Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość zenitka
Niestety troszke zachorowałam i musiałam brać antybiotyk- Amotaks. Czy ktos wie po jakim czasie mozna współżyc bez dodatkowych zabezpieczen??? CZy jak zjem ostatnia tabl antybiotyku czy jeszcze musi byc jakas przerwa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowo
to może inaczej i wprost - czy któraś z Was, biorąca juz Y od jakiegos czasu, uprawiała sex bez dodatkowych zabezpieczeń i może powiedzieć z autopsji, że wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pn
ja od razu czyli przy 8talb 1 opakowania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
zenitka 7 dni musisz poczekać od wzięcia ostatniej tabletki Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
javannka, kochana jakby tak było to z pewnością od 6 miesięcy juz byłabym w błogosławionym stanie;) i z pewnością nie tylko ja ;) takze spokojnie :* Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovemusicher
Jestem w trakcie przerwy. Od czwartku zaczynam drugi blister. Czy mogę już w tym dniu współzyc bez zabezpieczenia, czy lepiej odczekac kilka dni, az tabletka zacznie dzialac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eh....
Mam pytanie ja Yasminelle biore ponad pol roku ... w sobote zaczelam opakowanie, wczoraj zaszalalam na imprezie no i 2 godziny po zazyciu - zwymiotowalam i poszlam spac, rano po jakies rownych 12 godzinach, wzielam nastepna pigulke, nie bylo seksu bez dodatkowaego zabezpieczennia (liczac do tej 19) od ponad 24 godzin... no glupia bylam, glupia, dzisiaj ide do ginekologa to skonsultowac...ale jak Wam sie to widzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandra1234
no przestraszyla mnie wypowiedz,ze Y tylko do 55 kg. ja waze 60. biore pierwsze opakowanie. czuje sie swietnie,ale od dwoch dni mam jakby miesiaczkowe krwawienie...myslicie,ze w zwiazku z moja waga tabletki nie zialaja jak nalezy,a co gorsza nie chronia mnie przed ciaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eh....
Ja tez po Yasminell przytyłam CO do wypowiedzi jednej z Was, jak praktycznie nigdy nie stosuje dodatkowego zabezpieczenia (tylko jesli akurat jest bardziej komfortowo) jesli uzyje sie prezerwatywy Nie jestem w ciazy no chyba, ze przez ta akcje wymiot zaszlam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marazzz
hej czy to ze biore tabsy np o 9 rano i jak wezme 2 godziny wczesniej albo pozniej to chyba nic sie nie stanie prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga 85
Lena 1985---> tez sie nad tym zastanawialam i sie obawialam, ale podobno to niczym nie grozi, co innego jakbys byla chora i miala silna biegunke lub wymiotowala. zawsze zreszta mozna wziac ta dodatkowa tabletke z zapasowego blistra, bo nie ma zadnych wiekszych skutkow ubocznych jesli nawet sie wezmie wiecej niz zalecane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marazzz-- Nie,nic Ci się nie stanie przy tak małej różnicy w braniu. Skuteczność jest nadal zachowana.Można się spóźnić z braniem do 12stu godzin,ale po co przeginać.Lepiej brac o stałej porze,godzina,dwie,trzy to nic.Ale ja mam spóźnienie pól godziny do tyłu lub do przodu.Tak pilnuję sobie regularności brania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
lovemusicher mozesz szaleć do woli;)) tylko nie zapomnij kolenych !!:D aleksandra1234 nie przejmuj sie znowu ktoś sieje panike, ja zaczynając tabletki wazyłam ok 60kg teraz waze 57:) i nie zaszłam w ciąze, a z tego co mi wiadomo tabletki te biorą równiez kobiety wazące ok 75kg, jeżeli dawka hormonów byłaby za mała to miałabyś krwawienie miedzy miesiączkami( nie wliczając 3 pierwszych opakowań, bo tu organizm sie przyzwyczaja) Tu chodzi o sporą nadwage, ogólnie rzecz biorąc osoby z NADWAGĄ nie powinny sie brać za tego typu antykoncepcje:) ale 60 kg too nie jest duzo;):* pozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovemusicher
do Aqua 12 -----> toś mi życie osłodzila :) ;p No to jedziemy z tym koksem, pozdro for all i dziękuję dziewczyny za pomoc. KAFETERIA WYMIATA !!!! :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiponik
Witam wszystkie Panie ;) Na poczatku Was wszystkie oczywiscie pozdrawiam :) A teraz prosze o rade :( : od wczoraj biore yasminelle. Wczoraj zazylam tabletke o 16.00, nie czulam zadnych skutkow ubocznych. Tera zbliza sie 16 a ja nie wiem czy ja zazyc, bo zauwazylam dzis drętwienie, mrowienie i osłabienie rąk, w zasadzi lewej reki. Pewnie zadna z Was mi tak szybko nie odpisze dlatego pewnie ja juz dzis wezme ;) Ale jesli mam teoretycznie [jak pisze w ulotce] objawy zakrzepicy tetniczej, to czy mam od razu przestac je brac czy moze poczekac i zobaczyc co z ta reka? Bardzo prosze o pomoc :( Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga 85
do Kasiponik---> ja mysle ze mozesz wziac ta tabletke, nie przerywac od razu, bo z tego co wiem to wiele osob ma podobne skutki uboczne. a w miare mozliwosci jak najszybciej skontaktowac sie z lekarzem i zapytac czy to nie objawy tej zakrzepicy. ale ja slyszalam ze to musza byc objawy ktore sie czesciej powtarzaja..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiponik-- To pewnie reakcja organizmu.W końcu bierzesz tabletki dopiero od wczoraj.Organizm sie przestawia,więc czeka Cię pewnie jeszcze wiele innych objawów (oby nie).Ale wg mni bierz dalej i patrz co się dzieje.Wiele dziewczyn ma różne objawy na początku brania.Ja też miałam rózne rzeczy,ale krótko.Nieraz one ustępują po pierwszym tygodniu,pierwszym blistrze,a nawe po 2,3 blistrach.Łykaj sobie magnez+wit.B6 (np firma Zdrovit oferuje w postaci tabletek musujących te dwa składniki w każdej tabletce).Sama to piję.Bo tabletki wypłukują magnez z organizmu i mogą pojawiać się kurcze w kończynach.Poczekaj i bierz dalej,w końcu to dopiero dziś 2ga tabletka.A organizm się przestawia,więc róznie może reagować na hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiponik
uff, dziekuje Ci :) wlasnie 30 sekund temu ja połknęłam ;) w sumie może błędnie to rozumiem, ale skoro mam dopiero 18 lat to kurde zakrzepica jakos mi do tego wieku mimo wszystko nie pasuje :P dziękuje za rade :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiponik
a w zasadzie to dziękuje Wam ;) ja chyba jestem hipochondrykiem w dodatku, wiec takie moje schizy mi nie pomagaja :P Kurcze, fajna jest ta Kafeteria :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudypampuch
hej dziewczyny wystapily u mnie wymioty w piatek i polknelam druga tabletke wtorkowa ta ostanio z blistra czyli jutrzejsza i teraz nie wiem czy zaczynam tydzien przerwy szybciej czy mam kupic opakowanie wziasc jedna tabletke ta jutzrjsza i dopiero po niej zaczas tydzien przerwy tak jak mial sie zaczac od wtorku??? odpiszcie mi szybko dzikei z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga 85
Witam, Mam pytanie- biorę Yasminelle od 2 tygodni, i wiem że na ulotce jest napisane że jeśli się weżmie w pierwszym dniu okresu to tabletki będą chronić przed ciążą już od pierwszego dnia. Czytalam tez o tym na forum. ale ja jakoś wciąż nie mam zaufania i wciąż jestem nadto ostrożna.. Czy uważacie że przesadzam? Czy jestem już chroniona przed ciążą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudypampuch
dziewczyny odpowiadacie tu w ogole na pytania????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga 85
rudypampuch---> z tego co wiem, to tabletke zapasowa bierze sie z zapasowego blistra, a nie z tego z ktorego bierzesz na biezaco.. ale nie wiem dokladnie na czym to polega. ale gdybym byla w Twojej sytuacji zrobilabym pewnie tak jak Ty mowisz, tak na zdrowy rozum. Hmm pewnie Ci za bardzo nie pomoglam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovemusicher
Olga 85 ------> przesadzasz az nadto :) Jestem w trakcie przerwy, od czwartku zaczynam drugi blister. Juz w piatym dniu zazywania tabletek kochalam sie bez zabezpieczenia i tak przez kolejne dni i prosze w 3 dniu przerwy wystapilo krwawienie z odstawienia :) Czy jeszcze musze Cie przekonywac, czy jestem ewidentnym przykladem tego, ze tabletki dzialaja od 1 dnia, jezeli wezmie sie je w dniu wystapienia okresu? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga 85
lovemusicher----> dzieki:) no teraz to juz jestem zapewniona jak trzeba:) Mysle ze jestes ewidentnym przykladem tego ze tabletki dzialaja od pierwszego dnia:) i dzieki Ci wielkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudypampuch----->> Tak, odpowiadamy na pytania.... jeśli nie były już wcześniej pare(naście) razy zadawane... poczytaj forum, albo chociażby ulotke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra 87
po jakim czasie od zaplodnienia ginekolog moze stwierdzic robiac standardowe badanie przy zwyklej wizycie, ze jest sie w ciazy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra 87
po jakim czasie od zaplodnienia ginekolog moze stwierdzic robiac standardowe badanie przy zwyklej wizycie, ze jest sie w ciazy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra 87
po jakim czasie od zaplodnienia ginekolog moze stwierdzic robiac standardowe badanie przy zwyklej wizycie, ze jest sie w ciazy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
rudypampuch noo ja też miałam taki mały psikusik jak Ty:) ii wziełam tabletke z kolejnego blistra, i teraz ten co jest wybrakowany robi za rezerwowy :D taki oo wrazie W. zresztą tak pisze chyba w ulotce:D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×