Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Witam Was:) Onka333333-wiesz co mysle ze najlepiej zrobisz jak sie przejdziesz do jakiegos polskiego gin. Krwawienia moga byc nie grozne ale moze powinnas lezec bo tak np. mialy Moje znajome ktore krwawily... Najlepiej jak dla swojego swietego spokoju idz i wtedy sie dowiesz... Mysle ze moglabys isc tez na emergency do szpitala i wydaje mi sie ze powinni Cie przyjac bo to jednak sa nie codzienne objawy... W szpitalu powinni zrobic Ci usg i sprawdzic czy wszystko w porzadku... Pozdrawiam i zycze powodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apropo BCG wczoraj zadzwonili do mnie od gp bo cos tam chcieli noi zapytalam przy okazji o to szczepienie, ze musze tak dlugo czekac, a pani zaproponowala ze moga je tu na miejscu zrobic jak chce ! jutro ! Czemu wczesniej nie powiedzieli ze gp moze zrobic ta pierwsza szczepionke tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onka333333 dziwne to twoje krwawienie. Slyszalam ze ciezarna moze dostac @ ale mowisz ze trwa Ci 5 tyg!? Dziwne. Jak masz mozliwosc (tzn. mieszkasz gdzies w poblizu) polskiej gin. to idz do niej... Ja pewnie lecialabym do polski (ale do Dublina mam 5 h jazdy :P ). agulas jak juz mowilam mi lekarz powiedzial ze moge zaszczepic na BSG dziecko po szczepionce na 6 miesiecy ( 5 in 1) po odstepie 2 miesiecy , ale moze przesadzil, ale pow. ze musi byc odstep. Nawet irl. polozna mowila ze po tej szczepionce juz!!! zaszczepia na BSG mala.... dziwna tu jest opieka zdrowotna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane :) Mój mały tez niedostał zaraz po urodzeniu tej szcepionki. kilka tygodni temu dostałam wezwanie na szczepienie. i 18 kwietnia małego zaszczepili. a za 3 tygodnie idziemu na 5+1 czyli niby 6 tygodni bedzie. onka33333 kochana ja na twoim miejscu bym jak najszybciej pojechcła do polskiego gina... kochane witam wszytkie nowe mamusie:) dopisujcie się do tabelki... ja mam straszny kaszel... taki suchy:( dobra zmykam bo musze nakarmic małego i yjazd na spacerek:) pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onka3333
witam...dziekuje za odp...ale ja bylam u polskiego Gp w medicusie..i mialam 2x robine usg...powiadziano mi ze wszystko ok..mam czekac.. ale nadal mnie to martwi poniewaz jest to nie codzienna sytuacja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylek_22 i themonic Gratuluje z calego serca. I dzieki za pocieszenie ja tez bede rodzic w rotundzie i te wasze cieple slowa o tym szpitalu dodaja mi odwagi, powoli zaczynam sie stresowac a to jeszcze 2,5 miesiaca. Napiszcie jak bedziecie miec chwile jak wasze pociechy. pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onka3333 nie martw sie napewno wszystko bedzie dobrze. Wiesz ze lepiej dla ciebie i dziecka bedzie jak nie bedziesz sie denerwowac. Trzymam kciuki za was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Nie było mnie tu kilka miesięcy sama nie wiem czemu, musze nadrobić zaległości w czytaniu. Nasza Oleńka rośnie zdrowa:) Wpadło mi w oko że piszecie o BCG ola konczy w sobote 5 m-cy i też nie byla szczepiona. Poza tym chyba trzyma mnie jakaś deprecha:( Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania pociesze cię może, mnie też dopadła deprecha, najchętniej spakowałabym się i wróciła do Polski, zaczyna mnie już denerwować ta irlandia, myślałam że nigdy tego nie powiem ale chyba przyszła pora:( Czuję się tu taka samotna, zaczęłam ostatnio pisać pamiętnik, pomaga:)ale i tak mam doła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też tęsknię za Polską za spacerkiem po parku znajomymi, tutaj ostatnio nic mi się nie chce:/ Ta monotonia i nuda mnie dobija:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak. A jeszcze rodzinka moja ma to gdzieś, moi rodzice nawet nie przylecą do nas bo wszystko inne jest ważniejsze. Smutno mi z tego powodu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się nawet na spacer nie chce iść:(:(:(😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z rodzina mam podobnie ale do tego juz przywykłam:( Najgorsze jest to ze moim nastrojem psuje też humor mężowi mów że już nie wie jak mnie pocieszać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój tego nawet nie zauważa za bardzo. Nawet ostanio niewiele mi pomaga i przy małym i w domu. Ja już nie chce być kurą domową, mycie garów, gotowanie, sprzątnie i opieka nad dzieckiem. Czy faceci niegdy nie zrozumieją że to też jest ciężka praca???Mój niestety tego nie rozumie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Aga ja też czasem mam dosyć bycia kurą domową Ale mam przynajmniej wsparcie w mężu który czasem gotuje pomaga mi sprzątać no i przy małej też dużo pomaga przewija kompie karmi robi jej jedzonko Na to nie mogę marudzić. Marzy mi się jakiś wyjazd wycieczka Takie wakacje od codzienności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dolanczam sie do Was!! Monotonia,nuda, i tylko praca,dom,praca,dom ale mam dzis nastroj do du.. Powiedzcie mi czemu sie utarlo tak ze my do garow a faceci ino czekaja na obiadki.. Nie wiem czy to te zmiany nastrojow czy co ale dzis to nie moj dzien.. Naszczescie z dzidziusiem wszystkow wporzadku rosnie zdrowo tylko czekanie mi zostalo ;) Ide spac mam nadzieje ze jutro obudze sie w lepszym nastroju ;) Wam tez tego zycze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziś muszę męża pochwalić zrobił strogonowa, chociaż nigdy go nie robił i oczywiście troszkę spaprał. Naszczęście niewiele. Zmielił na drobno cebulę ipieczarki, obtoczył mięso w jajku i mące ale pozatym świetnie:):):):) A mam pytanie do mam karmiących kaszkami, jaką kaszkę dajecie??Milupy??Ja dziś próbowałam bananową ale jakaś dziwna jest i nie ekonomiczna. A nie spotkałam się u nas z inną, może w tesco?? Przyzwyczaiłam się i małego do Bobovity ale w najbliższym polskim sklepie jest ona od święta:(:(:( Humor mam już lepszy, mam nadzieję że jutro mi się nie pogorszy. Jutro jedziemy do Limericku (do dentysty mój S) a ja może będę miała możliwość gdzieś koczyć do sklepu, zobaczymy. Dobranoc wszytkim!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz dzięki za gratulacje i życzenia. :D No a Mała rośnie, na szczęście już nadrobiła wagę i przybiera. Mamy ogromne problemy z karmieniem, bo załatwiłam sobie sutki :( i do tego mam zapalenie piersi, wczoraj musiałam jechać do szpitala po antybiotyk. Miałam wysoką gorączkę, ściąganie mi nie szło, mała głodna, a jak jej podałam gotowe mleko to dostała bólu brzuszka, nie toleruje mieszanek. No i oczywiście muszę narazie karmić butelką, aż wyleczę suteczki, więc ściągam. A od kiedy nie karmie cycem Mała dostała nerwicy, bardzo lubiła uspokajać się przy cycu a tu d... Strasznie mi źle, ale walcze, może już dziś wieczorem uda mi się Małą przystawić znowu do piersi.... trzymajcie w kciuki. Themonic jak sobie radzisz z Maluszkiem, wszystko ok, rośnie ładnie, jak karmisz?? Wiktorianka jak tam, chyba jeszcze nie urodziłaś co :P zaciskaj mocno uda :P A co do szczepienia to niedługo przyjdzie do mnie pielęgniarka i dowiem się kiedy Mała dostanie szczepionkę. Później napiszę wam co mi powiedziała. Kania82 nie masz co się stresować porodem, nie taki potwór straszny, potem jest gorzej bo życie przewraca ci się do góry nogami i marzysz żeby maluszek wskoczył z powrotem do brzuszka :P Dziewczyny a co w z tą deprechą, uszka do góry i na spacerek, jest piękna pogoda, ciepło, zróbcie sobie gorącą kąpiel, coś dla siebie Naładujcie trochę baterie :D to tylko przesilenie wiosenne ... powodzenia ... i szeroki uśmiech ode mnie i Mojej córci :D Pozdrowienia dla reszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! ja jeszcze sie turlam ale nie mam siły pisać bo niestety nabawiłam sie zapalenia oskrzeli :(:( i czuje sie fatalnie cherlam jak stary gruźlik:( Motylek ja tez miałam zapalenie piersi i współczuję, też brałam antybiotyk ale ja nie odstawiałam od piersi maluszka tylko chodzi o to zeby jak najczesciej go przystawiac zeby scągał jak najwięcej - chyba ze masz taki antybiotyk przy którym nie możesz karmić -wiem ze tutaj mozesz karmic i brac Augmentin. Poza tym sciągaj jak najwięcej laktatorem najlepiej elektrycznym, przed sciągnieciem możesz piers troche rozgrzac prysznicem, a po skończeniu sciągania połóz sobie na piersi liscie kapusty troszke zbite albo zgniecione ale koniecznie z lodówki i trzymaj przez około 10 minut nie wiecej! Na pewno niedługo bedzie juz lepiej i dojdziecie z maluszkiem do porozumienia, czego zycze:) zpopękanych brodawek to chyba sie nie uniknie i niestetytez trzeba zacisnac zeby i karmic, mozesz kupic sobie takie osłonki z Aventy silikonowe na brodawki i karmic przez nie dopóki Ci sie nie zagoją, smaruj swoim mlekiem i poczekaj az wyschnie no i dużo wietrz piersi -powino pomóc:) Trzymaj sie dzielnie Pozdrowionka dla wszystkich spadam bo gorączke tez mnie męczy juz trzeci dzionek papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej motylek!!! witaj na zapalenie piersi kapuse zimna rozbij \"młotkiem do kotletów\" i przykłada na piersi. Wiktprianka dobrze radzi z tymi sylikowymi nakładkami ja sama ich do dzis używam i rewelacja.. a piersi smarowałam bephetanem. ściągaj jak najwiecej pokarmu.. będzie dobrze !!!!!! jak tam reszta dziewczyn??? ja sie odezwe jutro..pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość themonic
Motylek... Moj malenki Synek obrazil sie na moje piersi:(juz od paru dni karmie sztucznym mlekiem SMA zolte plus odciagam do butelki moje mleko wiec je na zmiane sztuczne plus moje....maluszek ni chwyta sutkow:( a jest glodny co chwilke,,ja zmeczona a jak przystawialam do piersi to krzyk i placz.....dlatego dolozylam sztuczne... ja juz lepiej sie czuje ALE DALEJ ZMECZENIE MNIE DOPADA......sluchajcie dziewczyny co moge podac mojemu malenstwu do picia....podobno sama wode lub z glukoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
THEMONIC kochcana spróbuj nakładek z Aentu. Fabi też niechwyał sutków bo były wklęsłei nadal są.. ale dzięki nakładką do dziś karmię piersią. naprawdę warto spróbowac. troszkę sie mały podenerwuje ale jak załapie o co chodzi to tylo do przodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie i dzieciaczki Gosia .........8 Czerwca 07 ...........synek Filipek Zabcia ........6 Lipca 07 ...............córcia Amelia Karola ........2 Sierpnia 07 ............córcia Kasienka ]Melka ..... ..16 Wrzesnia 07 .........córcia Molly Kitek .........22 Wrzesnia .............córcia Maja Aine ...........24 Wrzesnia ............córcia Natalka Magda ........20 Października.........córcia Lenka Bebolek ......12 Listopad...............synek Fabian 19joasia85...13 Listopad...............córcia Lusia Aga 84.........18 Listopad..............synek Pawełek Ania_84....... 03 Grudnia ..............córcia Oleńka Karola416.....14 Grudnia...............córcia Oliwicia mamba9........15 Luty..................córcia Viktoria Meggi1982.....4 marca.................synek Antoś Wesmar........5 marca.................synek Maksymilian Aaagcia ........2 kwietnia .............córcia Emilia themonic.......23 kwietnia............synek Bilal Motylek_22....27 Kwietnia.............córeczka Lena Agula ........................???? Oczekujace Wiktorianka....37tydz.........3 czerwca.......chłopiec... Kathy100........36tydz.........4 Maj...............?????..... Siobhane.........34tydz........17 Maj..............synekAntoś Olacork..........28 tydz.......15 lipiec...........chłopiec Kania82..........21tydz........24Lipca...........chłopie c.... Violaa............17tydz.........4 Sierpnia.........????.......... Magda... ........7ydz..........10 sierpnia.........?????......... Magda............18tydz.......21 wrzesień.......?????? Ani79..............20tydz........22wrzesien........????? Myszkaa25.........10tydz........28listopad.........????? Hej powróciłam do świata żywych chyba powoli puszcza mnie choróbsko ale wlazło na mojego Ukochanego, mam nadzieję, że niebawem wszyscy bedziemy w formie:) Themonic nie poddawaj się tak szybko i nie rezygnuj z karmienia naturalnego - to bardzo cenne dla Twojego Maluszka, wiem że jest Ci cięzko i trudno ale na pewno dasz rade i bedzie ok . trzymam kciuki za sukces:) Pozdrawiam wszystkie P.S. co tu takie pustki!!!!!!!!!!!! pogoda super wiec pewnie na spacerkach jesteście ale zaglądajcie tu czasem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Themonic
Wiktorianka-----przeziebilam sie do tego.....katar po kolana....odstawilam malenstwo wczoraj od piersi i dzis bo wzielam paraceteamol,,,syrop i strepsils...musialam wziasc lekarstwa:((juz nie milam sily.....balam sie ze cos stanie sie maluszkowi jak bede karmic...ALe JUTRO WRACAMY DO CYCKA:)) Tylko ze Junior nie bardzo chce chwytac cycka...albo ja nie umiem:)))w kazdej pozycji wielki wrzask...a jak odciagne to je z butli......Leniwiec jeden:)) POZDROWINKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobotic
czesc dziewczyny. ja rowniez poki co mieszkam w irlandii w cork i jestem w 8 tyg ciazy. fajnie ze jest ten topik:)))mozna znalezc napradwe cenne informacje no i ullyszec slowa otuchy. ach ta irladnia ile bym dala zeby moc juz wrocic do polski, ale jeszcze troche musimy sie tu przemeczyc, ale naprawde mam juz jej po malu dosc. dziewczyny czy na etapie 8 tyg moga piersi przestawac bolec?tzn niby czuje je nie sa zupelnie bezbolesne, ale na pewno juz nie bola tak jak na poczatku?? i jeszcze jedno pytanko mam do was jakie dokladnie badania mialyscie robione na poczatku ciazy? czy bylo badanie na cukier, toksoplazmoze, napiszcie prosze i dzieki za oodp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobotic
hej dziewczyny. ja rowniez mieszkam w irlandii, i jestem w 8 tyg ciazy. napiszcie jakie mailyscie robione tutaj badania? czy tez na cukier, toksoplazmoze? mocz?? przeraza mnie troche to wszytsko, w polsce jakos mam wrazenie ze te sprawy wygladaja duzo latwiej. prosze odpiszcie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobotic z poczatku robia badanie krwi ogolne. Poziom glukozy , czy jestes badz bylas chora na jakies \"specjalne\" choroby (typu :rozyczka , hiv itp ) i przy kazdej wizycie badany jest mocz, pozniej raz na jakis czas ( chyba zalezy od lekarza GP ) pobierana jest krew czy wszystko z wami w porzadku. Z tego co wiem jest tu jedna dziewczyna z Corku nazywa sie Olacork jest juz blizej rozwiazania niz ty wiec napewno Ci pomoze, o ile sie pojawi :) I nie przejmuj sie od tego tu jestesmy aby sobie pomagac :D I oczywiscie GRATULUJE !!! :) Dziewczyny i jak tam z szczepieniem na BCG?? Bo my dalej czekamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ola w sobote skończyła 5 m-cy a o BCG dalej nic :( w przyszły poniedziałek mamy wezwanie do pediatry w Longford to może coś się dowiemy. Bobotic ja miała badanie moczu na każdej wizycie a badanie krwi tylko raz na samym początku, no i jedno na tarczyce ale to sama wyprosiłam u 3 lekarza bo olewali moja niedoczynność:( Hej czy któraś z Was załatwiała Europejską Krtę Zdrowia? Bo mysmy załatwili i szybko dostali tylko że z błedami i musimy w Llongford tp wyjaśnić jakby ktoś chciał to moge przesłać wniosek o taką karte Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane. za nami straszna noc niewiem co sie dzieje spimy z mezem po 2 godzinki od 21 bo mały cały czas placze jak tylko odłożymy do spania... na rekah ładnie spi ale nieda sie go poożyc a na dodatek ma cały czas temperature nic niepomaga.... boje se zeby to nirbyła "3 dniówka" zmykam budzic meza bo juz padam Aniu jak to załatwic ta karte co ona daje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myśmy ją załatwiali żeby móc korzystać z opieki medycznej bezpłatnie jak będziemy na urlopie w Polsce bo przeciez teraz tam nie mamy ubezpieczenia. A ta karta działa we wszystkich krajach unii. Ja jak tu jechałam to miałam taką w Polsce wyrobioną ale ważna była tylko miesiąc bo Ubezieczał mnie Urząd pracy i pisałam na podaniu że to urlop i na dłużej nie dają a tą co tu wyrobiłam jest ważna do 2012 a potem się wyrabia nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×