Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tatlim

Blask Turcji...

Polecane posty

Turcy wkraczaja na bardzo ograniczone terytorium Iraku: czesc, w ktorej znajduja sie PKK-owcy - nie beda lazic po calym Iraku ani strzelac do kazdego, kto im sie nawinie na lufe. Na kazdej wojnie gina niewinni ludzie. Niestety, malo sentymentalnie mowiac - zycie jest niesprawiedliwe nie tylko na wojnie. Dobry ma wieksze szanse na przegrana, bo Zly go pobije, okradnie itd. a Dobry w imie idei wyzszej nie bedzie probowal sie nawet bronic. Dlaczego Turcja ma byc winna tego co sie teraz dzieje?? Od bardzo dlugiego czasu CODZIENNIE w TV pokazywane sa zrozpaczone rodziny zolniezy - rekrutow, ktorzy gina podczas sluzby wojskowej. PKK-owcy chowaja sie w gorach we wschodniej czesci Turcji, podkladaja bomby, strzelaja do patrolujacych ziemie zolniezy, a potem uciekaja do Iraku, by przygotowywac sie do kolejnych napasci. Wschodnia czesc Turcji to nie wszystko. O wybuchach bomb mowi sie w polskiej TV bardzo pobieznie. Stambul i Ankara to kropla w morzu. Ostatnio udaremniono wybuch bomby podlozonej w minibusie w Ankarze. Gdyby wybuchla to zasieg mialaby taki, ze zgineloby wiele setek (o ile nie tysiecy) rowniez niewinnych ludzi. Czy, Waszym zdaniem, jest jakies lzejsze rozwiazanie tego konfliktu??? Ludzie w Stambule wywieszaja na balkonach i oknach flagi tureckie w ramach poparcia oraz solidarnosci z zolnierzami i ich rodzinami. Sa za ta wojna, bo maja dosc. Paradoksalnie jest to \"wojna o pokoj\". Turcy sa zbyt chytrzy by nie wiedziec w jakie bambuko probuje ich zrobic zarowno UE jak i USA. Wojna w Iraku to rowniez bardzo prawdopodobny konflikt z EU i USA (ci ostatni absolutnie sie nie zgadzaja na dzialania tureckie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie pani gosc na pewno z perspektywy turcji wyglada to znacznie gorzej niz z naszej. nikt im nie pomaga, a USA jak zwykle, w swoim imperialistycznym stylu..Jak by mogli to by spuscili wielka bombe na Irak, Iran, Koree Polnocna, Syrie i Bog wie kogo jeszcze...Korea, Iran strasza bronia jadrowa, ale jak na razie to dzieki USA w Iraku gina kobiety i dzieci...moze niech z Turcja tez poprowadza wojenke?:D tylko ciekawe skad wezma na to kase, bo juz im na Irak nie starcza... czytalam ostatnio co sie wyprawia w Afganistanie...amerykanie nie chca pomagac nawet cywilom, helikoptera nie przysla do rannego czlowieka, bo to nie ich interes, a nasi dwoja sie i troja zeby pojedynczego czlowieka uratowac. ..ale nie maja jak...szkoda slow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś z kądś bądż
Turcy wkraczaja na bardzo ograniczone terytorium Iraku: -- to akurat prawda , oni nie chcą konfliktu z Irakiem , tylko chcą dać nauczkę pkk i myślą o zniszczeniu organizacji , a ostatnio czytałam wypowidz Irakijskich przedstawicieli , ze są gotowi pomuc turcji i ostrzegaja kurdow przed dalszym ciągnieciem konfliku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obecnie opinia publiczna w Turcji jest tak samo malo poinformowana o faktycznym stanie \"wojny\" jak i my... Rzad zabronil przekazywania jakichkolwiek informacji, wiec najprawdopodobniej cos sie dzieje... USA to pasozyci. Od zawsze dorabiali sie na czyims nieszczesciu: indianie, czarni niewolnicy... Teraz przyszla kolej na Irak w cudownej otoczce walki o demokracje - jeszcze nie slyszalam by jakiekolwiek panstwo wydawalo miliardy dolarow na sily zbrojne, wystawialo swoich ludzi na pewna smierc po to by inne panstwo mialo dobrze... Turcja robi to dla siebie: dla wlasnego realnie zagrozonego bezpieczenstwa, a nie checi zdobycia wladzy nad i tak umeczonym krajem. USA Turcji nie moze nic zrobic w tym przypadku, bo Turcja w odwecie zablokuje im dostep do uzyczonych miejsc dla stacjonowania wojska. Poza tym jesli Turcja zamknie port (a wiec dostep z Azji do Europy droga wodna stanie sie praktycznie niemozliwy) to Europa i Azja leza i kwicza... Dlaczego Ameryka tak krzyczy na Iran? Dlaczego sama nie da przykladu rozwalajac swoje atomowki? I czemu nie grozi Korei? Za silna i nie ma ropy :) Najwieksza roznica miedzy USA a Turcja jest taka, ze w Turek na wojne za swoj kraj pojdzie dokadkolwiek i za darmo, a Amerykanin... Co do irakijskich wladz: warunkiem nierozpoczynania dzialan zbrojnych bylo wydanie przez Irak 3 przywodcow PKK... A skoro mamy wojne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś z kądś bądż
''''Rzad zabronil przekazywania jakichkolwiek informacji, wiec najprawdopodobniej cos sie dzieje...''''' dzieje się i to dużo się dzieje , mój narzeczony jest obecnie w Hakkari , usypia co noc z jednym dzwiękiem w uszach , bum , bum , bum , bum ,bum - a to chyba dużo świadczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś z kądś bądż
to już nie wspominajmy o Bośni , tam jest sajgon dopiero , dziewczyny , mój ma kolege w sarejewie , oj dużo sie nasłuchałam o kobietach i dzieciach , aż strach pomyslec wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr trafia mnie szkak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yenge
Hey wam...ja mam chlopaka w Afyon....martwie sie o ta sytuacje w Turcji, gdyz planuje pod koniec listopada wyjechac do niego. Nie wiem, czy mi cos grozi, czy tez nie? Zbyt malo mam na ten temat informacji..... wiem tylko od przyjaciol Turkow tam miezkajacych,ze opinia spoleczna jest podzielona....w sumie to wiekszosc chce pokoju, jednak sa swiadomi tego, iz ten problem sam sie nie rozwiaze, a na pomoc NATO nie moga liczyc jak widac, skoro NATO do tej pory nic nie zrobilo. USA martwi sie tylko o dostep do ropy naftowej znajdujacej sie na polnocy Iraku, ale upiera sie przy stanowisku obrony niepodlegosci Iraku..po prostu bajka!!!! Tylko, ze inne panstwa europejskie nie sa lepsze i jakos nie popieraja Turcji w walce z terroryzmem..co mazna zauwazyc nawet po naszych polkich wiadomosciach, gdzi pkk przedstawiane jest jako organizacja walczaca o powstanie wolnego Kurdystanu a nie, jak to jest w rzeczywistosci, organizacja terrorystyczna. Zobaczymy co sie wydarzy po 5 listopada, bo do tego czasu urcja czeka na odpowiedz Iraku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś z kądś bądż
ufffffffffff mam nadzieje , że jesli ma sie tam gorzej dziac , mojego już tam nie bedzie , do 5 listopada ma kontrakt , więc 5 lub 6 wyjedzie stamtad , mam nadzieje , hmm a że opinia publiczna podzielona to fak , zreszta jak w każdym państiwe gdy trzeba podjąć jakąś decyzje , zawsze s ą ludzie za i przeciw i są też neutralnie nastawieni , to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yenge rzeczywiscie trudno powiedziec cos wiecej, mysle, ze nalepiej byloby spotkac sie w jakims duzym miescie... a na stronach MSW ostatnie informacje dla turystow pochodza z....29.08.2006 r.-bardzo aktualne, nie ma co... http://www.msz.gov.pl/index.php?form_id=40&argv=1730667f1486bb2d9d220dfeb6876c35&portlet=bazy%2Fpokaz coz, nasi politycy byli ostanio bardzo zajeci kampania wyborcza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio jak wklejalam link to dotyczyl on informacji z tureckiej prasy, wiec bardziej na czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmm.......
Z tego co mi wiadomo, to Turcja okupuje tereny kurdyjsckie. Nich im oddadza ich kraj i ich wolnosc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmm.......
wlasnie przeczytalam wciaz uwazam, ze kazdy narod powinien miec prawo do wolnosci i do mowienia w ojczystym jezyku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale oni maja prawo mowic we wlasnym jezyku i sa wolni, tylko trzeba ze soba wspolzyc jesli sie mieszka w jednym kraju z ludzmi innej narodowosci, no chyba ze sie myle. Jak poczytasz wiecej to sie dowiesz skad wzial sie konflikt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmm.......
Czytalam duzo:) W nacjonalistycznej Turcji Ataturka Kurdów uznano za część niepodzielnego narodu tureckiego, nadając im miano Turków górskich. Zakazano posługiwania się językiem kurdyjskim oraz obchodzenia tradycyjnego kurdyjskiego święta nowego roku (Newroz) żródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kurdowie Jakos w Iraku ni ma problemu, od kiedy nie ma Husajne, moga sobie spokojnie zyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmm.......
Przypominam, ze nie dotyczy to zdanie Kurdow w Turcji, bo owszem, w Iraku posluguja sie jezykiem kurdyjskim. Znam Kurdow z Tursji i wiem, jak sytuacja wyglada. Jest XXI wiek, a Turcja caly czas twierdzi, ze Kurdystan nie istnieje, a ze coraz silniejsza staje sie czesc iracka, to Turcja sie przestraszyla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.psz.pl/index.php?option=content&task=view&id=758 z naciskiem na fragment \"Nie ma jednoznacznego rozwiązania, z każdym kolejnym rządem i premierem, rodzi się inna wizja Kurdów na terenie Turcji. Dodatkowym punktem zapalnym są ataki terrorystyczne, przez nich organizowane.\" Oczywiscie nie wrzucam wszystkich kurdow do jednego worka, bo sama mam znajomego kurda i on akurat nie utozsamia sie z ppk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmm.......
Ale moi znajomi tez nie, ale nie mowmy o ludziach, ktorzy walcza o wolnosc terrorysci. w takim razie AK to tez byli terrorysci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem prawda lezy po srodku, a my tak naprawde g...o wiemy o tym co tam sie dzieje. Z terrorystami sie walczy, obecnie obie strony sa zmobilizowane, ale wlasnie podawali w wiadomosciach, ze zarowno turcja jak i iraccy kurdowie chca szukac rozwiazania pokojowego, mowie tu o tych normalnych, a nie o ppk. Poza tym nie sadze, zeby ppk miala cos wspolnego z ak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesie
czesc dziewczyny!!!! sytuacja faktycznie nie jest ciekawa! kazdy kieruje sie swoimi racjami i mnie jest bardzo trudno sie do tego ustosunkowac! Cala sprawa rozchodzi sie o to ze tereny Kurdystanu sa bogate w rope i tam nigdy nie bedzie spokoju i oni nigdy nie odzyskaja kraju!do tego lata walki o niepodleglosc sprawily ze Kurdowie stali sie bardzo zawzieci w tym co robia i wszyscy wiedza ze z tym zaciecie i dostepem do takich bogactw jak ropa kurdowie sa niebezpieczni!I tego tez wszyscy sie boja! Ja chcialabym by kazdy mial swoj kraj: sama mam przyjaciolke ktora jest Kurdyjka! Wiem jednak ze caly ten konflikt zaszedl juz za daleko!I trwa baardzo dlugo!wielke sie zlego wydazylo i ludziom trudno o tym zapomniec bo wzajemna nienawisc i zal przekazywana jest z pokolenia na pokolenie! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Galatasaray
Ja mam tylko nadzieje, ze rozwiążą to w końcu pokojowo i rozmowami a nie wojną. Poki co: 2-1 dla Galatasaray (Denizlisport 1 :p) !!!! Gollll! Re re re ra ra ra Galatasaray Galatasaray Cim bom bom !!!! yupii!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesie
czesc madzik! ja jestem potwornie zmeczona! malutka troszke prezziebiona wiec nocki zarwane! do tego dopada mnie chyba jesienno-zimowo depresja i juz napewno doskwiera mi siedzenie w domu!juz chce do pracy:)moglabym jeszcze trosze ponarzekac ale to i tak nie pomoze! malutka to maly lobuz ale robi to w tak uroczy sposob ze trudno sie na nia dlugo gniewac!mam problem z dodaniem zdjec na my space:( powoli staram sie opanowac caly ten balagan zwiazany z przeprowadzka i remontem ale z malym dzieckiem i brakiem pomocy dziadkow nie jest to latwe! co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Galatasaray
Zapomniałam dodać, ze jesteśmy na 1 miejscu w super lidze!!!!!!! Iyi geceler :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Galatasaray Iyi geceler :) Nesie ja z kolei opiekuje sie mama i psiakiem ;) ehh poki co wszystko na mojej glowie, ale juz mamunia powraca do zdrowka :) Cale szczescie, bo ja powolutku mam dosc, no ale coz jak trzeba to trzeba. Poza tym, wszystko w porzadku, no i szukam nowej pracy, bo z mojej ostatniej zrezygnowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm Kurdystam istnieje, ale w Iraku i nie jest suwerennym panstwem o ile mi wiadomo.. w Turcji Kurdowie zyja od bardzo dawna, pracuja, ucza sie, po prostu zyja w symbiozie z Turkami.... a PKK przypominam wtargnela na terytorium Turcji i zabila bodajze 15 zolnierzy. to nazywasz przestraszeniem sie?? uwazasz, ze to jest ok???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm PKK zostala uznana za orgaizacje terrorystyczna rowniez przez UE. gadasz bzdury... jak bylam ostatnio na wakacjach w Tr to uslyszalam na ulicy inny jezyk i zapytalam o to mojego chlopaka, powiedzial,ze to Kurdyjski, jakos nikt ich za to nie zamknal... dzis rozmawialam z 1 Turkiem, nauczycielem, powiedzial,z e ma duzo przyjaciol Kurdow i nie ma nic przeciwko temu zeby w Turcji zyli i pracowali, uczyli sie, itd...., ale PKK to sa terrorysci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nesie glowa do gory, chyab wszyscy odczuwamy juz depresje zimowa, szczegolnie jak dzis \"cofnelismy sie w czasie\' :)....egipskie ciemnosci juz o 16... madzik chyba sie za bardzo starasz bo cie ostatnio nigdzie nie widac :D dobra ja na dzis koncze milej nocki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×