Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniula84

Termin Listopad 2007

Polecane posty

Cześć kochane! Ja juz po sniadanku, zaraz jadę z M do sklepu. Wczoraj na szkole rodzenia bardzo duzo mówili o porodzie. Ta szkoła duzo mi daje, położna jest super, można się dowiedzieć wileu rzeczy o których nie piszą w książkach. Z dnia na dzień mam coraz bardziej pozytywne nastawienie do porodu, w końcu na świat przyjdzie nasza najukochańsza córeczka, na którą tak długo czekalismy❤️ Wczoraj ściągnęłam z netu film dokumentalny\" W łonie matki\"-super! Pokazane jak rozwija się dzidzia w brzuszku, od poczęcia do narodzin. Polecam, jeśli macie możliwość to obejrzyjcie. Zaczynam czytać książkę \" Język niemowląt\" Co do ruchów dzidzi, pisałam wam już wcześniej, że moja mała jest bardzo spokojna, zaczyna brykać dopiero wieczorem, czasem trochę rano, dzień przesypia. Martwię si ę tym trochę, ale skoro lekarz mówi, że jest ok to dobrze. Niektóre dzieci są po prostu mniej aktywne. Trzymajcie sie kochane, do wieczora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Poczytalam Was jeszcze wczoraj wieczorem, ale niestety nie mialam sily juz nic napisac, taka padnieta bylam. Najgorsze jest to, ze mimo ogromnego zmeczenia dzis w nocy tez spalam moze ze dwie godzinki i w tym straszny sen mialam. Wczoraj siedzac wieczorem na kanapie czulam dzidzie miedzy nogami, doslownie jakby zaraz miala na swiat wyjsc, ale potem poczulam kopniaczka w zeberko, wiec bylo ok. W nocy snilo mi sie to samo tylko w gorszej wersji , normalnie widzialam juz raczke wychodzaca na swiat. Przestraszylam sie i bylo oczywicie po spaniu. Czemu kobity w ciazy maja takie dziwne sny? Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszk19866
Hej :) Ja w srode zapisalam sie do lekarza :) uwielbiam tam chodzic :) mniejsza z tym, mam takie male pytanko jak zawsze :) wczoraj strasznie bolal mnie brzuch taki cos w stylu jak na okres ale inny, mialam wrazenie ze wszystko wypadnie mi ze srodka. To jest normalne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka, ja już nie pamiętam początku ciąży. Pamiętam tylko, że non stop leżałam, wymiotowałam co 1-2godziny a w przerwach spałam, no i strasznie mi wszystko śmierdziało. Duuużo spałam, ale czy brzuch na dole mnie bolał, nie wiem. Aha, i spałam na baczność przez pierwszy trymestr bo wydawalo mi się,że zgniatam dzieci. Napisz wszystkie swoje pytania na kartce, wszystkie objawy które masz i dzwoń do swojego gina. Bo on najlepiej ci udzieli odpowiedzi, każda z nas inaczej może przechodzić ciąże i nie ma co się wstydzić pytań tym bardziej że jesteś pierwiastka. :-) I weź jakiś tel. kontaktowy do gina, jakbyś miała jakieś niepokojące objawy zawsze możesz skonsultować się z lekarzem. A lepiej zawsze zapytać się niż potem żałować swojej bierności. Trzymam kciuki. Coś mi błąka si po głowie, że coś mnie uwierało w brzuchu, ale nie jestem pewna. Uciekam leżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki!!! Byłam dzisiaj na usg i teraz martwię się niesamowicie, następne usg za 2 tygodnie. Z wagą dzieciaczków wszystko ok. Chłopak 1870 g, dziewczynka1602 g. Dzisiaj jest 30 tydz ciąży dzień 5. Jednak mam za mało płynu owodniowego i dlatego mam stawić się za 2 tyg i być może jak się nic nie zmieni to już zostanę na patologii. Poza tym cały ten dr (a nawet docent), który mnie badał pytał się kiedy byłam ostatnio na wizycie, bo główka Kacperka jest bardzo niziutko. Wizytę miałam w zeszły poniedziałek i wszystko było w porządku. A ja rzeczywiście od kilku dni mam niekiedy takie wrażenie jakby miało mi coś wylecieć (albo jakbym miała tampon jak za starych czasów). A już najbardziej to zmartwiłam się tym że u Natalki jest poszerzenie rogu tylnego komory bocznej. SŁYSZAłYśCIE O TYM??? Sprawdzałam w wyszukiwarce i wiem tylko tyle że jest to związane z układem nerwowym i budową mózgu. Aczkolwiek jak byłam na poprzednich badaniach to u dwojga dzieci zaobserwowano poszerzenie układu kielichowo miedniczkowego (związane z nerkami, układem moczowym) a teraz już wszystko jest ok. Zresztą moja gina powiedziała wtedy abym niczym się nie martwiła, bo wszystko sie dopiero kształtuje. Mam więc nadzieję, że z tym przypadkiem będzie tak samo. Kochane, jeżeli słyszałyście o tym to bardzo proszę napiszcie. Kolejną zwykła wizytę mam w poniedz albo wtorek, więc zobaczymy co mi powie moja prowadząca gin. Właśnie przed chwileczką dzwoniłam do niej, umówiłam się na poniedziałek, chyba od wtorku szpital. Nie kazała mi się niczym martwić. A swoją drogą - gdybym nie miała tego usg, to przynajmniej nie musiałabym się denerwować. Nasze mamy, babcie urodziły nas bez żadnych dodatkowych badań. A teraz im więcej wiemy tym gorzej dla nas. Kończę, martwię sie nadal. Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK-----WIEK---OST@----T.PORODU---------TC-----KG------ PL EC/IM IE---------MIASTO Migotka------21-------25.01------1.11-----------34----- +7-------Alexander-----------Szwecja Bebolek20---21-------26.01------2.11-----------33------- 0 -------niespodzaianka-----Kilcock Fufcia--------29-------25.01------25.10/3.11----33-----+ 1 8------synek----------------Siedlce Bunia_77----30-------27.01------26.10/3.11----33------+9 - -----Dominik-------------Cork Amelka77---30-------30.01-----22.10/6.11-----3-------+13 -----Alan---------------Wrocław Carlaa--------30-------01.02------04.11/08.11--32------- + 7,5----synalek-------------MülheimR Malutek------25-------27.01------03.11----------32------ +1 4-----?/Al eksandra------Cork Asiorek2 ----26-------28.01------04.11----------33------+8-------Olus ia ---------------Jaworzno Brzuchacz---29-------28.01------04.11----------34------- +1 6----Zuzia---------------- Shenen-------31-------05.02------5/11.11--------32------ -+ 6-----Magdalena----------Chełm Wzetka-------31-------31.01------07.11----------33------ -+ 9-----Wiktoria-------------Rzeszów konkaa-------24-------26.01------15.11-----------31----- --+10----Agatka--------------Calw Basik74------32-------21.02-------19.11.---------30----- ---+10------Karolinka-----------Katowice Ilonka32-----32-------15.02-------21.11----------32----- -+1 5-----Filipek--------------Bielsko-Biala Elizka77-----30-------15.02------ 22.11---------30-------+10-----Natalka-------------Szczecin Beti26--------26------17.02-------24.11----------31------+ 14-----Natalia i Kacper---Bydgoszcz Kamilok26---26------11.02-------24.11----------29------+ 3- -----niespodzianka------Hamm Mimi1981----26------20.02-------27.11----------30------+ 10-----Natalia--------------Warszawa Misiaki-------32------27.02------30.11/5.12-----30------ -+14-----Natka i Alek-------Szczecin Frania23-----23-------23.02-------30.11---------30------ -+ 8 -----synek/Colin--------Oosterhout Aneta_71-----36-------23.02------30.11---------29------+ 9-------Amelia-------------Warszawa martulka82 D-25-----31.01-------7.11-----------32-------+11-----Elias-- --------------Essen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti, kochana. Nie wariuj, z bliźniakami tak jest, przecież one mają malutko miejsca i dlatego czasami w czasie rozwijają się inaczej niż reszta normalnych ciąży. Wagę masz rewelacyjną i nawet jakby okazał się poród (czego ci nie życzę) to dzieci są do uratowania. Znajdź sobie topik pt. CiĄŻA BLIŹNIACZA, ja tam często też zaglądam i najpierw poczytaj go od początku. Sama zobaczysz, że nie z takich opresji dziewczyny wychodziły, chociaż są też i trasgedie. Nie szukaj w internecie co to znaczy w tej chwili poszerzenie rogu tylnego komory bocznej bo będziesz wariować. Ja tak miałam, jak którejś z dziewczyn coś się działo to natychmiast czytałam o tym i widziałam to u siebie. Pamiętaj, że to się zmienia, cały czas. Przecież dzidzie rosną, w swoim tempie, daj im szanse i nie stresuj się, bo to im nie pomaga. Usiądź wygodnie i pomyśl sobie codziennie, że masz zdrowe dzieci w brzuszku, które cały czas się rozwijają. Wiem, że zestresowanej mamie ciężko doradzać kiedy jest przerażona, ale na tym topiku już nie jedna dziewczyna przeżywała koszmar po usg i opiniach lekarzy. Idź na następne usg do kogoś innego za tydzień i porównaj opinię. Trzymaj się i przekazuj przez mężą czasami wiadomości co u Ciebie. Acha, jedna dziewczyna z bliźniakami od miesiąca leży z zagrożeniem porodu, bo już nie miała szyjki i miała rozwarcie i do dzisiaj jeszcze jest nie rozpakowana. Beti, jestem myślami z Tobą i nie czytaj niczego w internecie o problemach. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie :) Plecki bola mnie potwornie :( oj ciężko wytrzymać Franiu wiem co czujesz z powody snów, ja prawie każdej nocy mam negatywne sny :( przerażają mnie. Z nocą mam podobnie, bardzo mało spię taki mocny sen mam do 2 a po tem cały czas się wierce w łóżku. Odpocznij sobie, teraz musimy duzo odpoczywać potem nie będzie kiedy, ale co robić jak się nie da? Trzymam kciuki bys miała same pozytywne sny 🌼 🌼 Agnieszko z tego co pamiętam na początku ciąży cały czas bolał mnie brzuch i piersi na okres. Cały czas myślałam, że będę miała zaraz okres, dlatego późno robiłam test. Ale jak masz jakies wątpliwości to Misiaki dała Ci swietna radę – spisuj wszystkie pytania na kartce – bo potem zapomnisz czegoś zapytać. Nie martw się wszystko będzie dobrze :) a jak z chłopakiem? Mam nadzieję, że sytuacja się już poprawiła 🌼 🌼 Beti przykro mi z powodu tego płynu :( wiem że podobno można sztucznie wstrzykiwac płyn jak go jest mało bo moja koleżanka miała ten sam problem. Ale chyba jest już za późno bo robi się to chyba we wcześniejszych tygodniach ciąży. A co do poszerzenia rogu tylnego komory to mi tak ok miesiąca temu lekarz powiedział że moja mała ma jedną półkóle mózgu większą o 13 mm a norma jest do 9-10. przy kolejnym usg potwierdził to samo i kazał mi zrobic badania. Pojechaliśmy na specjalne usg prywatnie dość drogie i wyszło wszystko ok. lekarz tłumaczył mi – ten w klinice, że albo mój gin ma słaby sprzęt albo za mało dociskał do brzucha przy robieniu usg i nie widział dokładnie. Bo rzeczywiście jak robił mi to usg to tak dociskał, że aż bolało. I jeszcze pocieszył mnie, że nie możliwe aby teraz wyszła taka różnica skoro na wcześniejszych usg było wszystko dobrze. Także nie martw się zawczasu bo szkoda nerwów. Mam nadzieję, że będzie dobrze, trzymam mocno kciuki 🌼 🌼 Trzymajcie się cieplutko uciekam bo plecki znów daja mocno o sobie znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kangurki!!!!! widzę że w dobrych humorkach ,a AGNIESZKO nie przejmuj sie chłopem, bo mowi się że oni razem z nami przechodza ciąże- moj też na poczatku szalał i przeszło-wiec bedzie dobrze... doradzcie mi dziś kiedy chodziłam moj brzuch sie napinał i rozluzniał- jakby kolka w jednym miejscu-powiem szczerze to niewiem jakich bólów mam sie spodziewać ,a do tego mam jakieś dziwne uczucie jakby banki,albo zebra strzelały-tak jak woda z powietrzem i taki plusk-hyba warjuje-ide jutro do lekarza-potrzebuje wolnego a musze chodzic na ten pie... kurs .... maleństwo w swoim żywiole-szaleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilok nie denerwuj się to normalne. Macica ćwiczy przed porodem i takie bezbolesne skurcze będą nas coraz częściej łapały. Dziewczyny współczuję wam tych koszmarnych snów. To musi być okropne. Może za bardzo denerwujecie się tym co nas czeka. Jak do tej pory podchodzę do wszystkiego na luzie - nie ja pierwsza ani ostatnia będę miała dziecko i może dlatego nie śnią mi się ani dzieci ani inne koszmary. Ilonka współczuję ci straty pieska - wiem co to znaczy musieć uśpić zwierzę które było członkiem rodziny. Dopiero po 8 latach zdecydowałam się na kolejnego psiaka i teraz mój urwis ma 2 lata. Zastanawiamy się tylko jak przyjmie Maleństwo bo do tej pory on skupiał całą naszą uwagę. Będzie ciężko bo to charakterne zwierzę ale bardzo łagodne i wręcz kocha dzieci. Agnieszk gratuluję 2 kreseczek. A co do faceta to daj mu trochę na oswojenie się z tą myślą, bo co innego planować a co innego dowiedzieć się że już się stało. Uszy do góry - będzie dobrze :) . Ma 9 miesięcy na oswojenie się z sytuacją. Jak będziesz szła na wizytę do lekarza zabierz go ze sobą - jak zobaczy \"obcego\" na usg to zmięknie i od razu będzie inny. Dziewczyny współczuję wam z powodu pleców - mnie to na szczęście ominęło, może dlatego że mam mały brzuszek i nie jest mi ciężko. Już niedługo :) przytulimy nasze Maleństwa - nie mogę się doczekać tej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fufcia
Hej kangurki!!!! Robiłam wczoraj pierogi, sprzątałam i padłam z wycięczenia,że nawet nie miałam jak wejśc na nasz topik.Kręgosłup ostro daje się we znaki, jakby mało tego było dziś mała mi uciekała a ja ją goniąc zrobiłam sobie coś ze stopą.Cała mi napuchła w podbiciu i wylazł jakiś guz.Boli mnie niemiłosiernie - nie mogę chodzić ani leżeć.Leków przeciwbólowych nie wezmę a apap nie pomoże.Jak jutro nie przestanie musze iść do lekarza, co gorzej i tak mi prześwietlenia nikt nie zrobi.Czuję się fatalnie - jak weteran wojenny, nawet kurs do toalety to dla mnie wysiłek.Nie wiem jak jutro pójdę robić tą wstrętną glukoze - chyba mąż mnie zaniesie, jak żle wyjdzie to mnie do szpitala jeszcze zapakują.Trzymajcie za mnie kciuki, aby wynik był w normie. Buniu leż sobie i się nie przejmuj donosisz do terminu zobaczysz.Zaciskaj mocno nóżki i nie przemęczaj się.Ja ledwie siedzę.Wszystko mnie boli.Buziaczki dla Amelci i Ciebie;-)) Agnieszko ból brzucha to normalna rzecz.Mnie gdzieś do 12 tc bolał jak na okres.Lekarz zapewne zaleci ci brać nospe i nie będzie cię tak bolało.Tylko się nie stresuj, a bedzie dobrze.Moja siostra też jest w ciąży i razem macie termin.Facetem się nie przejmuj oni wszyscy są podobni.Mój też pokazuje różki.Myśli,że ja to tylko wokół niego będę skakała, a to pierożki mu zrób, a to kanapeczke a to herbatki, a sam tyłek rzadko ruszy.Faceci to duże dzieci - taka jest prawda.Buziaczki dla ciebie i pisz co tam i jak się czujesz;-)) Uciekam dziewczyny - odezwę się jutro, bo nie moge wysiedzieć - kręgosłup nawala do tego ta noga.Papatki brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tylko tabelkę uzupełnię NICK-----WIEK---OST@----T.PORODU---------TC-----KG------ PL EC/IM IE---------MIASTO Migotka------21-------25.01------1.11-----------34----- +7-------Alexander-----------Szwecja Bebolek20---21-------26.01------2.11-----------33------- 0 -------niespodzaianka-----Kilcock Fufcia--------29-------25.01------25.10/3.11----33-----+ 1 8------synek----------------Siedlce Bunia_77----30-------27.01------26.10/3.11----33------+9 - -----Dominik-------------Cork Amelka77---30-------30.01-----22.10/6.11-----3-------+13 -----Alan---------------Wrocław Carlaa--------30-------01.02------04.11/08.11--32------- + 7,5----synalek-------------MülheimR Malutek------25-------27.01------03.11----------32------ +1 4-----?/Al eksandra------Cork Asiorek2 ----26-------28.01------04.11----------33------+8-------Olus ia ---------------Jaworzno Brzuchacz---29-------28.01------04.11----------34------- +1 6----Zuzia---------------- Shenen-------31-------05.02------5/11.11--------32------ -+ 6-----Magdalena----------Chełm Wzetka-------31-------31.01------07.11----------34------ -+ 10-----Wiktoria?-------------Rzeszów konkaa-------24-------26.01------15.11-----------31----- --+10----Agatka--------------Calw Basik74------32-------21.02-------19.11.---------30----- ---+10------Karolinka-----------Katowice Ilonka32-----32-------15.02-------21.11----------32----- -+1 5-----Filipek--------------Bielsko-Biala Elizka77-----30-------15.02------ 22.11---------30-------+10-----Natalka-------------Szczecin Beti26--------26------17.02-------24.11----------31------+ 14-----Natalia i Kacper---Bydgoszcz Kamilok26---26------11.02-------24.11----------29------+ 3- -----niespodzianka------Hamm Mimi1981----26------20.02-------27.11----------30------+ 10-----Natalia--------------Warszawa Misiaki-------32------27.02------30.11/5.12-----30------ -+14-----Natka i Alek-------Szczecin Frania23-----23-------23.02-------30.11---------30------ -+ 8 -----synek/Colin--------Oosterhout Aneta_71-----36-------23.02------30.11---------29------+ 9-------Amelia-------------Warszawa martulka82 D-25-----31.01-------7.11-----------32-------+11-----Elias-- --------------Essen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane ja tylko na momencik wpadłam... Co sie ale stało z nasz tabelka!!!! zobacznie na tygodnie ciaży!!! ja jestem w 34 a ty niby 21!!! poprawmy to czym predzej . u mnie nic ciekawego dlatego niepisze bo nawet niemam sił... coś strasznie leniwa sie robie po godzinie 16.. widocznie organizm potrzebuje odpoczynku... coraz czesciej czuje ze coś mi napier tam na dole!!! martwie sie czy to malenstwo za syzbko sie nieopuszcza!!! wybieram sie do mojej polskiej pani doktor w przyszłym tyg. moze powie co sie dzieje... pozdrawiam wszytkie kobietki i tylko poprawie swoje dane w tabelce:) NICK-----WIEK---OST@----T.PORODU---------TC-----KG------ PL EC/IM IE---------MIASTO Migotka------21-------25.01------1.11-----------34----- +7-------Alexander-----------Szwecja Bebolek20---34-------26.01------2.11-----------33------- 0 -------niespodzaianka-----Kilcock Fufcia--------29-------25.01------25.10/3.11----33-----+ 1 8------synek----------------Siedlce Bunia_77----30-------27.01------26.10/3.11----33------+9 - -----Dominik-------------Cork Amelka77---30-------30.01-----22.10/6.11-----3-------+13 -----Alan---------------Wrocław Carlaa--------30-------01.02------04.11/08.11--32------- + 7,5---synalek---------MülheimR Malutek------25-------27.01------03.11----------32------ +1 4-----?/Al eksandra------Cork Asiorek2 ----26-------28.01------04.11----------33------+8-------Olus ia ---------------Jaworzno Brzuchacz---29-------28.01------04.11----------34------- +1 6----Zuzia---------------- Shenen-------31-------05.02------5/11.11--------32------ -+ 6-----Magdalena----------Chełm Wzetka-------31-------31.01------07.11----------34------ -+ 10---Wiktoria?-------Rzeszów konkaa-------24-------26.01------15.11-----------31----- --+10----Agatka--------------Calw Basik74------32-------21.02-------19.11.---------30----- ---+10--Karolinka---------Katowice Ilonka32-----32-------15.02-------21.11----------32----- -+1 5-----Filipek------Bielsko-Biala Elizka77-----30-------15.02------ 22.11---------30-------+10-----Natalka---------Szczecin Beti26--------26------17.02-------24.11----------31------+ 14-----Natalia i Kacper---Bydgoszcz Kamilok26---26------11.02-------24.11----------29------+ 3- -----niespodzianka------Hamm Mimi1981----26------20.02-------27.11----------30------+ 10-----Natalia--------------Warszawa Misiaki-------32------27.02------30.11/5.12-----30------ -+14-----Natka i Alek-------Szczecin Frania23-----23-------23.02-------30.11---------30------ -+ 8 --synek/Colin----Oosterhout Aneta_71-----36-------23.02------30.11---------29------+ 9-------Amelia-------------Warszawa martulka82 D-25-----31.01-------7.11-----------32-------+11-----Elias-- --------------Essen 🌼 DOBREJNOCKI🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane wybaczcie!!!!! Ja chyba jestem tak zmeczona ze juz źle widze!!!! przecież to nie tygodnie ciąży tylko nasz wiek!!! już popraiwam!!!! NICK-----WIEK---OST@----T.PORODU---------TC-----KG------ PL EC/IM IE---------MIASTO Migotka------21-------25.01------1.11-----------34----- +7-------Alexander-----------Szwecja Bebolek20---21-------26.01------2.11-----------34------- 0,5-------niespodzaianka-----Kilcock Fufcia--------29-------25.01------25.10/3.11----33-----+ 1 8------synek----------------Siedlce Bunia_77----30-------27.01------26.10/3.11----33------+9 - -----Dominik-------------Cork Amelka77---30-------30.01-----22.10/6.11-----3-------+13 -----Alan---------------Wrocław Carlaa--------30-------01.02------04.11/08.11--32------- + 7,5---synalek---------MülheimR Malutek------25-------27.01------03.11----------32------ +1 4-----?/Al eksandra------Cork Asiorek2 ----26-------28.01------04.11----------33------+8-------Olus ia ---------------Jaworzno Brzuchacz---29-------28.01------04.11----------34------- +1 6----Zuzia---------------- Shenen-------31-------05.02------5/11.11--------32------ -+ 6-----Magdalena----------Chełm Wzetka-------31-------31.01------07.11----------34------ -+ 10---Wiktoria?-------Rzeszów konkaa-------24-------26.01------15.11-----------31----- --+10----Agatka--------------Calw Basik74------32-------21.02-------19.11.---------30----- ---+10--Karolinka---------Katowice Ilonka32-----32-------15.02-------21.11----------32----- -+1 5-----Filipek------Bielsko-Biala Elizka77-----30-------15.02------ 22.11---------30-------+10-----Natalka---------Szczecin Beti26--------26------17.02-------24.11----------31----- -+ 14-----Natalia i Kacper---Bydgoszcz Kamilok26---26------11.02-------24.11----------29------+ 3- -----niespodzianka------Hamm Mimi1981----26------20.02-------27.11----------30------+ 10-----Natalia--------------Warszawa Misiaki-------32------27.02------30.11/5.12-----30------ -+14-----Natka i Alek-------Szczecin Frania23-----23-------23.02-------30.11---------30------ -+ 8 --synek/Colin----Oosterhout Aneta_71-----36-------23.02------30.11---------29------+ 9-------Amelia-------------Warszawa martulka82 D-25-----31.01-------7.11-----------32-------+11-----Elias-- --------------Essen 🌼 DOBREJNOCKI🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basik74
Hej dziewczynki:) spałam dziś strasznie... obudziłam się koło 3 nad ranem bo bardzo bolało i boli wciaż mnie gardło:( napiszcie co mogę zarzyć żeby przestało bo do mojej gin się teraz nie dodzwonię bo ma dyżur...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszk19866
Hello :) Ja jestem w pracy i sie trochu nudze, wczoraj caly wieczor sprzatalam domu u mojego faceta, bo on nie mam mamy i brak tam kobiecej reki. Dalej boli mnie brzuch i mam wrazenie ze wszystko ze srodka mi wypada... Mam wrazenie ze macice nie dlugo bede sobie mogla w rekach nosic bo mi wypadnie, albo mi sie obniza albo ja juz mam schiza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Dziewczyny co jest z tym naszym snem, czy to juz tak do konca bedzie? Ja dzisiaj nawet spalam ale co chwile sie budzilam i nad ranem bylo juz po spaniu. Oczy mam spuchniete jak pierun. Za to dzisiejszego snu nie pamietam. Agnieszko nie martw sie bol brzuszka to normalna sprawa, ja juz jak test zrobilam to mowie, ze zaraz dostane @ bo mnie tak brzuch bolal, ale naszczescie nie przyszla. Teraz zachodza w Tobie wielkie zmiany w koncu ktos w Tobie zamieszkal i pewnie bedziesz jeszcze rozne inne dolegliwosci odczuwac, chociaz to nie powiedziane ze musisz. Ja szczesciara nie mialam zadnych dolegliwosci oprucz bolu brzuszka jak na @. Bebolek Ty to po 16 sie dopiero leniwa robisz to i tak niezle. Ja juz czasem wstaje leniwa, a o 14 jak sie nie poloze to przerabane. beti26 niemartw sie wszystko bedzie ok, jakby to bylo cos powaznego napewno nie dali by Ci 2 tyg czekac na kolejne USG. Pozatym dzieciaczki maja super wage jak na bliznieta, wcale nie sa takie malutkie, wiec glowa do gory i mysl pozytywnie. Asiorek ja mysle, ze z tym snem to juz przygotowanie jak bedzie dzidzia na swiecie. To juz taki instynkt macierzynski, ze nie mogac spac to myslimy o dzieciach chociaz jeszcze sa w brzuszku, a jak juz usniemy to snia nam sie dziwne rzeczy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszk19866
fARNIU MAM PYTANKO DO CIEBIE CO TO JEST TZW "UCZUCIE CIAGNIENIA" CZY JAKOS TAK ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila81
BASIKU! przechodziłam ostatnio infekcję gardła i jedyny lek na gardło na który pozwolił mi lekarz to chlorchinaldin (do ssania). W aptece tez powiedzieli ze nic innego w cąży nie mogą zaproponować. Niestety nie pomógł bo miałam infekcję wirusową a to działa tylko na bakterie, ale warto spróbować bo jest całkowicie bezpieczny, a jednak większosć infekcji to raczej bakteryjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Mamusie🖐️ U nas deszczyk, pada i pada. Wcinam sniadanko, Amelcia juz w zlobku. Pojde szybko do sklepu, po male (i lekkie) zakupy, kapuste kiszona musze kupic bo na bigos mam smaka:-) Potem prasowanie i biegiem po Niunie do zlobka. Amelka obudzila sie dzis o 5.20 i przez 2 godzinki lezalysmy sobie razem w lozeczku, a za oknem szalal deszcz... Misiaki, wspolczuje tego wstawania w nocy. Ja biegalam do toalety bardzo czesto przy pierwszej ciazy...teraz jakos mniej, po prostu od kilku dni spie jak susel, nie wiem co sie wokol mnie dzieje. No i Dzidzius tez spi. Ale w ciagu dnia bardzo rozrabia:-) U Ciebie to musi byc niesamowite patrzec jak dwa Bobaski brykaja w brzuszku. Nie wydaje mi sie zeby Twoje Dzieciaczki byly za male. Tak jak napisalas, ciaza blizniacza jest inna. Moze znajduja sobie miejsce do brykania...a Mama cierpi;-) Amelka najbardziej rozrabiala wlasnie pod koniec ciazy:-) Poglaszcz Skarby od nas🌻 A co do tych hormonow...hmmm...pamietam tylko "baby blues" gdy dostalam pokarm:-D Nawet mi maz zdjecie zrobil jak placze bo raczej do osob malo placzacych naleze:-D Asiorku, ciesze sie ze czujesz sie troszke lepiej. Rosolek i cieple mleczko na pewno pomoga na przeziebienie. Wspolczuje bolu nerki, dwa razy mialam kamienie nerkowe i szczerze mowiac...wolabym rodzic niz miec kolke nerkowa, brrrr. Jezeli jestes drobnej budowy to Dzidzius moze uciskac na nerke...Uwazja bardzo na siebie Asiorku. U mnie z apatytem podobnie, ciagle jestem glodna, tu kanapeczka, tam jogurcik, potem jakis banan albo jabluszko, i znowu kanapeczka. I soczek pomaranczowy, mniam:-) Mimi, super ze jestes zadowolona z zajec w szkole rodzenia. No i masz bardzo dobre nastawienie do porodu...u mnie raz lepiej raz gorzej z tym nastawieniem. Nie martw sie ze Twoja Corcia jest spokojna, niektore dzieci takie sa. Na pocieszenie napisze Ci ze wczesniej czy pozniej sobie to "odbije";-) Franiu, z tymi snami nie mam pojecia zupelnie...moze to przez hormony? Albo przez to ze ciagle myslimy o naszych Skarbach? Mi sie snilo ze dzidzius bardzo brykal w brzusiu, wypychal raczki i nozki, a potem nagle skora na brzuchu zaczela mi pekac i z brzucha zaczal wychodzic mi...OBCY!!! z takimi strasznymi zebami!!! Normalnie mysalam ze umre, KOSZMAR!!! Oczywiscie obudzilam sie zaplakana i balam sie dotknac brzuszka. A wszystko przez to ze jak byli u nas znajomi to Dzidzius tak rozrabial ze znajomy powiedzial "jejku, jakbys miala obcego w brzuchu". Widac mojej wyobrazni niewiele potrzeba... Agnieszk19866, na poczatku ciazy wszystkie objawy mialam jak przed zblizajaca sie miesiaczka, bol brzucha jak na okres, bol piersi. A potem zaczely sie mdlosci, meczylo mnie do konca 4 miesiaca. Zobaczysz, o wszystkich dolegliwosciach szybko sie zapomina:-) Beti, Skarbie, nie denerwuj sie! Tak jak napisala Misiaki, ciaza blizniacza jest inna. Twoje Skarbusie dobrze sie rozwijaja, waga super, duze Bobaski. Pamietaj ze lekarze bardzo czesto sie myla bo ich sprzet zawodzi. Racja, wiele dziewczyn niezle sie nastresowalo bo lekarz czegos nie dopatrzyl, nagadal dziwnych rzeczy, a dzieci urodzily sie zdrowe. Najlepiej skonsultuj sie z innym lekarzem, zobaczysz co powie. I prosze staraj sie nie denerwwowac, to Twoim Skarbom na pewno nie pomaga. Mysl bardzo pozytywnie, nosisz pod sercem dwa duze i bardzo zdrowe Bobasy, tak masz myslec🌻 i ❤️ dla Was. Kamilok, u mnie brzuszek zaczyna sie napinac po 17.00-tej:-) Boli mnie wtedy na dole, w nocy mam to samo. Bierz wolne od lekarza, ja tez tak zrobilam. Moj maz nawet nie chce slyszec ze wracam do pracy...Biedak troche sie boi;-) Fufciu, nie pracuj tyle! Kochana, jak ja gonie za Amelka to mi brzuch twardnieje. Nie biegaj za Karolinka bo juz narozrabialyscie. Nie wyglada to wesolo. Idz koniecznie do lekarza, wypoczywaj z nozka do gory i rob zimne oklady. Powodzenia na tescie glukozowym! Nie wiem dlaczego ale czuje ze urodze po terminie:-) Przy Amelci czulam ze bedzie przed terminem i tak bylo, teraz jakas wyluzowana jestem:-) Buziaczki i usciski dla Karolinki😘 Basik, wspolczuje bolu gardla...ja mialam chore gardlo na samym poczatku ciazy i wtedy to niewiele mogalam brac...Pilam duzo herbatki z miodem i cytryna i plukalam sola. Trzymaj sie Kochana!🌻 Przestalo padac, pedze do TESCO. Milej reszty dnia, buziaki😘 i papatki🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila81
NICK-----WIEK---OST@----T.PORODU---------TC-----KG------ PL EC/IM IE---------MIASTO Migotka------21-------25.01------1.11-----------34----- +7-------Alexander-----------Szwecja Bebolek20---21-------26.01------2.11-----------34------- 0,5-------niespodzaianka-----Kilcock Fufcia--------29-------25.01------25.10/3.11----33-----+ 1 8------synek----------------Siedlce Bunia_77----30-------27.01------26.10/3.11----33------+9 - -----Dominik-------------Cork Amelka77---30-------30.01-----22.10/6.11-----3-------+13 -----Alan---------------Wrocław Carlaa--------30-------01.02------04.11/08.11--32------- + 7,5---synalek---------MülheimR Malutek------25-------27.01------03.11----------32------ +1 4-----?/Al eksandra------Cork Asiorek2 ----26-------28.01------04.11----------33------+8-------Olus ia ---------------Jaworzno Brzuchacz---29-------28.01------04.11----------34------- +1 6----Zuzia---------------- Shenen-------31-------05.02------5/11.11--------32------ -+ 6-----Magdalena----------Chełm Wzetka-------31-------31.01------07.11----------34------ -+ 10---Wiktoria?-------Rzeszów konkaa-------24-------26.01------15.11-----------31----- --+10----Agatka--------------Calw Basik74------32-------21.02-------19.11.---------30----- ---+10--Karolinka---------Katowice Ilonka32-----32-------15.02-------21.11----------32----- -+1 5-----Filipek------Bielsko-Biala Elizka77-----30-------15.02------ 22.11---------30-------+10-----Natalka---------Szczecin Kamila81-----26-------15.02------22.11---------32--------+13-----Karinka--------Wrocław Beti26--------26------17.02-------24.11----------31----- -+ 14-----Natalia i Kacper---Bydgoszcz Kamilok26---26------11.02-------24.11----------29------+ 3- -----niespodzianka------Hamm Mimi1981----26------20.02-------27.11----------30------+ 10-----Natalia--------------Warszawa Misiaki-------32------27.02------30.11/5.12-----30------ -+14-----Natka i Alek-------Szczecin Frania23-----23-------23.02-------30.11---------30------ -+ 8 --synek/Colin----Oosterhout Aneta_71-----36-------23.02------30.11---------29------+ 9-------Amelia-------------Warszawa martulka82 D-25-----31.01-------7.11-----------32-------+11-----Elias-- --------------Essen Wpisałam się (ponownie) do tabelki bo jednak będę was odwiedzać, nie wytrzymam ciągłego leżenia na kanapie. Wciąż jestem na lekach ale skurcze czasem atakują (może się uodporniłam na ten fenoterol, nawet już nie czuje tych skutków ubocznych) Właściwie w każdej chwili mogę urodzić więc buszuję po sklepach internetowych i zamawiam różne niezbędne rzeczy bo do tej poru miałam tylko parę ciuszków. Znacie może jakies dobre sklepy w sieci? Bobosklepu nie polecam bo tam zamówiłam już prawie 3tyg temu i nic nie przyszło prócz maili z zapewnieniami że na dniach skompletują zamówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basik na ból gardła najlepsza jest płukanka: w 2/3 szklanki ciepłej wody rozpuść 2 polopiryny i tym płucz gardło 2 razy dziennie, tylko nie połykaj bo aspiryna szkodzi chłopcom w okresie płodowym. Lekarz polecił mi taką kurację na gardło i przeszło po dwóch dniach. Fufcia idź z tą nogą do lekarza - zawsze może zrobić usg stopy i zobaczy co się tam dzieje. Nie czekaj zbyt długo bo możesz sobie tylko zaszkodzić. A co do snów to wczoraj pisałam że nic mi się nie śni i chyba zapeszyłam. Dzisiaj w nocy moja Maleńka musiała mnie mocno kopać a ja się nie obudziłam tylko śniło mi się że tak się rozpychała że aż przez brzuch dało się wyraźnie zobaczyć całą stópkę i nawet paluszki dało się odróżnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszk19866
CO TO JEST TZW "UCZUCIE CIAGNIENIA" CZY JAKOS TAK ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszk uczucie ciągnienia jest takim dziwnym odczuciem jakby ktoś ci w środku rozciągał jakiś mięsień a w dodatku odczuwasz to tak jakby zaraz miało wszystko wypaść na zewnątrz. Przynajmniej ja tak miałam. Nie martw się tym tak bardzo - macica zaczyna ci się powoli rozciągać. Potem będzie cię ciągnęło w pachwinach i przy pępku jak się będą wiązadła macicy naciągały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszk19866
WZETKA DZIEKI ZA INFORMACJE :) WLASNIE MAM TAKIE UCZUCIE ZE WSZYSTKO JEST TAK NISKO ZE ZARAZ MI WYPADNIE, HMMM... 3 TYGODNIE NIE MAM OKRESU, TEST POZYTYWNY, CIAGLE JESTEM "MOKRA" APETYT, BOLE BRZUCHA, CHYBA NIE MA WATPLIWOSCI ZE JESTEM W CIAZY?? W PRZYSZLYM TYG IDE DO GINA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszk i koniecznie weź ze sobą Marcina. Zobaczysz jaki będzie dumny jak zobaczy bijące serduszko na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MALUTEK
NICK-----WIEK---OST@----T.PORODU---------TC-----KG------ PL EC/IM IE---------MIASTO Migotka------21-------25.01------1.11-----------34----- +7-------Alexander-----------Szwecja Bebolek20---21-------26.01------2.11-----------34------- 0,5-------niespodzaianka-----Kilcock Fufcia--------29-------25.01------25.10/3.11----33-----+ 1 8------synek----------------Siedlce Bunia_77----30-------27.01------26.10/3.11----33------+9 - -----Dominik-------------Cork Amelka77---30-------30.01-----22.10/6.11-----3-------+13 -----Alan---------------Wrocław Carlaa--------30-------01.02------04.11/08.11--32------- + 7,5---synalek---------MülheimR Malutek------25-------27.01------03.11----------33------ +1 5-----?/Al eksandra------Cork Asiorek2 ----26-------28.01------04.11----------33------+8-------Olus ia ---------------Jaworzno Brzuchacz---29-------28.01------04.11----------34------- +1 6----Zuzia---------------- Shenen-------31-------05.02------5/11.11--------32------ -+ 6-----Magdalena----------Chełm Wzetka-------31-------31.01------07.11----------34------ -+ 10---Wiktoria?-------Rzeszów konkaa-------24-------26.01------15.11-----------31----- --+10----Agatka--------------Calw Basik74------32-------21.02-------19.11.---------30----- ---+10--Karolinka---------Katowice Ilonka32-----32-------15.02-------21.11----------32----- -+1 5-----Filipek------Bielsko-Biala Elizka77-----30-------15.02------ 22.11---------30-------+10-----Natalka---------Szczecin Kamila81-----26-------15.02------22.11---------32------- -+13-----Karinka--------Wrocław Beti26--------26------17.02-------24.11----------31----- -+ 14-----Natalia i Kacper---Bydgoszcz Kamilok26---26------11.02-------24.11----------29------+ 3- -----niespodzianka------Hamm Mimi1981----26------20.02-------27.11----------30------+ 10-----Natalia--------------Warszawa Misiaki-------32------27.02------30.11/5.12-----30------ -+14-----Natka i Alek-------Szczecin Frania23-----23-------23.02-------30.11---------30------ -+ 8 --synek/Colin----Oosterhout Aneta_71-----36-------23.02------30.11---------29------+ 9-------Amelia-------------Warszawa martulka82 D-25-----31.01-------7.11-----------32-------+11-----Elias-- --------------Essen Hej! Pogoda u nas dzisiaj typowo jesienna,jak zaczelo padac w nocy tak do tej pory nie przestalo.A ja wyspalam sie bardzo dobrze,wogole dosc dobrze teraz sypiam,dzidzia spokojnie sobie spi,a bryka w dzien.Koszmary tez teraz na szczescie mnie nie mecza. Basik z tego co wiem to w ciazy nic nie mozna brac na bol gardla.Sama to mialam w 3ecim miesiacu,tylko ze jeszcze do tego byla wysoka goraczka,i jedyne co moglam to plukac gardlo woda z sola kilka razy dziennie,nawet pomoglo. Bunia ach ta twoja Amelka nie da ci sie wyspac.Moze za wczesnie kladziesz ja spac?A moze poprostu juz z niej taki ranny ptaszek...Ja nie mam tego problemu,jak budze Dawidka o 7.40 do szkoly to i tak ciezko mu sie wstaje.Rzadko budzi mnie o wczesnych porach. Mam pytanie do ciebie:w czym tutaj pozwalaja chodzic w szpitalu po porodzie,tzn.majtki,podpaski czy maja jakies swoje podklady jak w polsce?Bo nie wiem czy mam cos kupowac. Agnieszka19866 ja w pierwszym miesiacu ciazy czulam sie jakbym miala okres dostac,takie uczucie w pdbrzuszu jak przed okresem i piersi strasznie bolaly.Dlatego zanim zrobilam test dosc dlugo zwlekalam bo myslalm ze okresu dostane. Fucia ja z miesiac temu tez szlam po drodze i natknelam sie na jakas dziure w chodniku,wykrecilam sobie kostke,strasznie bolalo,spuchla mi tam noga.Przez 3 dni robilam oklady z altacetu i na szczescie pszeszlo.Ale do tej pory jak zginam w jedna strone w tym miejscu noge to odczuwam lekki bol.Costam jednak pozostalo. Kamila81 masz na mysli sklep bobowozki?Czy to ten sam?Bo ja zamowilam tam wozek i mam nadzieje ze jednak dojdzie w miare o czasie...Trzymaj sie,juz niedlugo koniec tej meki. Zapisalam synka na basen,bedzie sie tam uczyl plywac w 10cio osobowej grupie,kurs trwa 10 tyg, a poznie mozna przepisac do bardzie zaawansowanej grupy.Mm nadzieje ze bedzie mu sie tam bodobac,w wakacje tak szalal nad jeziorkiem...No i moze chociaz on nauczy sie plywac jak rodzice za bardzo nie umieja... Pa pa,milego dnia dziewczynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie :) Kamilok nie denerwuj się, ja tez mam takie odczucia i gin powiedział mi że to jest normalne. Wuzetko zazdroszczę tej spokojności i braku negatywnych snów. Co do bólów to też wydaje mi się że mój brzuc nie należy do największych ale niestety plecki mnie bolą potwornie :( coraz gorzej. Trzymam kciuki aby bóle ominęły Cię do końca ciąży. Ja też nie mogę się doczekać aż nasze maleństwa leziemy trzymać na rękach. Ale już nie długo :) Fufciu pierogi mniam mniam uwielbiam a już tak dawno nie jadłam, ale narobiłas smaka. Oj miałaś rzeczywiście ciężki dzień musisz sobie odpocząć. Ja dziś od 8 rano zaczełam sprzątanie ale robie to wolniutko bo w zeszłym tygodniu troszkę przegięłam i cały weekend nie mogłam chodzić bo aż mnie tak plecki bolały. Współczuje bolącej nóżki czym prędzej idź do lekarza. Dbaj o siebie 🌼 🌼 Bebolek odpoczywaj dużo, i nie martw się wiem, że łatwo jest powiedzieć, ale wiedz że stres nie służy dziecku. Trzymaj się, będzie dobrze trzymam kciuki ❤️ Franiu ale te sny są koszmarne ostatnio sniło mi się że miałam martwą ciążę, tłumaczyłam lekarzowi że czuję ruchy dziecka a on na to że to się wody płodowe przelewają, sen był koszmarny cała się trzęsłam, ostatnio takie straszne sny mi się śnią. Basik współczuje bólu gardła, pij dużo herbatki z miodem i mleczka z miodem, możesz też pić syropem – malwa jest to syrop homeopatyczny – w 4 miesiącu miałam zapalenia krtani i oskrzeli to miałam Bioparox do psikania do gardła i ten syrop. Mojemu mężowi z kolei pomogło płukanie gardła szałwią, możesz spróbować. Zmykam mamusie bo plecki się domagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila, super ze jestes!!! Uwazaj bardzo na siebie! Niestety co do sklepow internetowych to nie pomoge, nie mam pojecia...nigdy nie kupowalam rzeczy dla dzieci na necie...Trzymaj sie Kochana🌻 Wzetka, chyba za duzo piszemy na forum o tych snach bo zaczynaja nam sie snic fajne rzeczy;-) Malutku, ja tez ostatnio sie dziwie ze tak dobrze spie:-) Nie wiem jak to jest z moja Amelka, klade Ja spac 20.30-21.00. W ciagu dnia albo nie spi w ogole albo ma 40-minutowa drzemke. Nie wiem co robie zle...moj maz to straszny spioch, ale ja zawsze wczesnie wstaje wiec moze ma to po mnie?;-) Fajnie ze Twoj Dawidek daje Ci pospac:-) Odnosnie Twojego pytania - ja rodzilam Amelke w Erinville i pamietam ze poprosilam pania na recepcji o liste rzeczy ktore mam przyniesc ze soba do szpitala, potem dali mi zreszta taka sama w szkole rodzenia. Nie wiem jak jest w nowym szpitalu, ale watpie zeby dawali swoje podklady. Ja mialam swoje podpaski i jednorazowe majtki na poczatek. Przed porodem (moze juz nawet na tej wizycie w przyszlym tygodniu) robia "wywiad" odnosnie znieczulenia, nacinania w czasie porodu, itp, wiec chyba jeszcze zapytam, ale raczej przyniose wszystko swoje. Z basenem super, Dawidkowi na pewno sie bedzie podobac! My tez z Amelka jezdzimy w weekendy. A ja czuje sie tak lekko...jakbym w ogole brzuszka nie miala:-D Zmykam do tego bigosu, juz mi sie odechcialo, teraz mam smaka na ziemniaki, jajko sadzone i kefir. No ale musze to dokonczyc. Cmoczki😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK-----WIEK---OST@----T.PORODU---------TC-----KG------ PL EC/IM IE---------MIASTO Migotka------21-------25.01------1.11-----------34----- +7-------Alexander-----------Szwecja Bebolek20---21-------26.01------2.11-----------34------- 0,5-------niespodzaianka-----Kilcock Fufcia--------29-------25.01------25.10/3.11----33-----+ 1 8------synek----------------Siedlce Bunia_77----30-------27.01------26.10/3.11----33------+9 - -----Dominik-------------Cork Amelka77---30-------30.01-----22.10/6.11-----3-------+13 -----Alan---------------Wrocław Carlaa--------30-------01.02------04.11/08.11--32------- + 7,5---synalek---------MülheimR Malutek------25-------27.01------03.11----------33------ +1 5-----?/Al eksandra------Cork Asiorek2 ----26-------28.01------04.11----------33------+8-------Olus ia ---------------Jaworzno Brzuchacz---29-------28.01------04.11----------34------- +1 6----Zuzia---------------- Shenen-------31-------05.02------5/11.11--------33------ -+ 6-----Magdalena----------Chełm Wzetka-------31-------31.01------07.11----------34------ -+ 10---Wiktoria?-------Rzeszów konkaa-------24-------26.01------15.11-----------31----- --+10----Agatka--------------Calw Basik74------32-------21.02-------19.11.---------30----- ---+10--Karolinka---------Katowice Ilonka32-----32-------15.02-------21.11----------32----- -+1 5-----Filipek------Bielsko-Biala Elizka77-----30-------15.02------ 22.11---------30-------+10-----Natalka---------Szczecin Kamila81-----26-------15.02------22.11---------32------- -+13-----Karinka--------Wrocław Beti26--------26------17.02-------24.11----------31----- -+ 14-----Natalia i Kacper---Bydgoszcz Kamilok26---26------11.02-------24.11----------29------+ 3- -----niespodzianka------Hamm Mimi1981----26------20.02-------27.11----------30------+ 10-----Natalia--------------Warszawa Misiaki-------32------27.02------30.11/5.12-----30------ -+14-----Natka i Alek-------Szczecin Frania23-----23-------23.02-------30.11---------30------ -+ 8 --synek/Colin----Oosterhout Aneta_71-----36-------23.02------30.11---------29------+ 9-------Amelia-------------Warszawa martulka82 D-25-----31.01-------7.11-----------32-------+11-----Elias-- --------------Essen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×