Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Gość pytanie do Peppetti
dosyć dużo napisałaś o wodach płodowych i dlatego mam pytanie :-) jak pozanałaś że u Ciebie wyciekały właśnie wody płodowe - od czego to się zaczęło ? trochę się niepkoję bo co jakiś czas "coś" ze mnie wypływa - właśnie wodniste i napewno nie upławy - wrażenie jest takie jakbym sikała ale bez ciśnienia i bez wcześniejszego parcia na pęcherz czy miałaś jeszcze jakieś objawy np. gorączkę albo jakieś bóle ? zastanawiam się nad zakupem tych wkładek o których pisałyście ale cena jest dość wysoka za 3 szt. a u mnie czasem cały dzień jest ok więc nie wiem czy jest sens :-o będę wdzięczna za odpowiedź :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi, hi, hi..... Kopniaki z lewej strony zwiastują synka :) Być może jutrzejsze usg potwierzdi tę teorię i moją nadzieję :) A jeśli będzie dziewczynka to też git! Irysek, nie smuć się 🌼 Szczęściara ma rację, stres jest ogromnym wrogiem naszych maluszków! Pozdrawiam was dziewczynki :) Rzadko się odzywam, ale jestem wśród was codziennie i czytam wszystko! I też miałam dzisiaj nerwa, jak kaffe zastrjkowało! Błąd = uzależnienie? Buziaki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irysek na pewno będzie dobrze, nie martw się. Ja mam 0 Rh (-) i mam dostać zastrzyk na przeciwciała w 20tygodniu ciąży dokładnie 3 maja zaraz po USG. A drugi zastrzyk na przeciwciała po porodzie. W pierwszej ciąży miałam konflikt ale w polsce nie dostałam zastzryku w czasie ciąży tylko po porodzie. A tu mam w 20 tyg.. Nie wiem od czego to zależy - może dlatego że to druga ciąża ? dziewczyny czy któraś z was miała zastzryk w czasie ciąży na przeciwciała ??? dziewczyny dajcie jakieś linki z fajnymi wózkami i łóżeczkami :) ja upatrzyłam sobie takie łóżeczko (bardzo podobne miałam przy synku i było super) http://www.bobomarket.pl/img.php?D=1&P=2754363 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia bardzo dobrze ze dają Ci immunoglobuline anty rhD w 20 tyg. i po porodzie . Takie jest książkowe postępowanie ( pod warunkiem że badanie krwi nie wykaże przeciwciał - bo jak już one są to immunoglobuliny nie podaje się) W Posce w zeszłym roku był taki program obejmujący kilka województw gdzie dziewczyny też dostawały immunoglobylinę w 20 tyg. i po porodzie ( po porodzie nie trzeba jej podawać jeśli dziecko urodzi sie z grupą Rh+). Niestety w tej chwili ze względu na duże braki w liczbie potrzebnych immunoglobulin zrezygnowano z podawania w OPolsce pacjentką tego zastrzyku w 20 tyg , a słyszałam ostatnbio że nawet niektóre dziewczyny nie mogą liczyć na nią po porodzie ( i próbują załatwiać sobie z zza granicy) Cała Polska, szkoda gadać .Dodam jeszcze że takie podójne przyjęcie immunoglobuliny zabezpiecza następną ciążę prawie w 100 %. U mnie jednak w tej chwili chodzi o inne przeciwciała nie anty Rh, ale o przeciwciała antykardiolipinowe. Oczywiście mam szanse i na konflikt na tle czynnika rh, bo jestem ujemna a mąż dodatni ale pierwsze badanie nie wykazało przeciwciał a drugie - ważniejsze- dopiero przede mną. Tak więc do całego wachlarza mich dolegliwości konflikt rh może dopiero dołączyć ( oby nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam- oczywiście po porodzie immunoglobuliny nie podaje sie gdy dziecko ma czynnik rh ujemny , tak jak matka, dzięki czemu nie wytworzą sie przeciwciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze dla pokazania jak dziala nasza służba zdrowia, że niedawno doczytałam że powinnam taką immunoglobulinę dostać także po poronieniu zgrażającym ( które miałam na przełomie marca i kwietnia) bo w skutek krwawienia mogło dojść do kontaktu z krwią dziecka, niestety leżałam w szpitalu u siebie w mieście bo nie zdążyłam dojechać do mojego lekarza i nikt mi takiej immunoglobuliny nie podał. Na świecie to standard. Ale to wiadomość dla zainteresowanych tematem konfliktu serologicznego. Już więcej postaram sie nie pisać bo chyba dziś same dołujące wieści Wam przekazuje i jeszcze mnie znielubicie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny Dlugo nie pisalam ale bylam strasznie zajeta. Mieszkamy teraz tymczasowo u tesciow i remontujemy dolna czesc domu wrazie jakbysmy tu mieli zmaieszkac z dzidzia.Maz wlasnie dostal nowa prace i jest szansa ze pojedziemy do polski. Ale jak przyjdzie mi rodzic w KAnadzie to tez musze byc na to przygotowana. To smieszne bo jak nie bylam w ciazy nasze zycie bylo bardzo stabilne i poukladane, mielismy dom obydwoje pracowlismy a teraz jak jestem w ciazy to wszystko jest przewrocone do gory nogami. Ale z jednej strony to dobrze bo cos sie dzieje i dzieki temu sie nie zastanawiam czy nic mi nie jest nie mialam mdlosci ani sennosci w 1 trymestrze. Ok nie zanudzam swoimi sprawami ale wracajac do ruchow dzidzi czy Wy macie takie uczucie jakby ktos WAm dmuchnal pompka do roweru w brzuchu, bo ja tak to wlasnie odczuwam takie dmuchniecia. Zaniepokoilam sie tymi wodami plodowymi bo ja w sumie od poczatku ciazy tez mam uczucie wilgotnosci. Bielizna nigdy nie jest idealnie sucha caly czas sobie tlumacylam ze mam ciagle parcie na pecherz bo mam latam co 5 min na siusiu i myslalam ze to moze sie wiaze z tym. NAwet nie myslalam ze wody plodowe mogly by wyciekac. Ilez to stresow trezba przejsc zanim sie dzidzie urodzi. Ale sie rozpisalam, koncze i pozdrawiam Was wszystkie serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki. Gdzie jesteście? jeszcze w łóżeczkach? Ale piękna dziś pogoda. Wstawać śpiochy bo szkoda dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej-ja juz na nogach od 7-nosi mnie normalnie,bo strasznie denerwuje sie przed usg-a to dopiero na 18,wiec niewatpliwie zwariuje do tej pory:)i na dodatek znowu pogorszyla sie morfologia-ale to u nas rodzinne chyba,bo moja mama w kazdej ciazy(a pochwale sie ze mam 5rodzenstwa) miala przetaczana krew-te sklonnosc mam po niej.biore sorbifer,ale nic nie dziala na mnie.dobra,przestane narzekac,zycze Wam milego dnia a sobie,zeby okazalo sie ze dziecko jest zdrowe,a plec jest zupelnie obojetna.Ciekawe jak zareaguje moj maz,bo to jego pierwsze usg?moze zemdleje....hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daria123 na pewno będzie wszystko dobrze. nie ma co się denerwować. Dziewczynki czy wam też coś wypływa z piersi? Dzisiaj zauważyłam. Czy to normalne? I po co w tym czasie? Pytam bo większość z Was ma termin dużo przede mną. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ malagocha333 mysle, ze wyplywa Ci z piersi siara, podobno juz w II symestrze, tak sie dzieje. Oczywiscie u wszystkich dziewczyn, pewnie bedzie inaczej. Przy kolejnej wizycie u gina, zasiegnij porady, ale mysle, ze to wlasnie to. daria123 Ty masz tylko kilka godzin do USG, a ja caly tydzien, Napewno z malenstwem wszystko dobrze, napisz wieczorem jakie przezycia. Maz napewno jest jeszcze bardziej przejety, od Ciebie! Milego dnia Kobietki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jak pieknie na dworze, az chce sie zyc. malagocha333 - ciesze sie ze u Ciebie ok Irysek - bedzie dobrze, a dzidziusia poczujesz juz za chwile! A odnosnie nerwow w ciazy, to nie wiem czy dzidzius bedzie nerwowy, ale wiem naapewno, ze podczas stresu zwezaja sie naczynia krwionosne i do dziecka dociera mniej tlenu, a to ma olbrzymi wplyw na jego rozwoj. Do \'pytanie do Peppetti\' - u mnie nie trudno bylo rozpoznac czy to sa wody, bo bylo tego bardzo duzo. Zaczelo sie od tego, ze w srodku nocy sie obudzilam i mialam uczucie ze jestem mokra. Poczatkowo nie zdawalam sobie sprawy z tego, ale po kilku minutach zaczelo ze mnie leciec, tak ze po chwili stalam w kaluzy wody. Jesli podejrzewasz wyciek wod to idz do lekarza, sprawdzi Ci poziom wod, w szpitalu moga sprawdzic czy to wody czy uplawy. Pytalas czy mialam wczesniej jakies objawy. Nie. Czulam sie bardzo dobrze, bylam w euforii, bo dzien wczesniej robilam usg i wyszlo fantastycznie!!! lea76 - gdybym miala wybor, rodzilabym w Kanadzie. Maja tam fantastyczna opieke poloznicza. I najwazniejsze dla nich jest dziecko! daria123- trzymamy kciuki za usg malagocha333 - to co wyplywa Ci z piersi to siara. Piersi przygotowuja sie do produkcji mleka. Najczesciej w pierwszej ciazy pojawia sie to w 5-6 miesiacu, w kolejnych ciazach przewaznie pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Peppetti! Napisz jak sie czujesz? Przeszlo Ci juz przeziebienie? A Twoj synek? Pewnie tuli sie do brzuszka :) Wiecie, ja niestety nie mam rodzenstwa, a szkoda uwazam ze jest to napewno cudowne uczucie. Jesli wsyzstko bedzie dobrze, to planuje 2 dzieci :) Peppetti wyslalam Ci fotke z brzuszkiem 🌻 Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziesc dziewczynki! Ja dzisiaj wstałam w troche lepszym nastroju. Postanowiłam sobie, ze postaram sie nie denerwować. Co ma być to będzie. Jutro ide do lekarza to dowiem sie wszystkiego. Wiem ,że nerwy nie służą w ciązy tylko tak trudno nad nimi zapanować. Miśka też Cie podziwiam za to że ciągle coś kupujesz, w sklepach , na allegro. Ja szukam czegoś na komunie siostrzeńca i jestem lekko podłamana. Większość strojów to stroje sportowe a ja potrzebuje czegoś eleganckiego. Zresztą nawet tak na co dzień nie bardzo mam w czym chodzić, wydaje mi sie ze wszedzie te ciuchy takie dziwaczne albo bardzo ciemne, nawet nie sądziłam ze tyle czarnych rzeczy szyją dla kobiet w ciązy. A ceny to po prostu przegięcie. Zwykła bawełniana podkoszulka 80 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Irysku 🌻 Ciesze sie, ze humorek Ci sie poprawil :) Napewno jest wszystko w porzadku z maluszkiem 🌻 Jutro sie o tym przekonasz. Dziewczyny, ja jeszcze nigdy nie kupilam nic przez internet, to samo z katalogami. Nie wiem czemu ale mam uprzedzenie, uwazam, ze jak znajde cos w sklepie, przymierze, to wtedy moge kupic. Wkoncu nie raz mi sie zdarzylo, ze na manekinie ciuch wygladal rewelacyjnie, natomiast na mnie niespecjalnie ;) Nie wiem jak w Polsce (chociaz powinno byc podobnie), ale w Niemczech, w H&M i C&A sa fajne ciuszki ciazowe. Ja juz kilka kupilam i mam zamiar znowu wybrac sie tam na zakupy, po kilka ciuszkow, z letniej kolekcji. Oczywiscie bez przesady, nie mam zamiaru wydawac majatku na ubrania ciazowe. Teraz mam 2pary lnianych spodni (rewelacja na lato), ktore nosze na zmiane, kilka T-shirtow i sliczna sukieneczke. Lacze to wszystko z moimi ubraniami sprzed ciazy i jest o.k. Uwazam, ze spodnie sa najwazniejsze. Ja sie jeszcze mieszcze w moje \"stare\" jeansy, ale uwazam, ze nie ma sensu meczyc malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kobietki :) ale dziś miałam koszmarną noc..mąż się czymś zatruł i prawie całą noc nie spaliśmy...mało się nie wykończył i nie chciał, żebym zadzwoniła po pogotowie..ach ci faceci.. a mnie chyba z nerwów rozbolał brzuch i do rana się tak męczyłam, dziś za to mam migrenę i brzuch dalej taki napięty - muszą wziąść nospe :( a dziś taka ładna pogoda... obiecałam kolezance, że zrobie jej tipsy - ale nic z tego..nie wychodze narazie z wyrka... odnośnie zakupów na allegro - to sama sprzedaje wszystko co już nie potrzebne :) od ładnych paru lat , no i po za tym sprzedaż towarów z naszego sklepu w większości opiera się na sprzedaży na allegro - więc dla mnie to normalne..hehe a często uda się wypolować coś super niedrogiego i extra wyjątkowego.. no dobra,nie zasmucam już :) MIŁEGO DNIA BRZUCHATKI :) jak wróce do żywych , to zaglądne tu...a teraz mówię dobranoc :) idę spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shiva24 no niestety w Niemczech H&M i C&A to luxus dla ciężarnych..a w Polsce tragedia... byłam ostatnio w Poznaniu i w jednym z H&M wogóle nie było tego działu, więc wysłali mnie na drugi koniec miasta - a tam jeden wieszak i kilka marnych ciszków;...fakt kupiłam spodnie, dałam za nie 150zł - a w sumie bardziej jestem zadowolona z tych za 20zł z allegro :) w maju mam wesele i muszę coś eleganckiego kupić i wtedy właśnie wybiorę się do frankfurtu - to tylko 70 km - a szansa na udane zakupy w H&M i c&a 100% :) ok znikam, bo oczy mi się lepią...papapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miska_26 Lepiej juz Twojemu mezulkowi? Wspolczuje 🌻 Wyspij sie pozadnie i zregeneruj sily :) Ja niestety tez dzis nie mialam spokojnej nocy, moj Skarb jest w delegacji, a ja cala noc snilam jakies koszmary i co chwile sie budzilam, potem obudzilam sie juz po 5.00 i nie umialam wogole zasnac. Wkoncu po jakies godzinie lezenia i rozmyslania usnelam. Mam nadzieje, ze dzis bedzie lepiej, a jutro moj Misiek juz wraca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To rzeczywiscie niesprawiedliwe. Ja za spodnie dalam po 30euro za pare - wiec tu widocznie jest taniej. Nie wspomne juz o porownywaniu cen do zarobkow. W Polsce powinny byc nizsze ceny. Mysle, ze napewno cos szalowego znajdziesz na wesele :) Ja naprzyklad lubie tuniki - niekoniecznie ciazowe, ladnie podkreslaja brzuszek :) i tuszuja \"boczki\" ;) Papa Miska_26 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shiva24 , no właśnie najchętniej kupiłabym jakąś tunike ze spodniami w komplecie , bo u mnie dosyć szerokie biodra i masywne uda, albo jakąś sukienkę letnią ale sukienek fajnych to już w ogóle nie ma . Komunia jest 20 maja więc, jesli sprawdza sie prognozy pogody, moze byc upalnie i dlatego sukienka przewiewniejsza. Ze sklepem H&M mam podobne doświadczenie jak Miśka , ten w którym byłam miał kilka sztuk odzieży ciążowej, koszmarnie drogiej, w szaro czarnej kolorystyce, zero wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas jest naprawde spory wybor. Ja np. za 20euro kupilam fajna sukieneczke ciazowa, mozna ja nosic na gole cialo, albo pod T-Shirt i spodnie - jest z bawelny, wiec idealna na lato i swietnie sie prezentuje. Mam nadzieje, ze do 9m-ca sie w niej zmieszcze. Nie wiem dlaczego w sieci H&M w Polsce, sa tylko ciemne ciuszki, tu sie raczej nastawiaja na jasne kolorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czuje sie juz przyzwoicie.. Jeszcze dzien,. Dwa a zapomne o chorobsku. Moj synus jest w przedszkolu :( On uwielbia sluchac jak dzidzius kopie. Co chwile przyklkada ucho do mojego brzucha i slucha moich flakow :):):) fotke dostalam, ale wrzuce ja na bloga jak wlacze swoj komp. Teraz pisze w lozku na palmtopie, obrobka zdjec na tego typu komputerze to mordega. Irysek - mnie tez przerazaja czarne ciuchy dla ciezarnych I to jeszcze na wiosne. Ja chce chodzic w zoltych, turkusowych, zielonych ubraniach!! Odnosnie zakupow przez internet to jestem maniaczka. Zrobilam juz kilkaset takich transakcji. Kupuje wszystko - ciuchy, buty, sprzet rtv, kosmetyki. Nigdy jeszcze nie zostalam oszukana. Ale trzeba robic to rozwaznie. Dla mnie to koniecznosc - 1 - sklepy nie pracuja cala dobe, gdy wychodzilam z pracy to sklepy zazwyczaj byly juz zamkniete 2 - zakupy z malym dzieckiem na reku nie naleza do przyjemnosci, a nie mam mozliwosci pojscia do sklepu bez dzievka 3 - jestem wybredna i niezdecydowana klientka, czesto sprzedawcy traca przeze mnie cierpliwosc A w internecie moge tysiac razy ogladac dana rzecz. Miśka_26 - odpoczywaj i wracaj do formy Ja tez mialam kiepska noc - moj synus mial chodzone. Co chwile przychodzil do nas do lozka, potem wracal do siebie i tak w kolko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak mi sie przypomniałao Peppetti - podobno w Twoim mieście jest jakiś spory sklep z cuszkami ciążowymi, to prawda? mogłabyś napisać mi na jakiej ulicu, może kiedyś przy okazji uda mi sie tam zajrzeć. Wiesz że u nas jest aż JEDEN sklep ciążowy i jeszcze na dodatek jest w nim mnustwo rzeczy jesiennych ze sztruksu, a pani na razie nie będzie zamawiać nowych bo przecież jest taki wybór i musi najpierw wysprzedać to co ma na sklepie. Normalnie prowincja sie zrobiła z tego mojego miasta. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też robie zakupy przez internet, ale właściwie kupuje wszystko poza ciuchami, mam taką figure że sporo rzeczy na mnie nie pasuje i choć można najczęściej je zwracać to szkoda mi kasy na podwójną przesyłkę i zero zakupu. Jak coś jest dobre w biodrach to za duże w pasie albo w biuście i odwrotnie. Ale popieram że zakupy przez neta są super i troche uzależniają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Taka piękna pogoda, a ja o 11 idę do lekarza....na aminopunkcję... Trzymajcie za mnie kciuki (boję się trochę). Jednocześnie chcę się z Wami pożegnać do 7 maja, bo w sobotę wyjeżdżam do Polski, życzę Wam miłego odpoczynku w te wolne dni, trzymajcie się ciepło, będę o was myśleć, pa, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irysku - nie mam pojecia gdzie u mnie jest spory sklep z ciuszkami ciazowymi. Tak jak pisalam robie zakupy przez internet. Realne zakupy robie najczesciej w Lodzi - jestem tam przynajmniej raz w tygodniu. Jedynie co w tej chwili sobie przypominam to w Skarbku (na ul. Pabianickiej) jest stoisko z odzieza firmy 9fashion. Ciuszki fajne, ale tez drogie. Mozesz popatrzec na ich stronach internetowych. Moze Vanilam cos napisze. A wlasnie Marzenka czy chodzilas wczoraj po miescie w okolicach 18??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×