Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Małgocha333, Shiva 24 - mnie też zaczynaja boleć plecy w okolicy krzyża. Ale u mnie to normalne w ciąży. W pierwszej to mnie tak bolały że trudno było wstać z łóżka czy schylić się. Wtedy Pani doktor powiedziała, że niektóre dziewczyny juz tak mają i nawet jeśli brzuszek jeszcze nie duży to plecy i tak bolą.Potem jeszcze dlugo po porodzie bolał mnie kręgosłup. W tej ciąży tez mnie boli ale juz bylam na to przygotowana. więc taki nasz los, trzeba troche pocierpieć ale jaka nagroda na nas czeka. jak urodził się mój synek to często patrzyłam na niego jak śpi i myślałam sobie że taki cud jak maly człowiek nie może byc zwyczajnie dany za darmo. Musimy coś poświęcić, coś wycierpieć żeby doświadczyć takiego szczęścia. I tylko my kobiety mamy taką mozliwość aby nosić w sobie i wydac na świat nowe życie ( z maleńką pomocą mężczyzn hi, hi ). Ale sie zadumałam w rozważaniach nad cudem poczęcia i narodzin. Zanudze Was. Znikam. Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki!!! Kurka wodna, ale żeście się rozpisały...a nie było mnie tylko dwa dni Mężuś miał dwa dni wolnego więc korzystałam z jego obecności :) W niedzielę mieliśmy fajnego grilka ze znajomymi, a wczoraj cały dzień się byczyliśmy i było suuuuper :) Ja moje kochane jestem właśnie na półmetku Brzusio mi rośnie a moje dzidzi coraz częściej daje znać o sobie. Delikatnie mnie łaskocze od środka i jest to cuuuuuudowne uczucie. Narazie tylko wieczorami (około 20 - tej) ale już wkrótce zacznie szaleć mam nadzieję Jeszcze dwa tygodnie do usg....wierzę, że moje maleństwo będzie zdrowiusieńkie jak rybka. Wszystkim chorym i źle czującym się brzuchatkom życzę zdrówka i pozytywnego nastawienia ❤️ No i w ogóle wszystkie Was serdecznie pozdrawiam i całuję mocno 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa jeszcze jedno, któraś z Was (sorki, ale nie pamiętam która) napisała o spaniu na pleckach - wyczytałam, że już Nam nie wolno spać na plecach!!! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie czytam zaległe numery \"m jak mama\" i wyczytałam, że na zgagę pomaga szklanka wody ZUBER. Można ją kupić w aptece lub niektórych supermarketach. Jest tylko jeden problem - podobno jest wstrętna :) A czy wy myslicie już o wózku? Może doświadczone mamusie nam coś doradzą 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisałam się - i zniknęły moje posty :( ktoś je wyciął - a przecież nie było tam nic złego - chyba, że komuś z adminów kolor wózka się nie spodobał? hehe nie wiem o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamusie:) Przede wszystkim ciesze sie ze u Daria 123 wszystko dobrze i trzymam kciuki oby ta szyjka sie juz nie skracala. Serdecznie gratuluje sophie córeczki:) tez juz bym chciala wiedziec kogo nosze pod sercem zeby zwracac sie do maluszka on badz ona a nie ono czyli malenstwo. Dziewczyny czy wy cwiczycie juz moze miesnie Kegla ??? Slyszalam ze to ulatwia porod i mozna dzieki temu uniknac nacinania krocza. Wisniowa- ciesze sie ze u Ciebie i twojego maluszka wszystko dobrze, to musialo byc cudowne, moc zobaczyc swoje szcescie w calej okazalosci. Pozdrawiam Wszystkie Dziewczyny i Wasze Malenstwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Wszystkim Kobietkom Jestem po wizycie u doktora Widziałam maleństwo, ruchliwe bardzo fikało nózkami w prawo i lewo Co do płci, to na tym aparacie co ma mój doktor można będzie powiedziec czy to synus czy córcia w 30 tyg. więc jeszcze trzeba poczekac 10 tyg. mogłabym zrobic prywatnie ale szkoda mi tyle pieniedzy wydawac, a i tak nic nie zmienię co tam miedzy nózkami jest Dziwne, bo spadłam 2kg z wagi ale mysle, że to jest spowodowane tym, że ostatnia wizyta była popołudniu, a dzisiejsza o 9.00 rano, więc w brzuszku jeszcze nie było nasmiecone a, i wracam do pracy, na próbę, jesli nic sie nie bedzie działo, to do połowy czerwca, a potem juz zwolnienie do porodu. Gdybym jednak sie źle czuła, to natychmiast do doktora i zwolnienie juz do konca. Chciałabym popracowac, bo w domu mozna oszalec, może sie uda {Pozdrawiam Wszystkie serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuKrEcJa*
witam was dziewczyny:) ja to niby na chorobowym,ale i tak pełne ręce pracy...musiałam nadgonić w domciu. Sophiee-wszystkiego naj naj,ale musisz być szczęśliwa,już sobie wyobrażam jak sie czułaś gdy sie dowiedziałaś,pewnie ledwo zeszłaś z leżaka hehe.Gratulacje:):):) miłego dnia dziewczyny-ja uciekam do kąpieli-troszke sie zrelaksuje,jakaś maseczka itp.bo coś nie zaciekawie ostatnio wyglądam:)czeba wkońcu znaleść czas tylko dla siebie:):):)papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Uzupełniłam tabelkę i lęce nadrabiać zaległosci w czytaniu :) NICK......IMIĘ........MIEJSCOWOŚĆ.......OST. @.....TERMIN......WIEk......WAGA+ aniołekjg..........Julia .....Skierniewice....26.11.........29.08........28 Laura_28..........Aga.......Gliwice.......... 24.11........01.09.........32 Szczęściara28....Monika...Łódź.............26.11........ 02.09........29 ...+8 Wisniowa.......Ewa.........Bydgoszcz........26.11......0 2.09........22 + 0 LuKrEcJa :*.......Ania.........Zabrze..........25.11........02,09.... ..2 5 Agnieszka79.....Agnieszka...Wrocław.......26.11........0 3.09.......28 missarajevo.......Monika...Gdańsk...........28.11....... 05.09........22 justme.............Justyna...Radom............25.11..... .05.09........26 Kasiak84..........Kasia......Śląsk...............29 .11......05.09........23 Vanilam.........Marzena......łódzkie.........29.11 .......05.09........28 Edyta79............Edyta....Oświęcim........28.11....... .07.09........28 syliak...............Sylwia....pomorskie.......26.11.... ....09.09........27 izaiza.............Iza....koło.Rybnika.........30.11.... .....09.09.....26......+8 daria123...........Marta........lubelskie........03.12.. ....10.09......29 +4 esa..................esa.......kuj-pomorskie....05.12... .. .11.09.......34 sakahet........... Gosia......Gliwice............05.12.......11.09...... 24....... -1,5 syska.............Sylwia .......Tarnobrzeg.....05.12........11.09.......28 tristeza............Monika...podkarpackie....05.12...... .07.09.......28 soophiee..........Zosia.........Kraków..........5.12.... ... 12.09.......21 Tofikowa ..........Gosia......BielskoB. ........06.12......12.09........30..+6 mysza,3.............Iza........Kielce.............08.12. ......13.09......32 kasiek78......Kasia....Warszawa/Kraków.....06.12....13.09......28.. +4 ***niunia***........Dorota....Wolverhampton..05.12...... .14.09......30 ewapiano...........Ewa.......Szczecin.... ....06.12..... ..14.09.......27 Diana 24............Diana.....Olsztyn...........06.12. .....14.09. ......24 Kaja 72..............Kaja......Praga.............08.12.......14.0 9.......34 Shira23..........Magda.......Bydgoszcz.......09.12.... ....15.09......23 +2 kg Granini.........Angelika....Trójmiasto.............11.12 ......15.09....28 kaska0110.......kasia.......Leiceter.............08.12.. ....16.09.....26 azazella...........Gosia.......Poznań.............02.12. ....17.09......27 julllka...............jula........warszawa..........10.1 2......17.9.......24... +9,5 monia12...........Monika.....Ciechanów.........09.12.... ..18.09.....28 zielony_talerzyk...Ola.......małopolska..........11.12.. ....18.09.....25 27destiny.............Ania.......Siemianowice.....11.1 2......(?)........28 Jolla25.............Mariola.....Łańcut..............13.1 2......18.09.....26 GosiaD............Gosia........Gdańsk..............12.12 ......19.09.....28 Peppetti.......... Sylwia......łódzkie..............14.12......20.09.....31 diana shanti.......Ania.......pomorskie...........15.12......20.09 .....27 Pola40.........Wiola.........Karkonosze............13.12 ......20.09....40 Monia18......mazowieckie,............................... ........21.09....28 lat....+2,5 kg malagocha333....Gosia....łódzkie............15.12. .....22.09....25.....+3 Rinka84...........Sabina.....Lubuskie..............15.12 ......22.09...22....+4 Miśka_26 .........Marta......lubuskie..............17.12......23.09. ...26....+3 Shiva24............Klaudia....Baden Wür............18.12.....23.09.....24 Irysek .............Ania.......łódzkie...............09.12......23 .09 ....31 to-tylko-ja....karolina........łódzkie..............20 .12....24,09.....24 kamyczek-80.....kamila.....dolnoślaskie...........14.12 ... 25.09.....26 Sisterone.........Aśka....zachodniopom............15.12. ...2 6.09....34 Luiza342..........Kama......Poznan.................23.1 2.....26.09....25 AnA82..............Ania......Kraków................20.12 .......27.09....25 ***Dee.............Gosia...............................2 1.12......27.09....24 Samara.............Ola........Śląsk...................2 2.12......28.09....28 ksemma..........Kasia........Torun...................22. 12.....28.09....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ja juz prawie zdrowa :) Mam jeszcze tylko katar i wygladam nieciekawie. Ale mam nadzieje, ze lada dzien wroce do przyzwoitosci Miśka_26 - szok - Ty co robisz wypad na miasto wracasz z ciuchami. A ja nie potrafie nic upolowac. Wlasciwie to nic mi sie nie podoba, a jesli podoba to odstrasza cena. Ostatnio bylam w H&M i bylam rozczarowana - oferta ograniczyla sie do dwoch kolorow - bialy i czarny! Pytalas co to sa polowkowe badania - taka nazwa bo w polowie ciazy :) A polegaja tak jak dziewczyny pisaly na ocenie rozwoju dzidziusia. W tym terminie wszystkie narzady juz sa wyksztalcone, teraz tylko rosna i przygotowuja sie do swoich zadan :) Ktoras z Was pytala o karmienie piersia - super sprawa, niesamowite wrazenia dla mamusi. Gdy dzidzius przyssie sie do piersi, a przy okazji przytuli do mamy... blogostan! Oczywiscie u mnie nie odbylo sie bez problemow. Kamilek nie chcial ssac piersi, ale po trzech tygodniach pokochal moje cycuszki :) greta78 - no wlasnie to jest \'urok\' internetu. Czasem ktos cos napisze do kogos, a trzeci przyjmie to do siebie - i nieporozumienie gotowe! Dobrze, ze jestesmy rozumne kobietki :) soophiee - gratuluje dziewuszki!! Znalazlyscie doskonale okreslenie na pierwsze ruchy dzidziusia - rzeczywiscie mozna porownac to do wibracji. Potem zamienia sie w kopniaczki. :) A moj maluszek od kilku dni stuka mnie po zebrach. :) vanilam - podziwiam za sily na weselichu. Na blogu jest link do cwiczen dla kobiet w ciazy. Shiva24 - basen to super sprawa! irysek - jak plecy? daria123 - super, ze nie zostalas w szpitalu. Uwazaj na siebie, wszystko bedzie dobrze. malagocha333 - dobrze, ze jestes spokojniejsza, ale pamietaj ze ja nie jestem lekarzem. Nie ignoruj zadnych sygnalow. Bylas juz u lekarza? Shiva24 i inne cierpiace - Im pozniej tym wiecej dolegliwosci typu bol plecow, ucisk na nerw, taki ze noga zdretwieje, ucisk na pecherz - bedziemy biegac co godzinke do wc, skurcze miesni, przyspieszony oddech i wiele wiele innych :) Shira23 - cwiczenia miesni kegla pomagaja jeszcze w klopotach z nietrzymaniem moczu. Taka watpliwa przyjemnosc moze byc konsekwencja porodu, a te cwiczenia moga temu zapobiec. pola40 - gratuluje udanego usg i powrotu do pracy. Ja czasami zaczynam wpadac w depresje z nicnierobienia! Zmykam cos zjesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinnyśmy spac na boku, najlepiej na lewym, ponieważ kiedy lezymy na plecach macica całym swoim cięzarem uciska nam naczynia, co może spowodowac słabsze ukrwienie narządów. Ale ja tam śpię jak mi wygodnie, staram się ograniczać lezenie na plecach, jednak nie mogę kontrolowac się we snie. Wg mnie nie ma co się tak przejmować - wszystko z umiarem. Dziewczyny na L4 - nie boicie się kontroli ZUSu? Chodzi mi o sytuację, kiedy np. musicie leżeć, a pójdziecie na krótki spacer i akurat w tym czasie ZUS zechciałby was sprawdzić? Byłam dziś u gina, który opowiedział mi o pacjentce w podobnej sytuacji, niestety odebrali jej zasiłek. Ja też musze leżeć, na szczeście moja szyjka dzięki oszczędnemu trybowi życia i polegiwaniu po pracy wydłuzyła się z 2,3 cm do 3,5 cm i nie ma na razie niebezpieczeństwa, ale widocznie mam tendencję do skracania, stąd to zalecenie lekarza. Cieszę się na to L4, odpocznę psychicznie, może nie będzie mi dokuczac napinanie macicy, zobaczymy. Najważniejsze, że z małym wszystko ok. Oczywiście płci jeszcze nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście po wibracji są kopniaczki. Jestem tego dowodem ponieważ dzisiaj już to wiem na pewno że to było to. Nie da się tego porównać z niczym innym. Trwało to zaledwie 15 sekund. Trzy kopniaczki po prawej stronie. Piszę że po prawej ponieważ usłyszałam dzisiaj że jeśli dzidziuś kopie po prawej to na dziewczynkę a jak po lewej to na chłopca. Jestem taka szczęśliwa że się doczekałam tego dnia. Peppetti nie byłam u lekarza ale dzwoniłam do czterech zaraz po tym jak wróciłam z wynikami badań. Każdy z nich mi powiedział że wynik ten nie jest niebezpieczny dla dzidzi i że sam wynik nie jest powodem do przyjmowania antybiotyku. A co do upławów ustały jakby ręką odjąć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć BRZUCHATKI 🌻 Ja dzisiaj taka radosna, maluszek się wierci i kręci cały dzień. W nocy jak się przebudziłam to maluszek tez sie przeciągnął (tak to odczułam), no i wiecie odrazu miałam usmiech od ucha do ucha. kopie mnie po pęcherzu, co chwila sikam. Ale to takie fajne że nie da sie opisać. a jeszcze sprawdzę suwaczek (ale nie ten na brzuchu :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azazella - jeśli masz zwolnienie \'leżeć\' to nie możesz sobie nigdzie chodzić.... moja koleżanka też miała kontrolę z zusu i odebrali jej zasiłek...a druga z kolei wychodziła z domu tylko w dni, w które przyjmował jej lekarz - zawsze mogła powiedzieć, że była na wizycie :) najlepiej jakby lekarz nie pisał Ci w zwoleniu leżeć - bo jesteś uziemiona na maxa.... :( malagocha333 - ja przez dwa dni dostawałam konpiaczki po lewej stronie pępka, a od wczoraj czuje maleństwo z prawej .. :) więc te przesądy to nie wiadomo jak przyjąć..hehe 🌻 co fikołek, to inna pozycja dzidzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
***niunia*** - super :) mi też się micha śmieje , ja narazie dostawałam pojedyncze znaki..a dziś troche częściej maleństwo dawało o sobie znać :) jeszcze z tydzień, dwa i też będą je czuła częściej - nie mogę się doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka 26 zapomniałam dodać że liczą się tylko pierwsze ruchy te które już czujemy na pewno.Może to będzie chłopiec. Zobaczymy na USG albo po porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malagocha333 - ja miałam pierwsze po lewej stronie :) mam od początku przeczucie,ze to będzie chłopak..ale imie wybrane dla dziewczynki :) idę lulać do jutra - dobrej nocy Dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiśniowa -------> Przeczytałam to na pewnej stronce internetowej: \"Spanie na brzuchu w zasadzie dziecku nie szkodzi, ale jest zapewne niewygodne, spanie na plecach natomiast jest odradzane ze względu na ucisk macicy na naczynia krwionośne, co utrudnia krążenie.\" Mnie coś jakby \"ciągnie\" jak kładę się na plecach plackiem, więc staram się leżeć i spać na boku. Zgadzam się jednak z Azazellą, że nie ma sensu wszystkim co przeczytamy za bardzo sie przejmować. Mój maluszek właśnie mnie łaskocze :) Wszystkim, które nie czują jeszcze ruchów życzę aby to szybko nastąpiło, ale też cierpliwości 🌼 Tym, które już czują lub właśnie poczuły - gratulacje i buuuuziaki ❤️ Pozdrawiam serdecznie. Buziaki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cze?? dziewczyny! ja przyznam ?e dziasiaj mam do?a psychicznego, u mnie w?a?ciwie ka?dy tydzie? przynosi jakie? komplikacje, dzisiaj odebra?am wynik na poziom przeciwcia? i niestety wzros?y , na dodatek wci?? nie czuje dzidzi 18,5 tc 😭 w pi?tek ide do lekarza, bardzo sie boje bo te przeciwcia?a mog? doprowadzi? do poronienia, gdybym chocia? czu?a ruchy dzieci?tka by?abym spokojniejsza Trzymajcie za mnie kciuki, do pi?tku musze wytrwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spróbuje przepisac poprzednia wiadomosc jeszcze raz bo dziwnie sie wyswietlila czesc dziewczyny! ja przyznam ze dziasiaj mam dola psychicznego, u mnie wlasciwie kazdy tydzien przynosi jakies komplikacje, dzisiaj odebralam wynik na poziom przeciwcial i niestety wzrosly , na dodatek wciaz nie czuje dzidzi 18,5 tc 😭 w piatek ide do lekarza, bardzo sie boje bo te przeciwciala moga doprowadzic do poronienia, gdybym chociaz czula ruchy dzieciatka bylabym spokojniejsza, bardzo się boje… Trzymajcie za mnie kciuki, do piatku musze wytrwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irysek głowa do góry 🌼 ja pierwsze ruchy miałam dopiero pod koniec 20tc, więc lada moment na pewno coś poczujesz :D A następne wyniki na pewno będziesz miała lepsze, bo tak ma być i już, trzymam kciuki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęściara28 staram sie jakoś trzymac ale bardzo sie boje, już mi poprzednio te przeciwciała spadły a teraz znów wzrosły mimo leczenia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem że to się łatwo tak mówi, ale nie myśl o tym bo to może jeszcze mieć gorsze skutki. Nie stresuj się bo dzidzia też to czuje, a po co masz nerwuska na świat urodzić :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli to prawda ze z nerwowej ciązy rodzą sie nerwowe dzieci to ja mam szanse pobić rekord :( Szczesciara pocieszyłaś mnie że też tak póżno poczułaś dzidzie, ja pewnie mniej bym sie martwia tymi ruchami gdyby nie te przeklęte wyniki, poprzednią ciąże straciłam właśnie przez te przeciwciał, no ale wtedy nie leczyłam sie w ciąży bo dopiero po stracie okazało sie jaka była przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki! Chyba jestem juz uzalezniona od kaffe, bo jak dzisiaj nie dzialalo, to bylam nerwowa, ze nie wiem co u Was :P Ja dzis jestem sama, moj maz wyjechal w delegacje i wroci dopiero w piatek. Musze przyznac, ze nie lubie byc wieczorami sama w domku, o nocy nie wspomne. Jakos spac nie moge ;) A jak kiedys mieszkalam sama, to bylo o.k., wiec to chyba kwestia przyzwyczajenia. Dzis znowu sie wypuscilam na miasto i kupilam kilka par body, dla maluszka, akurat byly w promocji, wiec pomyslalam, ze skorzystam z okazji ;) Teraz bede te ubranka 100razy ogladac i czekac na bobaska. irysek nie denerwuj sie, napewno bedzie dobrze. Wiem, ze latwo sie mowi, ale musisz byc dobrej mysli, nie ma to jak pozytywne myslenie! A negatywne mysli trzeba odganiac. Maluszek nie bedzie nerwowy, nawet jesli Ty sie zloscisz! Nic sie nie martw, ale sprobuj byc spokojniejsza, dla siebie i dla niego Poniewaz smutek, strach, nerwy sa rownie nieprzyjemne dla Ciebie, jak i dla dziecka. Twoj nastroj sie jemu udziela, hormony stresowe zmniejszaja przyplyw krwi przez lozysko, a dziecko otrzymuje mniej tlenu. Wiec dziewczyny starajmy sobie radzic ze stresem :) Milego wieczoru, ja zaraz uciekam na sofke :) Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×