Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Niuśka2006

sok noni- za i przeciw

Polecane posty

Gość PiotrB1989
odwiedź stronę sok-noni.pl. Moim zdaniem najlepszy sok, posiada wszystkie certyfikaty. Tam jest wszystko opisane co i na co i ile trzeba pić by pomagał :) Przewlekłe zmęczenie owszem pomaga, sam jestem przykładem, pracowałem bardzo ciężko i nie wysypiałem się... praca fizyczna.. Piłem sok regularnie około miesiąca (oczywiście na innych może być równie tydzień lub dwa) od tamtej pory wysypiam się, nie mam problemów z zaśnięciem co z tym idzie zmęczenie minęło :) Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PiotrB1989
Mam pewność, że sok z sok-noni.pl jest 100% prawdziwy naturalny rozlewany w Indiach.. Nie z suszu lub innych pierdół ... odwiedź stronę i poczytaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piję sok noni (obrazek butelki -> http://images.sklepy24.pl/17135627/141/large/100-sok-z-noni-bio-tahiti-naturel-1-litr.jpg ) od 17 dni codziennie rano, mniej wiecej na oko 30-40 (max.50 w zależności jak mi się wleje) ml. Niestety od ok. tygodnia mam wzdęcia, bardzo przykry zapach. Zauważyłam także że mimo że wypróżniam się codziennie rano, to i tak wieczorem już jestem "gotowa" aby znowu się wypróżnić. Ale dość ciężko mi to przychodzi, jeśli wiecie co mam na myśli :P Piję ok. 1 litr dziennie (woda+herbata+kawa). Czy to może mieć wpływ? Co do tych bardziej pozytywnych stron picia soku z noni: wstaję wcześnie rano, raczej o stałych porach (bez budzika) - wcześniej byłam śpiochem, spałam do 11, natomiast teraz budzę się o ok.7-8 Mój umysł jest bardziej sprawny, o wiele bardziej mogę skupić się na wykładach na studiach. Bardzo proszę o pomoc - czy któraś z Was wie, w jaki sposób mogę pozbyć się tych niepożądanych skutków?? :( Czuje się OKROPNIE niekomfortowo.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PiotrB1989
przede wszystkim przeczytaj dokładnie skład soku, który pijesz, może zawierać dodatek, który ci szkodzi.. Pamiętajmy, że na rynku jest mnóstwo Soków z Noni.. Hm z tego co napisałaś twoja dawka dziennie zależy od tego ile ci się wleje;) a właśnie tu może być problem, zalecana dawka profilaktyczna to około 2 razy dziennie po 30ml :) przed śniadaniem na czczo oraz przed kolacją na pusty żołądek. Ja osobiście pije sok Indian Noni.. sok-noni.pl możesz wejść poczytać:) może warto zmienić sok.. czasem wystarczy jeden malutki dodatek i już żołądek wariuje ... :) pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Informator1
Skutki uboczne picia soku noni takie jak zawroty glowy, bol glowy, itp wiążą się z oczyszczeniem organizmu, nalezy wtedy zmniejszyc dawkę soku lecz nie przestawac pic. Nie jest to grozne lecz wrecz u niektorych osob potrzebne by oczyscic organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ja piej sok Noni firmy Morinda. Sok zaczal dzialac juz po kilku dniach, mam mnustwo energii, zasypiam bez problemu a co najwazniejsze wstaje bez problemu. Odstawilam tez wszystkie witaminy i wapno bez ktorego po 3 dniach nie moglam juz chodzic bo odzywaly sie moje chore biodra. A po miesiacu picia soku Noni jestem w stanie wyjsc do ogrodu i pokopac pilke z synem, co bylo wczesniej niemozliwe. Kiedys nawet potrafilam zrobic sobie drzemke w ciagu dnia a teraz nawet nie przyszloby mi to do glowy. Moj maz niesamowity sceptyk, po miesiacu obserwowania mnie sam postanowil przylaczyc sie do picia soku Noni. Sok pije od 5 dni a ja od 5 dni nie slysze jego marudzenia, ze jest zmeczony i ze nic mu sie nie chce :) Rozne firmy sprzedaja soki i kazda uwaza, ze jej produkt jest najlepszy czy wrecz jedyny prawdziwy. Od nas samych zalezy jaka firme wybierzemy, umiemy czytac wiec wybierzemy sok, ktory w naszym mniemaniu bedzie najlepszy. Ja wybralam Morinde bo dzieki niej za sok, ktory kupilam w tym miesiacu nie musialam juz placic:) I wierze, ze jest to rewelacyjny sok!!! Pozdrawiam wszystkich serdecznie. A jesli ktos ma ochote dowiedziec sie wiecej zapraszam do kontaktu. Moj email to Karolinaa_uk@yahoo.co.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mami-016
Witam, też coś mogę powiedzieć o soku z noni. Ja polecam z CaliVity ale kazdy wybiera inną firmę. Lekarze polecają go przy chemioterapii, mojej siostrze polecono na Klinice Ginekologii w Krakowie, po operacji ginekologicznej. Moja mama dzięki niemu odstawiła leki przeciwbólowe, o co walczyłam kilka dobrych miesięcy. Jest drogi ale można kupić książkę "Noni- owoc zdrowia" za 20 zł i przekonać się czy to jest to, czego się szuka. Ja w każdym razie polecam. Pozdrawiam, mami-016@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a reszte rozumiem
Ja pije sok z noni od przeszlo roku. Jestem po zawale 5 lat okropnie puchly mi nogi , mialem nerwice lekowa , luszczyce i alergie. Po ok pol roku picia tegoz soku wszystko minelo ; luszczyca znikla , alergia i zeszla opuchlizna z nog. xxxxx pokszywa jest tansza a takie same efekty sa trzeba byc idiota by kupowac ten sok gdy zioła rosna do okoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a reszte rozumiem
Pokrzywa zwyczajna zastosowanie: liście: przerost prostaty I, II, III stadium (efekty przynosi wyłącznie regularne stosowanie); łagodne stany zapalne dróg moczowych oraz przewodu pokarmowego; kamica moczowa; skaza moczanowa; choroby reumatyczne (działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, oczyszczające, uzupełniające składniki mineralne); choroby skórne (działanie przeciwzapalne, łagodzące, wzmacniające, regenerujące); nieżyt żołądka i jelit, biegunka; anemia (pokrzywa zwiększa poziom hemoglobiny i liczbę czerwonych krwinek); kruchość naczyń, skłonności do siniaków (pokrzywa ma działanie przeciwkrwotocze, wzmacnia i uelastycznia ściany naczyń krwionośnych zawiera witaminę K oraz flawonoidy i garbniki) łupież i łojotok (zewnętrznie i wewnętrznie, dodatkowo pokrzywa wzmacnia włosy, pobudza ich wzrost oraz zapobiega siwieniu i wypadaniu); osłabienie i podatność na choroby (uzupełnia niedobory witamin i składników mineralnych, usuwa toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii, wzmacnia siły obronne, pobudza wytwarzanie interferonu i antygenów wirusowych); stany lękowe, urazy psychiczne (mobilizuje, tonizuje) nowotwory (pokrzywa powinna być stałym składnikiem diety osób z grupy podwyższonego ryzyka, wzmacnia siły obronne organizmu, pomaga skutecznie zwalczyć wirusy onkogenne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a reszte rozumiem
Pokrzywa zwyczajna zastosowanie: liście: przerost prostaty I, II, III stadium (efekty przynosi wyłącznie regularne stosowanie); łagodne stany zapalne dróg moczowych oraz przewodu pokarmowego; kamica moczowa; skaza moczanowa; choroby reumatyczne (działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, oczyszczające, uzupełniające składniki mineralne); choroby skórne (działanie przeciwzapalne, łagodzące, wzmacniające, regenerujące); nieżyt żołądka i jelit, biegunka; anemia (pokrzywa zwiększa poziom hemoglobiny i liczbę czerwonych krwinek); kruchość naczyń, skłonności do siniaków (pokrzywa ma działanie przeciwkrwotocze, wzmacnia i uelastycznia ściany naczyń krwionośnych zawiera witaminę K oraz flawonoidy i garbniki) łupież i łojotok (zewnętrznie i wewnętrznie, dodatkowo pokrzywa wzmacnia włosy, pobudza ich wzrost oraz zapobiega siwieniu i wypadaniu); osłabienie i podatność na choroby (uzupełnia niedobory witamin i składników mineralnych, usuwa toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii, wzmacnia siły obronne, pobudza wytwarzanie interferonu i antygenów wirusowych); stany lękowe, urazy psychiczne (mobilizuje, tonizuje) nowotwory (pokrzywa powinna być stałym składnikiem diety osób z grupy podwyższonego ryzyka, wzmacnia siły obronne organizmu, pomaga skutecznie zwalczyć wirusy onkogenne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba pamiętać, że żadna metoda nie może dac gwarancji, dlatego warto próbować. mój tato wyleczył raka płuc metodą leczenia dr. Skoczylasa, a wcześniej nie dawano mu szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kochani.Sok noni pije czla moja rodzina -lacznie z wnukami i corkami oraz synowymi kiedy byly w ciazy.Ja trafilam na produkt w 2003 roku kiedy to postanowilam przerwac ciagle podawanie antybiotykow mojej corce.Tak sie zaczelo na targach medycyny naturalnej spotkalam osobe od ktorej kupilam sok noni,on skontaktowal mnie z lekarze z Gliwic,ktory sprowadzal sok do Polski z zagranicy i polecal swoim pacjentom.Wtedy byl juz na emeryturze dr nauk medycznych i powiedzial mi tak:choroby zostawmy lekarzom a oswoje zdrowie zadbajmy sami i jeszcze jedno,ze teraz to on dopiero moze leczyc ludzi.Mam duze doswiadczenie nikt nie musi zarabiac na sprzedazy soku w moim przypadku ja kupuje sobie sama bezposrednio w firmie,gdzie jest wystawiana Fra Vat.Sok na bazie owocu noni,ktory pije posiada badania kliniczne i wszystkie certyfikaty Uni Europejskiej,moja strona to :nonioryginalne.pl,lub mymorinda.com/2231575.Polecam wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgodze sie z tym,ze pokrzywa jest bardzo dobra,ale trzeba uwazac,aby nie przedawkowac,nalezy robic przerwy,ale nie wszyscy maja dzisiaj czas na zbieranie pokrzyw i pazrenie i jeszcze cos tam.Jestesmy w ciaglym biegu.Tutaj jesli chodzi o sok noni/jesli on jeszcze jest bezpieczny/ to sprawa wyglada inaczej.Corka przychodzac ze szpitala po porodzie miala problemy z wnuczka,bo caly cza bolal ja brzuszek.Po zbadaniu moczu/co poradzila jej synowa/okazalo sie ,ze to bakterie coli.Lekarz polecil antybiotyk-nie pomogl,nastepny antybiotyk - nie pomogl.W koncu corka zdecydowala sie na podanie noworodkowi 4 tygodniowemu w kropelkach co godzine soku noni.Okazalo sie ,ze do tej pory po bakteriach coli nie ma sladu-wnuczka ma 5 lat.Jak tu nie wierzyc skoro lekarz powiedzial,ze baktrie wroca i nie wrocily.Przeciez male dziecko noworodek to nie mysli chyba o placebo,bo takich madrych dzieci to jeszcze nie rodzimy.Mam doswiadczenie tylko z sokiem,ktory znajdziecie na str:www.nonioryginalne.pl.Tam nie ma opisane ,ze sie przedawkuje lub nie podawac dzieciom ponizej trzeciego roku zycia.Jak wiemy antybiotyki nas zdominowaly wiec jesli sami nie zaczniemy szukaC TEGO CO NAM NATURA DALA moze byc ciezko.Dlatego szukajmy zdrowych produktow,sprawdzonych,a zainteresowanym moge wyslac linki na temat leczenia suplementami.Jestesmy natura wiec idzmy w te strone-znam duzo lekarzy,ktorzy pija sok noni - szczegolnie PURE.Zwrocmy tez uwage na to co sie znajduje w butelce-pure firmy z ktorej ja posiadam sok to papka,bo noni 100% nie moze byc woda.Ja wole sobie sama rozcienczac pure,bo wody mam pod dostatkiem i ona nie jest droga-po co mam placic za wode w soku.Moja rodzina cala pije sok noni-wnuki uwielbiaja,a mam ich piatke-nawt jak cos przyniosa z przedszkola jakiegos wirusa-to wszystkie choriby lzej przechodza-wtedy nie ma potrzeby podawania antybiotyku.Ja pije sok noni profilaktycznie,bo organizm powinien dostac cos zdrowego,cos co dostarczy nam mineralow i mikroelementow.Duzo pracuje i mam sily.Noni zawiera irydoidy-pocztytac w internecie co to sa irydoidy,a wtedy dowiemy sie dlaczego sok noni to taka moc.Polecam i prosze o pytania,bo mam duze doswiadczenie.9 lat tonie byle co.Pozdrawiam i zycze wszystkim zdrowia-dbajcie o siebie puki nie jest za pozno.Profilaktyka to jest to.PURE np kosztuje 0,5 litra 80 zl.Czy to tak duzo jesli ludzie co miesiac wydaja na papierosy okolo 500 zl? Zastanowmy sie nad soba.Szkoda,ze ludzie zaczynaja szukac czegos dobrego bardzo czesto,gdy juz jest noz na gardle.Wtedy moze byc za pozno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgodze sie z tym,ze pokrzywa jest bardzo dobra,ale trzeba uwazac,aby nie przedawkowac,nalezy robic przerwy,ale nie wszyscy maja dzisiaj czas na zbieranie pokrzyw i pazrenie i jeszcze cos tam.Jestesmy w ciaglym biegu.Tutaj jesli chodzi o sok noni/jesli on jeszcze jest bezpieczny/ to sprawa wyglada inaczej.Corka przychodzac ze szpitala po porodzie miala problemy z wnuczka,bo caly cza bolal ja brzuszek.Po zbadaniu moczu/co poradzila jej synowa/okazalo sie ,ze to bakterie coli.Lekarz polecil antybiotyk-nie pomogl,nastepny antybiotyk - nie pomogl.W koncu corka zdecydowala sie na podanie noworodkowi 4 tygodniowemu w kropelkach co godzine soku noni.Okazalo sie ,ze do tej pory po bakteriach coli nie ma sladu-wnuczka ma 5 lat.Jak tu nie wierzyc skoro lekarz powiedzial,ze baktrie wroca i nie wrocily.Przeciez male dziecko noworodek to nie mysli chyba o placebo,bo takich madrych dzieci to jeszcze nie rodzimy.Mam doswiadczenie tylko z sokiem,ktory znajdziecie na str:www.nonioryginalne.pl.Tam nie ma opisane ,ze sie przedawkuje lub nie podawac dzieciom ponizej trzeciego roku zycia.Jak wiemy antybiotyki nas zdominowaly wiec jesli sami nie zaczniemy szukaC TEGO CO NAM NATURA DALA moze byc ciezko.Dlatego szukajmy zdrowych produktow,sprawdzonych,a zainteresowanym moge wyslac linki na temat leczenia suplementami.Jestesmy natura wiec idzmy w te strone-znam duzo lekarzy,ktorzy pija sok noni - szczegolnie PURE.Zwrocmy tez uwage na to co sie znajduje w butelce-pure firmy z ktorej ja posiadam sok to papka,bo noni 100% nie moze byc woda.Ja wole sobie sama rozcienczac pure,bo wody mam pod dostatkiem i ona nie jest droga-po co mam placic za wode w soku.Moja rodzina cala pije sok noni-wnuki uwielbiaja,a mam ich piatke-nawt jak cos przyniosa z przedszkola jakiegos wirusa-to wszystkie choriby lzej przechodza-wtedy nie ma potrzeby podawania antybiotyku.Ja pije sok noni profilaktycznie,bo organizm powinien dostac cos zdrowego,cos co dostarczy nam mineralow i mikroelementow.Duzo pracuje i mam sily.Noni zawiera irydoidy-pocztytac w internecie co to sa irydoidy,a wtedy dowiemy sie dlaczego sok noni to taka moc.Polecam i prosze o pytania,bo mam duze doswiadczenie.9 lat tonie byle co.Pozdrawiam i zycze wszystkim zdrowia-dbajcie o siebie puki nie jest za pozno.Profilaktyka to jest to.PURE np kosztuje 0,5 litra 80 zl.Czy to tak duzo jesli ludzie co miesiac wydaja na papierosy okolo 500 zl? Zastanowmy sie nad soba.Szkoda,ze ludzie zaczynaja szukac czegos dobrego bardzo czesto,gdy juz jest noz na gardle.Wtedy moze byc za pozno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sok z noni to zwykłe placebo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mysle,ze placebem moze byc tez antybiotyk czy inne lekarstwo,ale niestety nie pomaga,a co powiesz o leczeniu sokiem noni zwierzat,a wszystko potwierdzone badaniami.Pieskowi uwazasz tez mozna wmowic,ze musi mu pomoc-jesli nic mu nie pomoglo,a niemowlaki-moze dobrze nie przeczytano tego co napisalam-moze troche sie rozpisalam,ale chcialam jak najwiecej napisac o produkcie na bazie owocu noni.Jesli chodzi o domieszki to lisc oliwki posiada irydoidy,borowka amerykanska posiada irydoidy,deren jadalny posiada irydoidy-wiec ta mieszanka z noni,ktory posiada 15 irydoidow to dopiero jest produkt NONI Max,a wszystko potwierdzone badaniami.IRYDOIDY sluza roslinom jako system obronny przed warunkami atmosferycznymi-nie ulegaja degradacji podczas przetwarzania i przechowywania i to jest moc roslin,ktore posiadaja irydoidy.kontakt:693570409

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sok Noni najlepsze efekty z firmy EkaMedica pije od lat i bardzo chwalę sobie zdrowotne działanie tego soku. Kupiłam w sklepie zielarsko medycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna121
witam, jeśli jesteście zainteresowani sokami noni zapraszam na fanpage'a, gdzie na bieżąco aktualizowane są informacje na temat tego specyfiku. Niestety bardzo mało osób w Polsce wie o tym naturalnym soku i mam nadzieję, że wiedza na ten temat szybko się rozpowszechni. https://www.facebook.com/MorindaRzeszow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkai74
W przypadku soku z noni warto zdać sobie z kilku istotnych kwestii, o którym mało kto wie. Sok z tego owocu powinien być po pierwsze surowy, a po drugie nie oczyszczony (cały owoc). Inaczej picie go nie ma większego sensu. Na rynku istnieje około 200 producentów soków z tej rośliny. Większość rzeczywiście może działać jak placebo ponieważ jakość tych soków jest delikatnie mówiąc kiepska... Osobiście znam tylko jednego producenta, który spełnia wszystkie wymogi dotyczące realnej bioaktywności noni. Zainteresowanych odsyłam do lektury: http://sposob-na-zdrowie.blogspot.com/2012/08/preparaty-roslinne.html Dobrze jest czasem zgłębić temat zanim wyda się opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KingaU4090
Uzywaliscie preparatu co sie nazywa Noni-Vita? Bo szukalam komentarzy na temat tego preparatu i nie wiem co myslec. Moze mozecie cokolwiek powiedziec mi o tym prepearacie? Jest sens go kupowac, probowaliscie jakichs zamiennikow? Tu jest troche danych o Noni-Vita: http://www.listalekow.pl/noni-vita/ - uwazacie, ze to prawdziwe komentarze? Nie w smak mi sie i wydac bezsensownie czesc swojej wyplaty, dlatego czekam na Wasze cenne rady. Z gory dziekuje za wszystkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet nie uświadamiamy sobie ilu z nas walczy z łuszczycą. Niewielu przyznaje się do tego. Jednak ważniejsze jest poznać etiologie, metody leczenia i historie ludzi, którzy maja już za sobą uporczywe objawy tej choroby. http://goo.gl/T8FtiX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zwykłe naciąganie ludzi nic ten sok mi nie pomógł, ani moim znajomym!!!!!! wsadźcie se w cztery litery ten sok i nie spamujcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszukuje pilnie soku Noni 100 % pure firmy Natural Styles,chyba go juz wycofali :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Hania
Nie wiem dzieci ile macie lat, ale przechodzicie sami siebie.Czytajac wasze wpisy odniosłam wrazenie ,że najwazniejsza jest cena produktu ,a potem dopiero jego skuteczność.Ja sok NONI poznałam 14lat temu bedąc na Hawajach wtedy był on w Polsce nie osiągalny Zamawiałam go bezpośrenio z USA drogą lotniczą butelka pojemności 334ml kosztowała wtedy 210,-.Osoba ktorej chciałam pomóc nie liczyła pieniędzy ,ale próbowała się ratować moim WYNALAZKIEM. Nie uchroniło jej to od śmierci ,ale komfort ostatnich lat życia był nieporównywalny do przewidywań lekarzy .Przedłużyła sobie zycie i jego przebieg tylko o 5 lat, ale dla osoby śmiertelnie chorej był podarunek od losu.Jestem po dzień dzisiejszy zwolenniczką soku NONI i od tego czasu poleciłam go setkom osób/z racji wykonywanej pracy/. które zawsze są zadowolone z jego działania Jednakże osoby te zazywały NONI tak jak dowiedziłam sie na Hawajach po 1-nej łyzce stołowej rano na czczo i 1-na wieczorem przed snem,ilość tą nelezy przytrzymac w ustach i połknąc niczym nie popijając.tak wię butelka 1litrowa starcza na ok.6 tyg.Tak stosując NONI mozemy uznać ,ze się leczymybo przyjmujemy tylko tyle ksroniny zawartej w soku którą jest w stanie wykorzystać nasz organizm, anie siusiamy nim, gdyż kazda nadwyzka jest wydalana z organizmu bo,Kseronina niestety się w nim nie odkłada. Tyle mojej praktycznej wiedzy na temat soky NONI,polecam sok bez domieszek jest wtedy szansa ,ze nadejdą oczekiwane efekty.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Noni warto próbować szczególnie gdy ktoś walczy o zdrowie mało skutecznie innymi środkami i lekarze niewiele mają do powiedzenia a zakłada ,że może być ten produkt pomocny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
łuszczyca wystarczy dieta ewy Dąbrowskiej wykłady na YouTube a zamiast noni to rokitnik mozna nawet samemu posadzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dieta jak dieta na duzy brzuch pomaga ale sama dieta to za malo basen i ******* swiezym powietrzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×