Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Krynolinka
Problemmmm- hmm cale życie wiedzialam, ze w czasie okresu sie nie zachodzi. Już w szkole podstawowej dowiedzialam sie, ze w czasie okresu organizm oczyszcza sie i wyplywa niezaplodnione jajeczko. No coś w tym stylu. Dawno to bylo. Czy dzisiaj już sie nie uczy takich rzeczy?! Moze polozna fachowo to wytlumaczy? Bo po tych rozmowach zaczynam mieć myśli, czy moze mi się to przyśnilo? Czy ja mam juz luki w pamięci;) hi hi A taka stara nie jestem! ha Niektóre pytania mnie zabily!!! Pozdrawiam Wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spirituella
muszę zgodzić się z przedmówczynią sprzed kilku stron;-) i powiedzieć: czytajcie ulotkę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!jesli nie skumacie to...przeczytajcie jeszcze raz! a potem piszukajcie postu z podobnym problemem, jak nie znajdziecei to wtedy piszcie nowe posty!! zastanawiam sie nad czyms nastepujacym (a prppos przygód "problemmmmm-u"): skora para doosłych ludzi decyduje sie na wspolzycie to jest swiadoma, ze 100% zabezpieczenia nie ma i jakies ryzyko ciąży będzie zawsze. ale zeby nie bylo tzw. "niepozadanej" ciazy stosuje sie srodki antykoncepcujne, prawda? wiec jesli dziewczyna bierze pigulki, do tego uzywa sie gumki to po co ją jeszcze faszerować tabletkami po?????????????????skoro to niekorzyste jest dla organizmu mowiac delikatnie, i niech jeszcze bidulka bierze dalej piguły! świetny z Ciebie facet. wstrzemięźliwość, Mój Drogi, oto 100% metoda zapobiegania ciąży!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxzabolexxx
Cześć Dziewczyny. Mam pytanko... Jestem nowa i od przyszłego miesiąca zaczynam brać yasminelle moje pierwsze tabletki anty anty... I nie wiem kilku rzeczy, więc mam nadzieję, że pomożecie... Jeśli nie dostane okresu w tej 7-dniowej przerwie to co robic? Brać czy odczekać te 7 "suchych" dni i znów zaczynać blister? I jeszcze jedno- czy w tej 7 dniowej przerwie na okres będę miała miesiączke i będzie ona trwala nie 7 dni tylko np3 to od kiedy znów brać tabletki? Po tych 3 dniach czy poczekać 7 i zaczynać? Bardzo proszę o pomoc... I przepraszam, że tak się rozpisałam... Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxzabolexxx
Cześć Dziewczyny. Mam pytanko... Jestem nowa i od przyszłego miesiąca zaczynam brać yasminelle moje pierwsze tabletki anty anty... I nie wiem kilku rzeczy, więc mam nadzieję, że pomożecie... Jeśli nie dostane okresu w tej 7-dniowej przerwie to co robic? Brać czy odczekać te 7 "suchych" dni i znów zaczynać blister? I jeszcze jedno- czy w tej 7 dniowej przerwie na okres będę miała miesiączke i będzie ona trwala nie 7 dni tylko np3 to od kiedy znów brać tabletki? Po tych 3 dniach czy poczekać 7 i zaczynać? Bardzo proszę o pomoc... I przepraszam, że tak się rozpisałam... Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxzabolexxx
Cześć Dziewczyny. Mam pytanko... Jestem nowa i od przyszłego miesiąca zaczynam brać yasminelle moje pierwsze tabletki anty anty... I nie wiem kilku rzeczy, więc mam nadzieję, że pomożecie... Jeśli nie dostane okresu w tej 7-dniowej przerwie to co robic? Brać czy odczekać te 7 "suchych" dni i znów zaczynać blister? I jeszcze jedno- czy w tej 7 dniowej przerwie na okres będę miała miesiączke i będzie ona trwala nie 7 dni tylko np3 to od kiedy znów brać tabletki? Po tych 3 dniach czy poczekać 7 i zaczynać? Bardzo proszę o pomoc... I przepraszam, że tak się rozpisałam... Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxzabolexxx Może się zdarzyć,że w siedmiodniowej przerwie nie dostaniesz okresu( choć jest to mało prawdopodobne) i nie musi to oznaczać,że jesteś w ciąży pod warunkiem,że wszystkie tabletki brałaś regularnie, nie wymiotowałaś ani nie miałaś biegunki do 4 godzin od przyjęcia tabletki ani nie przyjmowałaś leków osłabiających działanie tabsów. Jeśli nie dostaniesz okresu najlepiej przed rozpoczęciem kolejnego blistra upewnij się że nie jesteś w ciąży. Natomiast jeśłi chodzi o Twoje drugie pytanie, to sprawa wygląda tak, jęsli ostatnią tabletkę bierzesz np. w piątek to liczyć dni zaczynasz od soboty( pierwszy dzień), tydzień przerwy trwa 7 dni czyli następne opakowanie zaczynasz w sobotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxzabolexxx
Aha... Trochę to skomplikowane i strasznie się boje, że coś nie tak zrobię... Jeszcze tylko spytam czy dobrze zrozumiałam.. Bo zaczynam brać 8 sierpnia, więc biorę do 29 sierpnia, następnie 7 dni przerwy ( nie zależnie czy był okres i ile dni trwał) i znów zaczynam 5 września. Czy tak? Głonie mi chodzi oczy te 7 dni przerwy muszą być nie zależnie od tego ile trwa okres... Dziękuję za odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxzabolexxx
Aha... Trochę to skomplikowane i strasznie się boje, że coś nie tak zrobię... Jeszcze tylko spytam czy dobrze zrozumiałam.. Bo zaczynam brać 8 sierpnia, więc biorę do 29 sierpnia, następnie 7 dni przerwy ( nie zależnie czy był okres i ile dni trwał) i znów zaczynam 5 września. Czy tak? Głównie mi chodzi czy te 7 dni przerwy muszą być nie zależnie od tego ile trwa okres... Dziękuję za odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
Tabletki bierzesz przez 3tyg. od dnia, w którym zacznie ci się okres. Po tych 3tyg. robisz 7dniową przerwę (jeśli chcesz przesunąć sobie okres o kolejny miesiąc,bierzesz 2opakowania tabletek pod rząd-bez przerwy 7dniowej-w tym czasie okres nie występuje,ale mogą pojawić się plamienia) i w tym czasie masz okres. Następnie po 7dniach zjadasz kolejne opakowanie tabletek(nie zależnie czy masz jeszcze okres czy nie) i tak w kółko. Czy to takie trudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21kobieta
cześć kobietki zaczynam brać yasminelle i mam pytanie.... czy jeśli dostanę okres rano to muszę wziąć od razu pierwszą tabletkę czy mogę poczekać z tym do wieczora? z góry dzięki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
możesz wziąść kiedy chcesz,ważne abyś codziennie o tej(stałej) porze wzięła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julaaaaa
hmmm, a z tego co mnie w szkole uczyli, to wcale nie jest powiedziane, że w czasie okresu nie można w ciążę zajść :) Jeśli się źle trafi, to i w tym okresie można, rzecz jasna, o ile nie stosuje się żadnych środków anty!!!!! Jeśli bierzesz tabletki, to znikome prawdopodobieństwo, praktycznie zerowe,, ale zawsze jest ale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuklix
Witam! Chciałabym odstawić tabletki i postarać się o dziecko. Ile czasu powinnam poczekać ? Czy mogę starać się od razu po odstawieniu? Proszę o kontakt i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuklix
Chciałam jeszcze dodać ze moim skutkiem ubocznym brania yasminelle są większe piersi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tan
młoda położna a wiesz cos o escapelle? czy moga byc po niej slabsze okresy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxzabolexxx
No teraz już trudne nie jest, bo w końcu mi to wyjaśniłyście po ludzku i zrozumiale... Dziękuję i fajnie, że pomagacie. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę!!:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sollcogyn
Mam miec jutro usuwana nadzerke solcogynem. Czy to ze mam uplawy moze uniemozliwic jej usuniecie? Te uplawy to zapewne od nadzerki sa... I drugie...Czy bede mogla zaczac brac tabsy anty w sierpniu tak jak planowalam, czy fakt usuwania nadzerki, byc moze nie da sie jej usuanac za 1 razem, moze uniemozliwic rozpoczecie brania tabletek, bo one wszak maja wplywa na pojaiwajnie i i odnawianei nadzerki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spirituella
kurde, mam problem...bylam dzis u gin i poposilam o przepisanie Yasminelle, do dzis biore Microgynon. i nie wiem czy ja dobrze zrozumialam, bo powiedziala, ze yasminelle mam zaczac beac bez przerwy, czyli jak zrozumialam podczas wizyty robie po ostatniej pigule microgynonu normalne 7 dni przerwy i jazda z yasminelle:) czy calkowicie bez przerwy?????ulotka yasminelle mowi, ze mozna i tak i tak. pomozcie! moze mloda polozna wie co najlpiej zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamixa
hej dziewczynki . mam pytanie. czy po 7dniowej przerwie moge zmienic sobie czas brania tabletek czy musze o tej godz co zawsze?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziulka 87
hej mam pytanie po jakim czasie od przerwania brania tabletek można zajść w ciążę? np jak by przerwac po 10 tabletce to można w tym miesiacu zajsc w ciąże? albo po jakim czasie od odstawienia tabletek (na zawsze?) prosze o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka 87 wydaje mi się że na to nie ma reguły. Jednym owulacja wraca bardzo szybko, inne muszą trochę poczekać. Aha a przerywanie przyjmowania tabletek w trakcie blistra nie jest najlepszym pomysłem (mogą wystąpić skutki uboczne). Pamiętaj też,że jeśli od razu po odstawieniu tabsów zaczniesz starać się o dziecko, zwiększysz ryzyko zajścia w ciążę bliźniaczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
spirituella ----nie rozumiem Was dziewczyny, chodzice do ginekologa, ginekolog cos do Was mowi i jesli cos nie jest dla was jasne jasne to chyba najlepiej sie ginekologa dopytac a nie wchodzic na fora internetowe i pytac obcych ludzi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikulinka
hej mam pytanie jaka jest mozliwość zajscia w ciąże po przerwaniu tab np po 10 tabletce z blistra lub po całkowitym odstawieniu tabletek? czy kiedy zajdzie sie w ciaze szybko po odstawieniu jest jakies zagrozenie dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7daria8
czesc dziewczyny! wlasnie koncze pierwsze opakowanie yasminelle...jak na razie czuje sie dobrze,nie zauwazylam zadnych skutkow ubocznych,poza lekkim plamieniem...no i wlasnie to plamienie mnie martwi,nie ma dnia,zebym nie miala pobrudzonej wkladki...chcialam sie dowiedziec czy to normalne,czy ktoras z was,ktora bierze te pigulki dluzej,tez tak miala przy pierwszym opakowaniu? dodam jeszcze,ze wczesniej nie stosowalam zadnej antykoncepcji doustnej. to moje perwsze pigulki...nie wiem,moze jednak dawka estrogenu w nich zawarta jest dla mnie za niska..pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ylllka
Witam ! Mam do sprzedania 2 opakowania yasminelle(orginalnie zapakowane) , jedno w cenie 30zł .. plus koszt wysylki .Jesli jestescie zainteresowane piszcie ylllka@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tan
dziewczyny dopiero zaczynam branie yasminelle... pierwsza tabletke wzielam w pierwszym dniu miesiaczki... jednak trwala ona tylko 3 dni (zwykle ciagnie sie 4-5 dni) czy to mozliwe ze te tabletki juz ja tak skrocily?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
tan-> tak, to możliwe. Jak przeczytasz dokładnie ulotkę,będziesz wiedziała że tabletki anty. mogą powodować że okres będzie trwał krócej,będzie mniej obfity i nie będzie tylu skutków ubocznych (p.bolący brzuch). Wszystko jednak zależy indywidualnie od człowieka, Więc dziewczyny czytajcie ulotki najpierw a później zadawajcie pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
kamixa-> to chyba oczywiste,że musisz brać tabletki regularnie o tej stałej porze ciągle,a nie zmieniać sobie porę od widzi mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tan
przeczytalam ulotke, ale nie wiedzialam, ze to zadziala tak od razu, myslalam, ze dopiero kolejne miesiaczki beda slabsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maerica
potrzebuję porady... z niecierpliwością czekałam na okres żeby zacząć przyjmować moje pierwsze tabletki anty.. pech chciał że akurat zachorowałam na grypę żołądkową i po 2 dniach dostałam okres ;> mam biegunkę, biorę antybiotyk... czy to w ogóle jest sens żebym teraz zaczynała brać yasminelle? chyba lepiej poczekać na kolejny okres? jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×