Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MAmmmuśka

Mamuśki z BIAŁegostoku JAk SoBie RadZIciE??

Polecane posty

Hej, Aga ja jeszcze nawet nie wyjechalam, niestety mezus nie chce nas wypuscic z Białegostoku. Ja podaje Milene w zasadzie to co my jemy, ostanio bardzo jej smakowal makaron z serkiem danio, mogla jesc rekami i to bylo super ;) jadla tez omlecik z truskawkami, podaje kanapeczki, i duzo owocow najczesciej roztartych widelcem z jakims pieczywkiem, no i zupy....jako przekaski gotowane warzywa, taka marcheweczka do lapki albo fasolka. Tak po troszku mi je dziecko, nie a to duze porcje ale ja sie ciesze ze w ogole je... Zazdroszcze ci ze tak latwo Kacper odzwyczaja sie od piersi, u nas Milena strasznie marudzi w nocy, placze, ciezko ja uspokoic i polozyc spac... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta- dzieki. co do odstawiania- z Patrykiem nie było tak różowo.może dlatego ze pierwsze dziecko, i jak tylko zapłakał to brało sie na szybko rece i lulało, zeby tylko spał.a z drugim to jednak inaczej. ty też dasz radę, nie martw sie na zapas🌼 dzis mamy wizyte u alergologa z Patrykiem prywatnie, u dr Kowalczuka.zobaczymy co powie. ma prawdopodobnie alergię wziewną i refluks. już chyba pisałam wczesniej o tym. co się dzieje z naszymi dziewczynami ? (niepiszącymi) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już pisze, pisze..... Tak piszecie o odstawieniu, a mój mały sam nie chciał a z resztą jak wspominałam ja nie mogłam karmić więc nie mam problemu. Miszka mleka też nie pije od 7 miesiąca z butelki - nie mogę go zmusić- to sypie do kaszek, Upał, upał!!! U mnie też mały niejadkiem sie znowu zrobił z tego gorąca... A my ciągle na plaży za zwyczaj w czarnej białostockiej i na spacerkach bo w domku nudno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ nie bylo nas dlugo. w piatek wyjechalismy do sulejek w calym tym balaganie i do[pasowywaniu do reszty niemialam nawet kiedy sie pozegnac. Dzis wrocilismy. Gabi byla super- rozdawala wszystkim usmimechy :) Wymioty wiecej sie nie powtorzyly wiec pojechalismy.Jeszcze nie siedzi a juz wstaje i odpycha sie nogami. pozatym wysypalo ja. Strasznie sie slinila przedwczoraj caly dzien caly buziak mokry i wysypalo wiec nie wiem czy od jedzenia ;/ A od piersi niezdecydowalam sie teraz odstawic bo pomyslalam ze i tak duzo dla niej wraen obce miejsce itd... i tak pewnie bedzie sie to ciagnelo Ciesze sie ze w koncu z daleka od bialegostoku troche czasu spedzilam. Za to babcia za wnusia sie stesknila :D No a gabi plywala na rowerze wodnym :D szkoda ze nie bedzie pamietac takich rzeczy :) Juz drugiego dnia wozek nam sie zepsul i gabi sporo na rekach byla noszona teraz nie bardzo chce polezec. Najgorzej ze bez wozka ani rusz :( Ciekawe ile beda naprawiac bo na gwarancji jest. Widze ze kazdy jak ma tylko mozliwosc to ucieka :) Pozrowka 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Anetko pstrykajcie duzo zdjec dla malej i kiedys na pewno dowie sie ze plywała na rowerze wodnym w niespelna pol roku ;) a co do wysypki to pewnie od sliny, duzo sliny podraznia, mysmy mieli z tym problem u Mileny, smarowalam jej buzie tlustym kremem i sudocremem w miejscach wysypki, przejdzie to tylko trzeba dbac zeby sie nie porobily ranki, skora dzidzi jest delikatna :) moj babelek mowi juz \'awa\' na pieska, wczoraj zaczela dawac mu buzi, tzn. ja mowie mamie daj buzi a ona nastawia buziulka i ja wtedy cmokam, pozatym robi noski eskimoski, wczesniej nie chciala tego robic, aha, mowi tez dzidzi, i kici...i na wszystko co fajne mowi tatatata ;) ostatnio do meza mowi tata papa..no i duuuuzo spiewa i robi tana tana :) I jak tu nie kochac takiej dzidzi :) tylko w nocy zle spi, placze przez sen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam ptanie,czy któras z was rodziła u arciszewskich lub na Parkowej?Jakie wrażenia z obsługi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znajoma rodzila u arciszewskich. Ogolny opis to oddzielny pokoj i duuuuzo jedzenia. A ja po cesarce i tak nie moglam jesc zaoszczedzilam kase ;p. A jesli jakies komplikacje odsylaja cie tam gdzie jest dyzur czyli Psk albo na warszawska. Ja rodzilam na warszawskiej i bylo ok. Maz byl ze mna na porodowce a sala 2- os byla Tyle w tym temacie mam do powiedzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ja rodziłam na Warszawskiej i jestem zadowolona, oddzielna sala porodowa, mila opieka, sala poporodowa dwuosobowa, czysto milo i fajnie. Tez myslalam o parkowej ale kolezanka mi odradzila wlasnie ze wzgledu na to ze w razie komplikacji to i tak lecimy karetka na dyzur wiec wolalam rodzic tak gdzie i by w razie czego zawiezli. Dodam ze rodzilam przed terminem. Pozatym bylam na patologi ciazy i bardzo milo wspominam opieke, pewnie dlatego jak sie zaczal porod to pojechalismy walsnie tam. Mąz tez byl zadowolony....polozne sie nad nim cackały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lato w pelni... Uciekam dzis do mamy na dziesieciny tam chlodniej. Wczoraj az slabo mi sie robilo w domu i gabi tez strasznie marudzila ciezko bylo ja przytulac bo odrazu sie sklejalysmy\". W nocy ok 22 jeszcze 30 stopni bylo w domu- szok! No i oczywiscie z jedzeniem cienko wiec dalam jej 2 razy bebilon i wszamala jednym tchem pomimo ze 2 min wczsniej od piersi ja odrzucalo i od razu najedzona i lepszy humor. Nacia ga na glowe pieluche i jak przychodze i zdejmuje jej to sie smieje :) Nie moge sie doczekac kiedy zacznie cos tam mowic :) i jak wyrosnie jeden zab - bedzie pociesznie wygladac:). Macie moze jakies sposoby na plamy z soczkow na ubrankach maluchow? Czego uzywacie-uzywalyscie do mycia naczyn butelek itp? Wogole jak daje je butle to niewygotowuje tylko wyparzam wrzatkiem nie wiem czy dobrze robie czy jednak powinnam gotowac pare minut. No tak dzis sobota wiec pewnie kazdy gdzies ucieka Milego dzinka 🌼 jak tam opalne juz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na plamy to standardowo stoi VANISH na półce, przydaje się dzień w dzień!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gory______
ciezko znalezc to moze troche wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[kwiatek} jak mija dzinek? Gabi troche marudzi i malo je. Zazwyczaj woli butle bo nie chce sie pocic dodatkowo w ten upal, ale tez raczej niewielkie ilosci.Ja jak zbiore troche sil wrzuce do galerii nowe zdjecia malej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laski ale się rozpisałyście się przez weekend.:) my bylismy na wiosce:) dzieci w basenie pół dnia:) nowe osiągnięcia Kacperka:m.in. robi brawo ( ostatnio biegał bez pampersa i zrobił kupkę na podłoge i brawo zaczał bic sobie), na Patryka mówi Papy, pokazuje gdzie nosek, bródka u taty, buzi daje, piątki przybija ostatnio.a wasze dzieciaczki co nowego opanowały ostatnio?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Mój Miszka właśnie śpi więc mam chwilke czsu... Ostatnio mały zachorowal i bierze antybiotyk, postawiliśmy mu bańki i jakoś lepiej jest!! Rozpadało sie nam i niemoge na spacerek wyjść -nudy w domku!! Pochwale sie nowym osiągnieciem Miszki: pokazuje na coś palcem i mówi :PATRZ!! albo TO!! A jak tam wasze pociechy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u mnie mały tez jakiś przeziebiony, a u mnie Kacpik jak coś pokazuje to mówi A TO TO? co znaczy a co to?szczególnie jak coś nowego zobaczy. pozdrowionka i buziaki👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOja Gabi nic jeszcze nie mowi ale probuje obracac sie na boki i slicznie sie smieje jak sie laskocze i \"pierdzi\" jej w brzuszek :). I prawie siedzi chcac nie chcac. jak sie podciagnie probuje sama podpierac sie reka o podloze lub swoje kolana. Wczoraj sie zdenerwowalam bylismy u brata siostry ma 3 latka i zaczelo sie od zabierania zabawek dla Gabrysi a potem jak ja przewijalam niespodziewanie uderzyl ja Wkurzylam sie strasznie lepiej niech sie nie zbliza do malej bo nie wiem co zrobie. No wiec sie poskarzylam. Strasznie mnie to mierzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błękitny Motylekk
Hej, my na wiosce od ubiegłego tygodnia. Milena szaleje po prostu, opaliła się, zarumieniła, mnóstwa czasu spedzamy na podworku, na spacerach, piaskownicy itp. Wszyscy się z nia bawią i zabawiają. Poznala juz krowy i mowi na nie 'isi', na kury 'koko', na psy 'awy' w ogole to buzia jej sie nie zamyka. Duzo tańczy i spiewa i coraz lepiej chodzi :) bedziemy jeszcze przez tydzien, kto wie moze zaczni juz sama chodzic :) Pozdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama78
Hej, dołączam do tego wesołego grona. Za miesiąc mam termin i czekam na drugiego dzidziusia. Dzięki Bogu, że upał zelzał, bo inaczej pewnie wyzionęłabym ducha. A propos porodu, wybieram się do kliniki na Zamenhofa. Wiem, że najważneijszy jest sprzęt do ratowania życia w czasie komplikacji, ale co z niego, jeśli opieka wyprowadza mamy z rownowagi i nie zwraca na nie uwagi, tylko z łaski? Niektóre położne nie zauważyłyby nawet, że światło gaśnie, bo są zajęte w tym czasie czym innym. Po co też płacić na lewo, skoro można zapłacić w kasie w recepcji. No i wkońcu po co przeżywać koszmar 3 dni skoro można mieć miłą opiekę przez 2 dni i zadowolonej wyjść bez stresu do domu? No więc tak sobie podsumowałam i po pierwszym porodzie w państwowym szpitalu postanowiłam rodzić w prywatnej klinice. Po opiniach na temat Warszawskiej i PSK tylko się w tym przekonaniu utwierdzam. Czy któraś z Was ma przykre wspomniania związane z porodem na Zamenhofa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️dziewczyny Witaj nowa mamo Co u was slychac nikt sie nieodzywa i pusto tu. Ja nie moge sie ruszyc wozek znowu w reklamacji normalnie wsciekla jestem jeszcze gosc probowal mi wmowic ze sama zepsulam napewno bo gowniany plastik jest otarty. Oczywiscie jez=st dlatego ze przy scianie surowej stoi i czasemotrze sie ale bez przesady rajdow wozkiem to ja nie robie. MIalam zaszczepic Gabrysie trzecia dawka hibb ale nic z tego troche slabe wyniki krwi :( ma troszke malo krwinek czerwonych :( Lekarka powiedziala zeby dawac jej miesko do zupek ale jakos nie jestem przekonana mysle ze to chyba jednak odrobine za wczesnie moze wiecej warzyw jej wlacze do diety i owocow. Powiedziala ze nawet z wieprzowina moze byc danie co mnie zaskoczylo bo ja karmiac nie moglam jesc swinie z tego co przezczytalam Co o tym sadzicie? Wogole to przestawiam Gabi z piersi na bebilon pepti w dzien wogole juz bez piersi i nadal nie wiem czy dobrze robie Mam dola i jakies wyrzuty umienia z tego powodu. Chociaz wyniki malej nie swiadcza dobrze pomimo ze nie wyglada na anemiczna. Tak troche optymistyczniej to byla dzielna na pobraniu krwi :) tylko pozniej juz znudzona wyciskaniem jej paluszka :) No i jescze jedna umiejetnosc nawet niezle poradzila sobie z piciem z kubka normalnego :) bylam w szoku chyba obejdzie z bez niekapka ;p w mamo to ja zawitkowski powiedzial ze nie sa wcale takie dobre slyszalyscie o jakis kubeczkach z szeroka rurka ? bo w sklepie nie wdzialam. A jak tam wasze maluszki? szkoda ze pogoda sie popsula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Nowa mamo widze ze mialas nieciekawe wspomnienia ze szpitala państwowego. Ja w sumie na porod na warszawskiej i opieke poporodowa nie narzekam. Dla mnie kwestia ratowania zycia byla akurat najwazniejsza. Tak sie sklada ze moja mama mimo solidnej opieki najlepszych lekarzy stracila 3 dzieci. Ja wyladowalam na patologi ciazy wiec dla mnie porod na zamenhoffa czy parkowej nie wchodzil w gre. Za duzy stres. I jak to sie mowi jak ma byc dobrze to bedzie, moja dzidzia przyszla na swiat bez problemow ale lepiej dmuchac na zimne. Wiele moich znajomych rodzila na parkowej, i opinie maja podzielone. Jednej z mam podano tak silna dawke znieczulenia do cesarki ze niestety maluch potem tylko spal i były powazne problemy z karmieniem do tego stopnia ze dziecko zaczelo chudnac. NIe jadło ani z piersi ani z butelki. Anetko co do mieska wieprzowego to rzeczywiscie szybko kazala Ci wprowadzic. Ja na poczatku podawalam kurczaka i indyka. Mieso podalam po ukonczeniu 7 miesiaca. Milena tez miala nienajlepsze wyniki, my podawalismy zelazo w kropelach. Mieszanki dla dzieci sa chyba wzbogacane wiec jak ja juz teraz karmisz takim mleczkiem to bedzie dobrze ;) A co do piersi to wiesz co nie bedziesz miala problemu z odstawieniem przynajmniej, ja to nie wiem jak tego mojego smoka oducze piersi. My poimy niekapkiem, ale Milena tez pije z kubeczka :) Gratuluje nowej umiejestnosci :) Pozdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesienna mama
Cosmatynka, mój mały nie wie nawet co butelka. Do 6 mca był wyłącznie na piersi, potem od razu dostał kubek niekapek. Interesował go 2 miesiące, bo wolał mók kubek do herbaty. no więc co miałam robić...Na 1 urodziny przy swoim torcie normalnie siedział ze szklanką .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i co z tego. Mam sie czuc zla matka bo z butelki zaczelam karmic nie wiem czy nie zrozumialam o co chodzi moze juz zbyt zmeczona jestem. Kupilam Gabi juz niekapek jednak narazie ma fajna frajde z gryzienia go Ale pije tez troche Wydaje mi sie ze z kubka lepiej szlo ale to chyba zludzeni nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetko nie przejmuj sie :) naucz małą pić z kubka i tyle...z kubka ludzie piją przez całe zycie :) http://www.bdsklep.pl/product_info.php?products_id=4623 to kubek canpol babies ze słomka w bialostokim bdsklepie. Jak myślicie warto kupic?? musimy miec cos na spacery, Milena najbardziej lubi pic z łyzeczki i mieszac raczka w kubeczku z piciem :) pogoda sie psuje, czytalam na o2 ze lipiec ma byc deszczowy i ogolnie do bani...na sobote planowalismy grilla...ehh.....szkoda słow... pozdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć nowe i \"stare\" dziewczyny Mój Miszek pije z niekapka Avent, rzadziej z butelek...Nigdy na szczęście nie miałam problemu bo mój pił mleko z butelki...Teraz chcę żeby pił z normalnego kubka, ale jakoś ciężko mu to idzie. Od wczoraj ma gorączkę i teraz śpi biedaczek!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesienna mama
Nie ma co sie przejmować niekapkami i tym piciem, dziecko samo sięgnie po zwykły kubek, jak tylko trochę wcześniej będzie miał z nim do czynienia. Dzieci mają tę tendencję, że wolą posługiwać się tym, co dorośli (widziałam to u mego synka i u dzieci koleżanek). A Ty droga Cosmatynko nie najeżdżaj od razu na mnie z takim tonem, przecież ja Cię o nic nie oskarżam, tylko napisałm jak to to było z moim małym. Ach to zmęczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aj juz przestac sie kłócić bo pozabieram kubki, butelki, niekapki i bedzie po robocie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesienna mama
I wiesz Julii do czego doprowadzisz? do odwodnienia organizmu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W rossmannie sa nowe pieluszki babydream..czy ktoras z was moze uzywa? jak wrazenia?? warto kupic?? Milena robi juz po kilka kroczków...do mamy do taty itp...jestesmy zachwyceni :) Pozdrówka, chyba latonam wraca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Troche nie mialam ostatnio czasu zeby cokolwiek napisac. Gabi pije coraz mniej mleka trudno w nia wmusic wieksza ilosc. Za to uwielbia deserki owocowe buzka czeka otwarta zanim napelnie lyzczke :) Kupilam jej niekapek z aventu I jakby to powiedziec.... jest niezlym gryzaczkiem ;D niekojarzy sie gabi za bardzo z piciem. Ale mam nadzieje ze sie nauczy bo szklanka w terenie sie nie sprawdzi :) no i jeszcze troche zniej sie wylewa jak Gabi pije. A taki kubek ze slomka widzialam w rossmanie :). wlasnie ciekawi mnie czy ktos uzywa pieluch z rossmana ? ja zanim urodzilam naczytalam sie o nich pochlebnych rzezczy Ale jak raz kupilam 1 na poczatku to takie sobie byly i cenowo tez bez rewelacji wyszly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, wiem, dawno nie pisałam ,ale po 1 nie miałam natchnienia, a po 2 sprawy rodzinne( niektóre wiedzą o co chodzi) widzę , ze na kafe jakies nowe mamuśki się pojawiły i od razy zgrzyty.nieładnie, nieładnie...... co do pieluch to ja z rosmmanna nie kupuję, także nie wiem czy są dobre.przeważnie kupuje dada z biedronki na dzień, a na noc Pampersa. pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×