Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Gość aniołekjgbasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to-tylko-ja nie ma głupich pytań :-) Pieluszki flanelowe przydają się po kąpieli do przeniesienia dzieciątka na przewijak. Niektóre mamy używają ich też do czyszczenia buźki po ulewaniu. Można je też zastosować wtedy gdy bobasek baraszkuje sobie na golasa ale żeby mu nie było za chłodno to można właśnie przyukryc taką pieluchą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irysku ja mam pościel 135*100 ale do łóżeczka jeszcze nie przymierzałam, bo jeszcze nie skręcone. W sobotę mąż ma skręcić to jak przymierze to powiem. mysza3 z tą wydzielina tez tak mam i ponoć to normalne. A w końcowej fazie ma być tego więcej. Podajecie wymiary dziecka a ja muszę czekać na wizytę. NA szczęście to już we wtorek. I pierwszy raz pójdę sama bez męża:(. Bardzo przezywam to, że wyjeżdża. W nocy nie mogłam spać. I teraz zamiast czas wykorzystywać i cieszyć sie każdą chwila to ciągle albo chce mi sie beczeć albo to robie:(. Dziś idziemy na oddział położniczy obejrzeć go. Podobno jest super 1- osobowe pokoje z prysznicami. Zobaczymy. martwię sie, żeby tylko mąż zdążył na poród. Bo od 1 dni ciąży obiecuje mi, że będzie przy mnie. Ano zobaczymy jak to będzie. Sorki ale musiałam ponarzekać i się wygadać. Trzymajcie sie zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny czytam Was regularnie, niestety nie mam czasu zeby wlaczyc sie do dyskusji :( jestem w 35 TC wlasnie wrocilam z usg - jestem przerazona tym co uslyszalam :( : BPD 9.29 HC 33.61 AC 32.02 FL 6.48 AFI 19 moj synus juz teraz wazy 2888g, poza tym moja gin powiedziala, ze jego glowka jest bardzo duza - wyglada na 39 TC (a tymczasem jest 35), ze zazwyczaj taki duzy obwod glowki wskazuje na wodoglowie :( ale z drugiej strony w mozgu nie znalazla nic niepokojacego wszytsko jest w normie i powiedziala ze to raczej nie jest wodoglowie. Ale nie wiadomo co to jest :( czy to znaczy ze moja dzidzia jest \"nieproporcjonalna\"? ze ma \"duza glowe\"? do tej pory mialam usg robione 4 razy, za kazdym razem obwod glowki byl w poprzadku wiec jak to mozliwe ze w przeciagu miesiaca tak sie powiekszyla? :( nic z tego nie rozumiem? :( czy ktoras z Was wie jaki skrot na wydruku USG oznacza obwod glowki? moze Ktoras z was ma podobny problem? Dostalam skierowanie do szpitala :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to-tylko-ja ja tez kupiłam kilka sztuk pieluszek flanelowych ,lubie je podkładac dzidziusiowi pod główke na rożek czy do łóżeczka, na wizyte do lekarza zeby nie leżał na uzywanym ,jak ide do kogos to tez wolę zabieram ,przydadza się zobaczysz sa milsze niz tetrowedla pysiaka maleństwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
missarajewo to skierowanie do szpitala to dostałaś ze względu na dużą główkę bobaska? Może to nic groźnego tylko ginka tak się wyraziła w lekarskim slangu a Ty się bardzo przestraszyłaś.Przecież często noworodki i małe dzieci mają dużą główkę. ksemmo myśl pozytywnie. Mąż na pewno zdąży na poród. Przecież jako ojciec nie może tego przegapić ;-). Trzymaj się kochana🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
missarajevo obwód główki to HC ja miałam w 32,6 tyg. 301,8mm co odpowiadało 31w4d a BPD 89,1mm co odpowiada 34w 1d. Dziwne ty masz te opisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co? Właśnie podejrzałam mój suwaczek z datą porodu i widzę , że myli się o 2 tyg. Według lekarza mam termin na 28.08. A tu dziś mi pisze, że zostało jeszcze 12 dni. Ciekawe co z tego będzie? ;-). Już nie mogę się doczekać aby wziąć moją Basieńkę w ramiona.:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
missarajevo - cieszę się, że się odezwałaś. Odnośnie wymiarów dzidziusia to nie martw się, na pewno doktorka źle zmierzyła wymiary. Idź jeszcze raz na usg do innego lekarza i zobaczysz, że wynik będzie prawidłowy. A waga dzidziusia, przez źle zmierzony wymiar główki, jest zafałszowana. Miałam podobny przypadek w pierwszej ciąży. Byłam na usg w 32 tc. Llekarz wymierzył mi obwód główki odpowiadający 42 tc!!! I co gorsze nawet słowa nie powiedział, że go coś niepokoi!!!!!!!! W wyniku tego waga wynosiła 3460!!!!! Dopiero mój lekarz prowadzący powiedział mi, że coś tu jest nie tak. Że taki wymiar główki świadczy o potężnym wodogłowiu!!! No i pojechałam na usg do innego lekarza, a tam główka w normie i waga też - 2040 było! najpierw podałam te źle zmierzone, a potem prawidłowe wymiary BPD 102 84 HC 288 298 AC 306 289 FL 56 64 Jak widać róznica centymetra dwóch w wadze dzidziusia daje różnicę półtora kilograma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti, moze faktycznie masz racje ze moja gin zle zmierzyla obwod - ale sek w tym, ze o jest jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza) , przynajmniej takie chodza pogloski gin w Gdansku. A przy okazji bardzo droga. Jest duzym autorytetem i praktycznie wierze we wszytsko co moiwi. Aparat do usg ma rewelacyjny, ona sama jest bardzo dokladna skrupulatna wszytsko sprawdza po 2-3 razy dla pewnosci. Cholera!! Moze ten moj synus jest po prostu grubaskiem, stad wieksza glowka, wieksza waga i wogole.Gdy ja sie urodzilam wazylam ponad 4 kg, moj chlopak tak samo. Ja mam 175 cm wzrostu, on prawie 190. Moja mama mowi, ze gdy sie urodzilam, to mialam guz z tylu glowki, ktory w kilkja miesiecy po urodszeniu sie wchlonal. W mojej rodzinie nie bylko ani jednego przypadku wodoglowia ani zadnych innych odstepstw ( przynajmniej z tego co wiem). Chyba faktycznie wybiore sie na usg do innego gin dla porownania, dziekuje za podrzymanie na duchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arbuzka1
Witam was wrześniówki! Mam do Was pytanie: ile z was ma cukrzyce cięzarnych i czy z tego powodu macie miec wczesniej ciąże rozwiązaną? Jestescie na insulinie ? Jak nie to w jakich granicach cukru sie miescicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znowu ja. Odebrałam wyniki i jestem załamana. Po obciążeniu glukozą po 1 godz. miałam 196 a po 2 godz. 193. Masakra. Dzwoniłam już do gina i w poniedziałek o 9 mam się zgłosić do szpitala na szczegółowe badania. arbuzka1 - na naszym forum znajdziesz kilka ciężarówek borykających się z tym problemem. Jakie ty masz wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
missarajevo NIE ZAMARTWIAJ SIE NAPEWNO WSZYSTKO JEST DOBRZE - nawet najlepsi się mylą ja niestety nie znam się na tych opisach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arbuzka1
ja teraz mierze sobie glukometrem i w sumie tak jesm zeby nie przekraczac tych 140 i raczej tak jest. Ale jak w 32 tyg miałam test 75g glukozy to mi wyszło 158.Nie byłam w szpitalu bo lekarz mi powiedział ze mam sobie sama sprawdzac glukometrem po każdym posiłku cukier i notowac a że nie były złe wiec nie szłam do szpitala. Tak mi juz zostało ale sie okropnie boje - bo czasem podjadam słodycze ale wtedy jak mam niski cukier i wiem ze mi nie podskoczy za wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny No faktycznie nadalyscie ostatnio niezle tempo. Jeszcze jakis czas temu po 2 -3 dniach bylo tyle stron co teraz po kilku godzinach :) kaja - jeszcze w czerwcu zakladalam sobie ze na zwolnienie pujde najwczesniej w sierpniu. Stalo sie inaczej, lekarz mnie wyslal juz od poczatku lipca i czasem w te upaly sie zastanawialam jak ja bym tam dala rade. Mam nadzieje ze nie meczysz sie za bardzo w pracy :) justme - coprawda jeszcze nikt mi nic takiego nie powiedzial ale czasem widze te spojrzenia jak ide na zakupy i kupuje wlasnie piwko mezowi, ale to sporadycznie. Czesciej kupuje mu papierosy i te spojrzenia pelne dezaprobaty sa wkurzajace. Niby nie jestem z tych co sie zbytnio przejmuja tym co wszyscy wkolo mysla ale faktrycznie ostatnio jestaka nagonka na kobiety w ciazy z alkoholem i papierosami ze wkurza mnie jak ktos mysli ze ja jestem tak bezmyslna zeby swiadomie w taki sposob krzywdzic swoje dziecko niunia - niewiem czy dobrze zrozumialam, ale jak urodzisz rano to wieczorem wypisza cie juz do domu? nie boisz sie ze to za szybko? pisalyscie o praniu, ja tez ostatnio przepralam sobie posciel ktora dostalam, ale jeszcze pod koniec sierpnia wypiore ja w specjalnym proszku. Do do wyprawki to zrobilam sobie wstepna liste tego co chce kupic zeby nie przeholowac pozniej w sklepie :) Dobra ide cos przekasic, trzeba nakarmic malego i bede sie pomalu szykowac do lekarza. Jak wroce to sie odezwe :) Buziaki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuzka 1 Ja też mierzę glukometrem w domu i te wyniki nawet bez diety były wyśmienite. W zasadzie nie przekraczały 118 godz. po jedzeniu. Raz tylko miałam 136. Po dwóch godzinach to jakieś 98 najwięcej, a na czczo 75 - 78. Więc teoretycznie bardzo dobre, a jednak mój gin zdecydował się na badania. Sama myśl o szpitalu mnie przeraża. Nie cierpię tego miejsca. Dotąd nie miałam żadnych problemów z ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepetti bardzo dziekuję za pomoc :D To tylko ja flanelowe pieluszki możesz równiez używać jako przescieradło do wóżeczka :D tak mi babeczka w sklepie doradzała :D ale czy się sprawdza to druga sprawa :) Mysza tak jestem z Zawiercia a Borowe Pole to rzut kamieniem ode mnie. Teraz po slubie mieszkamy u męża w Blanowicach :D To ja dziękuję Bogu bo badania krwi po obciążeniu glukozą wyszło mi przed 77 a po 79 :D mojej kuzynce przed 78 a po 137 :O Ale za to wczoraj jak robiłam badania moczu i krwi to w moczu wyszło mi białko :O z tego co wiem jak jest białko w moczu to źle (?) na szczęscie nie mam już anemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joasia_ tutaj tak to sie odbywa czy chcę czy nie. Ale pocieszam sie tym że każda dostaje położną do pomocy do domu. Przez pierwsze dni położna zagląda kilka razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny🌼 nie potrafie zdecydować sie na wózek,byłam w paru sklepach i jakoś żaden nie zrobił na mnie wrażenia hmm chyba mam problem.Na allegro też oglądałam i jakoś nie mam szczęścia podoba mi sie jeden i na tym zdjęciu jest cały seledynowy a wrzeczywistości to on jest seledynowo szary bo oglądałam go w sklepie,podaje wam linka; http://allegro.pl/item218404294_gondola_spacer_baby_dreams_atlantic_superoferta_.html jak by był taki jak na tym zdjęciu to biore od ręki a ja nie lubie szarego koloru,ogólnie jak go oglądałam to innych zastrzeżeń nie miałam.Podajcie jakieś linki z fajnymi wózkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lukrecji
a co nie wygralas turkusowego na allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaa789
missarajevo możesz napisać jak ta gin.twoja się nazywa bo jestem z Gdańska i wlaśnie się zastanawiam nad wyborem lekarza do prowadzenia ciąży. Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grako- z cukrzycą cięzarnych sprawa ma się tak, ze nie ma jednej diety dla wszystkich, bo kazdy inaczej reaguje na dany cukier. jednak powiem tylko tyle, iż z tym 1/2 jabłka to dla mnie duża przesada, bo jako cukrzyczka mogę zjeść w ciągu dnia 3 porcje owocu, a 1 jabłko to jedna porcja, jeden plaster arbuza to jedna porcja, 20 czereśni to jedna porcja, jeden banan to jedna porcja. dziewczyny pisały ze do tego mogą kepfir (tj do owocu kefir lub jogurt naturlany) ja tez tak robiłam, ale by mies lepszy cukier na czczo do owocu, czy do kefiru potrzeba utrwalacza. tj . lepiej zjeść jabłko z kanapką (oczywiście pieczywo ciemne, tj np. żytnie) a za jakieś 2 godziny znowu kanapke z jogurtem lub kefirem. tak wtedy jest oki!!!!!! mieso jadłam na poczatku tylko gotowane, ale teraz cukier mi sie unormował i wkroczył aceton głodowy w mocz, wiec jadam teraz juz i kotleta schabowego. schudłąm juz ponad 3 kg i cały czas walcze z tym z moją panią diabetolog, bo mozna schudnąć tylko na początku jak jest szok organizmu na odstawienie cukru, no a ja już ponad miesiąc z tym walcze i jem teraz już nawet na siłe!!!!!!!!!!!!!!!!!! kochana jesli rzeczywiście masz takie obiekcie ze nie zostałaś skierowana do diabetologa, to idz do ogółnego lekarza i poproś go o skierowanie. mi ginekolog dał skierowanie do szpitala, a żeby ominąć te niepotrzebne leżenie (bo robili by mi tylko badania i dopiero skierowali do diabetologa) ja sobie załatwiłam od lekarza pierwszego kontaktu skierowanie do poradni diabetologicznej, co nie było łatwe, bo ta pani jest tak nie miła, ze szkoda gadać. jesli byś cos chciała jeszcze wiedzieć to napisz tylko a ja postaram sie odpowiedzieć 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisterone, Konwalia 10 👄 Shiva24- nam połozna powiedział, ze kikut nawet moze odpaść po paru tygodnach, zalezy jak schnie 👄 eve81- rozmasuj rękę pod ciepła wodą, moze się malutki skrzepik zrobił 👄 vanilam - kochana szkoda mi ciebie z tymi surówkami 👄 justme 👄- PORÓD PRÓBNY- inscenizacja porodu na tym to polegało ZACZEŁA SIE CAŁA OPOWIEŚĆ OD TEGO JAK ŁAPIĄ NAS SKURCZE, jezeli są co 5 minut zgłaszamy się do szpitala, jesli jest poród wywoływany to tez z takimi skurczami trafiamy na salę porodową (wcześniej z np. kroplówką leżymy na przedporodowej). tam pokazała nam wszystkie sprzety , łacznie z piłką, specjalnym workiem i łózkiem porodowym, oraz krzesełkiem porodowym. potem pokazywała jakie są pozycje porodowe i jakie techniki oddychania. czyli tak na próbe rodził wiesz kto ........ jeden z mężów hahahahahahaahahahahahaha 👄 a takimi krowami w sklepie się nie przejmuj, mi nikt nie ustępuje i zawsze jak coś jeszcze poptrzebuje to nawet i te ekspedientki sa niemiłe. a ta krowa pewnie sama chlała jak była w ciązy i ciebie swoją miarą oceniał. bo kupić piwo, a być matka pijaczką to nie to samo i wiesz..............za taką scenę w sklepie i ponizenie cię publiczne mogłabyś podać ją do sądu, wiec powinna morde zamknąć. 👄 aniołekjg -jestes kochana i tyle 👄 Peppetti- 👄 ****niunia*** 👄 mysza3 👄 NINKA78 👄 Azzazela- opowiadaj co u Ciebie👄 to-tylko-ja kochana z tymi chłopami to tak jest, bo oni ani nas nie słuchaja, ani nas nie rozumieją, takie dzieciaki z nich, ze kino, ale jacy odwazni hahahahahahhaah 👄 pieluszki przydadzą się do karmienia , zeby dzidzia sobie odbeknęła, do kapieli do wanienki wkładasz, po kapieli najpier pieluszką osuszasz dzidzie potem juz nakrywasz recznikiem 👄 ksemma- kochana narzekaj ile wlezie, ja tez tak robie, czasem nie mogę czegoś powiedziec, bo mam blokadę i nie umię o tym gadać, ale chociaz napiszę ze mam doła, każda z nas ma doły jak zostaje sama wiec masz prawo być smutna i płaczliwa. oby tylko zdążył twój mężulek na poród 👄 missarajevo - czasem z tym USG nie mozna dojść do ładu, moja kolezanka na USG miała dzieciaka 4 kg i z wielka głową, ze jest drobna to zdecydowali się ciąć, miała cesarkę w 38 tyg. i wyszła dziewczynka 3200, wiec nie wiem ,jaką mozna mieć 100% pewność co do tych odczytów👄 arbuzka1- ja mam cukrzycę ciązarnych normy na czczo do 5,2 mmol tj.95 1 h po posułku do 7,8 mmol tj .140 nie biore insuliny, bo dieta podziałała ciąży nie moge przenosić, wiec jesli sama nie urodze to w 38-40 tyg. beda mi ją rozwiązywać, ale jeszcze nie jest powiedziane czy wywoływanie i poród naturalny, czy cesarka, wszystko zależy od wielkosci dzidzi kochan jezeli chodzi z tymi słodyczami, to mi powiedział pani diabetolog, ze czasem jak uda się osiągnąć niski cukier to mozna zgrzeszyć, a ty z tym co widze to nie masz chyba cukrzycy, ale ja lekarzem nie jestem i jak czytałam to już różne normy mają rózni lekarze! 👄 grako- to wyszła cukrzyca wg mojej skali (tj. wg mojej poradnii diabetologivcznej0 ja własnie ominełam szpitalka, bo poszłam do poradnii diabetologicznej. jak juz wszystko bedziesz wiedziała daj znać kochana co i jak. narzie życzę powodzenia, by sie okazało, ze to te badania były do BANI!!! bo to dziwne ze glukoza i wtedy taka reakcja jak szok, a po jedzeniu oki chyba cosik nie tak 👄 Kasiak * 👄 Lukrecja 👄 wszystkie nie wymienione brzuchatki 👄 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaaaaaaaa789 moja gin nazywa sie Hanna Olszewska, ma gabinet na Grunwaldzkiej vis a vis Manhattanu. Jej maz tez jest ginekologiem. Niestety czasem trudno jest sie do niej dostac ale warto. Na usg zwraca uwage na najmniejsze szczegoly ale teraz nie wiem czy to dobrze, bo przez to sie strasznie denerwuje. Ostatnio mialam za duzo wod plodowych i gin powiedziala mi ze moje dziecko moze miec niespreawny uklad nerwowy, potem ze jeszcze zle funkcjonuja mu nerki, a teraz ze ma \"za duza\" glowe i to moze wskazywac na wodoglowie :( teraz zaluje ze tak czesto robilkam usg bo w niczym mi to nie pomoglo, tylko najadlam sie nerwow. generalnie - stanelo na tym ze mam jakies zmutowane nienormalne dziecko chociaz zdrowo sie odzywiam, moje wyniki sa w normie, nie choruje, ani ja ani moj chlopak nie mamy zadnych dziedzicznych obciazen zdrowotnych. We wtorek ide do szpitala i mam nadzieje ze tam zrobia mi usg po raz kolkejny i okaze sie ze to bledne pomiary mojej gin i ze wszytko jest dobrze. Przeciez to niemozliwe zeby dziecko ktorego obojga rodzice sa zdrowi mialo tyle genetycznych wad, to jakis obled :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IN F O
15 sierpniówek juz urodziło............ tylko jedna cc 3 kubusiów i jeszcze nie narodzone maja tak sie nazywac wiec to bedzie rok gdzie w szkolach bedzie odgroma KUB..bleeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
INFO i bardzo dobrze :D ważne aby dzieci były całe i zdrowe a jak bedą miały na imie to sprawa wyłącznie rodziców. Skoro tak im się podoba nikt nie powienien się wtracać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katusia - dzięki za cenne informacje. Mam nadzieję, że jakoś się wszystko ułoży, gdyby nie ta zas....a cukrzyca (i wrzód)to mogłabym góry przenosić. Nie mam problemów z pęcherzem, przesypiam całe noce, brzuch od miesiąca mi nie twardnieje (a brałam nospę tylko przez 5 dni w 7 miesiącu), nie mam obrzęków. Może moje pomiary glukometrem i te na czczo (nawet z żyły) są dobre, bo ja nie przepadam za tłustym ani słodkim. Poza owocami. Dziś pozwoliłam sobie na 5 pierogów u mojej mamy i po godzinie miałam 135. Pewnie po 2 130 więc raczej w normie. W moim mieście nie ma poradni diabetologicznej muszę więc spytać w Wałbrzychu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×