serologicznym. W dzisiejszych czasach lekarze potrafią sobie z tym radzić. Ja jestem \'dzieckiem\' z konfliktu serologicznego (mama Rh-, tata Rh+, starszy brat). No i chyba zdrowa jestem :) ****niunia**** < Miśka_26 - jutro wyślę Wam zaproszenie do bloga. Nie mam powodów by Wasze propozycje mi nie odpowiadały. Chcę by to była nasza strona. Abyśmy zamieszczały tam ważne dla nas informacje. Właśnie siedzę nad naszą tabelką. Też ją tam wrzucę. Będzie bardziej czytelna. :) No, a odnośnie październikówek - to obciach!! Musimy nadrobić straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kofii - zaglądaj tu często, im nas więcej tym raźniej :) A takie \"niespodzianki\" podobno najbardziej kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co ja do tej pory też żyłam w przekonaniu, że w dzisiejszych czasach konflikt serologiczny to nic wielkiego. Moja mama też jest Rh ujemna a tata dodatni a ja jestem drugim dzieckiem i konfliktu nie było . Ale to nie takie proste. Okazuje się że obecnie leczenie konfliktu to tak naprawde zapobieganie jego powstaniu , a jak już ma się przeciwciała to właściwie można tylko badać ich poziom, Wszystko dobrze gdy jest on niski , przy wysokim pozostaje jedynie leczenie wewnątrzmaciczne polegające na przetaczaniu krwi płodu co ok.10-12 dni az do 38 tyg. ciązy, Jeśli poziom jest bardzo wysoki przeciwciała matki mogą niestety zniszczyć płód. Wierzcie mi jestem teraz na bieżąco w tym temacie i wcale nie jest to takie proste. Aha, jeśli pierwsze dziecko jest dodatnie, a drugie ujemne to nie ma konfliktu, podobnie jeśli pierwsze jest ujemne a drugie dodatnie też nie ma , problem może pojawić się ( nie musi) jeśli dwoje dzieci po kolei jest dodatnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti kochana jesteś , ale to że Twoja mama jest ujemna a tata dodatni nie oznacza że jesteś dzieckiem z konfliktu. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zapomniałam dodać : trzymajcie kciuki za reszte moich badań w tym kierunku, bardzo tego potrzebuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinka84
Witajcie dziewuszki. Z tym rh - jak się okazuje nie ma takiego problemu wielkiego, także niech nas to już nie dręczy (sam gin tak powiedział) :). Dziewuszki a wiecie może kiedy najwcześniej można na usg zobaczyć czy to facet czy dziewczynka? Wy chciałybyście znać płeć jeszcze przed narodzinami? ja już nie mogę się tego doczekać. Mnie się wydaje, że to tak można chyba lepiej sie przygotowac do przywitania maluszka,( chociaż niespodzianki to fajna rzecz...). jak sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak teraz chyba ja pisze sama do siebie Miśka_26 - witaj w klubie, już z nudów zaczęłam czytać forum z terminem na pażdziernik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rinka84
Irysku co do rh- mówił, że w tym momecie to już nie jest problem, jeszcze gdy już wiadomo o tym we wczesnej ciąży, to potem lekarze juz wiedzą co z tym robić, żeby wszystko było dobrze, co do odczynu Coombsa, to jeśli stwierdzono nawet coś nie tak, to jeśli to wiesz już teraz wcześniej, to lekarz też będzie wiedział juz jak Ci pomóc, ale pewne jest, że nie stanowi już to dużego zagrożenia,bo po prostu wiadomo co z tym robić. moze trochę Ci nieprecyzyjnie to wyjaśniłam, ale on mi to tak tłumaczył, tak prosto.W każdym bądz razie to wcale nie jest takie straszne jakby się mogło wydawać, i wygląda na to ,że jak jesteś pod ścisłą kontrolą lekarza, to wszystko będzie dobrze. A kiedy masz wizytę u swojego gin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irysku - nie wczuwałam się w szczegóły. Wiem, że były problemy, że przez całą ciążę było bardzo dużo strachu o moje życie. Ale szczegółów nie znam. Nie martw się wszystko będzie dobrze. Na pewno będę trzymać za Ciebie kciuki ❤️ rinka84 - narządy płciowe wykształcają się ok. 10 tc, na usg 4D widać już około 12-14 tc, na zwykłym najczęściej ok. 18-20 tc, ale doświadczony lekarz i dobry sprzęt potrafią zobaczyć nawet w 15 tc. Ja pierwszą ciążę podpatrzyłam w 19 tc, a drugą w 16. Dwukrotnie się to sprawdziło. Tym razem nie chcę znać płci dziecka. aniołek - odnośnie szpitala w Żyrardowie to nie mam żadnych informacji :( Twoje rejony są mi zupełnie obce. Nawet chyba nigdy nie byłam w Skierniewicach. :( A w Łodzi - na pewno w wodzie można rodzić w szpitalu Rydrygiera. Ale nic więcej nie wiem :( justme - grupę krwi i toxo można robić po jedzeniu. Jedzenie nie ma wpływu na grupę, ani na poziom przeciwciał. Na czczo należy być przed badaniem ogólnym - morfologia i glukoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rinka84 już byłam z tym wynikiem, jak go zobaczyłam w piątek to od razu zadzwoniłam i lekarka kazała mi przyjść akurat przyjmuje w piątki. Ponieważ dalej nie będzie prowadziła mojej ciązy więc dokładnie opisala mi jakie mogą być ewentualności i jakie powinno być dalsze leczenie.Z jej słów raczej nie biło optymizmem. Jak stwierdziła są dwie sutuacje w których nie trzeba będzie się martwić. Pierwsza że wykryte u mnie przeciwciała okażą się być przeciwciałami z grupy nie zagrażających dziecku, druga że nawet jeśli będą to przeciwciała anty D lub c ( te są niebezpieczne) to że ich poziom będzie niski i taki się utrzyma przez całą ciąże. Stąd konieczność tych dodatkowych badań. Ale już nie \"katuje\" Was tematem konfliktu bo zdarza się on na tyle rzadko że na pewno żadnej z Was to nie dotyczy. Muszę sama jakoś sie z tym uporać. Tylko dopóki nie ma wyników tak trudno być optymistką. Peppetti ,rinka84 dzięki za wsparcie 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny dziewczyny co zjem to z kibelkiem się dzielę, cały czas jestem głodna i wymiotuję jak coś zjem. Nie daję rady :-o - kiedy to minie, a jak nie minie z 12 tygodniem ??? Nic nie tyję, na wadzeteż nic do przodu ale i do tyłu nic na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×