Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Kiedyś wspominałam o suchości - mam wrażenie, że problem zaczyna powoli znikać, kończę właśnie 3 opakowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś wspominałam o suchości - mam wrażenie, że problem zaczyna powoli znikać, kończę właśnie 3 opakowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żytysek:)
Witam, mam pytanie - właśnie ginekolog przepisał mi yasminelle. Przede wszystkim ze względu na bolesne i nieregularne miesiączki. To będą moje pierwsze tabletki, wcześniej nie brałam żadnych antykoncepcyjnych. Tak więc chciałam zapytać o robienie przerw podczas brania tabletek - ulotka mówi, że należy po 21 dniach zrobić 7dniową przerwę, ale mój ginekolog nic o takiej nie wspominał, a zapisał mi 3 opakowania i kazał zjawić się spowrotem za trzy miesiące.. Czy mam zrobić przerwę po pierwszym opakowaniu? Czy skoro lekarz nic nie mówił to nie jest to konieczne? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żytysek:)
Witam, mam pytanie - właśnie ginekolog przepisał mi yasminelle. Przede wszystkim ze względu na bolesne i nieregularne miesiączki. To będą moje pierwsze tabletki, wcześniej nie brałam żadnych antykoncepcyjnych. Tak więc chciałam zapytać o robienie przerw podczas brania tabletek - ulotka mówi, że należy po 21 dniach zrobić 7dniową przerwę, ale mój ginekolog nic o takiej nie wspominał, a zapisał mi 3 opakowania i kazał zjawić się spowrotem za trzy miesiące.. Czy mam zrobić przerwę po pierwszym opakowaniu? Czy skoro lekarz nic nie mówił to nie jest to konieczne? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ŻYTYSEK__________ Postępuj tak, jak pisze na ulotce (DZIEWCZYNY CZYTAJCIE TĄ ULOTKĘ!!) czyli z przerwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanhelson
Asiunka89 napisz co powiedzial Ci gin, jestem ciekawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papera
Zytysek lekarz powinien ci wytlumaczyc sposob zazywania tabletak. Moze zapomial. Coz, Tak czy inaczej zawsze trzeba przeczytac ulotke, tak jak to zrobilas i dobrze zrozumialas. Tabletek jest 21, pozniej robisz 7 dni przewy. W ten sposob twoj cykl sie ureguluje i bedzie trwal zawsze 28 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanhelson, bylam dzisiaj u ginekologa. Okres mam, takze mnie nie zbadał. Powiedział, ze mam zrobić miesiąc przerwy w braniu tabletek i moge je zaczac brac tylko pod warunkiem, ze mnie nogi nie beda boleć. Chcial mi zapisac detralex, ale mu powiedzialam ze mam diosminex, a to jest to samo. Ponad to zapisal mi Coxtral, który okazał się mocnym lekiem przeciwbólowym. Pozatym dostałam skierowanie na badanie krzepliwości krwi, i mam się zgłosić z wynikami do niego. Jeśli Ci nie przepisał detralexu ani niczego innego, to kup sobie wlasnie ten diosminex (30 tab. koszt okolo 23zł), poprawia krążenie. Zjadłam 4 tabletke, nogi bolą mnie nadal, ale jak poprawia krążenie to lepiej brać. Biore jeszcze Magnez+Potas (Aspargin 50 tab. koszt ok. 5,50)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanhelson, bylam dzisiaj u ginekologa. Okres mam, takze mnie nie zbadał. Powiedział, ze mam zrobić miesiąc przerwy w braniu tabletek i moge je zaczac brac tylko pod warunkiem, ze mnie nogi nie beda boleć. Chcial mi zapisac detralex, ale mu powiedzialam ze mam diosminex, a to jest to samo. Ponad to zapisal mi Coxtral, który okazał się mocnym lekiem przeciwbólowym. Pozatym dostałam skierowanie na badanie krzepliwości krwi, i mam się zgłosić z wynikami do niego. Jeśli Ci nie przepisał detralexu ani niczego innego, to kup sobie wlasnie ten diosminex (30 tab. koszt okolo 23zł), poprawia krążenie. Zjadłam 4 tabletke, nogi bolą mnie nadal, ale jak poprawia krążenie to lepiej brać. Biore jeszcze Magnez+Potas (Aspargin 50 tab. koszt ok. 5,50)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanhelson, bylam dzisiaj u ginekologa. Okres mam, takze mnie nie zbadał. Powiedział, ze mam zrobić miesiąc przerwy w braniu tabletek i moge je zaczac brac tylko pod warunkiem, ze mnie nogi nie beda boleć. Chcial mi zapisac detralex, ale mu powiedzialam ze mam diosminex, a to jest to samo. Ponad to zapisal mi Coxtral, który okazał się mocnym lekiem przeciwbólowym. Pozatym dostałam skierowanie na badanie krzepliwości krwi, i mam się zgłosić z wynikami do niego. Jeśli Ci nie przepisał detralexu ani niczego innego, to kup sobie wlasnie ten diosminex (30 tab. koszt okolo 23zł), poprawia krążenie. Zjadłam 4 tabletke, nogi bolą mnie nadal, ale jak poprawia krążenie to lepiej brać. Biore jeszcze Magnez+Potas (Aspargin 50 tab. koszt ok. 5,50)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mam jeszcze pytanie, nie wie ktoś czy badanie na krzepliwość krwi funduje NFZ czy sami za to placimy? A jak sami to ile mniej wiecej to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mam jeszcze pytanie, nie wie ktoś czy badanie na krzepliwość krwi funduje NFZ czy sami za to placimy? A jak sami to ile mniej wiecej to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanhelson
nie wiem dokladnie ile ale za watrobowe i krzepliwosc zaplacilam 36zl (3na watrobe badania i 2 na krzepliwosc) jem magnez + potas ze zdrowitu i tabletki na zyly tez jakies takie. zrobilam krzepliwosc i wszystko w normie wiec nie wiem czemu wyszly mi zyly;/ lekarz powie mi ze wymyslam;] juz ostatnio to sugerowal;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanhelson, a chodzisz do prywatnego czy NFZ? I co Ci przepisał? bierzesz tabsy nadal? A wyszly Ci tylko zyly czy tez bolą nogi? Wczoraj wyczytałam na wiki, ze czosnek dziala przeciwzakrzepowo i wspomaga leki o takim działaniu. Dawka lecznicza do 3-5 gram. Więc okolo 2-3 ząbki. Stwierdziłam, a co mi tam raz się zyje. Zjadłam ok 4 gram :D czyli 2 duze ząbki :D odbijało mi się niemiłosiernie. Ale wieczorem lekkie zdziwienie, bo prawie nie bolalo, zyla która byla pod kolanem bardzo widoczna, zmniejszyła sie. Dzisiaj lekko bolą, ale za jakiś czas znowu wsune czosnek :P Później się okazało, że czosnek mozna przedawkować, dziadek przedawkowal (jadl duza główke dziennie) i dostał wylewu krwi do mózgu, lekarz mu powiedział zeby spasował z czosnkiem. Jesli nie wierzycie to przeczytajcie. Piszą też zeby pić 2 ząbki czosnku w mleku, ale do tego to raczej bym się nie skusiła. Nie mowie tu, zeby traktować czosnek jako źródło zdrowia czy coś, ale mówie że warto go jeść, szczegolnie Tobie polecam vanhelson.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanhelson
oo to musze tez sie najesc tego czosnku:) bylam prywatnie u gin i to bylo naprawde straszne;/ powiedzialam mu ze bralam miesiac yasminelle i po 2tyg strasznie zaczely bolec mnie nogi a pozniej powychodzily mi zyly na nogach a wieczorami nawet na rekach bardziej bylo widac, u gin bylam w srode a we wtorek powinnam wziac tabletke z nowego blistra no i nie wzielam bo sie poprostu balam a wczesniej nie moglam sie umowic do gin;/ no i myslalam ze on mi powie cos w stylu "dam ci inne tabletki skierowanie na badania i cos na zyly' a on powiedzial zebym mu pokazala te zyly poczym powiedzial "musisz sie liczyc ze z wiekiem zyly wychodza' tylko ze nie wychodza z dnia na dzien i nie w wieku 20lat. pozniej powiedzial ze przesadzam, ze pewno pale papierosy i nie chce sie przyznac (nie pale wcale) i ja sie zapytalam co ja mam zrobic teraz z tym, a on ze skoro zdecydowalam sie odstawic to chyba nie sa mi potrzebne! powiedzial ze moge sobie zrobic badania na krzepliwosc skoro bardzo chce ale wedlug niego bez sensu bo przesadzam z tymi zylami. wiec wkurzylam sie i wyszlam, bo on poprostu mi nie wierzyl, a ja przeciez wiem jak moje nogi normalnie wygladaja no i czuje ze bola;/ zrobilam sobie badanie na krzepliwosc i mam 30s a norma jest od 25 do 42 i zastanawiam sie teraz czy tabletki mogly te 30s obnizyc np do 20? no i oczywiscie postanowilam poszukac innego lekarza;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni___a
hej. Mam pytanie, odnośnie ciśnienia? Któraś z was ma lekkie nadciśnienie i mimo to bierze yasminelle? mój ginekolog powiedział, że nie powinno być wyższe, ale troszkę się o to boję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enulla 20
Żytysku jesli chodzi o dawkowanie yesminelle to bierze sie 1 dnia okresu przez 21 dni i potem 7 dni przerwy... mimo ze lekarz ci tego nie powiedzial to tak chyba ma byc skoro pisze na opakowani i moj lekarz tez tak mowil... co ci szkodzi...:) a ja mam takiepytanie... bo bardzo czesto slyszalam ze po antykonceptach sie tyje... a szczegolnie rosna tylki... czy to prawda??? bardzo prosze o szybka odpowiedz bo za niedlugo zaczynam brac! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enulla 20
Żystku prawdpodobnie twoj lekarz zapomnial ci powiedziec odawkowaniu tych tabletek... powinno je sie brac 1go dnia okresu przez 21 dni potem przerwa 7 dni itd... A ja mam takie pytanie-slyszalam ze po tabletkach antykoncepcyjnych sie tyje... a szczegolnie rosnie tylek... czy to prawda?? prosze o szybka odpowiedz bo nie dlugo zaczynam je stosowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanhelson, myślę ze nie mogly obnizyc. Brałaś je tylko miesiąc także moim zdaniem nie. A czy w Twojej najblizszej rodziny wystepowaly zylaki, pajączki, problemy z krążeniem? Moni___a a robiłaś badania przed wzieciem tabletek? Jeśli masz nadcisnienie, wydaje mi się, ze powinnien lekarz skierowac Cię na szereg badan. M.in. na krzepliwość krwi. Ja nie mialam żadnych badan i mam teraz problemy. Enulla 20, czy rosną tyłki to zależy od wielu czynników, czy dobre tabletki Ci dobiorą, oraz to czy w Twojej najbliższej rodzinie są osoby otyłe. Czy Ty byłaś kiedyś otyła, ale schudłas. Duzo różnych czynników na to wpływa. Ja jak zaczełam brać tabletki to nic się nie zmieniło, a powiem ze bardzo liczyłam na to żeby zgrubnąć. Wiele dziewczyn zgrubło od tego, ale też wiele nie poczuło różnicy ;) Musisz spróbować, jak zaczniesz tyć, poproś o zmiane tabletek. A też zaczynasz brać yasminelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanhelson, myślę ze nie mogly obnizyc. Brałaś je tylko miesiąc także moim zdaniem nie. A czy w Twojej najblizszej rodziny wystepowaly zylaki, pajączki, problemy z krążeniem? Moni___a a robiłaś badania przed wzieciem tabletek? Jeśli masz nadcisnienie, wydaje mi się, ze powinnien lekarz skierowac Cię na szereg badan. M.in. na krzepliwość krwi. Ja nie mialam żadnych badan i mam teraz problemy. Enulla 20, czy rosną tyłki to zależy od wielu czynników, czy dobre tabletki Ci dobiorą, oraz to czy w Twojej najbliższej rodzinie są osoby otyłe. Czy Ty byłaś kiedyś otyła, ale schudłas. Duzo różnych czynników na to wpływa. Ja jak zaczełam brać tabletki to nic się nie zmieniło, a powiem ze bardzo liczyłam na to żeby zgrubnąć. Wiele dziewczyn zgrubło od tego, ale też wiele nie poczuło różnicy ;) Musisz spróbować, jak zaczniesz tyć, poproś o zmiane tabletek. A też zaczynasz brać yasminelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile tabletki maja kalorii,ze zwiekszaja tkanke tluszczowa? Tyje sie od jedzenia.Tabletki moga zwiekszac apetyt i jak nad nim nie panujesz to tyjesz.Moga tez zatrzymywac wode w organizmie,a woda tez wazy.Ale mozna sobie z tym poradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robiłam tylko podstawowe badania krwi u ginekologa. A lepiej przebadał mnie internista, ale na krzepliwość nie miałam. Generalnie wszystko w porządku tylko ciśnienie się troszkę podnosi, ale dopóki nie brałam tabletek na nadciśnienie też nie było tak bardzo wysokie bo dochodziło do 145/95 i to było chyba najwyżse jakie miałam. A tabletki dostałam tylko po to żeby właśnie tak nie skakało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moni___a --- dostalas tabletki przy takich cisnieniach ? Lekarz chce zebys wylewu dostala ? Mialas robionego holtera cisnieniowego,zbadana tarczyce,nerki ? Tabletki hormonalne w zaden sposob nie reguluja cisnienia.Co najzwyzej moge je podnosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostałam tabletki na ciśnienie do internisty na te skoki, a dopiero teraz do ginekologa tab. anty. Teraz ciśnienie już mam w nornie ok 120/80. Ponoć yasminelle nie zatrzymują wody więc nie powinno się podnosić ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednym zatrzymuje,drugim nie.Mnie odwonily,tak bardzo,ze mialam problem z krazeniem.Maja tez drospieronon,ktory jest niebezpieczny dla ukladu krazenia.Dlatego tez na zachodzie sa wycofywane z rynku. Jak reguralnie mierzysz cisnienie? Ile razy dziennie?Skoki do 145 wymagaja diagnostyki.A przede wszystkim holtera cisnieniowego. Jezeli internista przepisal Ci tabletki anty na wyregulowanie cisnienia,a nie daj boze efekt bedzie odwrotny to mozesz smialo Go podac do sadu.I ja na Twoim miejscu wiecej bym do tego internisty nie poszla.Ale to jest Twoje zdrowie.Moge Ci tylko powiedziec,ze ryzykujesz.Ja bym sie nie odwazyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomieszalo mi.Ginekolog przepisal Ci anty,i na dodatek yasminelle wiedzac,ze masz takie cisnienia i bierzesz leki.Co nie zmienia faktu,ze balansujesz na granicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zrozumiałyśmy się:) Jakiś czas temu dostałam tabletki na nadciśnienie od internisty, skoki o których pisałam miałam ze dwa raz, a tak na codzień ok 130/85. teraz ciśnienie przy braniu tabletek spadło. A tabletki anty dostałam od ginekologa dopiero teraz i nie na ciśnienie a w ramach zabezpieczenia(jeszcze nie zaczęłam ich brać):) ciśnienie mierzę teraz w miarę regularnie i jest ok 125/85 więc jak najbardziej w nornie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papera
skonczylam 2 opakowanie. Co do tycia to podpisuje sie pod tym ze od tabletek sie nie tyje lecz od tego co sie je. Piersi na razie mi nie urosly. Owszem, od drugiego poakowania mam wiekszy apetyt na slodycze, ale nie wiem czy to wina zej diety (ostatnio niezbyt dobrze sie odrzywiam), tabletek czy zwyczajnie przejsiowe zachcianki. Skoncze zapasy w szafkach i zaczne sie kontrolowac, bo przytyc nielatwo a schudnac... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×