Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

dzisiaj mi głowa pęka, albo od jazdy samochodem - ostatnio tez zle znosze albo od tego wiatru, troche dzisiaj połaziłam i szczerze mówiąć wiatr dal mi sie we znaki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irysku ja mam termin dzień przed Tobą i również jeszcze nie czuję ruchów. Bądźmy cierpliwe a na pewno nam to niedługo ktoś wynagrodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rinka84
Pola40, może wyda się to śmieszne, ale mi na zgage (a tez miałam straszną) o dziwo pomagają lizaki o smaku coli... wcale nie zartuje... no ale to moze ja jestem jakas... dziwna... Dziewczyny a łączycie tak jakoś bez sensu różne smaki, ja miałam ostatnio starszną ochote na śledzie, i popijałam je kakao... można się domysleć jak to się skończyło.... A ja już też czuje nasze maleństwo!!!!!!!!! takie mocniejsze łaskotki, przyjemne delikatne kopniaczki :) W poniedziałek idę do lekarza, może się dowiem, czy mamy córeczkę czy synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pola40 Ja ostatnio sie dowiedziałam że na zgage dobre są ogórki kiszone ale bez skórki, moze spróbuj. ja jeszcze nei mam zgagi ale czytam wszystkie informacje na ten temat bo strasznie tego nie lubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ale jestem padnieta.. Zmeczylam sie tym lazeniem po sklepach. Na dodatek bol gardla zamienil sie w bol migdalow, wezlow i uszu! Nie moge przelykac sliny, bo wtedy mam igly w uszach!!!! Jutro ide do lekarza, bo juz nie daje rady.. moze dostane cos mocniejszego. A jak ja jestem chora na swinke????? malagocha - czyli CRP masz w normie... mi lekarze mowili, ze przestajemy walczyc o ciaze przy wyniku powyzej 20. Czuje ze wszystko jest ok. Gdyby to byly wody to przez tyle dni, przy normalnym trybie zycia, dziura w pecherzu juz dawno rozerwalaby Ci sie tak, ze nie mialabys zadnych watpliwosci. Pola super ze sie odezwalas.. pisz czesciej. Dziewczyny, dziekuje za mile slowa 🌻 Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki!!! Peppetti bądźmy dobrej myśli. Idź do lekarza i wszystko się wyjaśni. Nie stresuj się z góry. Zdrówka Ci życzkę kochana i dbaj o siebie. Ja ze swojej strony pomodlę się dzisiaj za Ciebie i za Twoje maleństwo!! Trzymaj się! Mamo Kacpra - my akurat lubimy takie tłoki, gdybyśmy nie lubiły to by nas tu nie było :) Pozdrawiam. Miśka - ale bajera - taaaakie kopniaki :) ❤️ Moje są jeszcze dyskretne i delikatne...niestety hihihi ;) Najważniejsze jednak, że są ❤️ Kaja - brzuszek kształtny czy nie - to i tak cudowny bo jest domkiem dla maleństwa. Czekamy na zdjęcie 🌼 Azazella to buce w tej Twojej pracy :? Niech się teraz męczą a Ty odpoczywaj i dbaj o siebie :) Żadnych stresów :) Malagocha - cieszę się, że jak napisała Peppetti - wyniki są w normie. Wszystko będzie dobrze, zobaczysz ❤️ DORCIA2605 GRATULUJEMY i witamy w klubie najszczęśliwszych kobiet na świecie - nie jesteś sama :) :) :) Zapraszamy!!! Lukrecja - no to teraz możesz się już w pełni cieszyć swoim błogosławionym stanem i tylko \"pięknie wyglądać\" :) Cieszę się razem z Tobą :) Vanilam - śliczne zdjęcie :) No i miłej imprezki jutro :) Irysek lada dzień poczujesz, ja już też się załamywałam niemal, a tu proszę...3 dni temu ktoś \"zapukał\" do mojego brzuszka :) Życzę Ci żebyś jak najszybciej poznała to cudowne uczucie 🌼 A tak na marginesie to w którym jesteś tygodniu?? Ja jak poczułam pierwszy raz to byłam w 18,3 tc. To moje pierwsz dzidzi. Pola ja też miałam straszliwą zgagę i mi pomagała mięta mocna. No i nie można dopuścić do głodu :) Co u mnie nie było problemem ;) Zielon talerzyk - oby to było TO :) ❤️ RInka84 - GRATULUJĘ ruchów maluszka. Oby częściej i mocniej ;) Dziewczyny czy Wy bierzecie witaminy?? Bo mi położna powiedziała, że to mój wybór a nie wiem czy brać zapobiegawczo czy nie. Czy może bierze się tylko w przypadku złych wyników.... Mój maluch wczoraj był dość mocno ruchliwy a dziś już mniej. Właściwie dopiero wieczorem się troszkę poruszał. Najważniejsze jednak że już to czuję :) Buziaki w brzuszki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć laseczki! Dzisiaj czuje sie dużo lepiej. Ani głowa ani gardło mnie nie bolą więc jestem troche spokojniejsza. Wczoraj chyba troche mnie przewiało, ale jest dobrze. Peppetti zmartwiłam sie tymi twoimi objawami, ale to na pewno porządne przeziębienie, gardło wrednie potrafi dac sie we znaki, trzymam kciuki i czekam na wieści od Ciebie 🌻 kaska0110 - ja wczoraj zamknęłam 18 tydzień czyli dziś 18,1, na razie czekam , w piątek mam wizyte, jak nadal nic nie będe czuła to sie uspokoje dopiero po usg Pola - nie chcesz brać nic na zgagę ale moje koleżanki brały Rennie ( ja na razie nie musze) ale z tego co mówiły lekarze pozwalai im brać to praktycznie bez ograniczeń, więc może to berdzo delikatny środek Póki co podrzwiam Was wszystkie , miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny 🌼 Wlaśnie jem śniadanko i zaraz zmykam do fryzjera. Prześlę na bloga zdjęcie, jak wyglądałam, bo moja mama uszyła mi prześliczną sukienkę - przynajmniej mnie się podoba :) Peppetti - ja jak miałam takie objawy, to zawsze była angina, a że przechodziłam ją trzy razy w roku, to rozpoznawałam ją już w pierwszym stadium. Powiem Ci, że ja też Ciebie nie kojarzę, chociaż rzeczywiście Bełchatów, to małe miasto. Za to mój mąż stwierdził, że tak jakby gdzieś Cię widział :) Oglądasz meczyki półfinałowe siatkówki? Shiva24 - mi pomagała woda pita małymi łyczkami. Ja teraz jestem w 21 tc (20t4d), a pierwsze ruchy poczułam 4.04. Na początku rzeczywiście to były tylko muśnięcia. No ale z dnia na dzień oznaki życia mojej kruszynki są wyraźniejsze. Mąż oczywiście upewnia się w swoim przekonaniu, że to chłopak :), bo wczoraj maleństwo kopało niesamowicie. A tak w ogóle wczoraj stwierdził, że fajnie by było mieć parkę od razu :) :) :) Dobre sobie. Pozdrowionka. Odezwę się chyba dopiero w poniedziałek, jak odeśpię weselisko. Tak w ogóle, to mam nadzieję, że dzisiaj wytrzymam chociaż do oczepin, bo ja zaczynam ziewać już o 21-szej. Trzymajcie się cieplutko 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie bylam juz u lekarza. Na szczescie to nie swinka tylko silne zapalenie gardla. A samo gardlo mnie nie boli, bo wyleczylam je bioparoxem :) Cala noc nie moglam spac z bolu.. w koncu wzielam apap, owinelam sie szalikiem i jakos usnelam. Teraz tez leze w lozeczku z szalikiem na szyi :) Dziekuje za wsparcie w chorobie, jak wiem ze ktos mysli o mnie to jest mi duzo latwiej chorowac. pola40 - ja w pierwszej ciazy tez mialam problemy ze zgaga. Podobno gdy ciezarna ma zgage to rosna wlosy dzidziusiowi. Moj synus urodzil sie lysy :) A tak powaznie to nalezy wyeliminowac z diety czekolade, pikantne i tluste potrawy. Nie nalezy jesc goracych potraw. Powinno sie jesc w malych ilosciach, a czesto. Ja jednak wspomagalam sie medykamentami. Najlepszy dla mnie byl Maalox w mleczku. Moglam pic je bez ograniczen. Przez cala ciaze wypilam kilka butelek. rinka - uwielbiam wedzona makrele.. przegryzam ja winogronami kaska - ja biore witaminy od samego poczatku -elevit. Wychodze z zalozenia ze witaminy maja zapobiegac niedoborom, a gdy juz bede miala zle wyniki to moze byc za pozno. Na poczatku ruchy dzidziusia najbardziej odczuwalne sa wlasnie wieczorem, wczesniej zajete roznymi zajeciami po prostu nie zauwazamy ich. Ale juz niedlugo bedziemy czuly jak nasze malenstwa przekrecaja sie z boku na bok, i nawet czkawke dzidzi. Fantastyczne uczucie! irysek - super, ze jestes :) vanilam  - baw sie dobrze na weselu. Pokazuj fotki , ocenimy zdolnosci Twojej Mamy. Moze Twoj maz jest klientem banku w ktorym pracuje? Wielu ludzi zna mnie wlasnie stad! A jakbym mogla nie ogladac siatkowki!?! oczywiscie, ze tak!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość missarajevo
czesc dziewczyny Czy ktoras z was moglaby mi wytlumaczyc co oznacza to CPR? podobnie jak Wy jestem w ciazy :D:D ale czuje sie jakas niedoinformowana ;p Troche sie niepokoje, bo od kilku dni mam uplawy - tznm od momentu w ktorym zaczelam brac pigulki dopochwowe przeciwko drozdzycy. Ktoras z Was ma taki sam problem? czy takie uplawy sa normalne? strasznie sie denerwuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! Jak mija weekend? Słuchajcie, czy wy też jesteście takie rozdrażnione, wszystko mnie irytuje i przeszkadza. nikt sie nie odzywa - źle, zadzwonią chca przyjść- źle. Mąż mnie irytuje mam wrażenie, ze cos nie gra, albo juz sama sobie wymyślam, nie wiem juz sama:( Cały czas chce mi sie ryczeć i oczy mampełne łez:\"( po za tym strasznie od paru dni boli mnie kręgosłup, tuż nad kościa ogonową i to obojętne cz stoje, siedze, czy lerze. co prawda nie cały czas ale i tak jest to dokuczliwe. ale tu chyba jedynym rozwiązaniem bedzie więcej ruchu. A aha czy przy anami oprócz żelaza powinno sie brac kwas foliowy. pozdrawiam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
missarajevo- co oznacza CPR - nie wiem, ale jesli zrobilas czeski blad i chodzi Ci o CRP - to jest skrot od angielskiej nazwy bialka reaktywnego. Jest to rodzaj bialka, ktorego poziom gwaltownie wzrasta przy infekcjach bakteryjnych w organizmie. Jest to taki rodzaj wojska , gdy cos sie dzieje zolnierze sie mobilizuja do walki :) :) Uplawy w ciazy sa normalna sprawa, tak samo infekcje grzybiczne w ciazy zdarzaja sie czesto. Nie zamartwiaj sie, wszystko bedzie dobrze. powtarzalam to juz nie raz - nie wolno zamartwiac sie wszystkimi przypadkami, o ktorych przeczytacie lub uslyszycie! Was to nie spotka! Nie doszukujcie sie objawow wszystkich powiklan i chorob. Statystycznie tylko 2 % ciaz w II i III trymestrze konczy sie tragicznie. Czyli 2 ciaze na 100! Nas tyle tu nie ma! Wiec zadnej nie spotka zadna tragedia! Na poczatku ciazy liczylam, ze bedziecie mnie nastrajac pozytywnie, a co tu sie dzieje?? Co chwile inna dziewczyna nakreca sie negatywnie! Chyba wybiore sie na wycieczke dookola Polski i odwiedze kazda z Was,przeloze przez kolano i spiore tylek! :):) BUZIAKI 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc moje Drogie Co do mojego malucha..mmm byliśmy w czwartek na USG Ogólnie bardzo sie bałam tey wizyty, jednak okazało się, że ta szyjka wcale nie jest taka krótka jak Pani dr myślała (chociaż mogłaby być dłuższa). Pracować będę do końca maja..taki też, dostałam maxymalny termin od ginki!! A Poza tym, mam mało wód płodowych..i mam pić nawet 2,5 litra wody dziennie Czarno to widze... ponieważ u mnie jest tak, ze wezmę pare łyków i jestem napita Ogolnie z wizyty jesteśmy zadowoleni D nie mógł wyjść z wrażenia, że taki mały bobach jest, aż tak ruchliwy... pokazał nam wszystko co tylko potrafił Podnosił rączki do góry, kopał, ssał kciuka, a nawet ziewał Ma bardzo ładne zdjęcia D również dostał od ginki kilka przykazań (tzn. ma mnie krótko trzymac ..) Dowiedziałam sie rownież, ze bobach rozwija sie bardzo bardzo ładnie, waży ok ok 400g Ginka zna już płeć, ale prosiliśmy, żeby nie mówiła..chociaż D twierdzi, że wszystko widzial (ale co on tam mógł stwierdzic) Ja i tak wiem, że będzie chlopak!! Nam za to było dane zobaczyć nerki wątrobe, oczka..policzyliśmy paluszki Ważę 53,5kg...czyli wychodzi na to, że przytyłąm 0,5 kg w sumie to nie wiem, czy można to uznać za przytycie calusy dla Was 🌼 Ale się rozpisałam osobie mam nadzieje, ze mi wybaczycie, ale jestem strasznie podekscytowana tą wizytą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to-tylko-ja - hormonki Ci szaleja :) To chyba normalny stan - od radosci do placzu niedaleka droga. :) ta dolegliwosc pewnie kazda z nas ma. kregoslup - ruch wskazany, tylko ostroznie. Na blogu jest link do gimnastyki w ciazy, jesli dobrze pamietam to sa tam tez cwiczenia wzmacniajace kregoslup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniowa - to kawal baby z Ciebie :) Super, ze z szyjka lepiej niz myslalas. Dobrze ze dzidzius rozwija sie prawidlowo. Odnosniw picia to miej przy sobie caly czas wode i pij co kilka minut po lyczku. Nie wolno pic duzo wody na raz, bo wtedy wiekszosc plynu przelatuje przez organizm i nic z tego nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Dziewczyny:)) dziękuje za wszystkie rady odnośnie zgagi, może faktycznie jeśli to nie zaszkodzi to kupię malox lub renii. Jesli chodzi o humorki, to faktycznie od śmiechu do płaczu to są milimetry, chwilami aż mi głupio, ze łezki ciekną z byle powodu;) Kręgosłup i kośc ogonowa też mnie boli ale od przyszłego tygodnia mam nadzieję, że juz będę moczyc się na basenie to troszkę odciazy mój kręgosłup. A, mieszanie smaków to mam od początku, chleb z dżemem i śledzie:)) Ale najbardziej ulubiona potrawa to ser biały, pod każdą postacią:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) Poczułam się lepiej i pojechaliśmy wczoraj z mężem do kuzynki do Poznania - drogę zniosłam bardzo dobrze (100km w jedna stronę) i wogóle bardzo dobrze się czuje :) przed chwilą wróciliśmy - oczywiscie kupiłam sobie bluzeczkę ciążową - bo cóz to byłby za wypad bez zakupów..hehe Z tymi kopniakami u mnie to dziwne - był jeden mocny i jeden słaby i dalej cisza... Dziś wpadłam na pomnysł, zeby iść na usg 3d - zadzwoniliśmy do jednej z klinik w Poznaniu i tam gdzie były wolne terminy na dziś - nie nagrywali na dvd :( tylko dawali zdjęcia - wiec nie poszliśmy...wolę dodać 30zł i za tydzień jechać na usg z nagrywaniem :) z drugiej strony żałuję, że dziś nie poszłam bo znałabym już dziś płeć i widziała swoje maleństwo w 3d.... Wszystkim przeziębionym, chorym - życzę duuuużo zdrówka. A tym zdrowym - miłego weekendu na świeżym ppwietrzu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na zgagę najlepsza jest mięta - bo są to ziółka, któe nie szkodzą... a z kręgosłupem to mam tak, że bardzo mnie boli jak mało się ruszam, przeważnie jak mnie brzuch boli i leże cały dzień - to potem nie mogę się podnieść...też chce chodzić na basen - ale muszę zapytać gin, czy mogę. a co do smaków - to ani specjalnie nie mam apetytu, ani tymbardziej zachcianek na cokolwiek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka, u mnie mocnych kopnięc nie ma tylko delikatne przesuwanie się z jednego końca brzuszka na drugi lub lekko w górę. Przeważnie rano i wieczorem:) Miętę piłam na początku przy mdłościach ale wtedy zgagi nie miałam, może teraz faktycznie pomoze:) Właśnie we wtorek zapytam mojego doktora o basen, jesli czuję się dobrze myślę, że nie będzie zabraniał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmykam, bo męzuś zaraz wraca z pracy:)) Miłego wieczorku Wszystkim życzę i pieknej niedzieli:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mamusie :) A mój maluszek nie dość, że jest wstydliwy (jak to okresliła Peppetti :) ) to jeszcze straszny z niego śpioch- szczególnie podczas badań; ciekawa jestem czy ma to po mamusi, która ostatnimi czasu to większość czasu spędzałaby na spaniu bądź odpoczywaniu... Cieszę się, że wyniki badań u was są w porządku; trzymajcie się cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie - a co to są badania usg połówkowe....?? są to jakieś specjalne? czy poprostu bardzo długie i dokładne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka_26: usg połówkowe- polega na rozpoznaniu markerów wad charakterystycznych dla drugiego trymestru; czyli sprawdza się wtedy czy serce jest prawidłowo zbudowane i czy są inne narządy i czy są ok :) to tak w skrócie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam przed poludniem 🖐️ Jak tam samopoczucie przyszylych mamusiek? Ja dopiero zjadlam sniadanko, ktore przygotowal moj kochany maz ;) (smaczna jajecznice ) i zaraz biore sie za rosolek. Trzeba zjesc obiadek i isc pospacerowac, bo pogoda jest cudowna, az szkoda marnowac takiego ladnego dnia 🌻. Piszecie o zmiennych humorach, ja zauwazylam, ze stalam sie bardziej wrazliwa, rozczulam sie czesciej niz zwykle i na dodatek kreci mi sie lezka w oku, przy byle jakim wzruszeniu ;) Oczywiscie zdarza mi sie miec humorki, na szczesie rzadko. Kaska0110 ja biore preparat vitaminowy dla kobiet w ciazy, w Niemczech jest pod nazwa Femibion, a w Polsce- Feminatal N sa firmy MERCK. Przyjmuje go juz kilka m-cy, tzn. 3m-ce przed planowanym zajsciem w ciaze, zaczelam go brac (tak mi zalecil lekarz) i biore nadal. W pierwszym trymestrze sklad byl inny, teraz juz biore zestaw II, od trymestru drugiego. Mam zamiar zazywac, go przez cala ciaze, a moze i w czasie, kiedy bede karmic piersia(na opakowaniu jest napisane, ze tez jest zalecany w tym okresie) .Musze zasiegnac rady lekarza. Dziewczyny odnosnie karmienia piersia, myslalyscie juz o tym?! Ja napewno chce nia karmic mojego maluszka. Podobno do 1roku zycia dziecka, jest zalecane. Zastanawiam sie tylko, czy dziecko bedzie chcialo. Doswiadczone mamusie, jak to z Wami bylo? Zycze Wam milo spedzonej niedzieli! Pozdrawiam i sciskam 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wreszcie cudowna pogoda, obowiązkowy spacerek dziś!! U mnie dziś lepszy humorek:) Staram sie stetoskopem wysłuchąć bicie serca mojej kruszynki ale nie wiem czy to to, mogło by sie juz tak poruszac abym czuła wtedy bym sie mniej martwiła i byłbym spokojniejsza. Życze wam miłej niedzieli:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już po sytym obiadku , a zaraz na spacerek :) też biorę tak jak Shiva Feminatal N - moja ginka powiedziała, że jest najlepszy - ale co lekarz to i pewnie opinia :) MIłego dnia Dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dziś znowu dostałam kopniaka :) aż się boje myśleć co będzie, jak dzidziuś podrośnie- skoro teraz ma taką siłę.... nie czuje wogóle , ani bąbelków, motylków, rybek...nic - ale jak już kopnie :) to, aż mama podskakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×