Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

kaja72 napewno bedzie wszystko dobrze🌻 Milego pobytu w Polsce :) Dbaj o Was , buziaczki 😘 pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny 🌻 u mnie tez piekna pogoda - własnie pralkę nastawiłam wywiesze ciuszki w ogródku chwila moment wyschną. Ja też na allegro działam juz długo i naprawdę można kupić super rzeczcy czy przedmioty. W sumie ciuchów mało kupuję bo faktycznie ciężko dobrać ale zabawki ,książki a nawet ostatnio zaglądam za czymś dla maluszka jakis bujaczek fajny czy wyjątkowo może cos w oko wpadnie. Uzaleznienie niesamowite :) kaja72 bedzie dobrze nie martw sie - i daj znać jak wrocisz (nie wiem ile się czeka na wyniki). Jak trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Dawno się nie odzywałam, miałam bardzo dużo na głowie (w tym przetarg za przetargiem w pracy i \"mały\" remont - wymiana wszystkich okien w mieszkaniu), ale starałam się Was czytać na bieżąco. Trochę nastraszyłyście mnie rozmowami o skracaniu się szyjki macicy, teraz mam takie schizy, że pewnie mi też się skraca. W poniedziałek idę do lekarza, więc pewnie dopiero wtedy uspokoję się. Na razie nic mnie nie boli, nic ze mnie nie wypływa, czuję się OK, tylko jestem strasznie senna. Wczoraj skończyłam 20 tc, czyli dokładnie półmetek :D Mały często łaskocze mnie, czasem lekko kopnie, ale na razie jest bardzo delikatny dla mamusi ;) Orientujesie się, co ile należy robić badania na przeciwciała w przypadku potencjalnego ryzyka konfliktu na tle czynnika Rh ? Po stracie poprzedniej ciąży dostałam w szpitalu immunoglobinę. Na początku tej ciąży (chyba 8 tc) miałam robione badania na przeciwciała - wynik ujemny. Na razie lekarz nie kazał mi powtórzyć badań, ale trochę się niepokoję. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, przez wczorajsza awarie na kafeterie, nie miałam z kim pisac. i w ogole było jakoś tak dziwnie bez was. Za to wczoraj, pojechaliśmy z mężem na krótkie zakupy (dalej boimy sie co bedzie z tą moją szyjką.) ale i tak poszaleliśmy. jak tylko bede miala siłe, to od razu wysle Peppetti zdjęcia żeby dała na bloga:) Niby jest wiosna, a ja jestem jeszcze bardziej zmęczona i moje oczy wprost kochają pierwsze pyłki..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaja72 też trzymam kciuki ❤️ tofikowa - badanie poziomu przeciwciał robi sie na początku ciązy ok.12 tyg ( można wcześniej) i potem ok 20-22 chyba. Jęśli ten drugi wynik po 20 tyg jest dodatni to potem trzeba robić to badanie częściej żeby śledzić czy poziom przeciwciał nie podnosi sie. Jeżeli jest ujemny to nie ma takiej potrzeby a wtedy rewelacyjnie jakby lekarz zlecił podanie immunoglobuliny. Ale podobno teraz lekarz zleca a nigdzie nie można jej dostać :( Ja jutro będe rozmawiała z moim ginem również o tym badaniu ( bo już lada moment trzeba zrobić je) to jeśli dowiem sie czegoś więcej napisze. Ale tak czy tak radziłabym Ci przy najbliższej wizycie przypomnieć lekarzowi o tym badaniu, czasem zapominają skupiając sie na innych rzeczach że mamy krew ujemną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofikowa, nie nakręcaj się negatywnie z tą szyjką :) Przecież tylko część kobiet ma takie problemy, a jak widać - choćby na moim przykładzie - szyjka może się wydłużyć dzięki odpoczywaniu, leżeniu, spokojnemu trybowi zycia. Lekarz mówił mi ostatnio, że skurcze, napinanie sie macicy spowodowane moga być też stresem (u mnie to związane z pracą). Dlatego dostałam to L4 i aspargin (magnez + potas) oraz no-spę w razie skurczu. Więc jeśli nie czujesz nieprzyjemnych skurczy, to poczekaj spokojnie na wizyte u swojego gina, który z pewnością zmierzy Ci szyjkę i rozwieje wątpliwości. Nie ma się co martwić na zapas :) Ja się tak martwiłam od początku ciąży i co mi to dało? Teraz juz naprawdę nie jest tak niebezpiecznie jak w I trymestrze, wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie dziewczyny które przejęły sie moimi wczorajszymi wpisami o stracie ciąży z powodu przeciwciał jeszcze raz uspokajam - nie chodziło o przeciwciała anty RH ale o przeciwciała antykardiolipinowe ( w skrócie powodują powstanie zakrzepicy w naczyniach macicy i łożyska i ciąża obumiera)Leczenie polega na braniu leków rozrzedzających krew - a u mnie to niestety prowadzi do krwawień, które też są niebezpieczne bo grożą poronieniem . I tak kółko sie zamyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!! Wczoraj myślałam, że mnie coś trafi, jak kafeteria nie działała. To już chyba jest uzależnienie :) Ja padłam wczoraj i przespałam całą noc bez problemu. Do północy siedziałam nad papierami. Wszyscy soie nagle przypomnieli, że trzeba się rozliczyć i drzwi się u mnie nie zamykają. Peppetti - o to samo miałam Ciebie zapytać. Ja zauważyłam Cię, jak jechałam z mężem samochodem, ale o mało wypadku nie spowodował, bo narobiłam takiego krzyku, że szok :) Masz cudownego synka. W ogóle fajna babeczka z Ciebie. A ja zwiedziałam wszystkie sklepy, bo mąż uparł się, że musi mi kupić coś na imieniny. Z kolei ja należę do osób, którym wystarczy to , co mają. Mój R zastanawia się, gdzie on taki skarb znalazł :) Lea76 - my po długim weekendzie zaczynamy remont pokoiku dla maleństwa, bo jak narazie jedyne wyposażenie tego pomieszczenia stanowi komputer :). Też będzie sporo roboty, ale przynajmniej czymś się zajmę. Daria123- ja mam usg jutro na 14.30. Myślę tylko o tym 🌼 Dla mojego męża to drugie usg, ale na pewno będzie zupełnie inaczej. Na pierwszym miał łzy w oczach. Na pewno wszystko będzie ok. Daj znać wieczorkiem. Miśka_26 - mój mąż jak usłyszy słowo \"lekarz\", to od razu jest zdrowy. Pozdrowionka dla Twojej połówki. Irysek - ja wiem też tylko o tym sklepie, o którym pisała Peppetti. Większość ciuszków wypatruję w normalnych sklepach. Akurat trafiłyśmy na okres, kiedy modne są tuniki. Naprawdę można spotać dość obszerne :) Do tego ja mam jeszcze moją mamę, która non stopmi coś szyje. Super sprawa, do momentu kiedy coś mi się nie podoba, a ona się nad tym napracuje :) Kaja72 - trzymaj się Uciekam robić ciasto. Chyba trochę się rozpisałam :) Pozdrowionka 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irysek - dziękuję za odpowiedź. W poniedziałek jak będę u ginekologa przypomnę mu o badaniach na przeciwciała. Azazella - na razie nie mam żadnych skurczy, czasem (bardzo rzadko) wydaje mi się, zwłaszcza po nocy, że brzuszek robi się twardy, ale wystarczy, że pochodzę i już jest dobrze. Masz rację, postaram się w spokoju poczekać do poniedziałku. W końcu trzeba myśleć pozytywnie :D Cieszę się, że Tobie szyjka się wydłużyła 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to faktycznie jest różnica. Ja o tym Rh (-), ja właśnie po poronieniu dwa lata temu tez dostałam zastzryk na przeciwciała. A teraz to dziwne co zrobia mi badania z krwi na miejscu żeby sprawdzić wynik i dac zastrzyk ??? ciekawe jak to bedzie skoro odpukac jak ma się już wynik dodatni to nie moga dac zastzryku - czyli musza zrobić badanie z tego wynika. ale tak na miejscu ??? poczekam zobacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie ciężaróweczki;) 🌼 Mam nadzieje, ze u Was wszystko dobrze, nie zawsze nadążam Was, czytac:( U mnie ok.. czuję sie dobrze, chociaż od 2 dni mam w nocy (tylko w nocy) podwyższona temperature, strsznie sie poce, ale rano jest już normalnie.. to chyba jakies drobne pzreziebienie, ale narazie do lekarza sie nie wybieram... Poza tym..hi... moje malenstwo też kopie z lewej strony:D od samego poczatku ciazy tak sobie mysle ze bedzie chlopak. Pogoda taka piekna...szkoda tylko, ze na majowy weekend ma sie troszke pogorszyc..i ma popadac. Hmm.. odnosnie tematu--- jak leze na plecach to mnie nic nie ciągnie;) Ale z natury juz spie zazwyczaj na lewym boku z podkurczona prawą noga:D hehs.. Obwód brzucha wynosi u mnie 77 cm:) waga 54:)..ale tabelki narazie niezmieniam...poczedkam jeszzce.. Poglaskac brzuszki od Ciotki Wisniowy:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
***niunia*** gdybyś dostała zastrzyk mimo pozytywnego wyniku na przeciwciała albo gdyby zrobili Ci zastrzyk bez badania poziomu przeciwciał to nic by sie nie stało ani Tobie ani dziecku. Po prostu jak wynik jest pozytywny to nie ma sensu brać immunoglobuliny bo ona ma zapobiec powstaniu przeciwciał a skoro już są to zastrzyk nie zapobiegnie ich powstaniu. Można powiedzieć że wtedy jest to niepotrzebny zastrzyk ale martwić sie nie musisz bo zaszkodzić nie zaszkodzi . Po prostu wtedy nie pomoże. Mam nadzieje ze zrozumiałaś bo coś troche nagmatwałam ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanilam zazdroszcze mamy, chociaz moja tez jest w porzadku, ale niestety szyć nie szyje 🌻 Wisniowa To Ty szczuplutka jesteś , u mnie obwód brzucha chyba już przekroczył 90 cm 🌻 Peppetti dzięki za informacje, może kiedyś zajrze na to stoisko 🌻 Pytanie do dziewczyn które robią zakupy w Łodzi - gdzie są wasze ulubione sklepy ciążowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Irysek teraz rozumię ...... chyba :) kasiek78 mam do Ciebie pytanie :) czy ty wiedziałaś o Łucji już w ciąży czy dowiedziałaś się dopiero po porodzie. Ja tak z ciekawości pytam, bo zdziwiłam się czytając wypowiedż jednej dziewczyny na innym forum, że u jej 3 MIESIĘCZNEJ córeczki podejżewają zespół Dawna. To znaczy że po porodzie dzidzia \"wygląda na zdrowiuteńkie\" ??? Prosze napisz mi jak u Ciebie było a nawet jak wiedziałas już w ciąży to czy jest to możliwe ???? żeby po porodzie nie wiedzieć o tym ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shiva - Twoja fotka już w galerii. Wygladasz super. kaja72 - baw sie dobrze i wracaj do nas szybciutko. A o wynikach aminopunkcji to kiedy sie dowiesz??? Trzymam kciuki by wszystko było dobrze. Vanilam - ale ja widziałam Cię jak szłaś z mężem na parkingu na placu Narutowicza, a ja jechałam samochodem. To byłaś Ty? A gdzie Ty nas widziałaś??? :) irysek - zakupy w Lodzi w manufakturze - jest tam kilka fajnych sklepów niunia - zdarza się, że zaraz po porodzie lekarze nie zauważają zespołu Downa u dziecka, bo upośledzenie jest w niewielkim stopniu i jest w tak wczesnym okresie niezauważalne. Na pierwszy rzut oka dzieciątko wyglada tak samo. Tutaj znalazłam dużo informacji o tej mutacji, może ktoś ma ochotę poszerzyć wiedzę w tym zakresie. http://forum.darzycia.pl/viewtopic.php?t=109

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Milo mi czytac że u Was samopoczucie dobre, z malymi wyjatkami. ja za to od dwóch dni odczuwam okropny ból nogi takie jakby dretwienie, rwanie od krzyża przez pośladek az do łydki. przeszkadza mi to w siedzeniu, staniu jak leże to jest nawet ok. Poradxcie cos na to może któraś z Was to miała. Myślę że to jest ucisk od kręgosłupa na jakis nerw, ale jak to ma trwac do końca ciąży to zwariuję. Wczoraj mąż mi to troche natarl maścią rozgrzewającą Wick Rub( mam nadzieje że nie zaszkodzi) no i rano bylo nieźle a teraz w pracy mnie bardzo boli. pozdrawiam Was kochane. trzymajcie sie zdrowo.Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irysek ja robiłam zakupy na Żwirki i na Zachodniej przy Zielonej, na Kościuszki też widziałam sklep z odzieżą ciążową. Chociaz przyznam że na moje \"bioderka\" dość duże ciężko jest i tak coś dostać. No i nie czarujmy się ceny nie są niskie, ostatnio kupiłam sobie taką zwykłą bluzeczkę, nic specjalnego, a skasowała mnie na 70zł. W Manufakturze nie byłam, bo na samą myśl o chodzeniu po sklepach brzuch mnie boli, nienawidzę tego :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęściara28 to właśnie te trzy sklepy w Łodzi znam :) W manufakturze nie szukałam bo tam sie trzeba nachodzić a ja za dużo chodzić nie powinnam. Peppetti czy tam są sklepy typowo ciążowe czy szukasz między półkami w n\"ormalnych\" sklepach? Powiem szczerze że nie znam za dobrze manufaktury tzn. nawet nie wiem jakie tam są sklepy. Jakoś przyzwyczaiłamm sie do galerii i nie docierałam dalej, choć otoczenie, te fontanny ,ławeczki, muzyka robia miłe wrazenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powróciłam do żywych :) zrobiłam pranie, obiadek i czekam na męża... fajnie macie, możecie sobie polecić sklepy i wogóle nawet się spotkać- z moich okolic jakoś nikogo nie widać :) idę chyba dziś na basen, tak ślicznie jest, że aż do wody się chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny.. śliczne brzuszki macie.. niedawno przegladalam bloga;) SLICZNE:) Postaram sie wyslac cos swojego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski u mnie jest dopiero 10:18 u Was nieco pozniej ale moze uda mi sie ktoras zlapac. Wczoraj sietak przejelam tymi wodami plodowymi bo tez mam ciagle uczucie wilgotnosci, wiec poszlam doapteki zeby kupic te testery.A pani w aptece zrbila takie wielkie oczy i nie miala pojecia o czym ja mowie. Kanada jest jednak pod tym wzgledem strasznie zacofana. Wizyte u ginka mam dopiero 8 maja wiec musze czekac. To bedzie moja pierwsza wizyta u tego ginekologa bo bylam wczesniej prawie 3 miesiace w polsce i tam bylam pod opieka lekarza. Mam pytanie: Czy Wy mialyscie robione jakies specjalistyczne badania oprocz USG. Ja juz jestem po 30 i to pierwsze moje dziecko i nie wiem czy powinnam robic cos jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak mozna Was zobaczyc i Wasze brzuszki? Tez bym chciala siebie dodac chociaz nie mam chyba jeszcze zadnego zdjecia z wyeksponowanym brzuszkiem. Jak bylam w Polsce jeszcze pare tygodni temu to bylam zupelnie plaska, dopiero teraz zaczynam sie zaokraglac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to-tylko-j
cześć dziewczyny!!!!! Fajnie, że jesteście, bardzo lubie was czytać i czytam codziennie a odpisuje tylko wtedy gdy mam co! 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lea76 - mój kuzyn jest w Kanadzie i właśnie wbrew wyobrażeniom nas Polaków - to troszke zacofany kraj :) nie mówie o technice - tylko o ludziach, mentalności, wyglądzie..hehe nasz bloog to : http://wrzesien2007.bloog.pl/ podaj meila - to przesle Ci hasło miałam iść na basen, a tymczasem mąż musiał dłużej w pracy zostać :( i nic z tego...bleee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×