Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość ewka_mala
ola2 --- mamy ten sam problem... tylko idz do dobrego lekarza, bo mnie i tak przepisał tabsy...a wiem, ze nie powinien, nawet nie wykonał zadnych badań poza cytologią...wiec wcześniej sie upomnij o wszystko... ja to chce teraz załatwic prywatnie..czasem nie warto oszczedzac...:) no i pewnie przejde na plastry..ale sie wszystko okaze... młoda położna --- zostały mi 3 tabletki do konca opakowania... a dzisiejszej nocy dostałam takiego jednorazowego krwawienia... wczesniej przez pół dnia bolał mnie brzuch, tak jak zwykle przed okresem u dołu... ale przeciez nie skonczyłam brac tabletek... teraz juz jest wszystko ok...to nie wygladałao na plamienie od razu zaznacze... Czy to moze byc spowodowane tym, ze tabletka sie nie wchłoneła, ponieważ wymiotowałam, 1,5-2 godziny po zazyciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
jednorazowe krwawienie nie jest jakims powodem do niepokoju,zwlaszcza na poczatku brania,ale jezeli wymiotowalas po 1.5h to nalezalo wziasc 2 tabletke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka_mala
wiem, ze powinnam wziąć druga tabletke..ale to nie było jednorazowe wymiotowanie, tylko przez 5 godzin, tak z czestotliwoscia 2 razy na godzine:( zatrułam sie czyms :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka19
Hej:) Po raz pierwszy rozpocznę branie yasminelle, teraz jestem w chwili oczekiwania na miesiączkę. Jednak moje miesiączki są strasznie nieregularne i odległości pomiędzy cyklami są znaczne sięgają nawet 2/3 miesiący:( Spowodowane jest to ciągle towarzyszącym mi stresem, uprawianiem wyczynowo sportu i dietami, które stosowałam w przeszłości. Poinformowałam o tym ginekologa, ale on stwierdził, że to zupełnie normalne w tak młodym moim wieku (19lat) i że tabletki mi uregulują okres. Jednak mam obawy, że w trakcie przerwy 7 dniowej nie pojawi mi się krwawienie, a nawet w 2 kolejnych tygodniach przerwy...i będę się obawiać, że to ciąża:( W chwili obecnej miesiączka spóźnia mi sie o 4 dni...ale to u mnie zupełnie normalne...są jakieś sposoby aby przyspieszyć miesiączkę? Z góry dziękuję za informacje:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka_mala
młoda położna --- mam normalnie dokończyć zażywanie tabletek, (tych 3 ostatnich) czy po prostu nie brac, i zrobic sobie 7 dniowa przerwe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A89
Zwracam się z pytaniem do młodej położnej. Przy dobieraniu mi moich pierwszych tabletek antykoncepcyjnych zgłosiłam gin., że w mojej rodzinie wystąpił przypadek raka piersi (dokładnie moja babcia). W ulotce napisane jest, że w takim przypadku tabletki antykoncepcyjne są niewskazane. Gin. powiedziała jednak, że mala dawka hormonów w yasminelle uchroni mnie przed tym problemem. Czy ma rację? Jakie badania powinnam wykonywać w związku z tym i jak często (jestem przy 3 opakowaniu yasminelle)? Chciałabym zapytać jeszcze o bardziej błahą sprawę. Czy można jednorazowo przyjąć tabletkę 3 godziny przed czasem? Z jakimi konsekwencjami się to wiąże? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do młodej połoznej MAJA20
prosze o rade młodej połoznej...Koncze juz drugie opak Yasminelle, czuje sie ok, poczatkowo tylko bole głowy. Ale strasznie łuszczy mi sie cera;/ naprawe moge przetrzec i spadaja z niej łuski;/ dlatego zaczelo mnie bardziej wysypywac... Pije duzo wody i probuje ją nawilzac, jednak beaz skutku. Prosze doradz czy moge zmnienic tabl na YASMIN??? maja wieksza ilosc hormonow i moze moja cera inaczej zareaguje??? czytalam opinie ze polepszyły sie dziewczynom buzki po nim...Mam naprawde dylemat bo nie jest dobrze...Prosze o rade...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia321
Mam pytanko: czy po wzięciu pierwszej tabletki jakiekolwiek działania niepożądane jeśli wystąpią to już w pierwszym dniu czy dopiero w 2 czy w 3 dniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniska8888
anusia321- w pierwszych dniach mozesz odczuc bole głowy, zawroty i ospałość...Pozniej raczej powinno to minąc,ale to zalezy od organizmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
A89 --- przyjmowanie tabletek hormonalnych zwieksza ryzyko wystapienia raka piersi u wszystkich kobiet.U kobiet 'obciazonych wywiadem'to ryzyko jest wieszke.Producent musi o tym poinformowac.To juz Twoja decyzja czy chcesz je brac czy nie.Ja jestem z grupy wysokiego ryzyka dlatego,ze w mojej nablizszej rodzinie byly 3 przypadki raka piersi i tez stosuje hormony.Badam sie regularnie raz w miesiacu i raz na rok robie USG piersi. Jednorazowo mozesz wziasc tabl.3h wczesniej. do młodej połoznej MAJA20 ---- ta zmiania nic nie da bo yasmin tez ma w skladzie drospirenon, a to on jest odpowiedzialny za utrate wody. anusia321 ---- moga sie poajwic w kazdej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie: Jeśli regularnie przyjmowałam Yasminelle,ale nie zawsze udawało mi się o tej godzinie, którą wybrałam, np. z powodu tego,że zwyczajnie zapomniałam wziąść tabsy ze sobą i wziełam tabletkę 2 h później niż powinnam.Czy branie, nieostałych porach, ale regularnie przez 21 zmniejsza skuteczność tabletek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dakota301
Witajcie, mam pytanie. Miałam trochę głupią sytuację wczoraj. Biorę tabletki Yasminelle, w tę środę zaczęłam drugie opakowanie. Biorę je zawsze koło godziny 22. Wczoraj w związku, że miałam gości i trochę zamętu w domu, nie jestem pewna czy łyknęłam tabletkę. Na pewno wyjęłam ją z opakowania, ale nie pamiętam bym ją połknęła (mogłam to zrobić już odruchowo jak zamyka się drzwi po wejściu do domu). Mogłam ją gdzieś położyć, co prawda szukałam i nie znalazłam, ale... Obudziłam się koło 4 w nocy i zaczęłam się denerwować, czy na pewno łyknęłam tabletkę. To miała być moja 4 tabletka z blistra. Na wszelki wypadek łyknęłam jeszcze jedną tabletkę, tę przeznaczoną na dziś, czyli na niedzielę. Rano miałam lekkie mdłości (chyba jednak łyknęłam w sumie dwie tabletki i to nie spodobało się organizmowi), ale przeszły i teraz czuję się dobrze. Wieczorem wezmę normalnie kolejną tabletkę. W związku z tym, że łyknęłam jedną tabletkę więcej, zostało mniej tabletek w blistrze i tym samym okres przyjmowania tabletek będzie wynosił 20 (a nie 21) dni. Czy tak może być? Czy lepiej iść do apteki i kupić zapasowe opakowanie Yasminelle, z którego będę łykać tabletki w razie nagłych sytuacji (tfu-tfu) i z którego teraz wezmę jedną tabletkę by się wszystko \"wyrównało\". Czy przyjmować tabletki normalnie, skończyć blister jak leci i zrobić normalnie tydzień przerwy (wiem, że wtedy musiałabym zacząć nowe opakowanie dzień wcześniej; tzn. dwa poprzednie zaczynałam w środę, ten skończę dzień wcześniej i od tej pory będę rozpoczynać nowe opakowanie zawsze we wtorek). Jak uważacie, co powinnam zrobić? Kombinować z zapasowym opakowaniem czy brać jak leci? To moje pierwsze tabletki, więc trochę się denerwuję takimi sytuacjami. Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolaaaaaa
tabletki bierze sie mniej wiecej o stałej porze, 2h nie zmniejszaja ich dzialania, dopiero po 12 godzinach nie brania tabletki nalezy postapic zgodnie z ulotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za odpowiedź, jak skończę blister, zrobię przerwę, będę grzecznie brała o godzinie i nie będę zmieniać torebki, hehehe, by o nich nie zapominać;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
Mam takie pyt. i moze ktoras z was umie odp. na nie z autopsji . A mianowicie czy tab. Y.. moga powodowac nadmierna drazliwosc zdenerwowanie szybkie wkurzanie sie na drobnostki? od kiedy biore te tabletki czuje jakbym sie wiecej wkurzala na bzdury =/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia321
Wczoraj wzięłam drugą tabletkę Yasminelle. Na razie co odczuwam to ociężałość, czego wcześniej nie miałam. Zobaczymy co bedzie dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusia321.dlaczego sie nastawiasz ze bedziesz cos czuc po tabeltkach....... łykasz i tyle. a jesli czekac na jakies odczucia to troche dziwne wiesz...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia321
Ja już tyle się naczytałam i nasłuchałam o braniu tabletek antykoncepcyjnych i może stąd te moje obawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewkamkxs
do mldej poloznej czy jest mozliwe plamienie/krawienie przy braniu pierwszego blistra? we wtorek minie tydzien od kiedy zaczelam brac tabletki a do dzis mam plamienie (zwykle moj okres trwa 4-5 dni) ... nie wiem czym to moze byc spowodowane czy jest mozliwe ze do konca blistra bee plamic?? pomocy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ewkamkxs ---- a czy w ulotce nie jest przypadkiem wspomniane o plamieniach przez pierwsze miesiace stosowania tabletek ( czyt.do 3 miesiecy) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewkamkxs
brałam juz yasminelle poł roku temu przez 3 miesiace i nie mialam plamienia dlatego nie wiem dlaczego tym razem je mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy____
Błagam napiszcie mi ile dni po stosunku można odstawić tabletki Strasznie boli mnie lewa ręka boję się że jak dalej będę łykała tabletki to zrobi mi się zakrzepica. Jestem w polowie opakowania dokładnie zostało mi 10 tabletek do końca. Moj chłopak ostatnio nie kończył we mnie tzn przy tym opakowaniu. Czy w takim razie mogę obawiać się ciąży błagam odpisze niech któraś która ma pojęcie o tych sprawach. Nie chce już łykać tych tabletek w ogóle żle się po nich czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ewkamkxs --- a kto powiedzial,ze jak drugi raz bedziesz brala to ich miec nie bedziesz? To,ze kiedys np.dobrze tolerowalas te tabletki to nie znaczy,ze bedzie tak i tym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy____
Dziewczyny błagam odpiszcie ile dni należałoby odczekać od ostatniego stosunku żeby przerwać bezpiecznie branie tabletek (nie obawiając się zajścia w ciążę) Proszę to dla mnie bardzo ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotanaaaa
powiedzial mi tylko ze mam krotka macice...:( chyba powinnam zmienic lekarza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vindi
Hej Laski teraz to ja mam problem biore teraz pierwsze opakowanie Yasminelle na początku było cieżko przez pierwszy tydzien bo po kazdej tabletce chciało mi sie wymiotowac i własy mi strasznie wypadały ale teraz jest juz ok. jednak mam problem rozmawiałam z kolezanką ktora przyjmuje Jasmin chociaz nie jestem pewna czy jasmin czy Yasminelle nie dogadałysmy sie w tym po prostu nie zwrociłam uwagi na to ale problem tkwi w tym ze on twierdzi ze l. gin. powiedział jej ze podczas przyjmowania tabl.anty. nie wolno pic alkoholu ani grama mi nic takiego nie powiedział i w zadnej ulotce tego nie pisze albo nie doczytałam wiec odpiszcie co z tym alkoholem bo ostatnio piłam pół piwa i teraz sie martwie czy tabletka była skuteczna odp. prosze z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylodgyby
lucy____ 3-4 dni, w skrajnych przypadkach do 7 vindi alkohol nie obniża działania tabletek, chyba ze wystąpią ostre wymioty albo biegunka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylodgyby
lucy____ a jak masz 10 tabletek do końca, to lepiej je wybierz, bo przerywanie w połowie opakowania nie jest dobre, a po 10 tabletkach nie umrzesz. co do bólu w ręce... poradź się ginekologa o inne tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulkaaaa22
Ja miałam na początku straszny ból łydek, ale teraz biorę już 12 tabletkę pierwszego blistra i już mi nic nie dolega (oprócz tych okropnych plamień). Ból sam przeszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×