Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość maria-m.
Mloda Polozno, twoja wiedza i rady sa bardzo pomocne dla innych kobiet, wiec takze i ja mam pytanie do Ciebie. Mianowicie, moja pierwsza proba z tabletkami antykoncepcyjnymi byly Yasminelle, lekarz przepisal, zaczelam brac od pierwszego dnia okresu. Jednak krwawienie w ogóle nie ustapilo, trwalo 18 dni i caly czas bralam tabletki, zglosilam sie do ginekologa, ktory w tym wypadku nakazal mi natychmiast je odstawic i poczekac na zwykly okres i wtedy \'zobaczymy co dalej\'. Lacznie, czyli od dnia wziecia pierwszej tabletki do przyjscia naturalnej miesiaczki, minely 54 dni. [okresy mam dlugie, dokladnie 40 dni]. I teraz mam pytanie, poniewaz powaznie zastanawiam sie nad zmiana tego lekarza,ktory wydaje mi sie byc nie do konca kompetentny, czy to może po prostu dlatego, że Yasminelle \'nie trzymaly cyklu\' czy , jak od razu bez badan stwierdzil lekarz - 'moze pani jest jedna z tych kobiet, dla ktorych niestetynie sa hormony' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mam pytanie do młodej położnej. Od dawna podejrzewam u siebie depresję a jednocześnie przyjmuję yasminelle. W ulotce jest napisane, że należy w takich przypadkach zachować szczególną ostrożność. DLaczego? Dodam,że nie zażywam żadnych leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mika00 --- yasminelle to nie sa tabletki \'przystosowane\' do brania non stop.Przy dwoch opakowniach mozesz miec nasilenone skutki uboczne, a o 3 nie wspomne.Ja kiedys wzielam 3 blistry pod rzad myslalam,ze umre. nie wiem czy jest ok --- to jest normalne. maria-m. --- to bylo plamienie czy krwawienie ?Ale i tak zmien lekarza. andzia-okularnica --- hormony wplywaja na nasz nastroj i moga nasilac stany depresyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigdy wiecej jasminu i jasmine
jasmin i jasminella to najwiekszy blad po tych tab.moje libido rowne jest zero a depresje mam na maksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasieńkaaa
pomocy młoda położno! Czy to normalne, że chłopak za pierwszym razem nie doszedł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iori5
witam. ja dzis wezme 10 tabletke yasminelle. ale od czasu ich brania mam mnostwo skutkow ubocznych - bola mnie piersi, ciagle jestem zmeczona, juz o 12 rano oczy mi sie zamykaja i tak prawie codziennie... do tego mam plamienia ale to podobno normalne, plus najgorsze - ciagle chodze wkurzona, wyzywam sie na wszystkich, najbardziej na chlopaku, juz sama nie moge siebie zniesc... czy to normalne? i glupie pytanie - czy 9 dniu brania tabletki bylam juz normalnie zabezpieczona przed ciaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaaa
Witam kobietki :) Mam pytanie, sprawdzałam na stronie co zmniejsza działanie tabletek anty bo trochę się przeziębiłam i pisze że GRIPEX nie zmniejsza a paracetamol (który jest jego składnikiem) zmniejsza. Jak mam to rozumieć, to w końcu tak czy nie? Bardzo proszę o pomoc, bo chciałabym wziąć ten gripex no ale na razie nie mogę bo nie wiem jak zadziała na tabletki. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaaa
iori5 bylas zabezpiczona nie martw sie :) a jesli te skutki uboczne nie ustana do konca opakowania zastanow sie nad zmiania tabletek nie ma co sie meczyc. Ale ja bym Ci radzila to na razie wytrzymac do konca opakowania bo ja tez tak mialam i minelo ;) tylko mi po 2 miesiacach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiizia
Witajcie jestem nowa. Ja mam mały dylemat. Lekarz przepisał mi te tabletki na uregulowanie cyklu. Bardzo sie przed tym broniłam bo nie chciałam przytyć, mimo iż zapewniał mnie, że to najlepsze tabletki i po nich nie przytyje. Z bóle musze stwierdzić, że z 58 przytyłam do 62 i jestem załamana.... i nier wiem czy to wina tabletek czy mojego stylu życia... a zaczełam wlasnie drugie pudełko i zastanawiam sie czy hnie przestac ale nie wiem czy można przerwac branie pigułek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochepodlamanaona
Dziewczynki biore yasminelle od 4 miesiecy, wczoraj mialam zaczac kolejne opakowanie ale najnormalniej w swiecie zapomnialam :/ Mam dzisiaj zazyc 2 tabletki ( wczorajsza i dzisiejsza ) czy tylko jedna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onaaaaaaaa --- a od kiedy paracetamol zmniejsza dzialanie tabletek? iiiizia --- tabletki nie maja kalorii.Tyje sie od jedzienia, od braku aktywnosci fizycznej.Tabletki co najwyzej moga zwiekszyc apetyt lub zatrzymywac wode. trochepodlamanaona ---- dwie tabletki i zabezpieczaj sie dodatkowo.A jak w ostatnich dniach odbylas stosunek to skonsultuj sie z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zyga.
Biorąc yasminelle mozne bez problemu opalac sie na sloncu badz w solarium??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iori5
a od czego te przebarwienia? ; o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zyga.
czyli nie powinno sie opalac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki a ja sie nad jedna rzecza zastanawiam. Bo jak pisalam wczesniej tabletki biore od prawie pieciu miesiecy i jest wszystko oki. A czy moze ktoras z Was wziela po skonczonym opakowaniu od razu drugie? Pytam, bo w ptk jade na wesele,a jesli od wtorku nie zaczne przyjmowac nastepnego opakowania to na bank okresik bede miala od czwartku. A wiadomo, ze jade z chlopakiem i chce sie czuc po pierwsze komfortowo, po drugie...no wiecie same;):P Czy można sobie aż tak poprzesuwac okresik bez wiekszych skutkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm apropo opalania- ja chodze do solarki od lutego czyli dokladnie 3 opakowania tabletek i nie mam przebarwien:) jedynie suchą skorę:P no i oczywiscie pewnie szybciej dopadna mnie mega zmarczki;p:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponad 90% kobiet stosujacych antykoncepcje hormonalna dostaje przebarwien.I trzeba pamietac,ze przebarwienia moga nie pojawic sie w czasie brania tabletek ale dopiero po ich odstawieniu.Dlatego nalezy unikac opalania w solarium i w najwiekszym sloncu.Stosowac odpwiednie filtry.Ja np biorac yasminelle przez okolo 6 miesiecy chodzilam na solarium max 2-3 razy w miesiacu i zadnych przebarwien nie malam.Automatycznie zaczely mi sie poajwiac po odstawieniu tabletek.Ciezkie pieniadze zostawilam w gabinecie dermatologicznym zeby sie ich pozbyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migocinaxXx
Szczególnie na plamy jest wrażliwa twarz....ja stosuje filtr30 i jest ok ale oczywiscie nie mozna przesadzac ze sloncem i opalac sie z rozsadkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agacia..2
Ciekawy wątek sie pojawil.....dziewczyny mozecie napisac jak to u was wyglada z tym opalaniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lideczka04
Witam! jestem tu nowa i mam pytanie do młoda położna.poniewaz chce zajsc w ciaze z mezem od roku stary sie o dziecko.zrobilam wszystkie badania krwi,cytologie i lekarz stwierdzil iz jest wszystko w porzadku.natomiast mam nie regularne miesiaczki i zapytalam mojego ginecologa czy moze mi przepisac jakies tabletki na uregulowanie miesiaczki,przepisal mi yasminelle mam je zaczac brac od pierwszego dnia okresu przez 4 miesiace oczywiscie z przerwami 7dniowymi.A wiec moje pytanie brzmi nastepujaco czy po odstawieniu tych tabletek po 4 miesiacach moge zaczac sie starac o dziecko czy odczekac jakis czas? poniewaz jestem za granica jeszcze nie umiem sie dogadac dobrze.i chce sie dowiedziec co sadzicie o tym? odpiszcie czekam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytajcie sobie w necie jaki wplyw na skore ma opalanie w czasie brania tabletek anty.To nie jest zaden wymysl. lideczka04 --- mozesz od razu, ale pamietaj,ze na poczatku istnieje ryzyko ciazy mnogiej.Natomiast jestem bardzo ciekawa czy mialas zbadana prolaktyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indyjka
Cześć Dziewczyny! Mam taki problem. Od dłuższego czasu biorę tabletki Yasminelle. W tym miesiącu – niestety nie potrafię dokładnie określić kiedy - prawdopodobnie pod koniec blistra (2/3 tydzień) zapomniałam wziąć 2 tabletki i nie przyjęłam ich od razu, tylko nieświadomie zupełnie pominęłam i przyjmowałam tabletki o określonej porze przez kolejne dni. Zorientowałam się dopiero wczoraj, kiedy nie powinna zostać mi już żadna tabletka z blistra a zostały te 2 – zapomniane, więc wzięłam jedną wczoraj i drugą dzisiaj o normalnej porze przyjęcia tabletki (nie wiem czy dobrze postąpiłam). Jestem w trakcie leczenie nadżerki więc od 14 kwietnia nie było stosunku. Moje pytanie dotyczy tego jak teraz przyjmować tabletki – czy rozpocząć nowe opakowanie bez przerwy, czy zrobić przerwę 7-dniową czy 5- dniową (z racji tego, że na wczoraj i dziś przypadają te 2 dni). Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lideczka04
Do młoda położna tak slyszalam o ciazy mnogej,a co do badan prolaktyny to mialam robiona wlasnie wyciagnelam moje wyniki i wynik jest nastepujacy 22,1 a co do tego badania to robilam we wloszech bo tu chodze do lekarzy. A czemu akurat pani pyta o ta prolaktyne? ma jakies szczegolne znaczenie? czy moj wynik jest dobry?szczerze mowiac nie moge tu sobie pogawedzic z lekarzem bo dobrze nie znam jezyka a chcialbym sie dowiedziec jak najwiecej.prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazne pyt do mlodej poloznej
Mloda polozno bardzo proszę Cię o pomoc. Pierwszy miesiąc biorę yasminelle. Wczoraj zaczęłam drugi blister (bez 7 dni przerwy). I moj problem polega na tym, że wczoraj uprawiałam seks ze swoim chłopakiem, a dzisiaj zaczęłam mieć wątpliwości, czy te tabletki na pewno działają tak jak powinny. Po pierwsze zaczęłam brać od 4 dnia cyklu, a po drugie pierwsza tabletka została wzięta podczas stosowania leków, które mogą obniżać skuteczność antykoncepcji hormonalnej, ale poza tym przyjmuję je regularnie i nie miałam żadnych problemów żołądkowych itp. Czy te tabletki działają poprawnie i chronią mnie przed ciążą? dziękuję Ci bardzo za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to moze być
witam , dziewczyny mam pytanie w trakcie przyjmowania yasminelle zaczęłam pic zioła na odchudzanie ( ie ma w nich dziurawca) ale w przerwie 7 dniowej gdy dostałam okres zauważyłam ze miesiączka jest bardzo skąpa , pierwszy dzień w sumie normalnie ,później przez cały dzień nic nie leciało 4 i piątego dnia praktycznie już tylko brązowa wydzielina , co to może oznaczać? czy to przez te zioła? bardzo proszę o odpowiedz.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fabiolka
jestesmy skazane na brak slonca!!i tak nie wierze ze kobiety przyjmujace hormony nie opalaja sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elemka
na solarium przez tabletki wydaje majątek i prawie nic nie widać ( bardzo szybko schodzi opalenizna) nie wiem dlaczego hormony wpływają tak na opalanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×