Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Mila 88
Cześć dziewczyny! Chciałam was zapytać jak to jest z odstawieniem yasminelle? Czy muszę skończyć opakowanie czy mogę odstawić w każdym momencie? Dodaję, że dopiero zaczęłam brać yasminelle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fleo, Twój organizm będzie przyzwyczajał się ok 3 miesięcy więc jeśli nadal masz plamienia to się nie martw, to jest częsty skutek uboczny i wszystko na razie jest ok :) Możesz też współżyć, ochrona antykoncepcyjna jest zachowana jeśli bierzesz tabletki zgodnie z \"przepisem\" ;) Mila, jeśli chcesz odstawić powinnaś wziąć wszystkie do końca blistra. Mi zostały 4 tabletki i się żegnam z Y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila 88
Wielkie dzięki yamayeczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowo
hej dziewczyny tak się złożyło, że mam dwa problemy teraz... pierwszym jest to, że na udach od strony wewnętrznej wystąpiły mi rozstępy...dość dziwne, bo nie jestem gruba, ważę niewiele ponad 50, i kompletnie nie wiem od czego to może być i jak to zniwelować... drugim jest fakt, że już trzy razy mi się zdarzyła dziwna sprawa - po stosunku z chłopakiem boli mnie podbrzusze...zupelnie jakby przed miesiaczka, trwa kilka minut i ustępuje. co to oznacza? czy to wina pozycji czy jakas infekcja? jak ktoś coś wie to pomóżcie, proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noito
jagodowo ja również nie jestem gruba bo ważne 55 przy wzroście 172 a mam dużo rozstępów na udach... nie wydaje mi się aby można za to winić tabletki, to raczej sprawa genetyczna, indywidualna. a co do drugiego pytania, o ten ból w podbrzuszu, to też tak miałam kilka razy, później to ustąpiło i do tej pory nie wróciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panikara89999
dziewczyny jak odczuwacie przyjscie okresu w tych 7 dniach przerwy? i zazwyczaj w ktorym sie on pojawia?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noito
panikara89999 ja nie odczuwam w ogóle i przychodzi on zawsze w 4 dniu rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminka
ja odczuwam,a le bardzo leciutko :) przychodzi w 4 dniu o godz 16 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laavia
ja dopiero mam zaczac brac tabletki i zastanawia mnie jedno: co jesli nie dostane okresu w ciagu tych 7dni przerwy? albo co jesli go dostane dopiero siodmego dnia? zaczac kolejne opakowanie? i jeszcze: czy nowe opakowanie zaczynam SIóDMEGO dnia czy po siedmiu dniach czyli dnia ósmego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenjka
ojej to jasne bierzesz 21 tab nastepnie robisz 7dniowa przerwe i 8 dnia bierzesz pierwsza tab z nastepnego bistra .a jesli chodzi o ta pytanie z okresem i tak normalnie bierzesz tak jak zawsze czyli nie czekasz az sie skonczy okres tylko zawsze 8 dnia bierzesz 1 tab z bistra nastepnego jesli wiezmiesz poznie antykoncepcji nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysterious121
hej dziewczyny ! od dwoch tygodni biore yasminelle. Sa to moje pierwsze tabletki anty. Ogólnie to nie mam skutków ubocznych, oprocz jednego- na nogach, rekach, a nawet na brzuchu pojawily mi sie zyly... Prawa noga troche mnie boli. Czy to oznacza ze z moja krzepliwoscia krwi cos jest nie tak? Czy musze odstawic tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
mysterious121 -- jezeli boli Cie jedna noga to musisz pokazac sie lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka1987
Hej dziewczyny Za tydzień zaczne brac Yasminelle.sa to moje pierwze tabletki i w ogóle pierwszy raz jest jeszcze przede mną:) Dlatego za wczasu chciałabym wam zadać pare pytań ,żeby później nie panikować. Po pierwsze,załóżmy ,że zdarzą mi sie wymioty czy biegunka i wezmę dodatkową tabletkę...to póżniej wcześniej robie przerwe?No bo bede miałą o jedną tabletke mniej przecież? Następne pytanie to czy wy stosujecie dodatkowe zabezpieczenie?Mój chłopak nienawidzi prezerwatyw z tego co mówił.Ja bym sie czułą dużo bezpieczniej ,no ale w końcu seks ma byc przyjemnością dla obojga partnerów.a jeżeli juz stosujecie tylko tabsy to pozwolicie kocnzyc w srodku? Nastepne pytanie to cera.Wiele z was pisze ,ze cera sie pogorszyła.ale oiszą to raczej dziewczyny ,ktroe maja zdrowiutką cere.Ja pryszczy jako takich nie mam prawie nigdy,ale mam sporo zaskórników,które mnie doprowadzają do szału.Czy którejs z dziewczyn pomogły Yasminelle jezeli wczesnije juz miala problemy z cerą??? Ostatnie pytanie-fajki.Moja gin powiedziała,ze absolutnie nie,ani jednej bo moge umrzeć;/ cZy któraś z was pali biorąc pigulki? Wiem ,ze duzo pytan i na pewno wczesnije pojawily sie gdzie odpowiedzi,ale kurcze przeszukałam kilak stron, a jest ich blisko 500 i jzu nie mam sily:) Także jesli ktoras z was,bardziej doswiadczona mogłaby mi pomoc to bylabym niezmiernie dzwieczna:) Buuuziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noito
cera to sprawa indywidualna, jedym dziewczynom się pogarsza, innym polepsza. co do dodatkowego zabezpieczenia, to jeśli beizresz tabletki zgodnie z ulotką jesteś zabezpieczona od pierwszej. nie ma konieczności stosowania dodatkowego zabezpieczenia. absoltnie nie wolno palić podczas brania tabletek. zwiększa się wtedy ryzyko zakrzepicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jutyrtys
a ja mam pytanie zupełnie z innej beczki ale mam nadzieję że ktoś mi pomoże: dwa razy przebyłam juz zapalenie pęcherza, w moczu pojawiły się bakterie. Lekarz powiedział mi że zapewne musiałam sie tego zapalenia nabawić podczas współżycia i dał antybiotyk. Więc czy jeśli ja miałam bakterie w moczu, to mój partner też jest w jakimś sesnsie chory i powinien iść do lekarza? Czy istnieje jakaś profilaktyka zapalenia pęcherza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neo-angin
ja wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę z pierwszego opakowania są to moje pierwsze tabsy i niestety miałam efekty uboczne typu plamienia.. :/ stwierdzam że jest to chyba najbardziej uciążliwa dolegliwość przy tabsach aha.. i piersi mi nie urosły (niestety) chociaż bardzo na to liczyłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
neo-angin --- bo piersi mozna sobie powiekszyc tylko operacja plastyczna.Powinnas sie cieszyc,ze Twoje gruczoly piersiowe nie sa obrzekniete....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominalska
jagodowo---głowną przyczyną pojawiania się rozstępów są czynniki genetyczne czyli tzw.osobnicza predyspozycja do mniejszej wartosciowości włokien sprężystych ale rozstepy mogą sie pojawiac takze w stanach fizjologiczynych takich jak : okres dojrzewania, szybki wzrost, nagly przyrost masy tkanki tluszczowej i mięśniowej,trening kulturystyczny, ciąża,menopauza a także w stanach chorobowych: schorzeniach endokrynnych, długotrwałej miejscowej lub ogólnej sterydoterapii, nadmiernym odchudzaniu (przy diecie niskokalorycznej),anoreksji czy otylości....także jak widzisz przyczyn powstawania rozstępów jest dużo i nie trzeba byc grubym zeby je miec a nawet odchudzanie jeżeli jest źle obmyślone może je spowodować..co do leczenia rozstępów to jest w tej chwili dużo metod ich leczenia i najlepiej żebys w tej sprawie skonsultowała się z lekarzem bo z doświadczenia wiem,ze preparaty ogólnodostępne przynoszą kiepskie rezultaty ( a własciwie to w ogole ich nie przynoszą) ..poza tym pamiętaj że leczenie rozstepów przynosi najlepsze efekty kiedy leczy się je w 1stadium czyli fazie zapalnej (wtedy kiedy są czerwone) bo można je znacznie zredukowac później kiedy już będą w drugiej fazie jedyne co można zrobić to sie do nich przyzwyczaic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowo
dziękuję są jeszcze czerwone...wręcz fioletowe / wiśniowe...w sumie zależy od dnia...robię kremem z kolagenem i elastyną, łykam witaminy, masuję, robię na przemian zimny i cieply prysznic, robie delikatny peeling gąbką, czyli domowe sposoby, które wyczytałam i masz rację - nic nie pomaga... chyba faktycznie nic innego mi nie pozostaje jak iść do lekarza. ostatnio nie chudłam, przytyłam może, ale nie wiele, także może jakiś inny powód a tak jak mówisz - jest ich mnustwo. bałam się trochę,że to przez tabletki, ale może to faktycznie genetyczne...moja mama też miałą, wprawdzie w trakcie ciaży, ale w moim wieku już była w ciąży, wiec może mimo jej też by jej wystąpiły... w każdym bądź razie dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ań_
witam:) mam problem - yasminelle to moje pierwsze tabletki, wzięłam dopiero jeden blister, ale niepokoją mnie skutki uboczne- od 10 dnia zażywania tabletek miałam codzienne plamienia [co jest bardzo irytujące...] a teraz już 6 dzień mam 'krwawienie z odstawienia', które jest bardziej obfite niż moje 'normalne' okresy... zastanawiam się czy taka reakcja organizmu jest normalna... Lekarz powiedział, że plamienia są typowe- ale w takim natężeniu? krwawić non stop od 17 dni? :/ może któraś z was też miała podobną sytuację i może mi napisać kiedy to wszytsko się uspokoiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiu la
czesc WSZYSTKIM! od 7 dni biorę Yasminelle... jak na razie czuję sie świetnie ;) zastanawiam sie tylko nad antykoncepcją, bo nie jestem pewna, czy dzień, w którym zaczęłam brać to był 1 dzień okresu, czy wzięłam może za wcześnie... w sytuacji - gdybym jednak zaczęła za wcześnie - jak dlugo powinnam teraz czekać, aby mieć 100% pewność, ze jestem zabezpieczona...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaud
czesc dziewczyny:] pisalam tu ostatnio w sprawie odstawienia tabletek i pote ponownego ich brania. przypomne, ze po odstawieniu dostalam oczywiscie okres, ale teraz ni widu ni słychu o nim :/ mam juz chyba 32 dzien cyklu a okresu nie ma :/ owulacje miałam ... -raczej. to normalne ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1986a
hej dziewczyby mam pytanko, biore tabletki juz od ponad tygodnia, wszystko jest oki, tylko mam pytanie czy wyciag ze skrzypu polnego i duza ilosc wapna (alertek - takie na alergie 3 razy dziennie) nie zmniejza skutecznosci tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominalska
jagodowo--lekarz na pewno pomoże zwlaszcza,ze to jest pierwsze stadium rozstępów także im wczesniejsze leczenie tym lepiej(bo można znacznie je zredukować) zresztą teraz jest dużo więcej metod redukcji rozstępów środki z tretinoiną,peelingi chemiczne, laser.. dodatkowo skoro juz wiesz ze masz skłonnosc do powstawania rozstępów polecam masaże ktore mozesz wykonywac sama delikatne "rozciaganie" skóry ma na nią dobry wpływ...pamiętaj też o tym,ze to w jaki sposób się odżywiasz jest równie ważne dla Twojej skóry...tak od siebie powiem ze fajna jest ksiażka "precz z cellulitem" Howarda Murada (rozstepy tez sa w niej opisane) facet jest dermatologiem w ksiazce opisuje to co powinno znaleźć się w naszej diecie(wiataminy i minerały) aby poprawic stan skóry i wpłynąc na jej jakość ogolnie warto przeczytac bo ksiażka nie jest jakos specjalnie gruba ani droga a w fajny sposób wyjasnia jak należy walczyc z wrogiem(czy to z cellulitem czy rozstępami)..w kazdym razie życze Ci wytrwałości i powodzenia w walce... kasiu la---jezeli nie jestes pewna czył to by pierwszy dzien czy nie to od pierwszej wzietej tabletki przez 7 dni powinnaś zabezpieczac sie dodatkowo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominalska
a1986a--jeżeli w skład leku nie wchodza żadne substancje zamieszczone w ulotce yasminnele to znaczy,ze nie obniża skutecznosci antykoncepcyjnej.. nie wydaje mi sie żeby wyciag ze skrzypu polnego mógł jakos wplywac na yasminelle...zreszta wapno tez nie ale uważaj bo w nadmiarze szkodzi... poza tym zastanawiam sie dlaczego bierzesz allertec 3 razy dziennie leki na alergie bierze sie zazwyczaj raz na dobe i to na noc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1986a
ale to nie sa tabletki tylko wapno alertec lekarz mi zapisal na alergie sloneczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaud
a znacie moze prawdopodobna odp na moje pytanie?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominalska
a1986a-- z tego co się orientuje to chyba nie ma czegoś takiego jak wapno o nazwie alertec...lekarze zazwyczaj na alergie każą brać wapno 3 razy dzienie i do tego lek na alergie ktorym moze byc alertec, amertil, zyrtec, aleric itp. sprawdź jeszcze raz dokladnie co jest napisane w ulotce alertec-u i ile razy dziennie to można brać bo według mnie alertec i wapno to dwie rózne rzeczy... klaud--nie jestem ginekologiem i przykro mi ale nie wiem co to moze być ze nie masz okresu..jest kilka możliwosci... min.rozregulowany cykl spowodowany odstawieniem tabletek) poza tym są kobiety które mają 32 dniowe cykle także poczekaj jeszcze troche i jak będzie Cie to bardzo martwiło to idź do ginekologa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×