Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kaola74

rodzimy w lipcu 2006

Polecane posty

mamusia to fajnie, że Ci się powodzi w sklepie. Te ceny są raczej nie dla mnie, bo ja się :D buduję :D no i narazie muszę oszczędzać (choć nie aż tak mocno). dzidzia dzisiaj miałam zawroty głowy i było mi bardzo niedobrze. Nie mogłam ustać na nogach. W banku musiałam na chwilę przysiąść. Ale co tam, znieczulica ludzi jest okropna. Kolejka, a ciężarna musi w niej stać, chociaż wygląda jak \"śmierć na chorągwi\". W czwartek mam wizytę u gina. Nie moge się doczekać, bo mam wyniki krwi i moczu (lepsze niż w poprzedniej ciąży). ❤️ mała dzidzia bardzo się wierci. Dzisiaj miałam takie uczucie, jakby zmieniała całkowicie swoją pozycję i przez to, te moje omdlenia. basiasz gdzie się podziewasz? Nie masz czasu na wychowawczym? karo a co z Tobą? zieloneszkiełko?????????? dokąd powędrowałaś. Rzeczka zapomnianego co u synusia? INESKO Jaaga kaola74 nata79 kamilla80 Kalla mała HPW zuzka715 mama olafka i wiele, wiele innych lipcówek, gdzie się podziewacie.🌼 Magdasz pewnie już na stałe nas opuściła.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem, ale ostatnio nie mam czasu. W pracy urwanie głowy, bo mamy zamknięcie roku :( Jutro znowu jadę do Warszawy na szkolenie i nie bedzie mnie przez dwa dni w pracy, więc już dzisiaj nadrabiam. Jak mi teskno za tamtym okresem jak siedziałam sobie w domu z dzieckiem 😭. Niestety... Kornelia niestety nie śpi ani w swoim łóżku, ani w swoim łóżeczku, śpi po prostu z nami :( Dobrze, że mamy duże łóżko. Ja nie mam siły na razie z nia pertraktować, jestem tak zmęczona wieczorem, że po prostu nie mam siły. No cóż nie jestem idealną matką. Ostatnio rozbawia nas do łez: podchodzi, macha rączkami i coś nam opowiada, ale robi to z takim przejęciem. Jak zaczynamy się śmiać, to ona też wybucha śmiechem i od nowa. :) Jest przesłodka. Mamusia super, że sklep ci tak dobrze prosperuje. Iskierka dbaj o siebie i o dzidzię. Najlepiej załóż konto internetowe ;) Ognik, ja ci nie napiszę, że moje dziecko jest grzeczne. Ale mogę się pochwalic, sama je zupę i robi to bardzo ładnie. Pozdrawiam was, te piszące i też te czytające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaaga zuza dziekuje za komplement:) mamuska masz moze kalendarz z cooccodrillo?moja zuza tam jest:) jak bedziesz sprzedawac wiosenna kolekcje coccodrillo to ja sie pisze bo uwielbiam te ciuchy:) ognik mam nadzieje ze za te drzwi sie nie obrazilas:P a ja dzis bylam na zajeciach na basenie dla ciezarnych..fajna sprawa tylko po predkosci na aerobicu tu czulam sie jak emeryt:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam lipcóweczki. ja jestem czerwcóweczka, a raczej majóweczka 2006. Podczytuje was czasami i musze to napisac, jestem pod wrażeniem coreczki Edyty, Zuzinki Ona jest poprostu cudna, normalnie nadaje sie do reklamy. Jakie ma piekne włoski , a podobna do mamy jak dwie krople wody. Przeczytałam wlasnie,ze niektore z Was, spodziewja sie nastepnych maluszków, wiec GRATULUJE, i zycze szybkich i bezbolesnych porodow wszystkie wasze dzieciaczki sa cudowne Pozdrowienia dla was i maluszkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wam,czesc Czarna 28 :P ja tez jestem,jestem.Choc ostanio nie mam za wiele czasu na kafe z powodu ciaglej pracy i innych. piszecie o spaniu... Moja Oliwka spi nadal w swoim lozeczku.Zasypia przy butli mleka na naszym lozku a potem kiedy my sie kladziemy lulu to ja przekladam do swojego lozeczka. W czasie nocy czasami sie przebudzi,to wtedy szybko wola o moja rekę. Bardzo uwielbia zasypiac trzymając mnie za reke,widocznie lubi czuc sie bezpieczna,zreszta jak kazde dziecko. Ale musze wam powiedziec ze moje dziecko ma taka nute do spania,ze potrafi spac mi do 11.30,bowiem w oknach mam zamontowane rolety przeciwlamaniowe i w pokoju jest ciemno to i dlatego tak czasami dlugo potrafi pospac. Ostatnio Oliwka bardzo duzo zaczela mowic nowych słowek. Mowi juz oczywiscie mama,tata,albo tato baba, dziadzia, ciocia asia dzidzia powie jak ma na imie,mowi wtedy ze Ola cycy daj chodz masz czeszę Amen skladajac wtedy raczki do pacierzu czesc mowi buzi oko ucho nos Aga nasladuje pieknie zwierzatka umie robic sciuś ścius umie spiewa cos takiego \"Aaaaaaaaaa kakakaka\",(cos w stylu aaaa kotki dwa ;) ) umie robic \"sroczka kasze wazyla:\" byc moze jest jeszcze inne rzeczy o kotrych teraz nie pamietam. W kazdym badz razie,jest ich wiele i z kazdym dniem jest cos nowego. A i jeszcze jedno,ostatnio w weekend przytulajac sie do mnie powiedziala \"Moja Mama\",powiedziala to tak czysto i plynnie ze sama bylam w szoku. Milo mi sie na serduchu zrobilo slyszac takie slowa. pozdrawiam was,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem. Ostatnio mam doła. Przede mną sesja. Jakieś złe dni małżeńskie. Kupa innych obowiązków. Ale się nie poddaję bo mam Damiana. \"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo\" J.P. II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edytko - pewnie że się nie obraziłam. W Twoim stanie nawet bym nie śmiała ;-) Ale bardzo mnie to rozśmieszyło - na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść :-D Twoja córcia już jest prawdziwą modelką skoro w kalendarzu jest jej zdjęcie. No nie dziwię się szczerze mówiąc. Śliczna dziewczynka. Iskierko - przypomniały mi się moje ciążowe dolegliwości i ta znieczulica. A już najgorsze są \"moherowe babcie\" - przynajmniej mnie się kilka razy zdarzyły niemiłe sytuacje z takimi paniami. Zazdroszczę Wam z jednej strony przeżywać znowu to wszystko. Bardzo chcę mieć jeszcze jedno dziecko, ale na razie bym nie dała rady. Dużo zdrówka Wam życzę Dziewczyny :-) Jaaga - każda mama jest najlepsza na świecie. A taki drobiazg jak wspólne spanie na pewno nie odsuwa Cię od ideału. Każde dziecko ma \"tyły\" w jakiejś dziedzinie. Mój sam zasypia w łóżeczku, ale nie potrafi zjeść sam zupy. Chwila nieuwagi i zawartość miseczki ląduje na stoliku, a miseczka na głowie :-D Rozśmiesza mnie bardzo jak się go pytam w ciągu dnia czy idzie spać jak jest nieznośny. Jak jest zmęczony, to sam biegnie do łóżeczka, ajak nie to chodzi w kółko i się złości i ucieka od drzwi sypialni. Inesko - z Twojej Oliwki już niezła gaduła :-) Mój Igor to też ględziołek, tylko że jeszcze go nie rozumiem. Ale za to on coraz więcej rozumie z tego co do niego mówię. Wykonuje polecenia (jak mu się chce...) i reaguje na to co mówię. Mamusia - Ty chyba zasługujesz na tytuł \"Kobieta przedsiębiorcza\". Gratuluję sukcesów. Też mi się marzy własny biznesik. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze mi się przypomniało: Dajecie już dzieciom krowie mleko? Ja tak, od ok. 2 miesięcy. Na szczepieniu lekarka powiedziała mi, że już mogę jak nic się nie będzie działo. Zdecydowanie mniej chętniej pije takie mleko. Modyfikowanego wypijał całą butlę naraz, a to męczy i męczy zazwyczaj. To mi daje troszkę do myślenia, że do modyfikowanegomleko dodają chyba coś uzależniającego. Jak mały widział butelkę i natychmiast mu jej nie dałam, to wpadał wręcz w histerię. A teraz już nie. Je dużo innego nabiału - sery, danonki, jogurty, no i mleka też wypija trochę rano i wieczorem. Wydaje mi się, że to wystarczy, mam taką nadzieję przynajmniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*****Ognik Ja jeszcze mleka krowiego nie daję. I tak od czasu do czasu Damian ma swędzącą, podrażnionę skórę. Sama nie wiem od czego. ****Inesko Nadal Oliwka zasypia przy butli mleka. Damian też tak robi. Trochę obawiam się próchnicy butelkowej, bo potem nie myje ząbków. Próbowałam to zmienić. Ale wtedy nie mogę zagonić go do snu. Damian usypia sam. Wcześniej musi zrobić kilka mostków, przwerotów, fikołków, powiedziec wszystkie słówka które zna... a potem jak sie juz ułozy to słucha jak mu spiewam. Damian też śpi w swoim łóżku. Taki fotel rozsuwany z IKEA. Ostatnio reklamowali go w TV. Jest rewelacyjny. Wczęsniej czasem lądował na podłodze. Obkładałam go poduszkami, kocami. Teraz już nie spada. Zresztą dobrze bo w nim nie ma tekiej wysokości. Śpi jakby na gąbce. ****Iskierko Fajnie mi jest na wychowawczym. Ze względów na mamę, którą namówiłam aby pojechała do mego brata do USA przedluże go do końca kwietnia. Myslałaś o porodzie? Jak i gdzie? Podobają mi się oba imiona dla dziewczynek. Ale ze względu na dużą ilosć Zuź jakich znam wybrałabym Martynka. Sebastian jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy byłyście na sprawdzeniu bioderek jak wasze maleństwa zaczęły chodzić? Nam mówili aby przyjechać. Ale jakoś nie było po co. Ale ostatnio zauwazyłam ze Damian chyba trochę utyka na lewą nóżkę. A ze mnie wyrodna matka :-) i nie pamiętam które bioderko miał przykurczone. Chyba lewe ale ręki uciac nie dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowe słówka śmieszne mojego synka: hady - sąsiedzi bajka Pat i mati - pat i mat Często krzyczy- "hady jącz" - włącz sąsiadów Zamiast mama ostatnio woła mnie po imieniu - Basia i ladnie mu to wychodzi. Moje oststnie osiągnięcie związane z Damianem: 1) nie ciąga smoczka. I nawet nie było tak ciężko jak myślałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Basiasz ja byłam na kontroli bioderek jak Kornelia skonczyła roczek, no troszkę później ze względu na strajki w szpitalach no i wszystko było o.k. W sumie byłam chyba 4 razy, za kazdym usg i raz rtg. Ja dzisiaj jestem ledwo żywa, odreagowuje stres. Wczoraj i przedwczoraj byłam w Warszawie na szkoleniu i pierwszy raz pojechałam samochodem: najpierw remonty po drodze, potem korek przy wjeździe, a potem szalona jazda po Warszawie. Ale jestem juz po. Następny wyjazd za 4 tygodnie :) Moja córcia wczoraj spadła z fotela, uderzyła głową o stolik, a potem o podłogę i ma dzisiaj limo pod okiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*****Jaaga Mój Damian osttsnio też spadł z fotela. Bardziej się wytsraszył niz ucierpiał. Czy wasze dzieci juz noralnie gryzą potrawy, np normalną zupę, mielonego z ziemniaczkami i czy się najadają? Mój Damian nadal ma problemy z pogrzyzieniem-zaraz się dławi. Jak je zupkę to jak trafi mu się mniej zmiksowana marchew, ziemniak itp to zaraz dławi się i najczęściej wymiotuje. A potem nie chce jesc. Daletego dalej miksuję. Staram się już mniej ale jednak.... Kanapki gryzie noramlnie. Ktlecika z ziemniakami tez zje ale tym się nie najada bo zaraz rezygnuje z jedzenia. Albo zaczyna sie dławić. Gdzie wy jesteście? Sprzatacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja tu na chwilę, bo muszę się szykować na Chrzciny do bratanka. Będę miała na 100% CHŁOPCA ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ Także Bartuś będzie miał brata albo Sebastiana (nie podoba się mojej drugiej połówce) albo Adasia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iskierko gratulalacje{kwiat] ja w czwartek ide to moze cos sie dowiem jaaga pewnie czułas sie jak na egzaminie z prawka w warszawie.ja juz nie jezdze dwa lata autem.najpierw ciaza a pozniej zmienilismy na szybsze i wieksze i powiem szczeze ze jakos mnie nie ciagnie.jak musze gdzies sie przedostac szybko to dzwonie po taksi i przynajkmniej parkowaniem sie nie martwie:) mamuska jak zdrowie taty?no i czy juz po spotkaniu klasowym? basiasz zuza je kawalki tzn ladnie gryzie jak nie ma etapu nie jedzenia:) znowu przestała jeść.oszaleje z nia .jak je to caly dzien cos a jak nie to potrawi tydzien byc tylko na mleku i kaszkach do picia. zaczelam znowu chodzic z nia na basen i na szczescie nadal to uwielbia. a co u mnie ?2 kilo na plusie czyli juz 62,5 :( pilnuje sie ale co bedzie pozniej niewiem> a jescze niejedzenia zuzi to podaje jej do herbatki 5 ml, bioaron c .podobno zwieksza apetyt:) a i zaczelam rozgladac sie za pomoca do domu i mam juz przedszkole bo zdecydoalismy ze od stycznia jak skonczy 2,5 roku pojdzie.chcielismy blisko domu ale nie chetnie przyjmuja 2,5 latkow wiec damy ja do prywatnego,jets tam grupa takich mauszkow na 10 dzieci 4 panie.a pozniej jak skonczy 3 lata to przepisez ja blizej domu. juz teraz zaczelam sie rozgladac bo w najpozniej w kwietniu trzeba zapisac dziecko.szok myslam ze to wszystko wyglada troche inaczej.a wogole jezeli chodzi o ceny to wyszlo nam niewiele drozej niz to panstwowe. jaaga jak kornelka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kornelka lepiej, ale wygląda jak kobieta z plakatu:\"bo zupa była za słona.....\" Dzisiaj limo jest granatowe, dobrze że nie mam teraz żadnego szczepienia ;) No niestety ja muszę jeździć samochodem, po wyprowadzeniu się na \"wieś\" nie mam innej opcji :( Nawet kupilismy samochód dla mnie, ale do Warszawy wzięłam męża samochód, jest większy i bezpieczniejszy :) Chyba następnym razem też pojadę samochodem, chyba mi się jednak spodobało, tylko już wezmę sobie hotel i nie będę wracać na noc do domu. Moja Kornelia je już prawie wszystko, jeśli jej odpowiada smak, to nie ma problemu z konsystencją :) Gryzie nawet schabowego. Oczywiście podstawowe posiłki gotowane są tylko dla niej, ten schabowy to do towarzystwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*********Iskierko Gratulacje ❤️ Znowu chłop :P Ale Bartek będzie zachwycony bo nie zobaczy lalek i rózowych misiów :D Adam mi podoba się. Nawet wczoraj myślałam o imieniu dla chłopca i właśnie o adasiu. Ale nie jestem w ciąży :-) Iskierko daj zdjęcie brzuszka na bobasy! Podajecie Vigantol? Idę podac dla synka szczawiówkę! Lubi kwaśne ale juz wiem ze nie lubi czerwonych zup np. barszczu, czy pomidorówki. Dlatego zawsze barszczyk daje mu z małą ilością buraczka aby go zmylić. Ale buraczki surówkę zjada z ziemniakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiliśmy dla Damiana Pata i Mata. Musimy nagrać jego mine na kamerę. Uwielbia ten film i te ludziki aż zabardzo. Jest wojna w domu o tą bajkę. Ma dwie plastikowe laleczki od farmy i nazywa je Pat i Mat. Śpi z nimi. W nocy wymawia imiona przez sen. Jak gdzies wychodzimy lalki muszą być w jego rączkach. Skąd on tak ma nie wiem. Mam nadzieję ze nie będzie w przysłości brał z nich przykładu :P http://www.allegro.pl/item293623115_maskotki_pat_i_mat_male_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiasz mój brzuszek jest \"niefotogeniczny\" - mam pełno rozstępów i ogólnie wygląda jakby był siny. Nie mam wogóle linii od pępka w dół, a w poprzedniej ciąży miałam grubą brązową krechę. Mam zaleconą dietę poprzez gina, bo mam dużo cukru i bardzo niską hemoglobinę. Nie mogę jeść nic słodkiego (poza wyjątkami: owoce i soki) i nic tłustego. Nawet dobrze to wpłynie na mój organizm i sylwetkę, bo mam już na + 9 kg, a z Bartusiem przytyłam przez całą ciążę 11 kg. Narazie kupiłam sobie laczki do szpitala i mam już nowy szlafrok od teściowej (bo ona szyje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiasz ja zuze chce wyslac od stycznia 2009,a tobie chyba chodzilo o wrzesien 2009? moze podasz przepis na barszczyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej JAka u was pogoda bo u nas wiosennie? w zeszłym tygodniu byliśmy na szczepieniu, maly byl bardzo dzielny nie uronil nawet łezki. Jesli chodzi o gadatliwosc mojego dziecka to powiedzialabym zalezy od dnia i pory a takze humoru. Mam teraz odwiedziny szwagra i szwagierki z malutkim Fredym z Londynu wiec jestem troszke zagoniona. Dzisiaj bylismy u fotografa na rodzinnych fotkach i było bardzo wesoło , malutki ma 3 mesiace ale wazy dopiero 4 kg, bo to byl wczesniak. Ale chowa sie zdrowo i to wazne. Basiasz no super te maskotki i ze Damianek tak je uwielbia. Ja nie daje witamin Dawidowi, a jesli chodzi o przedszkole to u nas przyjmuja jak dziecko skonczy 3 latka i tak tez malego posle, narazie jest z babciami i dziadkami. Iskierko gratulacje !!!! No i czekamy na fotki z brzuszkiem.... \\zmykam bo sporo pracy mam jeszcze papapap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiasz ja też nie będę jeszcze posyłać Bartusia do przedszkola. U nas, tak jak u mamusi przyjmują, jak dziecko skończy 3 lata i umie się samemu \"załatwić\", ale nie w pieluchę :) Także poślę synusia od września 2009 r. vigantol daję po jednej kropli. A oprócz tego rano i wieczorem w herbatce dostaje sanostol po 1 łyżeczce. Uczycie już swoje pociechy do nocniczka? 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
****Edyta29 Barszczyk. Taki sam jak dla nas. Woda, warzywka, trochę buraczka i dodaje pierś z indyka. Trochę to po gotowaniu zmiksuje i zabielam jak już w talerzyku Bebiko Junior. Moja znajoma ma dobrą lekarkę. Ona jak i wileu innych pediatrów twierdzi ze w sezonie zimowym, jesiennym i wczesną wiosną dziecku do 3, 4 lat podawać ze 3 kropelki Vigantolu dziennoe. No chyba ze bierze jeszcze jakieś multiwitaminy w których jest Vit B6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę nakrywać biały obrusik bo dziś u nas ksiądz zbiera kasę :-) Jakoś nie jestem zwolenniczką wizyt księdza w tej sprawie. U nas to wygląda jak czysta zbiórka kasy. Przyjdzie. Odwali modlitwę. Poświęci. Zapisze coś w notesie. Da obrazek. Ściśnie kasę i wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do basiarz
a podawac vigantol,jesli dziecko pije mieszankę? tam jest duzo witamin,czy sie nie przedawkuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja Oliwce nie podaje juz vigantolu od lata ubieglego roku,tak zalecila nam nasza pediatra. Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój półtoraroczny synek nie chce pic mleka. Daje mu serki, jogurty. Ale czy to nie za mało? Czy nie będzie miał brakó wapnia? Napiszcie ile ważą wasze dzieciaczki. Mój 12,5 kg. Też nie jestem pewna czy ro nie za mało. Mam pełno watpliwości, a lekarz gdy z nim rozmawiam mówi mi tylko że mam pilnoweać prawidłowego żywienia, że dziecko rozwija sie dobrze i tyle. A on dobrze je, tyle że nie wszystko. Nie lubi warzyw, musze mu je przxemycać, a to w niewielkich ilościach. Zajada na szczęście owoce, pije soki. No i daje mu wibowit i wit d. Pozdrawiam was i dzieciaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vigantol mi pediatra kazal podawac do 3 lat 2 kropelki dziennie basiasz dzieki z aprzepis waga mojej zuzi to 11 kg i tez mam wrazenie ze za malo wazy ale pediatra mnie uspokoil ze ok jest na 60 centylu. wyrastaja jej 3 zeby naraz wiec to chyba przez to brak apetytu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×