Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

czesc kobietki-dawno sie nie odzywalam,chociaz czytam Was regularnie-a dzis pisze,bo wczoraj wieczorem poczulam pierwsze ruchy mojego malenstwa-jestem w 19tygodniu wiec bardzo ciesze sie ze to juz-chyba dzis pol dnia przeleze w oczekiwaniu na te mrowki w brzuchu:)moze dzidzius sie rozszaleje i skopie matke?a poza tym dzieki Bogu wszystko ok-usg mam 23kwietnia i juz sie boje,ale staram sie byc dobrej mysli,zapisalam sie tez na 3d na 26kwietnia-jedynym moim pragnieniem jest zdrowie dziecka,ale nie ukrywam ze jestesmy tez bardzo ciekawi plci-bo ja bym wolala corke a maz syna.chyba pozniej pojde na spacerek bo dzis ladny dzien sie zapowiada,a poza tym mam kondycje70letniej babci,wstyd normalnie,wiec trzeba sie troche dotlenic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie wrześnióweczki w ten piękny kwietniowy dzień. Zauważyłam, że ostatnio na forum dużo piszecie na temat bólu głowy. Ja pod koniec marca miałam w ciągu jednego dnia 3 ataki migreny i wylądowałam w szpitalu (o czym już pisałam) z potwornym bólem głowy, wymiotami i ogólnym brakiem czucia we wszystkich częściach ciała. Nie życzę tego rzadnej z Was, ale pewnie \"za dobrze\" by nam było gdybyśmy całą ciążę przeszły bez jakichkolwiek dolegliwości. Byłam wczoraj u mojego lekarza no i w końcu przytyłam 2 kg i po raz pierwszy poczułam swoje maleństwo (17 tc). Niesamowite uczucie. Dziewczyny czy Wam też spada poziom hemoglobiny, bo ja mam już 10,4. Dostałam żelazo w tabletkach, może będzie jakaś poprawa - zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanilam
Cześć dziewczyny! Ja dzisiaj nie przespałam pół nocy, bo wczoraj padł nam jeden komputer. a miałam tam mnóstwo danych z jednej pracy. Załamałąm się. A oczywiście jak na złość nie zrobiłam kopii (na ogół robię raz na 3 dni kopię wszystkich baz danych). Przez te ostatnie bóle brzuszka korzystałam tylko z laptopa i to się zemściło. Okazało się, że w pliku instalacyjnym programu do rozliczeń rocznych był błąd, który uszkadzał cały system. I niestety - dzisiejsza diagnoza - format systemu. Wczoraj z tego wszystkiego znowu mocno rozbolał mnie brzuch. Chyba przez nerwy. No, ale cóż - stało się. Jeśli chodzi o imiona - to rzeczywiście każdemu podoba się co innego. Jak ja powiedziałam swojej mamie, że dla chłopczyka wybraliśmy imię Szymon, to nie powiem żeby przyjęła to z entuzjazmem :) Dla dziewczynki, jak już wcześniej pisałam, będzie chyba Julia - ale chyba. Mężowi ostatnio spodobała się Zosia - ale z kolei teściowa ma jakieś ale. Ale wiecie, co jest najważniejsze, żeby to nam się podobały te imiona - bo to dla naszych skarbów. Na pewno czyjeś ale nie wpłynie na naszą decyzję :) :) :) Peppetti - co do umieszczenia zmian wagi jestem za. Greta78 - fajny pomysł z tą wagą. Jolla25 - nie martw się spadkiem hemoglobiny. To normalne w ciąży. Ważne żeby w porę zareagować, bo anemia nie jest dobra dla kruszynki. Ja na pierwszych badaniach Hb miałam 14,2 a ostatnio 12,1. Musisz się jednak przygotować na to, że po żelazie możesz się gorzej czuć. Oczywiście są pewne produkty spożywcze, które podnoszą żelazo - na pewno natka pietruszki (mój tata każe mi jeść łyżeczkę posiekanej natki dziennie). Chyba wybiorę się dzisiaj na jakiś spacerek, bo za oknem jest po prostu przepięknie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie w ten przesliczny dzien:) wczoraj widzialam mojego kochanego maluszka na szyciutkim usg, p. dr mnie zbadala, wszytko ok, pytalam, czy szyjka sie nie skraca, ale na szczescie nie. golnie jestem baaaardzo szczesliwa, ze wszystko dobrze:) moj malzonek sie spoznil na wizyte, przyszedl jak juz mialam wychodzic, wiec kochna p. Kasia specjalnie dla niego znowu zrobila szybkie usg:) jolka, ja mialam za niski poziom ost., ale zaczelam jesc duzo orzechow, suszonych owocow, poczytalam gdzie jest duzo zelaza i jadlam na okraglo. Teraz juz byl dobry poziom. Niestety mam za wysokie ph, - 7,5 i pani kazala pic wode z cytryna, jesc jogurty, duzo cytrusow. mam nadzieje, ze pomoze. Peppetti, ale mnie az ciarki przeszly jak napisalas, ze wiele dziewczyn nie napisze... dlatego apeluje do Was kochane wrzesniowki, ktore czytaja, a nie pisza: odezwijcie sie, ze wszytko w porzadku!!!! Strasznie Wam wspolczuje tych migren:( u mnie, odpukac, od czasow tamtej jednej paskudy ze 2 m-ce temu na razie spokoj, ale dobrze wiem, jak to jest, jak czlowiek wariuje z bolu:( Co do imion, to tez wybralismy takie, ktore maluszkowi nie beda przeszkadzac (mam nadzieje!:)) Kubus i Ada. Chociaz moje slonce na Kube nie chce sie za bardzo zgodzic i wolaloby Mikolaja. Mikolaj bardzo ladnie, ale mialam ukochanego pieska Mikusia i mowiac do synka mysllabym o psie:P jak ojciec Indiany Jones\'a:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wrzesniówki! Piekny dzisiaj dzień. jak piszecie o tych migrenach to myslę że jestem szczęściarą bo mi właśnie w ciąży bóle głowy ustały( przed były okropne). Za to mam straszne parcie na pęcherz zwłaszcza ok. 4 rano. Budzi mnie starszny bół w dole brzucha i nie mogę załapać w półśnie o co chodzi. jak sie wysikam wszystko jest ok. Co do płci to sama nie wiem co bym chciała. mam chlopczyka więc fajnie byloby miec dziewczynkę, z drugiej strony tylr mam ciuszkow zabawek chłopięcych. Tez fajnie by sie razem wychowywali. No sama nie wiem chociaż ta córcia to każdej mamusi by sie przydala. No a imię to też problem. ja tez tak ja greta lubię oryginalne imiona ale nie udziwnione tylko po prostu wole rzadkie niz te modne.starszy synek ma na imie Norbert. Jeśli bedzie chlopiec to Hubert. a dziewczynka...no to jest problem. podoba mi się Sonia, Alicja, Laura, Marika. A mężowi Karolinka. Zobaczymy. jak będzie znana płec to się zastanowimy. pozdrawiam mamuśki. Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) Jesli chodzi o wage to mnie chyba nikt nie przebije-ja przytylam juz prawie 10kg:( hehe,a jeszcze tyle czasu hehee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja sie ważyłam w poniedziałek - 5kilo!! a w ogóle wydaje mi sie że tego nie widać:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA JESLI tak dalej pojdzie to przytyje ze20 kg do konca ciazy;) ale mam nadzieje ze pozniej zrzuce bo ciezko mi bedzie przestawic sie z rozmiaru36/38 na 44:) najwazniejsze aby dzidzi bylo teraz dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze sie zmobilizowac i przeslac w koncu zdjecie na blog ale moze dzis pojde na usg 3d to przesle od razu zdjecie maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rinka84
Witajcie. Widzę, że dużo nas mogrenowców, mnie też to dopada, ale amol jest w tym przypadku rewelacyjny. Widzę, że rozkręciła się rozmowa o imionach, padło tu imię Natan-moim zdanie najpiękniesze imię na świecie, no ale niestety tylko moim, bo przyszły tatuś kategoryczne się nie zgadza :( . No i u Nas zostaje dla dziewczynki Karolinka, i pojawiło się jeszcze jedno Natasza... My własnie tez nie przepadamy za powszechnymi imionami, dla chłopca wciąż szukamy odpowiedniego. Orientujecie się może ile u was kosztuje USG D3? Miśka no to skąd Ty jesteś, ja Ci wczesniej tam gdzieś napisałam odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rinka84
ja przytyłam już 4kg, a jaki macie obwód brzuszka? ja mam 98cm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie boje, ze ze 30 przytyje!:) ostatnio mam non stop ochote na ryby:) normalnie moglabym tonami jesc rybki z grila, kalmary i krewetki krolewskie, ktorych nie znosilam wczesniej:) ale jako ze krewetki troche kosztuja, to chodze co 2 tyg. do north fisha na kilka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usg 3d w Warszawie albo Lublinie-bo mam taka sama droge w oba miejsca wiec sie orientowalam-200zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Jolla25 - mi też spadł poziom hemoglobiny nieznacznie poniżej normy (hematokryty, krwinki czerwone też). Już od miesiąca zażywam ascofer (żelazo) i witaminy dla kobiet w ciąży, które też mają w składzie żelazo, a mimo to wyniki się pogorszyły. Lekarz wyjaśnił mi to tak: u kobiet w ciąży zwiększa się poziom osocza i stąd te spadki. Jeśli są niewiele poniżej normy (np. 0,1 czy 0,2 poniżej normy), to nie ma się czym przejmować. Jeśli są większe, wówczas trzeba włączyć leki lub/i zmienić dietę - wszystko zależy od konkretnego przypadku. Co do imion, to my jeszcze nie wybraliśmy żadnego. Raczej będziemy wybierać z polskobrzmiących imion, może nawet z tych które były popularne 10-20 lat temu, a które teraz nadaje się rzadko. Poza tym bardzo podoba mi się imię Inga, ale moja koleżanka tak nazwała niedawno córcię i nie chcę dublować. Co do wagi, to też dużo przytyłam. Przed ciążą ważyłam 63 kg, potem w okresie od zapłodnienia do testu ciążowego nagle przybyło mi 2 kg (lekarz twierdzi, że to normalne - organizm zatrzymuje więcej wody), a teraz mam już 69 kg ! Zawsze ważę się rano przed jedzeniem i bez ubrania i teraz boję się stanąć na wadze po obiedzie :) Dzisiaj śniło mi się, że będzę miała synka. Może to proroczy sen ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak na ryby masz ochote to chyba dobrze bo zdrowe sa, ja przez pierwsze 3 miesiace prawie nie jadlam slodyczy no ale teraz nadrabiam hehe ja juz sie nie moge doczekac pierwszych ruchow-zazdroszcze wam dziewczyny ze juz czujecie swoje maluchy:) ja po pierwszych ruchach mam zamiar juz ruszyc w szal zakupow dla malenstwa-widzialm juz takie sliczne body z kubusiem puchatkiem, mam nadzieje ze beda jak maluch da juz znac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi wlasnie pies siostry zezarl centymetr-musze dzis kupic nowy,a przybywa mi 2cm na tydzien,ostatnio bylo 92,no i 3kg na plusie-a jem tyle samo co przed ciaza tyle ze madrzej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia18
Witam Was wszystkie ciężaróweczki! Piękna jest dzisiaj pogoda. Jeśli chodzi o imionka to mnie sie podoba- Aleksandra, Alicja, Bartosz. Mam jeszcze inne typy ale zgodnie mnie i mojemu mężusiowi te trzy się podobają. Jesli chodzi o jakieś dolegliwości no to wczoraj miałam jakis ucisk na nerw z tyłu tak jak korzonki. Wogóle nie mogłam ustac na lewę nogę. Może jest to związane ze skrzywieniem kręgosłupa które niestety mam. Dziewczynki martwię się że to 18 tydzień mija a ja nie czuję ruchów dzidzi. Na szczęście w środę idę na USG. Czy jakby było coś nie tak to bym chyba coś czuła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia ja tez jestem w 18tc i tez jeszcze nie czuje ruchow:( mam nadzieje ze uda mi sie dzis dostac na usg i przestane sie martwic o mojego szkraba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, ale u mnie przepiękna pogoda :) Ja przytyłam 4kg, a obwód w pasie z brzuszkiem (oczywiscie) 97cm. Mysle że ta ciąża jest dla mnie lżejsza niż poprzednia (w poprzedniej przytyłam 25kg a według książeczki zdrowia dziecka urodziłam w 46tygodniu (źle obliczony termin) :) A i wiecie co dziewczyny do tej naszej tabelki możnaby było wstawić rubryczkę z naszymi datami urodzin :) U mnie jak będzie chłopak to będzie David albo Fabian a dziewczynka to juz problem albo Nicola albo Gabriela (ale mężowi sie nie podoba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ide jutro do lekarza i zobaczymy co powie waga :) bo moja w domu nie działa... :) aż strach..hehe bo teraz ciągle chce mi się jeść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogoda jest tak piękna :) już teraz cały świat zobaczy, że mam w sobie Skarba :) do tej pory kurtka to ukrywała...chętnie paradowałabym z brzuszkiem cały dzień.... ale póki jutro nie będę miała usg, to się nie uspokoje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczyny, Ja jak dotąd przytyłam 2 kg, i nie spodziewam się, że będę słoniem bo w pierwszej ciąży przytyłam 10 kg, które zrzuciłam w 2 tyg., ale teraz jestem starsza i może mam inną przemianę materii. U każdego jest inaczej i nie ma się co przejmować wagą, bo i tak nie mamy na to wpływu. Co do imion to każde jest ładne, no może Alfons.....nie bardzo. Każda z nas ma inny gust, inaczej się ubiera, ma różne zainteresowania więc trzeba być tolerancyjnym, bo inaczej świat byłby szary i smutny. Dziś taka piękna pogoda na spacer, a ja niestety w pracy siedzę, fajnie jest nie pracować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK......IMIĘ........MIEJSCOWOŚĆ.......OST. @.....TERMIN......WIEk......WAGA+ aniołekjg..........Julia .....Skierniewice....26.11.........29.08........28.... Laura_28..........Aga.......Gliwice.......... 24.11........01.09.........32.... Szczęściara28....Monika...Łódź.............26.11........ 02.09........29.... Wisniowa.........Ewa.....Bydgoszcz..........26.11....... 02.09........22.... LuKrEcJa :*.......Ania.........Zabrze..........25.11........02,09.... ..2 5.... Agnieszka79.....Agnieszka...Wrocław.......26.11........0 3.09.......28.... justme.............Justyna...Radom............25.11..... .05.09........26.... Kasiak84..........Kasia......Śląsk...............29 .11......05.09........23.... Vanilam.........Marzena......łódzkie.........29.11 .......05.09........28.... Edyta79............Edyta....Oświęcim........28.11....... .07.09........28.... syliak...............Sylwia....pomorskie.......26.11.... ....09.09........27.... daria123...........Marta........lubelskie........03.12.. ....10.09......29.... esa..................esa.......kuj-pomorskie....05.12... .. .11.09.......34.... sakahet........... Gosia......Gliwice............05.12.......11.09...... 24.... syska.............Sylwia .......Tarnobrzeg.....05.12........11.09.......28.... tristeza............Monika...podkarpackie....05.12...... .07.09.......28.... soophiee..........Zosia.........Kraków..........5.12.... ... 12.09.......21.... Tofikowa ..........Gosia......Bielsko-B. ........06.12......12.09........30.... ***niunia***........Dorota....Wolverhampton..05.12...... .14.09......30.... ewapiano...........Ewa.......Szczecin.... ....06.12..... ..14.09.......27.... Diana 24............Diana.....Olsztyn...........06.12. .....14.09. ......24.... Kaja 72..............Kaja......Praga.............08.12.......14.0 9.......34.... Shira23............Magda.....Bydgoszcz.........09.12.... ..15.09......23.... kaska0110.......kasia.......Leiceter.............08.12.. ....16.09.....26.... azazella...........Gosia.......Poznań.............02.12. ....17.09......27.... julllka...............jula........warszawa..........10.1 2......17.9.......25.... zielony_talerzyk...Ola.......małopolska..........11.12.. ....18.09.....25.... 27destiny.............Ania.......Siemianowice.....11.1 2......(?)........28.... Jolla25.............Mariola.....Łańcut..............13.1 2......18.09.....26.... GosiaD............Gosia........Gdańsk..............12.12 ......19.09.....28.... Peppetti.......... Sylwia......łódzkie..............14.12......20.09.....31.... diana shanti.......Ania.......pomorskie...........15.12......20.09 .....27.... Pola40.........Wiola.........Karkonosze............13.12 ......20.09....40.... malagocha333....Gosia......łódzkie................15.12. .....22.09...2...... Rinka84...........Sabina.....Lubuskie..............15.1 2 ......22.09...22.... Miśka_26 .........Marta......lubuskie..............17.12......23.09. ...26....+3 Shiva24............Klaudia....BadenWür............18.12.....23.09.....24.... Irysek .............Ania.......łódzkie...............09.12......23 .09 ....31.... to-tylko-ja....karolina........łódzkie..............20 .12....24,09.....24.... kamyczek-80.....kamila.....dolnoślaskie...........14.12 ... 25.09.....26.... Sisterone.........Aśka....zachodniopom............15.12. ...2 6.09....34.... Luiza342..........Kama......Poznan.................23.1 2.....26.09....25.... AnA82..............Ania......Kraków................20.12 .......27.09....25.... ***Dee.............Gosia...............................21.12......27.09....24.... Samara.............Ola........Śląsk...................22.12......28.09....28.... ksemma..........Kasia........Torun...................22. 12.....28.09............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×