Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość LIMA

Jaki własny interes w małym mieście ? Doradcie coś

Polecane posty

Gość 0kasia10
6- 7 tys na jednym warzywniaku? Chyba że masz piwo i alkohol to może się zgodzę, ale na samych owocach, warzywach i z małą ilością spożywki to tylko pod warunkiem że lokal jest twój , zus płacisz w kwocie 220 zł i nie masz pracownika który kosztuje i jeszcze przy okazji cię okradnie- niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem na etapie ubezpieczenie, mówie Wam, że warto, teraz sa takie dogodne warunki i znizki, że nie ma co sie zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pomysł na otwarcie salonu optycznego.jak wiadomo coraz wiecej ludzi nosi okularki:).potrzeba 250 tys.na otwarcie(drogi jest sprzęt okulistyczny)ale mysle ze interes dobry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jowwwwwwita
a ja chciałabym założyć agencje reklamową.. projektować wizytówki, zaproszenia, plakaty , dyplomy, pocztówki.. myslicie ze to dobry biznes? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0kasia10
Jacek..po czym sądzisz że interes optyczny jest taki super?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można zająć się biznesem w internecie i wówczas nie będzie miało znaczenia małe to miasto czy wieksze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julam79
mieszkam niedaleko siedlec (mazowieckie). mam straszną ochotę otworzyć sklep spożywczo warzywny z alkoholem. znam branżę bo od kilku lat pracuję w niej ale dla kogoś. jednak nie widzę dla siebie lokalizacji, czynsze drogie, a kupno gruntu i budowa mi się nie uśmiecha, może ktoś poradzi jak wystartować? nie mam wkładu własnego więc pierwsze kroki do banku? gminy? może jakiś dotacje są na rozkręcenie takiego biznesu? regały, lady,kasy, krajalnice, można wziąć w leasing, na raty bądź kupić używane, dostawcy i hurtownie chcą kasy na starcie, więc jeśli mam pomysł a brak kasy to jestem od razu spalona? nie wiem jak się do tego zabrać. gdzie pierwsze kroki? rejestrować działalność? pozwolenia, jakie? koncesja, sanepid, bhp? pomóżcie poważnie, kazdy komentarz bądź rada dobra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do was
jak jest z ubezpieczeniem pracowników tej firmy ? Czy ono ich tez obejmuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asw
julam79,jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich myślących o własnym interesie!Mieszkam nad morzem i własnie zastanawiam sie nad otworzeniem warzywniaka jak również przez mysl przeszło mi otworzenie sklepu z drobiazgami tzn.pamiatki troche odziezy,okulary itp.Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich myślących o własnym interesie!Mieszkam nad morzem i własnie zastanawiam sie nad otworzeniem warzywniaka jak również przez mysl przeszło mi otworzenie sklepu z drobiazgami tzn.pamiatki troche odziezy,okulary itp.Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka765
Witam. A co powiecie o sklepie z wózkami, fotelikami, łóżeczkami dla dzieci i odzieżą dla kobiet w ciąży??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartazz
Witam. Ja jestem na etapie otwierania zakładu pogrzebowego. Jedyny minus to duży koszt zakupu specjalnego auta (bo dotacja nie uwzględnia auta) no i podobno trzeba mieć psychikę mocną (też się trochę tego obawiam, bo na początku będę jeździł sam). No i jeszcze jeden wielki minus to dyspozycyjność 24h! Zatrudnienie dla 6 osób co najmniej i też mam obawy czy poszukam z okolicy odpowiednie osoby. Mieszkam w większym mieście ale chcę otworzyć usługi pogrzebowe w małej miejscowości + okoliczne wioski i codziennie dojeżdżać. Tam gdzie chcę otworzyć działalność w promieniu 20km nie ma żadnego zakładu ale zaznaczam że chcę otworzyć go naprawdę w małej miejscowości chyba z 2 tys. osób + wioski może z 5 tys.? Lokal już mam, auto też, dotacja z UP w trakcie realizacji jakieś 18tysięcy, ale i tak cały czas się zastanawiam, czy dobrze robię, czy czasami się nie wtopie. W auto zainwestowałem 10tys i gdzieś moje oszczędności wkładu razem z dotacją jakieś 30.000zł. Pożyjemy zobaczymy, a jak przestaniemy żyć no to będzie jak znalazł ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartazz, i jak ci idzie ineteres? Mnie też przeszło przez głowe załozenie zakładu pogrzebowego, ale to na razie tylko pomysl. A skad bierzesz trumny? Kupujesz gotowe, czy masz kontrakt z jakims stolarzem? I Co wchodzi w skład twoich usług? Dzieki za wszelkie info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daroz
Moim zdaniem najlepszym sposobem na otwarcie własnej działalności byłoby zakupienie kilku lokali i puszczenie ich w wynajem - nic nie robisz tylko co m-c pobieranie czynszu za wynajem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nad
a co powiecie na sklep garmażeryjny? Surówki, salatki warzywne, śledziowe, koreczki, pierogi, krokiety do tego kurczak z rożna. Chętnie też własnej produkcji gotowe kotlety schabowe itp. mieszkam w miejscowości ok 10-15tys mieszkańców z dużym więzieniem i jednostką wojskową. Plus że mieszkańcy dość bogaci, minus że mają posiłki w pracy:( chetnie wysłucham Waszych opinii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sreberko81
hej super temat :) ja mieszkam w mińsku mazowieckim i tez sie zastanawiam co by rozkręcić za interes, czy lepiej samemu czy w necie. właśnie uruchamiam szare komórki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania Anulka
Ja mieszkam na Podkarpaciu i też zastanawiam się nad otworzeniem czegoś swojego-tylko nie wiem co?W okolicy są bary, sklepy różnego kalibru , zakłady pogrzebowe, kosmetyczki, fryzjerki itp.Jak macie ciekawe pomysły to proszę o podpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sreberko81
u mnie w mieście Kebabów jest zatrzęsienie i nie wydaje mi sie że kolejny bo dał radę niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biznesowicz
Witam. Mam pomysł na własny biznes sezonowy nad morzem z zakresu OBSŁUGA LUDNOŚCI z wykorzystaniem dużej przyczepy kampingowej przerobionej na lokal. Problem w tym, że nie posiadam żadnych info o tym jak wynająć miejsce w kurorcie nadmorskim i na jakich to jest zasadach. Co najgorsze przeczytałem gdzieś w internecie o jakichś "haraczach"... Nie wiem co o tym myśleć. Jeśli ktoś coś wie w tym temacie to proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biznes czy nie
a co myslicie o wypozyczalni sukien slubnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m lody
Co sądzicie na temat sklepu z winami/alkoholami w mieście z około 100 tys. mieszkańców?? Wina ostatnimi czasy zdobywają coraz większą rzeszę fanów w naszym kraju i powoli zyskują na popularności także wśród "zwykłych zjadaczy chleba".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tez chce :)
Lima czytając twoje wypowiedzi zauważyłem ze masz zawód technika ogrodnictwa, wiec radze Tobie pomyśleć o sklepie ogrodniczym. Znasz się na tym i będzie Ci łatwiej. Jak piszesz że mieszkasz w małym mieście na pewno w obrębie tego miasta są wioski. Daje tylko taki pomysł bo myślałem też nad takim sklepem ale kumpel mnie wyprzedził i takich sklepików też już jest pełno. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja 1111111111
nie wiem czy się przyda ale znalazłem bloga gdzie ktoś pisze właśnie jak otworzyć swój własny biznes http://swojbiznes.blog.onet.pl/ według mnie fajna sprawa, ktoś pisze przyziemnym językiem i widać że ma pojęcie o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalaMatylda
A czy w Twojej miejscowości jest coś w stylu domu weselnego albo większej restauracji, w której można by urządzać wesela, komunie czy inne tego typu imprezy? Wprawdzie koszt takiego przedsięwzięcia przekroczy twój budżet, ale przy odrobinie chęci możesz znaleźć niedrogi projekt http://www.kbprojekt.pl/projekty_domow_weselnych.php , ponegocjować ceny materiałów budowlanych i wyposażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123456789p;lknhbvfca
wino na szklanki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×