Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tatlim

Blask Turcji...

Polecane posty

Nie ma to jak cos, gdzies uslyszec a pozniej powtarzac jako swoje. Takich \'\'madrosci\'\' jak na tym forum nie czytalam juz dawno. Pewne znawczynie tematu (nie mowie o wszystkích) powtarzaja tylko brednie swoich partnerow, same nie majac zielonego pojecia. Co Wy wiecie o Kurdach i Kurdystanie, o polityce Turcji i jej motywach, o PKK, PUK czy PDK? Jak mozna taki bzdury wypisywac?!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no comments.....
"Artysta" zagłodził psa i wystawił go jako dzieło sztuki 2007-10-29 18:51 (akt. 19:34) Pseudoartysta z Kostaryki wystawił jako swoje dzieło psa, którego zagłodził na śmierć - donosi bloger Filip Barche. Guillermo Habacuc Vargas, "artysta" z Kostaryki umierającego, chorego psa o imieniu Natividad przywiązał liną do ściany galerii Managui. Miał to być "umierający eksponat". Wcześniej Vargas głodził psa i nie dawał mu wody do picia. Zwierzę zdechło. Za ten pokaz "sztuki" Guillermo Habacuc Vargas został wybrany do reprezentowania swojego kraju w Bienale Ameryki Centralnej, które odbędzie się w 2008 roku w Hondurasie. Oglądający wystawę ludzie nie widzieli nic złego w takim sposobie uprawiania sztuki. W internecie natomiast krążą już kolejne petycje, mające na celu odebranie "artyście" wyjazdu na Bienale. (informacje i zdjęcia pochodzą z bloga Filipa Barche: barche.blog.onet.pl) http://reiskeks-natividad.blogspot.com/2007/10/boycott-guillermo-habacuc-vargas.html http://www.petitiononline.com/13031953/ --

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam drogie panie... Czytalam sobie na rozpoczecie pracy pro-kurdyjskie wywody. Zastanawiam sie tylko, skoro Kurdowie maja tak zle w Turcji, nie moga poslugiwac sie swoim jezykiem ojczystym, nie maja prawa do swojej kultury to... w jakim kraju ja mieszkam? Do tej chwili wydawalo mi sie, ze w Turcji, ale wychodzi na to, ze nie tej opisywanej przez poprzednikow... Z moich obserwacji wynika, ze wielu (nie wszyscy) Kurdow jest niesamowicie chamska i panoszy sie tak jak niektorzy Cyganie/ Romowie w Polsce i tak sa tez postrzegani. Wiele rodzin kurdyjskich to fabryka dzieci, ktore potem nie majac co jesc biegaja i kradna. Ani matka, ani ojciec nie maja czasu wpoic im podstawowych wartosci, wiec dzieci te wychowuja sie na ulicy, lataja bez butow, czasem kompletnie nago. To tez wina tureckiego rzadu? I jeszcze jedno: naprawde podkladanie bomb w miejscach jak najbardziej zaludnionych to walka o wolnosc? Tak jakbym slyszala moherowe berety prawiace o sprawiedliwych kaczorkach. W kazdym razie PKK- ci biedacy walczace o wolnosc planuja kolejny zamach bombowy w jednych z centrow handlowych. Skoro Turcja powinna oddac Kurdom czesc WLASNEGO kraju i ustanowic ich jezyk kolejnym jezykiem urzedowym, to czekam az Niemcy zrobia to samo dla mieszkajacych tam kilku milionow Turckow, a Ameryka stworzy stan o nazwie Polska. Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
Witam Was moje Drogie. Dawno mnie tu nie bylo... ale jesienna depresja mogłaby być przedstawiana na moim przykładzie... nie wazne. Co do sytuacji wojennej nie mam zbyt duzego pojęcia... pomimo,ze moj facet to żołnierz jakby nie patrzeć... cale szczeście,ze nie wojsk lądowych bo bym chyba umarla ze strachu. Jesli ktos sie orientuje... może mi powiedziec jak wyglada sytuacja w Istanbule?... jesli pójdzie po mojej mysli i bez niespodzienake to lece za niecale 4tygonie... a nie bardzo chcialabym miec stycznosc z jakimis zamieszkami. pozdrawiam milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Stambule poki co jest spokojnie. Dosc czesto robione sa rozne manifestacje typu \"Precz z PKK\" albo \"Wszyscy jestesmy Turkami\". Manifestacje odbywaja sie najczesciej na Taksimie i radze tego miejsca unikac (rowniez wtedy gdy manifestacji nie ma jest to miejsce zatloczone - bomby nie raz tam wybuchaly). Chodza pogloski, ze PKK planuje kolejny zamach \"pokojowy\" w ktoryms z centrow handlowych. Miasto poki co zyje normalnie, gdyby nie informacje z TV i flagi powywieszane wszedzie, nie mialabys pojecia, ze cos sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś z kądś bądż
brawo , to własnei cały czas słysze od moich znajomych , a są wsród nich tak i turcy jak i kurdowie i wszystcy mowia ,ze sa jednym narodem i sa jak bracia i to tylko przez pkk maja przerobąne czasem tak w turcji jak i na świeci , mówią ze gdyby nie pkk żylo im by sie lepiej , a pkk momo ,ze to niby ich organizacia wiecej wymusza niz im daje , np. przymusowe oddawanie po kryjomu dzeci na szkolenie , nie oddasz masz przeje......... i to sa pewne źródła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazda organizacja terrorystyczna znajdzie sobie szczytny cel by podkladac bomby - PKK walczy za wolnosc Kurdow, Al-Kaida ku obronie islamu i muzulmanow (pewnie przez przypadek wysadzaja przy okazji muzulmanow). Faktem jest rowniez, niestety, to, ze czesc rodzin kurdyjskich oddaje swoje dzieci do PKK, by uzyskac w ten sposob latwy dostep do pieniedzy i ... wspomoc fantastyczna idee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś z kądś bądż
dobrze powiedziane PANI GOŚĆ , trafnie sformułowane - każda organizacja terrorystyczna znajdzie szczytny cel ......... niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesie
dziewczyny ja absolutnie nie popieram tego co robi pkk ale kij ma 2 konce i trzeba powiedziec ze Turcja nie jest bez winy i napewno juz nie jest swieta! Kurdowie to 30 milionowy narod bez panstwa i byli na tych terenach duzo wczesniej niz Turcy!moja znajoma kiedy miala 7 lat zostala wraz z bratem wyslana do Turcji do dziadkow na 2 lata aby nauczyla sie jezyka i przyswoila kulture!jak tam pojechala potrafila mowic po Kurdyjsku i szwedzku!W szkole mowiono tylko po turecku takie prawo!Bito ja, szykanowano i mowiono ze jak bedzie mowila po kurdyjsku to zabija jej brata! Do tej pory ciezko jej mowic po kurdyjsku w rezultacie jej dzieci nie mowia ani po Turecku ani po kurdyjsku! W tureckiej telewizji teraz zaczeto zezwalac na to aby spiewano czy mowiono po kurdyjsku!o tym mowi nawet moj maz!zabito tylu wspanialych artystow i politykow! Dlatego jak juz wczesnie wpomnialam bardzo trudno jest mi sie ustosunkowac do tej sytuacji!jedno jest pewne przez polityke panstwa gina niewinni ludzie! Mnie w zartach podobno niemiecka znajoma powiedziala ze nie ma pantswa polskiego ze te wszystkie tereny byly i sa niemieckie! Nawet nie wiecie ja to we mnie wzbudzilo zlosc! pozdrawiam wszystkich serdecxznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nesie, kiedy Twoja znajoma miala 7 lat? Domyslam sie, ze to bylo sporo lat wczesnej niz 10 lat temu... Moja babcia tez miala kiedys zakaz poslugiwania sie jezykiem polskim w szkole, ale sie go nauczyla ;) Kolega - Turek, mieszkajacy w Bulgarii - opowiadal mi jak jego rodzice mieli zakaz poslugiwania sie tureckim gdziekolwiek. Mimo to nauczyli swoje dzieci mowic po turecku... W bloku, pietro nizej mieszkaja Kurdowie, pietro wyzej mieszkaja Kurdowie. Nigdy ich nie rozumiem, przewaznie mowia po kurdyjsku, na ulicy rowniez. Turcy staja w obronie Kurdow, gdy trzeba, ale ta wojna NIE JEST prowadzona przeciw Kurdom, a przeciw PKK, ktorej dzialania przez wielu Kurdow sa popierane, jak i przez wielu odrzucane, stad haslo \"Hepimiz Türküz - Wszyscy jestesmy Turkami\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś z kądś bądż
jedno jest pewne przez polityke panstwa gina niewinni ludzie! ---------------świeta racja i prawdą jest ze każdy kij ma dwa końce , ale ja mam kolegów kurdów , którzy są w różnym wieku i świenie mówią i znaja kurdyjski , mało to próbowali mnie uczyć , haha inna sprawa ,że mi się nie udało ...... pozaty tak jak już pisałam , naprawde nie żalują się ża maja wspólny kraj i uważaja ze turcy i oni są braćmi , nawet jak opserwuje ich opisy na msn , sa za pojednanim i zaprzestaniem wojny , wiadomo ,że jak każda sprawa kontrowersyjna- są ludziew za i przeciw -- hmmm ale fakt jest jeden to ciężka sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje \"Skads\" :) Kurdowie bardzo czesto przedstawiaja sie per \"Turecki Kurd\" albo \"Kurd tureckiego pochodzenia\". Nie widze sensu walki o glupi kawalek ziemi, kiedys umrzemy i co? Nie zabierzemy ani jednej grudki tego o co przelalo sie tyle krwi, moze nawet nie zostawimy nikogo, kto moglby po tej ziemi po nas stapac... Ot bezsensowna walka o wladze, o skrawek ziemi, byle mozna bylo o niej mowic \"moja\". Bezsens tego wszystkiego najlepiej rozumieja zolnierze, ktorzy oddali zycie ku tej wyzszej (?) sprawie i ich (rowniez kurdyjskie) rodziny, ktore nie maja ani ziemi, ani synow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś z kądś bądż
Pani Gość --''Ot bezsensowna walka o wladze, o skrawek ziemi, byle mozna bylo o niej mowic "moja". Bezsens tego wszystkiego najlepiej rozumieja zolnierze, ktorzy oddali zycie ku tej wyzszej (?) sprawie i ich (rowniez kurdyjskie) rodziny, ktore nie maja ani ziemi, ani synow... ''' 10% racja , głupota głupota głupota, mój narzeczony mówi tak---przez głupią politykę i ludzi ,którym się wydaje że mają ''honor'' ,giną prości i normalni ludzi .................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesie
przepraszam was dziewczyny ale cale szczescie ze nasi przodkowie tak nie uwazali i walczyli za nasza niepodleglosc bo dzis mowilibysmy ze jestemy niemieckimi lub rosyjskimi Polakami!!! pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm...............
Przepraszam, czy Kurdowie sa w Turcji w celach zrobkowych, tak jak Turcy w Niemczech. NIE! To jest ich panstwo. Nie oszukujmy sie, Turcja sie boi mocnej pozycji Kurdystanu irackiego. A co do Turkow, to wole na ten temat nie rozmawiac. Mieszkam w Niemczech i znam wielu. Nie racza sie nawet nauczyc jezyka kraju, w ktorym mieszkaja. NIech siedza sobie w tej swojej Turcji, jak im tam tak wspaniale. Przepraszam, unioslam sie ale tego nie da sie czytac, co niektorzy pisza. Tak jak powiedziala Nesie, kazdy kij ma dwa konce. Nie popieraam Pkk, ale Kurdom nalezy sie wolnost i wlasne panstwo. I tak nigsy Turcja nie wygra w Iraku. Dlatego jeszcze nie zaatakowala. Jak same piszecie Kurdowie to "terrorysici", wiec smierci sie nie boja, a poza tym chyba za ojczyzne kazdy byl by w stanie umrzec Pozzdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
Klamka zapadła :) 23.11 ...smigam do Turcji :) przepraszam, ale nie mialam sie z kim tym podzielic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm wybacz, ale bylo napisane ze pkk to terrorysci, a nie kurdowie ogolem. I zacznij czytac ze zrozumieniem cudze wypowiedzi, bo zaczynasz mnie wkurzac. Widzisz naszych wypowiedziach cos czego tam nie ma!!! Asik gratulacje, tez bym poleciala, ale mi to ostatnio wiatry w twarz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga (-i) \"Hmmmm\", czy znajac Polaka, ktory mieszka w USA mozesz sobie wyrobic zdanie o wszystkich Polakach? :) Kieruj sie dalej ni to Turkami ni to Niemcami w Niemczech, a o Turcji i ich mieszkancach w dalszym ciagu pojecia miec nie bedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze \"Jak same piszecie Kurdowie to terrorysci\". Kurde, albo slepa jestem, albo czegos tu nie doczytalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzecia sprawa (sorry, ze smiece): Turcja nie zaatakowala, bo wciaz czeka na odpowiedz USA. Na poczatku listopada Erdoğan jedzie do Waszyngtonu, gdzie ma na ten temat rozmawiac z Bushem i wtedy prawdopodobnie wszystko sie rostrzygnie. Gdyby Turcja tak sie bala, to by siedziala cicho i dalej pozwalala na ataki PKK, a nie wysylala zolnierzy by \"biegali z karabinami po Iraku\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś z kądś bądż
dodam tylko , ze to pkk pierwsze , pokryjomu w nocy przekraczając góry , atakowało pozycjie tureckie i mordowało , a potem uciekali na teren Kurdystanu Irackiego , chcą sie tam ukryć przed karą , w tym momencie Turcjia tylko powiedziała stop atakom i zabijaniu żołnierzy , co do państwa własnego hmmmm czytam i czytam , od wieków żyja razem , bardzo dawno temu , kurdowie przywędrowali skądś tam , nawet przykład jest podany , jak nasi Romowie , cikawa jestem reakcjie naszego narodu i rządu, jesli byśmy mieli wyznaczyć kawałek naszego kraju na hmmmm '' cyganówek'' '' państwo romskie'' nie wiem jak to nazawać ................ale tak po prawdzie mówić , każdemu jest się na ten temat ciężko wypowiedzić , ponieważ nie zyjemy tam i tak naprawdę nic na ten temat powiedzić nie umiemy w 100% , ja wiem tylko 1 mam przyjaciół kurdów i turkó i wszystcy twierdza , ze wojna jest nie potrzebna , a oni są braćmi i żyja w jednym współnym kraju , a pkk walczy tak naprawdę nie o ludzi , ale właśnie o ziemie , o wzmocnienie pozycji i o tak ceną ropę , którw na tym terenie właśnie jest i to cała polityka pkk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik, smigaj kochana, to najlepsze co mozesz zrobic na zimowa depresje ;) ja chyba nigdzie nie smigne... chyab, ze my madzik smigniemy sobie gdzies razem jako para hehe co do Kurdow..no comments nie mam weny na oceny :) ale mysle, ze pani gosc wie najlepiej co sie dzieje w Tr-w koncu tam mieszka.. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjezdzajcie kobitki tutaj, sloneczko, zero sniegu, cieplo (tyle, ze opalac juz sie nie da). A u nas snieg - widze na podstawie prognozy pogody :D Ale jak mi za tym naszym sniegiem teskno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś z kądś bądż
Pani.Gość ,ale zazdroszcze chętnie bym pojechała i było to w planie , ale doszliśmy do wniosku , ze poczekam już na niego w Polsce i nie bede wydawać na bilet kasy , która tu sie przyda na np. kcp , lub inne papiery , niezbędne żeby mógł tu mieszkać --ale zazdroszcze bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
Jest może, któraś z forumowiczek obecnie w Turcji?? gdzies w okolicach Istanbulu? jaka jest tam teraz idczuwalna pogoda? bo mojemu brzydalowi zimno...ale jak widze na mapkach pogodowych 18stopni to troche mi sie chce smiac :) nie wiem w jakie ciuszki mam sie uzbroic na przelom listopada i grudnia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaa..Asik, im zawsze zimno! przyslij go tutaj :P ja bym chcetnie skoczyla, ale nie zanosi sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×