Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość afrodytka86
witam wszystkich!ja wczoraj byłam u gin i zaleciła mi przejsć z Yasmin na Yasminelle, ponieważ mają mniejszą ilość hormonow a po drugie okazało się ze po Yasmin mam grudki w piersiach i powiedziala ze to własnie od Yasmin, i że zalecane jest robienie sobie przerw,ja się włansie zastanawiam czy teraz zrobić przerwe i po miesiącu zacząć brać Yasminelle czy dopiero potem przerwę zastosować, a jak tam po Yasminelle jakieś skutki uboczne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ul_cia83
Ja bym na Twoim miejscu zrobiła teraz przerwę a potem zaczęła brać yasminelle- będziesz miała równowagę w organizmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afrodytka86
tak chyba zrobie, po tej przerwie Yasminelle mam wziąc w pierwszy dzień miesiączki??dobrze mysle,mam nadzieje ze będzie wszytsko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ul_cia83
tak pierwsze opakowanie zawsze najlepiej brać w pierwszym dniu, ja zmieniłam yasmin na yasminelle - wczoraj wzięłam pirwszą tabletkę - zobaczymy jak się po nich bedę czuła...nie robiłam przerwy bo tabletki biore dopiero od 2 miesięcy - po pół roku sobie zrobię - dam odetchnąć wątrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afrodytka86
Chyba większość przechodzi z Yasmin na Yasminelle.Tak później możesz zrobić sobie przerwe.Ja Yasmin to biore juz od 3 lat i do tej pory zrobiłam sobie tylko 1 przerwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nescafejka
ja właśnie chcę przejść z yasminelle na yasmin... bo obawiam się że ta dawka hormonów jest za mała jestem w 2 dniu przrwy i nie czuję się jak przed okresem ... boje się że wpadziocha , a brałam wszystko ok . shizy mnie nie opuszczają :{

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afrodytka86
mi ginekolog powiedział ze jak bierze sie jakiekolwie tabletki anty to się nie zajdzie w ciąze,jezli stosuje się je tak jak nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
A jaki sens ma robienie miesiecznej przerwy? Zeby to mialo sens, to ona musi trwac co najmniej 3 miesiace bo tyle minimalnie organizm dochodzi do siebie.Przez jeden miesiac to on bedzie szok przezywal,ze nie dostaje juz dodatkowcyh hormonow i dopiero przez 2 miesiac bedzie sie z tym oswajal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carrin
w poniedzialek skonczylam brac drugie opakowanie, bralam je zaraz po pierwszym bez przerwy, bo nie chcialam zeby okres wypadl mi na studniowke. niestety juz pod koniec drugiego opakowanie, mniej wiecej od srody mialam obfite plamienia a w sobote zaczelo sie juz normalne krwawienie, czy to zle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumerangiem
mloda polozna - bardzo prosze o odp - o co chodzi jak sie ma takie ciemnobrazowe krwawienie czasem ze smuzka krwi i to za wczesnie o jakies 5 dni...? to moje 6 opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
To przynosi wiecej szkody niz pozytku....Jak chcecie zeby oragnizm odpoczal to robcie tak,zeby to mialo rece i nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
carrin ---- to sie zdarza jak bierze sie 2 blistry pod rzad.W ulote tez o tym wspominaja. bumerangiem --- trudno mi wrozyc co to moze byc.Jezeli w badaniu ginekologiczym wszystko jest ok,to moze tabletki przestaly trzymac cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afrodytka86
jak uważacie Yasminelle to dobre tabletki, nie bedą po nich wypadać włosy, ani pojawiał sie trądzik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Zalezy od organizmu....mnie nic nie wypadalo,pare krost pojawilo sie na poczatku ale potem sladu po nich nie bylo.Ale nie wszystkie dziewczyny mialy tyle szczescia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afrodytka86
Czytałam że z powodu brania tabletek anty jest większe ryzyko raka piersi?? ile lat można brac taletki??jest jakis pułap?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
afrodytka86 ---- w zasadzie nie ma....Najwaniejsze sa kontrolne badania i rozsadne branie tabletek,bez kombinowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatucha
To myslicie ze ta przerwa obowiazkowa czy po prostu jak kto chce....?? bo juz sama nie wiem. A z tym ciemny kwrawieniem to ktos zna powod? mam sie niepokoic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
agatucha ----- jezeli wyniki badan sa ok,czujesz sie dobrze to raczej nie ma powodu.A jak bardzo chcesz zrobic przerwe to min 3 miesiace.Co do krwawienia to juz Ci napisalam,ze na poczatku brania takie anomalie moga wystepowac,zwlaszcza jezeli ginekologiczne wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola2001
dziewczyny pomozcie!! bylam dzis u lekarza..od pewnego czasu (ale zanim zaczelam brac yasminelle..duzo duzo wczensiej)zaczela mi dretwiec noga, pod kolanem .. kiedy zaszlam dzis do lekarza ona powoedzial mi ze jestem "kandydatka numer 1 do żylaków" i teraz NIE WIEM CO Z TABLETKAMI??!!! bo wiem ze jak sie ma problemy z żylami lub ukladem krwionosnym to lepiej nie brac... ten blister skoncze,bo zostaly mi 4 dni,ale co dalej?! nie wiem co robic juz glupieje!!;/ licze na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola2001
nie każcie mi wracac do gumek!!! nie przezyje tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
lola2001 ----- uklad krzepniecia + ewentulanie doppler konczyc dolnych.A jakies pajaczki na nodze Ci sie pojawily?Nie siedzialas ostatnio dlugo z noga zalozona na druga? Wszelkie urazy kolan tez wykluczasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis111
lola2001---hej radze ci isc do ginekologa i sie dowiedziec czy w twoim przypadku branie yasminelle jest bezpieczne on ci powinien pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumerangiem
a jesli pojawily sie pajaczki na nogach (udach) to co...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
bumerangiem ----- to jestes na dobrej drodze do zylakow.Zglos to lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumerangiem
...tymbardziej ze wszystkie kobiety w mojej rodzinie na to cierpia... jaka jest alternatywa dla tabletek zeby uchronic sie przed zylakami ? (mam dopiero 21 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
bumerangiem ---- dbanie o nogi ( ruch,wszelkie masci ), ew.rozrzedzanie krwi ale to juz po konsultacji z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumerangiem
jakies masaze moga pomoc ? bo na detralex to chyba jeszcze za wczesnie...:-) a co do sportu to codziennie cwicze wiec nie powinnam miec problemow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
bumerangiem ---- przede wszystkim pogadaj z ginekologiem.Tabletki zageszczaja krew a z tym nie ma zartow.Detralex zostaw sobie na pozniej,ale jakies masci z heparynka ,cos na wzmocnienie naczyn na pewno sie przydadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda polozna -- napisalam Ci teraz maila co do moich nowych wynikow badan.Bardzo prosze o odpowiedz dzis jak odczytasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola2001
pajaczkow nie mam,nawet jezeli to nie sa widoczne na tyle zeby sie wyroznialy jakos specjalnie.. zielone zyły wystajace i widoczne bardziej niz zwykle;/ drętwiejąca noga, zwlaszcza pod kolanem(tam z tylu nogi ze tak powiem) i czasami mrowienie.. nie powiedzialabym ze to genetycznie bo nikt z moejj rodziny tego nie ma(chociaz ostatnio siostra tez zaczela sie skarzyc)ale mama ani babcie nic. ja mam 19 lat kurcze i juz zylaki?! mam odstawic tabletki? mysle ze dokoncze blister a w czasie przerwy zrobie spacer po lekarzach i specjalistach.. a propo ginekologa..to bylam u prywatnego ktory mi wypisal receptwe na yasminelle i sie pytal tylko o wiek i wzrost;] wiec co do zylakow to watpie czy mi cos dokladnego powie;/ jestem w kropce.. :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×