Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Eilis
Cześć dziewczyny. Biorę pierwsze opakowanie Yasminelle, jestem w 16 dniu... i dalej mam okres. To znaczy, przez około 6 dni to było normalne krwawienie, a potem zaczęło się to takie delikatne (jakie zwykle mam przez dwa ostatnie dni miesiączki). Ale jednak nadal trwa =( Jest tego bardzo niewiele, także mi wkładki wystarczą, ale jest to jednak niekomfortowe. Czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
Eilis --- przeczytaj ulotke.Wtedy dowiesz sie,ze jest to normlane zjawisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lllula
Czy ocet jabkowy ma jakis wplyw na tabletki anty????????????????????????????????? bo wczesniej padlo takie pytanie ale nie bylo odpowiedzi? wiem ze moze glupie pytanie ale jestem ciekawa? prosze o odpowiedz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
lllula ---- a potrafisz sobie sprawdzic w ulotce? Gdyby oslabial dzialanie to na pewno by o tym wspomnieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka1984
noito------ cykl mam juz 35 dni.... przed braniem tabsow tak mialam...;/ tabsy mialy mnie wyregulowac;/ no i.... piersi mnie bola juz od 16dnia cyklu;( ;( ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troche zaniepokojona 456
zaczęłam brać tabletki yasminelle i od kilku dni krótkowtrwale pobolewa mnie noga, a raczej w obrebie łydki, ale to nie jest potworny ból, jakby "rwanie w kościach..." takie troche nie określone...no i nie jakos bardzo, ale jednak. Czytałam tą ulotke juz chyba z 10 razy i pisza, ze jak boli, to to oznaka zakrzepicy, ale nie wydaje mi się, żeby coś takiego miało miejsca... Nie wiem czy przeczekać, bo może minie czy się niepokoić?? Biore pierwsze opakowanie dopiero, jestem w połowie. Czy taki ból może być tylko sposwodowany tabletkami, anie zakrzepica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noito
kamilka1984 35 dni to jeszcze nie tragedia. ja po odstawieniu miałam cykle 40-50 dniowe. Organizm musi dojśc do siebie, niektóry robi to wolniej, inny szybciej... jak Cię bardzo to niepokoi zgłoś się do lekarza, przepisze Ci pewnie luteinę na wywołanie. Być może zleci badania hormonalne. Przyczyną moich długiich cyklów po odtawieniu był wysoki testosteron, który blokował owulację i znowu musiałam brac tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka1984
noito---------- musialas zaczac brac ponownie tabletki??? jak tak dlugo czekalas na okres mialas jakies bole okresowe???? Boze... ja juz nie chce;/// ale takie czekanie na okres jest meczace;/ te bole piersi;(( jak kamienie mam takie bolesne.... i przez te dlugie cykle boje sie wspolzyc;/ bo jak nie bede dostawala okresu to bede miala stresaaaa;( ze to moze byc ciaza.....wszystko sie przez tpo wali;/ i samopoczucie nie to;((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noito
kamilka1984 pierwsze okresy po odstawieniu Y. dostawałam w miarę regularnie. Dopiero później jak testosteron skoczył i zaczął blokowac owulację, to miałam tak długie cykle... a brzuch bolał mnie praktycznie 31 dni w miesiącu. Cykl masz 35 dniowy, to jeszcze nie tragedia, podkreślam! Tym bardziej po odstawieniu tabletek... Spróbuj nie panikować, tylko się rozluźnisz, bo przez ten Twój stres, krwawienie może się jeszcze bardziej opóźniać. A jak bardzo Cię to niepokoi to zgłoś się do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>> mloda polozna wlasnie ja mialam przepisane yasminelle po zrobieniu badan. w razie gdyby sie okazalo ze wyniki beda \'nie takie\' mialam sie zjawic na ponowna wizyte w celu dobrania tabsow. okazalo sie ze yasminelle sa dla mnie dobre (wlasnie z mala dawka hormonow). bede robic kolejne badania przy nastepnym pobycie w polsce. co jak co ale do swojego gina zaufanie mam. boje sie jedynie uslyszec ze po prostu nie moge brac zadnych. sama gumka to nie najlepszy pomysl a wkladki mi nie wlozy ;/ ogolnie @ dostalam wczoraj. elegancko. o czasie. tylko ze dzis myslalam ze umre z bolu :/ znowu sie zapowiada ze bede jechac na ketonalu... a moje problemy z pecherzem prawdopodobnie sa spowodowane \'zbyt mocnym naciskiem na cewke moczowa podczas stosunku\' i tak sie zastanawiam czy to mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
kamilka1984 ---- poczekaj jeszcze przynajmniej tydzien.Na wywyolanie jeszcze jest za wczesnie. balooo ---- mialas badany poziom estradiolu i progesteromu? To badanie ma celu okreslenie czy potrzebujesz wiekszej dawki estradiolu w czy progesteronu w tabletkach.A nie 'ogolnej' dawki hormonow. Co do pecherza, to tak ,jest to mozliwe.Nie bez powodu zapalenie to okreslane jest jako 'choroba miodowego miesiaca'.A tabletki antykoncepcyjne sprzyjaja na dodatek takim zakazeniom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noito
młoda połozna a jak można zapobiegać takim nawracającym zalapeniom pęcherza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
Poczytaj sobie w necie o profilaktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewciaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Czy lek DEBRIDAT moze zmniejszac skutecznosc tabletek? To są tabletki na zołądek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia_90
hej jestem przy pierwszym blistrze Yasminell i czuję się strasznie nadęta... czy to są jakieś działania nieporządane? czy mogę brać pod uwagę ciążę? choć powiem, że za każdym razem gdy się kochaliśmy gumka nie pękła.. skąd taki nadęty brzuch? może powinnam zmienić tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia_90
a no i często miałam pęcherz przeziębiony.. mój ginekolog o nic takiego się nie pytał.. a teraz to się tak nasiliło, że z bólu nie umiem wytrzymać.. przestać je brać? prosić o zmiane? czy jak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Madzia_90 ---- tak,mysle ze nawet mozesz byc w ciazy mnogiej..Ale zanim sobie wmowisz ciaze to zastanow sie czy przypadkiem nie masz zaparcia.wzdecia,albo poprostu woda Ci zatrzymuje w oragnizmie. Co do zapalenia przecherza.... Jak bardzo musi Cie zabolec zebys wybrala sie do lekarza?Zmienic tabletki.. Moze najpierw sprobowac pomyslec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kardamoon
hej! biorę tabletki od stycznia. wcześniej były to novynette, teraz drugie opakowanie yasminelle. jestem w jego połowie i właśnie byłam w łazience i zobaczyłam jakby lekko zaróżowioną wydzielinę. czy po takim czasie mogły pojawić się te plamienia? biorę też antybiotyk - Forcid 1000. może mieć to wpływ? dodam, że byłam niedawno w szpitalu, miałam narkoze ogólną, później antybiotyki i przeciwbólowe - jednak pytałam lekarzy czy mogę przyjmować tabletki i nie było co do tego żadnych zastrzeżeń. a teraz jestem lekko zaniepokojona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia_90
yhm.. a na jakiej podstawie można stwierdzić, że to mnoga ciąża? i że to w ogóle ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia_90
heh no w sumie racja być może, że to właśnie takie problemy jak wzdęcia itp.., ale w psychice człowieka często tak jest, że bierze się pod uwagę najgorsze rzeczy... a do lekarza nie ma sensu chodzić bo zawsze dostaje ten sam lek.. nęrki oszczędzam plecy zasłonięte a i tak co jakiś czas mam przeziębiony ten pęcherz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Madzia_90 młoda połozna zaironizowała z tą ciążą mnogą. zapewne w żadnej ciąży nie jesteś. masz wzdęcia, zatrzymuje Ci się woda i jesteś opuchnięta, ja tak też często mam. a co do pęcherza, to udaj się do lekarza pierwszego kontaktu z badaniem moczu. Może masz zwyczajnie nedoleczony pęcherz i dlatego nawraca. Kuracja antybiotykiem może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
kardamoon ja po narkozie ogólnej miałam plamienia bardzo długo. Tylko że mój zabieg był zabiegiem ginekologicznym, więc pewnie dlatego. Jeżeli była to jednorazowo zaróżowiona wydzielina nie ma co panikować. Jak plamienia będą się utrzymywać, a tabletki bierzesz już długo, to być może będziesz się musiała przerzucić na te z większą dawką hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia_90
dzięki wielkie :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga-aga
Mam pytanko. Czy w tygodniu gdy jestem bez tabletek, też jakoś jestem chroniona przed ciążą????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Madzia_90 nie ma za co :) tylko na przyszłość tak się nie stresuj. a jak lekarz przepisuje cały czas ten sam lek i nie pomaga, to zmień lekarza. ja kiedyś dostałam antybiotyk o nazwie bodajże duracef i moge problemy z pecherzem (odpukać) skończyły się. Najlepiej zrob badanie moczu i zwróc się do kompetentnego lekarza. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
aga-aga w tygodniu przerwy jesteś chroniona przed ciąża, pod warunkiem że 8 dnia weźmiesz tabletkę z następnego blistra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia_90
ten lekarz od urodzenia był moim lekarzem :P także miałam zaufanie... ale chyba faktycznie zmienię lekarza.. może to pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny:) Mam maleńka prośbe, chodzi mi głownie o to czy możecie napisać mi jakie są inne dobre tabsy oprócz Yasminelle i ich koszt?? :P dzięki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewciaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
MŁODA POŁOŻNA Czy lek DEBRIDAT moze zmniejszac skutecznosc tabletek? To są tabletki na zołądek ... Orientujesz się moze? I MAM JESZCZE JEDNO PYTANIE. TABSY BIORĘ O 15 A O 2 DNI POD RZĄD O 23 I PÓŁNOCY WYMIOTOWAŁAM, CHYBA SIĘ ZATRUŁAM CZYMŚ ALE TO 10 GODZIN PO PRZYJĘCIU TABLETEK TO CHYBA NIE MUSZĘ SIĘ MARTWIĆ, PRAWDA?? BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewciaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
MŁODA POŁOŻNA Czy lek DEBRIDAT moze zmniejszac skutecznosc tabletek? To są tabletki na zołądek ... Orientujesz się moze? I MAM JESZCZE JEDNO PYTANIE. TABSY BIORĘ O 15 A przez 2 DNI POD RZĄD O 23 I PÓŁNOCY WYMIOTOWAŁAM, CHYBA SIĘ ZATRUŁAM CZYMŚ ALE TO 10 GODZIN PO PRZYJĘCIU TABLETEK TO CHYBA NIE MUSZĘ SIĘ MARTWIĆ, PRAWDA?? BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×