Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hally

KWAS MIGDAŁOWY stosujecie?

Polecane posty

Gość AleksandraKosmetolog
Zabiegi z użyciem kwasów mogą pomóc zwalczyć wiele problemów z cerą. Najważniejsze to odpowiednio dobrać konkretny kwas do rodzaju cery. Peeling migdałowy z zawartością 40% kwasu doskonale sprawdza się w przypadku cery wrażliwej. Jako jeden z niewielu kwasów może być stosowany także w okresie letnim. Wszystko to, ponieważ kwas migdałowy posiada duże cząsteczki, które nie są w stanie przenikać do głębokich warstw skóry. Działają one tylko na powierzchni – w warstwie rogowej. Dzięki temu peeling kwasem migdałowym nie wywołuje zaczerwienień i podrażnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jestem studentką ostatniego roku kosmetologii. Do ukończenia swej pracy dyplomowej niezbędne są mi wyniki badań dotyczących związku stresu i innych czynników emocjonalnych, ze stanem skóry. Zależy mi głównie na dotarciu do osób borykających się z takimi schorzeniami jak: AZS, ŁZS, łuszczyca, trądzik różowaty, trądzik pospolity, ale będę wdzięczna za pomoc również osobom, których te dolegliwości nie dotyczą. Uprzejmie proszę Panie w wieku 20-45 o wypełnienie poniższej ankiety. https://www.survio.com/survey/d/D1M7Q9S9L1X5B2M7I Z góry dziękuję za poświęcony czas. Pozdrawiam, Aleksandra G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy robiac peeling w domu mozna zastapic wode destylowana sola fizjologiczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kwas migdałowy przede wszytskim jest lekki dla wrazliwej, dla cery trądzikowej zwyczajnie jest za słaby sensowny sposób to raz w tygododniu przez miesiac, potem co dwa tyg. Na efekty po kwasie trzeba poczekać. Zamierzam kupić natiunel. Częstsze niz raz w tygodniu mozna sobie zniszczyc cere. I oczywiście trzeba pamietać o nawilzeniu, ochrona przed sloncem 50. bez względu na porę roku. Pamiętać że w okresie robienia silnych steżęń żadnych innych form kwasów, peelingow, glinek itd. Dwa lata temu miałam robiony migdałowy przez 3 miesiące. ( innej firmy) Skóra nie musi schodzić płatami. I miałam 1.5 h roku bez problemów z wysypem nawet moje naczynka i rumien lekko zbladły. Ale nigdy bym nie zrobiła sama kwasów uważam, że to ryzykowne. efekty widać po 2 miesiącach regularnej kuracji. ( czyli po 7-8 zabiegach.) Obecnie przed zabiegiem stosuje krem migdalowy 5% i tonik norel. Jestem zadowolna całkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala
Uzywam laktobionowego, jest bardzo delikatny i nie ma strachu, ze cos moze nie wyjść... Po migdalowym twarz bardzo szybko robi sie czerwona ale to tez zależy od cery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiadabr

ja w swoim zyciu przetestowalam juz chyba wszystkie mozliwe kwasy, zaczelam od glikolowego, przez kwas mlekowy, az w koncu odkrylam wlasnie kwas migdalowy, ktory chyba najlepiej sie u mnie sprawdzil. mam cere wrazliwa, ale jednoczesnie problematyczna, wiec dopasowanie odpowiedniego zabiegu wcale nie bylo taka prosta sprawa. tak w ogole to radze przygode z kwasami zaczac od wizyty u dobrego kosmetologa (dla tych z krakowa, polecam sekrety piekna), ktory oceni stan i potrzeby naszej cery. kwasy to super sprawa, przy regularnym stosowaniu mamy efekt nowej cery, natomias trzeba sie zabrac za to z glowa :) pozdrawiam KD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłam i ja ten kwas migdałowy. Nic mnie nie szczypie. Mam zamiar isć z nim spać jak turek  Jest to mój 2 kwas w życiu , 1 raz miałam TCA 30% to ten migdałowy to pikuś 😛 Mam nadzieje że nie będę się łuszczyć jak po TCA , wyglądałam jak zombi. Choć nie wykluczam powtórki.

Jednak w przypadku większych uszkodzeń skóry pomaga jedynie laser:

https://www.raczkowska.pl/laser-frakcyjny-co2/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stosowalam juz olej z migdalow i byl fajny, ale na kwas jeszcze nigdy nie natrafilam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jak myslicie czy kwas migdałowy oferowany na Allegro jest bezpieczny i czy faktycznie działa jak ten, który stosują dermatolodzy? Czy któraś z Was miała ten kwas?

bałabym się kupować kwas migdałowy z allegro, jakoś bardziej ufam dermatologom i salonom gdzie takie zabiegi można robić, ja byłam w Mojej Estetyce. Jestem zadowolona, ten kwas dale bardzo fajne efekty. Od zawsze męczyłam się z trądzikiem a teraz jeszcze walczę z bliznami po nim 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej 🙂 robię serię zabiegów 2x w roku  w gabinecie. www.lenartowiczclinic.pl i polecam nie tylko dla odświeżenia skóry, ale dla rozjaśnienia delikatnych małych przebarwień 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×