Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość madziuulaaa
hej. czemu tak jest ze w ostatnm tygodniu jestem jakas ciezsza brzuch mam wiekszy. jestem przy 4 opakowaniu i 1 raz pojawiło mi sie lekkie plamienie przed tygodniem przerwy czy to normalne o co chodzi ?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny:) mam takie małe pyt. biorę Yasminelle ( to sa moje pierwsze anty) i tak sie zastanawiam, że jeśli je biore i podczas stosunku uzywamy prezerwatyw czy jestem w 100% zabezpieczona... Z góry serdecznie dziekuje i pozdrawaim:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. nie wiem czy w dobrym watku pisze bo tak na serio nie wiem co sie ze mna dzieje. bralam yasminelle 5 m-cy. pierwsze dwa byly rewelacyjne. pozniej zaczely sie bole glowy (promieniujace az na kark, nudnosci, skurcze lewej nogi (pod kolanem) problemy z pecherzem (nie bolal przy oddawaniu moczu, po prostu czesto odwiedzalam wc), \'pieczenie\' w dole brzucha, czasem klocia (jajniki, albo oglnie), wydete podbrzusze (jak przy miesiaczce), ogolnie czulam sie jak balon, nie przytylam, ale tez nie stracilam wagi, piersi nie zmienily rozmiaru, suchosc pochwy, spadek libido (mialam ochote na sex a jak przychodzilo co do czego, mialam ochote odwrocic sie na drugi bok). miesiac temu poszlam do ginekologa. zbadal, zrobil usg, stwierdzil malutki torbielik na jajniku (kotry mialy wysuszyc tabsy), zadnej infekcji (mialam jedna w styczniu-wyleczona). po skonczeniu 5tego blistra nie wzielam nowej tabletki. krwawienie z odstawienia wystapilo tak ja zawsze. nie biore juz 16 dni. tyle \'skutki uboczne jak byly tak sa. pojawily sie uplawy (12dnia po odstawieniu, biale)wizyta u lekarza rodzinnego i badania moczu (w gabinecie przez lekarza i labolatroyjne) nie wykazaly nic. jednym slowem zdrowa kobieta. nic mnie nie martwi tak jak bole glowy (cala glowa) i bole podbrzusza. osoatnio zaczelam sie zastanawiac czy moge byc w ciazy? testu jeszcze nie robilam, czekam na okres. ostatni stosunek mialam 2 tyg przed wystapieniem plamienia z odstawienia. nie odchudzam sie, nie bralam zadnych lekow (oprocz centrum i miety;]) moze rzeczywiscie organizm wraca do normalnego \'poziomu\' hormonow? albo problem z jajnikami (zawsze mialam klopoty z pecherzykami graffa - nie pekaly) aha. zapomnialam dodac - ani w trakcie brania tabletek ani po odstawieniu nie wystepowaly zadne plamienia, wymioty, biegunki. dzieki za wszelkie info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZMARTWIONA88
Dzięki Młoda położna, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaniepytanie
młoda położna odpowiesz na moje pytanie... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, mam pytanie. Wiem że już kiedyś tutaj padło, ale nie mam czasu na przeglądanie forum, bo jestem w pracy ;) Mianowicie: czy to ma jakieś znaczenie z której strony rozpocznie się przyjmowanie tabletek z blistra? Ostatnio zaczełam od poniedziałku, od góry, a dziś machnęłam się i zaczęłam od dołu. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia98712
A ja znowu mam taki problem: biorę drugie opakowanie tabletek innych niż yasminelle dokladnie cilest i od 2 dni bola mnie plecy i to chyba nerkiCzy to moze byc wina tabletek czy poprostu mnie zawialo? W przyszlym tygodniu wybieram sie do ginekologa zamierzam mu o tym powiedziec czy myslicie ze zmieni mi tabletki czy w ogole kaze zrezygnowac z ich brania? Prosze dopiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia98712
Może Młoda Położna odpowie mi na moje pytanie czy istnieje taka możliwość że będą mnie bolały nerki od tabletek czy z innego powodu i czy czekać na wizytę u ginekologa czy iść lepiej do lekarza rodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
propoklusek----nie ma znaczenia!!To dla naszej wygody dni tygodnia są oznaczone:) Tabletki Yasminelle mają taki sam skład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
madziuulaaa --- 99% kobiet odczuwa takie dolegliowsci przed koncem cyklu.Jezeli plamienia przez przerwa pojawia sie w nastepnym blistrze to musisz zglosic to lekarzowi. justinn --- nie, nadal bedziesz zabiezpieczona na 99%.Jak tabletki Cie nie zabezpiecza to prezerwatywa tym bardziej.Wiec glopota jest faszerowanie sie chemia i jednoczesne stosowanie gumek....Po to sie 'trujesz' zeby jakis pozytek z tego byl. balooo ---- oragnizm potrzebuje troche czasu zanim wroci do rownowagi po odstawniu taboletek.Wiec mozesz odczuwac takie same skutki uboczne jak na poczatku brania tabletek.Ja po odstawieniu tabletek mialam np.wszytskie objawy ciazy. pytaniepytanie --- nie odpowiem bo nie znam odpowiedzi.Ginekologia zabiegowa to nie moja dzialka, wiec nie wiem czy to moze miec jakis zwiazek czy nie. madzia98712 --- nie sadze,zeby to byla wina tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiasia
to jeszcze raz ja:) mam pytanie;) moge sobie zrobic przerwe 6 dniowa zamiast 7 dniowej?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tigre
Możesz, jest to jeden ze sposobów przesunięcia sobie krwawienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziuulaaa
a okres w przerwie powinien normalnie wystapic skoro tydzien przed praktycznie go mam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
madziuulaaa --- okres sie nie pojawi,tylko krwawienie z odstawienia,ktore zawsze sie pojawia po odstawieniu tabletek.Nie ma czegos takiego jak okres jak sie bierze tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okres dotarł w piątek,czyli dzień poźniej jak za pierwszym razem:) strach ma wielkie oczy.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paliiiii
Do anetka 1432 - skąd ty dziecko drogie masz te tabletki, skoro nie wiesz jak je stosować???!!!! Idź lepiej do lekarza, a jak byłaś to przeczytaj ulotkę(ze zrozumieniem)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytankooo
a ja mam pytanie, gdzies tu chyba padło,ale nim przejrze tyle stron... powiedzice, jesli po wzieciu tabletki nastepuja wymioty, to trzeba tam brac drug itp [tak mi lekarz tlumaczyl] i po silnej biegunce, ale np jak sie po przyjeciu tabsa idzie do wc i zrobi cos wiecej [a to np 2h po tabletce albo 3 ;p] to chyba tabletka siedzi nadal, co nie? i prosze sie nie smiac, mnie po prostu zaczelo to nurtowac ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
zapytankooo ---- jezeli zwymiotujesz do 2 h od polkniecia tabletki to jest ryzyko,ze ja zwrocilas.Co do ostrej biegunki.Ostra biegunka trwa pare dni i biega sie co chwila do wc.Prowadzi do odwodnienia i wtedy MOZE zajsc podjerzenie ,ze tabletki nie wchlonia sie tak jak powinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajeczka
--> Młoda Położna Przeczytałam, że zmieniłaś Yasminelle na inne tabletki anty. Na jakie? Moja huśtawka nastrojów mnie dobija, że o libido w depresji nie wspomnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAPYTAM
prosze odpowiedzcie mi na pytanie..czy podczas brania tabletek moge robic test ciazowy? czy te hormony ktore zawieraja tabletki nie wplynal na jego wynik?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
Hej dziewczyny!!! Czy wy też macie takie cholerne zmiany nastroju???Ja potrafię płakać bez powodu,a wieczorami to już jest masakra.Nie wiem czy to przez yasminelle???W sumie odkąd je biorę to mam takie załamania nerwowe...a co do libido...to różnie bywa,są czasem takie dni,że tylko o tym myślę... Poruszę jeszcze kwestię solarium...chodzę ostatnio dośc często i nie mam żadnych przebarwień, nic złego się nie dzieje,więc sądzę,że jest to sprawa indywidualna... Młoda położna!!! mam pytanie;co dalej robić???Przerwać branie tabsów?Jestem już na 3 blistrze,przez 1 blister nie miałam takich złamań,nie płakałam bez powodu,na ogół jestem osobą silną psychicznie.A tu bum i ryczę bez powodu...Pomóż:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>mloda polozna dzieki :) widac ja dokladanie zareagowalam tak jak ty. na razie sie uspokoilo . chociaz caly czas mam dziwne uczucie w dole brzucha. dokladnie jak w czasie okresu... na ktorry czekam. i mam nadzieje ze sie doczekam w czwartek :) mam pytanie jeszcze a propo badan hormonalnych przed tabsami. ile czeka sie na wyniki? w polsce bede tylko przez 5 dni i nie wiem czy zdarze isc do gina. na wyspach niestety polscy lekarze bardziej cenia sobie wysokosc rachunku anizeli swoja dobra opinie :/ >>mloda_23 powiem ci tak. ja cierpie na tzw \'permanentny usmiech\'. w czasie brania tabsow najchetniej bym z lozka nie wychodzila. mialam cholerne skoki nastrojow. np mialam ogromna ochote na impreze po czym jak juz poszlam siedzialam jak zbita. tak samo z seksem. suchosc suchosc i jeszcze raz suchosc!!! czesto zero przyjemnosci. powiem ci ze wole pomeczyc sie z gumkami niz faszerowac nie tak dobranymi tabsami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kind_of_blue
-->młoda 23 Parę stron wcześniej poruszyłam ten temat. Suchość niesamowita, libido na minusie, a moje stany depresyjne i nerwowość to masakra. ;/ Chcę zmienić tabletki (po 5 op.), ale muszę znaleźć lekarza, ktory sobie coś weźmie z tego, że Y. źle na mnie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanć
Hej! dopiero pierwszy raz zażywałam tabletki. Ostatnią wzięłam w niedzielę. a Pierwszą w piątym dniu cyklu, czyli u mnie zaraz po miesiączce. Czy to ma jakieś znaczenie? Bylam mniej zabezpieczona? teraz czekam aż dostanę odresu i trochę się martwię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
balooo Dzięki za odpowiedź:)ja przez jakiś czas chcę brać tabsy,bo czuję się bezpieczniejsza,kiedyś nam gumka pękła...i wtedy ile stresu się najadłam...musiałam brać postinor... przy tabletkach nie mam takich oporów do normalnego kochania się ze swoim facetem.Co do suchości...też mam ten problem,dlatego kupiłam taki super żel z Durexa nawilżający-polecam:)ale te moje humory są męczące i sama nie wiem co powinnam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
Kind_of_blue przez 1 blister nic mi nie było, oprucz plamienia,a teraz jest masakra,schudłam jakieś 2 kg z nerwów, wszystko mnie denerwuje a w nocy spać nie mogę, bo niby jak skoro cały dzien jestem wściakła na wszystko i na wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz czym yasminelle zaczynasz brać w pierwszym dniu cyklu czyli w pierwszym dniu miesiączki. NIE BYLAŚ ZABEZPIECZONA11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kind_of_blue
No tak, przez pierwszy blister plamienie non-stop, humor był ok, libido skoczyło, bo zrezygnowaliśmy z gumek po 2latach właśnie dlatego, że umiały robić 'niespodzianki', ale miewałam zawroty głowy. A od drugiego blistra rozpoczął się koszmar - płacz z byle powodu, nerwowość... Też mam żel Durex, ale brak mi naturalnego nawilżenia tak nawet dla samej siebie. No i na pewno chcę dalej brać tabletki, ale przy tych, choć miały nie zatrzymywać wody itd., zaczynam obserwować cellulit, z którym nigdy nie miałam problemu, a co innego jędrne uda, które można sobie załatwić kremami i ćwiczeniami, a co innego cellulit, który ciągle 'podtrzymuje' tabletkami. Niby 'lekka antykoncepcja', ja nie jestem zadowolona. I cena tych tabletek przeraża [a właściwie różnice pomiędzy aptekami] - najdrożej kosztowały mnie 45zł, w innej aptece 32 :O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanć
Ginekolog mi zaleciła rozpocząć stosowanie w piątym dniu. To chyba celowo nie naraziła by mnie na ciąże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×