Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

aneteczka1976 bo wielkość biustu nie ma tu nic do rzeczy... Ja też zawsze miałam pomiędzy dużym A a małym B... W szpitalu zaciskałam zęby, bo bardzo chciałam karmić piersią, a mała okrutnie pogryzła mi brodawki, więc jak ją przystawiałam do piersi to cały oddział poporodowy mnie słyszał... I udało się- no i teraz mam C:)) Nigdy nie używałam laktatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katusia ja na dobre kupki i brak problemów z wypróżnianiem się u mojej dzidzi jem jabłka...i nie ma problemów:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie, Sto lat mnie juz tu nie bylo :( Normalnie nie mam czasu na nic codziennie. A to wszystko przez to durne karmienie - maly juz chyba tak do butli sie przyzwyczail, ze cyca nie chce (.... co to za facet, ktory cyca nie chce :)... Wiec caly czas pompuje swoje mleczko i daje mu z butelki, a w miedzy czasie staram sie go przystawiac z nadzieja, ze cos mu sie odmieni i moze zechce calkoweicie przejsc na cycucha. Bo chyba to niemozliwe takie zycie na dluzsza mete prowadzic - caly dzien kreci sie wokol karmienia, odciagania pokarmu, sterylizowania i proby przystawiania synusia do piersi. A na sztuczne mleko nie chce przechodzic - mam swoje i nie umialabym zakonczyc laktacji :( Czytalam wczesniej, ze ktoras z was - Fabia22 chyba - probowala karmic mala przez silikonowe nakladaki. I mam pytanie - czy twoja dzidzia podczas karmienia z ta nakladka brala tylko ta silikonowa koncowke do buzki czy moze jeszcze troche brodawki ??? I nie miala zadnych problemow z wysysaniem mleczka ???? Pozdrawiam was wszystkie, sciskam cieplo, moze jeszcze dzis sie odezwe :) Jejku, moj Beniamin juz 3 tygodnie dzisiaj konczy :) Ale ten czas leci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
***Dee kochana to nie ja karmiłam przez nakładki- ja karmię tylko i wyłącznie z cycka, nigdy nie próbowałam tych nakładek... Kurcze dziewczyny ale się wściekłam- wzięłam małą i psa na spacerek, bylam jakieś 10 minut od domu, a tu jak nie chluśnie deszczyskiem!!! ja z tym psem i z wózkiem do domu, tak się spłakałam- mam nadzieję że nic jej nie będzie- nawet nie miałam jak folii rozwinąć- bo jej durna nie wzięłam. Amelce nie było zimno- bo miała ciepły karczek, tylko troszkę deszczu na nią napadało. Rany jaka jestem durnowata:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_maja_1980_ - witaj u nas :) jasne,ze Cie przyjmiemy, im nas więcej tym lepiej :) wiec pisz kiedy masz tylko czas i ochotę. widzę,że z karmieniem wiele mam ma problemy..ja też bardzo chciałam karmić piersią, no ale niestety dwa tygodnie w szpitalu z dala od dzidziusia :( i są tego skutki..ale przestałam się tym przejmować daje nan 1 i na początku ściągałam laktatorem pokarm zbierałam i dawałam małemu porcje jaką potrzebował, a teraz juz nie ściągam - bo pół dnia siedziałam nad laktatorem, też mam aventa i zaczął skrzypieć, teraz poprostu przystawiam Mateuszka z godzine po jedzonku na \"deser\" z cycusia :) on się nie denerwuje jak mu za mało poleci,albo jak nie za dobrze schwyci, a i zawsze troszkę mleka od mamy popije :) dziś byliśmy na usg bioderek - wszystko w porządku, za 7 tygodni jeszcze do kontroli, pieluszkować nie musze, tylko raz na jakiś czas- profilaktycznie.. jestesmy teraz u babci, bo w domu wstawiają nam drzwi i hałas na cały blok :) współczuje sąsiadom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabia22 - u nas też pada i nie ma jak pospacerować..dziś samochodem sie przemieszczamy katusiu - u nas chyba też zaczynają się problemy pierdziuszkowe, daje małemu herbatkę ułatwiająca trawienie- zobaczymy czy pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane Mamulki🖐️ co do karmienia to biust kompletnie nie ma znaczenia - ja mialam przed ciaza rozmiar 75 F a teraz mam 57 G i nie leci ze mnie jak z weza strazackiego karmie Malego tylko piersia, ale mam pokarmu tyle ze czesto karmie jednorazowo z 2 piersi - najpierw spija z jednej, jest nadal glodny wiec musze dac 2 cyca a w ciagu dna daje mu herbatke na uspokojenie z hippa i troche wody z cukrem bo ma non stop czkawki tak jak w ciazy - mial czesto, a teraz tez ma pare razy dziennie i nie moge mu dawac za kazdym razem piersi bo jak sie przyssa to nawet jak czkawka mija to ssie bez pamieci a tak jak mija to juz mu woda z cukrem nie smakuje ja pije dziennie 4 litry soku jablkowego i ok 4/5 anatoli z mlekiem i moj Mlody (odpukac) nie ma kolek a pierdzioszki ma 24h, nawet jak je to sobie nie zaluje:D :D :D :D :D a teraz spi na podnozku od fotela;) - biedne dziecko - a lozeczko stoi i zbiera kurz zajze tu ja juz bedzie po kapieli i kolacji i bedzie w lozeczku spal - gdzie spedza coraz mniej czasu - wiecznie u mamusi ❤️ tak szalenie Go Kocham ❤️ 👄 a patrzec moge w Niego godzinami i tak jak pisala Katusia - nie ma nic lepszego jak te oczy wpatrzone w czasie picia na mamusie:) :) :) :) i usmiech bezzebny :) :) :) cudowne to chwile - niech trwaja wieczne - ta milosc bezinteresowna i taka prawdziwa ❤️ czym bylo moje zycie bez Tej Kruszyny??? -NICZYM ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kobietki! 🌻 Dawno mnie tu nie bylo, ale tak jak wiekszosc z Was nie mam za duzo czasu. Moj Colinek tak sie przyzwyczail do butli, ze nie ssie cyca i juz nawet nie probuje go przystawiac, bo moje proby, byly bezowocne. Nakladek sylikonowych tez probowalam, czasem udalo mu sie uchwycic cala brodawke i wtedy mocno ciagnal, ale po kilku ssaniach przerywal. Sciagam pokarm laktatorem elektrycznym medela, jest b.dobry, choc dosc mocno zasysa ;) Na szczescie sie juz przyzwyczailam i brodawki, ani nie krwawia, ani nie bola. Pokarmu mam sporo, sciagam ok. 200ml. w 15-20min.(2 porcje) i przechowuje w lodowce. Maly glodomorek pije ok. 600-650ml. na dobe i mysle ze to nie zle, jak na Malca 2,5tyg. Karmienie butla ma tez swoje dobre strony, wie sie ile dziecko zjadlo :) Dziewczyny nie wiem czy juz o tym pisalyscie, ale mam pytanie czy wasze dzieci niekiedy wymiotuja po jedzeniu? U nas zdarzylo sie to juz kilka razy. Niekiedy malemu nie chce sie odbic, musze go trzymac nawet pol godz. zanim sobie beknie i wlasnie 2dni temu, byla taka sytuacja, ze tylko delikatnie odbil. Po ok. 30min. zmienialam mu pieluszke i zwymiotowal, a 10min. pozniej, gdy go polozylam, zwrocil cala zawartosc butli :( - istna fontanna. Moja polozna mowi, ze to dosc czeste u noworotkow. Jestem bardzo przewrazliwiona na tym punkcie. Po kazdym jedzeniu nawet jesli odbije, to trzymam go do 15-20min. na rekach, potem klade na boczek i jeszcze kolejne pol godz. obserwuje, czy z nim aby wszystko w porzadku. Teraz dodaje mu jeszcze do kazdego karmienia sab simplex, bo po nim tez sie lepiej odbija i dziala przeciwkolokowo. Ogolnie Colinek jest grzecznym dzieckiem, czasem daje nam popalic. dzis np. prawie wogole nie spi, tylko jeczy i poplakuje, potem sie smieje, rozglada i tak w kolko. Teraz tez juz placze wiec koncze. Pozdrawiam Was i Malenstwa! pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczorek! ja na krotko...jestesmy juz po kapaniu i jedzonku, mała śpi...zobaczymy jak długo... dzien minał spokojnie mimo brzydkiej pogody bylismy na spacerku i po zakupy(chodzicie ze swoimi malenstwami na zakupy do marketow??? my tak ale babcia źle na nas patrzy) z kazym dniem moje kochane serduszko jest coraz to fajniesze...wiecej sie usmiecha minki strzela a jak rano sie obudzi i biore ja z kołyski to obdarowuje mnie najcudowniejszym uśmiechem świata! a ja-mama płacze wtedy ze szczescia! poza tym nadal walcze z ciemieniuszka, takie to nieładne... smaruje olejuszkiem po kapieli i wyczesuje a rano ponownie i wyczesuje...odchodza takie płaty wysuszone.... buźka nadal obsypana plamkami-krostkami i jak papier scierny...tyle ze juz sie nie łuszczy tak mam nadzieje ze przejdzie to samo (smaruje pielegnacyjnie kremem Hermal Beby) tak jak powiedziała lekarka moja Asia wczoraj po szczepionce 5w1 miała stan podgoraczkowy, była lekko gorąca ale poaz tym ok ... no i my juz jestemy TYLKO na mleku modyfikowanym! moje cycuszki odmówiły produkcji...szkoda ale niekazdemu jest dane karmic swoje dzieci długo długo.... zmykam i pozdrawiam was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wezcie dziewczyny, zaraz sie porycze chyba jak jeszcze poczytam o tym karmieniu. Ja tez tak chce !!!!! Shiva - to my mamy identyczna sytuacje :) Witaj w klubie :) Rzeczywiscie masz duzo mleka - co ile czasu sciagasz te 200ml ??? U mnie jednorazowo to dobrze jak 100ml z obu piersi odesse. Uzywam tez Medeli, ale Symphony, na dwie piersi za jednym razem. Moze powinnam czesciej to robic, aby bardziej laktacje pobudzic. Sama nie wiem ... U mnie moj maly nie chce brac do buzki calej brodawki z ta nakladka, tylko sam czubeczek ssie - pewnie dlatego potem jest glodny bo prawie nic z niego nie wylatuje:( Ach te problemy matczyne :) Ale ja uwielbiam byc mama i kocham mojego szkrabka najbardziej na swiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane 👄 Nie wiem czy nie za bardzo cieszyłam się z karmienia piersią. Coś małej przestaje to pasować od wczoraj. W nocy było super( jadłą w półśnie) ale wczoraj cały dzień i dziś widzę, że też coś jej przeszkadza. Bardzo mnie to martwi. Mam wrażenie, że chciałaby więcej a z piersi nie leci ciurkierm i się denerwuje, pręży i jęczy. Nie są to wzdęcia bo bączki ładnie puszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:)) My dziś i wczoraj bez taty bo od czwartku rana jest w delegacji i wróci dopiero wieczorem...Nocka ładnie przespana- u siebie w łóżeczku, tylko 3 pobudki na karmionko:)) No a tata wraca dopiero ok. 23.00-24.00 Smutno nam bez niego...Byle do wieczora... Sisterone moja rada: przede wszystkim kup i pij herbatkę na laktację z Hippa albo z Herbapolu- mnie pomogla i bardzo pogoniła mleko:)) ( Ja miałam CC i dzidzię pierwszy raz przystawiłam dopiero po ponad dobie...) No i staraj się przystawiać maleństwo jak najczęściej- nawet jak ma pić 3 czy 5 minut to i tak warto- dzdziuś sam popędzi Ci mleko... Trzymam kciuki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabia ja tę herbatkę z herbapolu piję od początku, już w szpitalu ją piłam, bo pokarm dostałam dopiero w 4 dobie. Ty jak na cesarkę to dostałaś błyskawicznie. Zauważyłam, że jak jestem zmęczona to mam mniej pokarmu, tak było właśnie wczoraj. Muszę mieć po prostu w ciągu dnia ze 2 razy godzinkę na położenie się i jak się uda na drzemkę. W nocy jak śpię nie ma problemu z pokarmem. Zastanawiam się jeszcze, czy u małej nie ma konsekwencji po mojej cholestazie, może ją coś boli. Muszę zrobić badania i sobie i jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo ja zrozumiałam z tego co napisali, że tę jedną herbatkę trzeba pić 3-4 razy dziennie. Spróbuję teraz pić więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,widze,ze wszystkie mamy jakies problemy,u nas akurat ze ssanie m piersi jest ok,ale maly nie robi kupek-wczesniej 2razy dawalam m u czopek ale pediatra powiedziala,zeby poczekac az sam zrobi,i nie robil kupki tydzien!!!!!!!ale dzis rano naprodukowal tyle,ze w pieluche sie nie zmiescilo,z czego bardzo sie ciesze:)nie bylo to zadne zatwardzenie,lekarka sie smiala, ze maly jest taki ekonomiczny i po prostu wszystko zuzywa,a mama zaoszczedzi na pieluchach,ale teraz daje mu od paru dni herbatke na trawienie i mam nadzieje ze sie to unormuje. dzis o maly wlos mielibysmy pozar w domu,na szczescie skonczylo sie na kupie dymu i strachu,a to przez mojego madrego tescia,do ktorego slow mi brak obejrze sobie chusty na allegro,bo moj maly ciagle chce byc na rekach,i przez to prawie nic nie moge zrobic w domu,a w chuscie bedzie naginal razem ze mna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ale się dzisiaj wyspałam. Moja mała woła cyca w nocy tylko 1-2 razy. Staram się karmić ją jak najpóźniej wieczorem ok. 24 a później wstaję do niej o 4 i 8. Na razie z pokarmem problemu nie mamy choć w jednej piersi się on gromadzi i jest twarda i jednocześnie większa a druga cały czas miękka i mniejsza. Moja Wiki jak na razie nie ma kolek. Pochwalę się że jeszcze nam nie płakała ani razu. Aż się wierzyć nie chce. Trochę stęka, pręży się ale płaczu nie słyszałam a wczoraj skończyła 5 tyg. Takich dzieci można mieć kilkoro ale moja ciocia mówi że następne będzie rozdarte bo podobno tak jest jak pierwsze spokojne to drugie wrażliwe i na odwrót. shiva 24 ja mam ten sam problem z wymiotowaniem małej. Czasami jest tak że mała wymiotuje nawet 2 godz. po karmieniu po tym jak sie prześpi i się budzi. Ale zazwyczaj jest tak że wymiotuje zawsze po każdym karmieniu jak ją biorę do odbicia. Moja położna mówiła że jak się nie odbija w ciągu 5 min. to położyć dziecko na boczku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Kochane :) u nas zaczęły się problemy kolkowe - w nocy mieliśmy niezły koncercik, tak mi żal skarbusia , no i trzeba uważać u chłopców szczególnie na te płacze, żeby przepuklina się nie przyplatała.. Od rana mąż poleciał do lekarza przypisał nam lakcid i espumisan, ale ja zamówiłam już sab simplex- bo ponoć najlepsze, oby juto doszedł.. wiecie co dzis jest jeden z najczęśliwszych dni w moim życiu - dzwoniliśmy do Poznania pytać, czy są już wyniki, no i mimo,ze nie ma jeszcze wyniku DNA , to lekarz powiedział,że we krwi nie było podwyższone stężenie czegoś tam (nie pamiętam z nerwów) co jest zawsze przy mukowiscydozie i na 90% Mateuszek jest zdorwy, fakt zostaje jeszcze te 10% ale wierzę, że wynik będzie w 100% ok :) napiszcie kochane, czy któraś dostała już okres?? mnie chyba coś trafi dopiero dwa dni temu skończyłam plamienie , a dzis dostałam krwawienie i ból brzucha jak na okres...czyzby to było już to? :( w poniedziałek minie 6 tygodni od porodu..oj myślałam,że dłużej będzie luzik - chyba gaci z tyłka juz nigdy nie ściągne..hehe Dziewczyny w inter-marche pieluszki pampers 2 mini są po 32zł za 78szt więc niezła promocja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shiva kochana jak znajdziech chwilkę to napisz mi proszę jak podajesz sab simlex? ile kropel i ile razy dziennie? i ile kosztuje w niemczecz? z góry dziękuje 🌻 współczuje tych wymiotów - trzeba zawsze być czujnym by maleństwo się nie zakrztusiło :( ja już dziś poprosiłam męża by odblokował płozy do bujania w łóżeczku :) myślałam, ze ich nie wykorzystamy bo Mati jest taki spokojniutki, ale skoro zaczynają się kolki, to czas na bujanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anja2525- tak kochan te oczy wpatrzone podczas karmienia to są najpiekniejsze chwile w moim życiu :) Fabia22- kochana jk piłam sok , czy jadłam jabłko czy to surowe czy gotowane to mały po pachy robił kupy i to aż za bardzo i miał dupsko odpażone, bo to były sraczki Miśka_26- kochana ja kupiłam herbatkę koperkową hippa, ale tylko czysto koperkowa i mały zwalił kupę jak ta lala i pierdział jak stray dziad po zupie grochowej hahahahahaaha pozdrawiam wszystkie kochane mamusiki i ich pocieszki zniakam ps. postaram się przynajmniej codziennie albo co 2 dzień coś napisać kochane babeczki poeiwme jedno nawet jak nie napisze to ja was czytam zawsze jakies mądre rady sobie stąd wybieram dla siebie bzuaki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 krople dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabia22 ja podaję Vigantol raz dziennie po jednej kropelce bezpośrednio do buzi tuż przed jedzeniem ponieważ wit. D podobno rozpuszcza się w mleku Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ja wczoraj wyrwałam się z moim mężulkiem z domu. Zostawiłam małego na 3 godziny u mojej mamy i poszliśmy na mecz siatkówki. Dobrze robi taki odskocznia. A Szymonek był bardzo grzeczny. Wypił 100 ml mojego wcześniej odciągnietego mleczka i trochę herbatki i był barzdo grzeczny. Ja codziennie odciągam właśnie ok. 80-100 ml mojego mleczka \"na zaś\" :) albo w razie bym musiała małego zostawić z kimś. Używam też laktatora ręcznego avent i zajmuje mi to ok. 10-15 minut. Muszę powoli też robić zapasy :) Jeśli chodzi o skrzypienie, to zauważyłam, że to zależy jak złożę laktator. A rozmiar piersi. Hmmm. Ja miałam małe A i po cesarce było ciężko. Wręcz byłam pewna, że przejdę na butlę. A tu po powrocie ze szpitala fabryka ruszyła. Mąż też jest zadowolony :) i czsami zazdrosny o synka :) Dzisiaj znowu mamy gości więc uciekam, bo mam troszkę roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabia22 ja podaje vigantol 1krople dziennie+ wit K 2 razy po 50 ml do odrobiny pokarmu w kieliszku i mala to spija. Ja karmie piersia, choc czasem mam wrazenie ze mała sie nie najada. ale daje wtedy na chwilke 2 piers i jest spoko. No ale miewa tez kolki. Dzis dąlam jej kropelke espumisanu, choc napisane ze od 1 mca zycia, a ona ma 3 tygodnir. Ale bylysmy wczoraj u neurologa i lekarka mowila, że mozn apodac kropelke i nic sie nie stanie. Teraz Basia śpi, ale tez prawie 3 godz non stop przy cycu. Cierpliwosci trzeba miec .. No a neurologa wsyztkie badania pozytywnie. To jzu 3 lekarz w tym tygodniu. Na szczescie wszedzie wszytsko dobrze. A w poniedizłek okulista. I tydizen odpoczynku a pozneij znow kontrole. za 2 tyg szczepienia i chyab ta 5 w 1 wybierzemy i pneumokoki. Mła żpi to idę jej paznokietki obciąć, bo znow sie podrapała. My dziś tez na spacerze byłyśmy, mimo, że zimniej, ale budka w wózku pstawiona a i ona ciepło ubrana to sie nie przeziebi. Troszke gorzej ze mną, bo opryszczka mi wyskoczyłą i czyrak jakiś.. Trzeba dbac o siebie. A tu jeszcze uważam na to co jem, bo nie chce mieć płaczu wieczorem, a i tak jest.. Oj naprodukowałm tgeo. AA I fride wypróbowałm- na prawde dobra rzecz. Pozdrawiam i zdrówka dla maluszków i ich mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za info... Ja tez byłam dziś na chwilę na spacerku- jakies 15 min bo znowu sie rozpadalo... Ksemma cieszę się, że z Basią ok, współczuję tych ciągłych wizyt u lekarzy, ale najważniejsze zdrowie dziecka. My też sie zdecydujemy na tą 5w1... i pneumokoki, aha i też mam opryszczkę- idziemy łeb w łeb:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja podaje witamine D3 - DEVIKAP 1 kropelke dziennie prosto do buzi choc na opakowaniu jest napisane zeby na lyzeczce wody - no coz, nie chce dziecka udlawic wiec podaje wprost do dzióbka :) fakt, krzywi sie niesamowicie bo to ma taki anyzkowy smak ;) a mnie jakies przeziebienie dopadlo :( od wczoraj boli mnie gardlo i smarkam :( mam nadzieje ze Malej nie zaraze... i niewiem czy mne to dopadlo po szczepionce przeciw grypie czy maz mi \"sprzedal\"... no strasznie glowa mnie boli - juz tak od tygdnia, codziennie :( strasznie to jest meczace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×