Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Gość nedwed321
zuza003 a czy wit d jest na recepte???tak slyszalam...ale tutaj tez mozna kupic-chyba, wiem ze herbatka koperkowa i sol fizjologiczna koniecznie z polski, a co do przemywania pempuszka to chyba sama woda przegotowana-tak czytalam na forum-ale nie jestem pewna,dziewczyny wypowiedzcie sie:):):)co warto jeszcze zakupic w polsce-dajcie rady mlodym mamom:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za przesyłke wysłana tą firmą płacisz jak chcesz. Ja płaciłam na miejscu czyli przy odbiorze, przy mnie zważyli i podali koszt. Mogą też zapłacić osoby wysyłające Ci paczke, towar jest ważony przy nich i podpisują papierek zapłaty. Płacisz w euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widzialam w necie vita d nie jest na recepte,to kapsulki dosc poreczne,polecane niemowlaka. Zobaczymyv moze dziewczyny juz dzidziami maja inne propozycje.Ja musze wszystko zorganizowac do konca miesiaca,wiec jestem otwarta na kazde sugestie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki!!! Dawno mnie nie było,ale jakoś czasu brak a moja niunia domaga się większej uwagi ma już skończone 6m-cy.Jeju jak ten czas leci mówię wam;)) Zuza 3003 ja osobiście używam Vigantol to vit d3,jest najlepszy bo każdą inną vit d3 trzeba wymieniać co m-c bo traci na wartości,ale nie vigantol.Jest niestety na receptę. Jeżeli chodzi o pępuszek to masz rację przemywa się go 70% spirytusem.Można samemu to wykonać 2kieliszki przegotowanej wody i 1 kieliszek spirytusu-polecam.Ja na początku używałam wacików nasączonych w spirytusie ale to nie daje rady są jak gdyby za suche.Jak zrobiłam 70%spirytys i namaczałam w nim wacik kikutek odpad po5 dniach po porodzie.Naprawdę polecam:)) przydadzą się leki przeciw bólowe i na gorączkę dla niemowlaków w czopku dobre po szczepieniach przynosi ulgę bobaskowi. Jeśli chodzi o paszport dla bobasów to trzeba wyrabiać gdyż już nie ma takiej opcji by dopisać dzidzię do naszego.Trzeba dzwonić do konsulatu i umówić się na spotkanie-ponoć teraz czeka się 7 tyg na spotkanie potem 2 tyg czeka się na paszport.Trzeba mieć ze sobą dowody osobiste zdjęcia -2 dzidzi i akt ur.muszą być oboje rodziców.Po odbiór już wystarczy tylko jedno z was. Pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Pytanko do wszystkich: jaki laktator polecacie, ręczny czy elektryczny? Czy obecne już mamusie polecająjakiś szczególny? Dzieki za wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anullllllllllllllllllllla
Wichurka,polecam elektryczna dojarke,fantastyczna sprawa,marki Medela(poszukaj w TK.Maxx czasem mozna trafic o wiele taniej niz w sklepach),sama sie odpowietrza i dziala faktycznie rewelacyjnie ,na poczatku nie mialam przekonania,ale ze wzgledu na to ze moj maluch urodzil sie dluuuugo przed terminem to byla jedyna opcja na karmienie naturalne (mrozilam pokarm w specjalnych sterylnych woreczkach).goraco polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Wichurka - to podaj mi namiary na tą firmę przewozową. Mój mail : t.ania@interia.pl Co laktatorów, to ja zdecydowałam się na ręczny Aventu, bo słyszałam o nim same dobre opinie, jest tak samo skuteczny a o niebo tańszy od elektrycznego( ciekawostka - w IRL laktatory, podgrzewacze itp są tańsze niż w PL). Zuza - witaminę D można już tu kupić, w PL jest na receptę, bo ostatnio pytałam jak byłam . Ja sobie przywiozłam sól fizjologiczną, gencjanę ( można też spirytus do pępka) Tutaj faktycznie stosują tylko wodę, ale ja jakoś uważam , że ze spirytusem się szybciej wysuszy:) Kupiłam też paracetamol w czopkach dla niemowląt, nadmanganian potasu( szybciej się goją rany po porodzie i też stosuje się na wysypkę u dzidzi), aspirator do noska ( frida), wodę morską w sprayu do noska. Jeszcze kupię któryś z kremów : alantan, linomag , bo tutejszy sudocrem czasem wysusza skórę dziecka. To tyle co pamiętam na razie:) A propos, wiecie może jak się po angielsku nazywają sterylne gaziki? Madziare - tą wit D to dokor Ci przepisał tutaj? Jak ją stosujesz i od kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Aha, i jeszcze przywiozłam sobie krem do pielęgnacji brodawek przy karmieniu, bo t są drogie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała--21
Hej dziewczny:) powiedzcie mi (bo już zgupiałam), od kiedy można składać wniosek o MATERNITY BENEFIT? i po jakim czasie dostane odpowiedź, czy przyznali czy nie? Pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
mała - wniosek można składać najpóźniej 6 tygodni przed wyznaczoną ( przez lekarza) datą porodu. Mi po jakiś 2 tygodniach przysłali wiadomość, że wniosek został zarejestrowany i teraz mam czekać czy mi przyznają. Napisali, że odpowiedzą tak szybko , jak to możliwe ( ale nie liczyłabym żeby to było expresowe tempo:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Annya tą vitaminkę d3 stosuję od 3 m-ca bo wtedy byłam w polsce i lekarz mi ją przepisał.Przedtem stosowałam inną też z polski nie pamiętam jak się nazywa.Ale ponoć jak się karmi piersią to nie trzeba podawać.Najlepiej zapytaj lekarza.A podaję 1 kr dziennie,bo jak więcej się podaje to ciemiączko za szybko zarośnie i główka nie urośnie,tak mi powiedziała pediatra;) Jeśli chodzi o maternity benefit wysyła się 6tyg przed porodem.buziolki papa jak coś to jeszcze pytajcie jak czegoś nie wiecie postaram się odpowiedzieć buzia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
czesc dziewczyny, mnie szybko przyslali potwierdznie ze mam przyznany maternity benefit, niecale 2 tygodnie od wyslania papierow..napisali ze jeszcze sprawdzja skladki z Polski dodatkowo..hope ze sobie poradza z tym sprawdzaniem, bo jakos mam zle doswiadzczenia jesli chodzi o znajomosc jezykow obcych wsrod pan kadrowych i pan w urzedach...no ale trzeba byc dobrej mysli, w koncu Polska jest w UE :) co do Vit D to z tego co pamietam wszystkie moje kolezanki karmiace podawaly maluchom i z tego co ja pamieytam ze studiow to takie byly kiedys zalecenia, a czy cos sie zmienilo to nie wiem. spytam aktualnie karmiacych jak bede na Swieta w Polsce. ale oczywiscie podaje sie tylko odpowiednia ilosc kroplek w zaleznosci o wieku dzidziusia, czy byl wczesniakiem i jak duze jest ciemiaczko, bo za duza ilosc rzeczywiscie moze spowodowac przedawkowanie Vit D i szybsze zarosniecie ciemiaczka. czy tutaj tez Vit D dla maluszkow na recepte? ja mysle zeby ja przywiezc z Polski. poza tym espumisan w kropelkach na wzdecia dla maluszka. oczywiscie spirytus, bo tutaj nigdzie nie widzialam a w Polsce to sobie mozena nawet ziolowy spirytus kupic, nagietkowy czy rumiankowy..tutaj niestety, szukalam sama dla siebie, do dezynfekcji bo mi strasznie jakies syfki na twarzy wychodza w tej ciazy( a mowia ze jak chlopiec to sie ladnieje :D;D poza tym mysle o jakichs kremach do sutkow, niektorych nie trezba nawet zmywac do kramienia, kosztuja pare zlotych i wybor tez spory. mysle tez o zwyklych kosmetykach bambino albo bobas, wiele moich kolezanek zachwalalo, zwlaszcza po zlych doswiadczeniach z j&j, oraz ze wzgledu na cene..no ale jescze zobacze co tam teraz ciekawego w Polsce. kiedys sie fioletem pepek smarowalo, z tego co pamietam jak moj brat sie urodzil, ale to bylo ponad 25 lat temu..nie wiem co teraz jest na topie w Polsce :D koncze bo mialam sie zabrac za jakies sprzatanie i pakowanie przed podroza do Polski a zamiest tego siedze przed kompem :D aha, gaza sterylna to steryle gaze. A sol fizlologiczna ( normal saline)tutaj widzialam w aptece, na polce z kosmetykami dla dzieci, cale pudelko z takimi malymi ampulkami. oki, uciekam, dobranocka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
aha, wichurka, jeszcze raz dzieki za namiary na ta firme przewozowa. cennik maja rzeczywiscie zachecajacy, pozamawialismy sporo rzeczy na allego, wanienke z przewijakiem ( taki regal), 2 kompl poscieli w tym wypelnienie, dodatkowe przescieradla( strasznie duzo wzorow do wyboru, az sie ciezko zdecydowac takie sliczne), no i lozeczko z materecem. czesc rzezcy przyszla juz po 2 dniach od zamowienia:). myslelismy tez o monitorze oddechu, ale trafilismy na niego w tk maxie i cena byla bardzo korzystna w porownaniu a allego:) zstanawiam sie teraz nad ta poducha do karmienia? jakiej firmy ? one chyba nie sa zbyt popularne w Polsce, ja w kazdym razie nie wiedzialam ich u nikogo znajomego. ok, to juz zmykam dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Wichurka - czekam na namiary na tę firmę :) Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krem na brodawki polecam tutejszy Lansinoh - bardzo dobry, nie trzeba zmywac, wydajny... i nie tylko na brodawki... przeczytac ulotke :-) Na pepek... hmm Ja uzywalam takich malych husteczek nasaczonych alkoholem (Medium alkohol swab). Pepek bardzo szybko odpadl:-) Z kosmetykow to do kapieli uzywam Oilatum - super! Mojej malej wyskakuja takie krosteczki na twarzy... potowki? Czy wiecie czy to dokucza jej? Moze cos mozna na nie stosowac? Happy Easter!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Zycze wszystkim wesolych i spokojnych swiat. Moje swieta to kuchania, spacery i net,bo moja mam juz od wtorku musi zaczac zamawiac z allego,zeby na czas wszystko juz bylo. Ale pogoda dopisuje co wiecej chciec. Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balbina12
Cześć dziewczyny, sorka że tak się wam wtrącam w wątek, ale mam pytanie.. dość wstydliwe.. czy któraś z Was cierpi lub cierpaiła w ciąży z powodu hemoroidów? Mi wyszedł 2 dni temu, boli i krwawi. Czy to coś bardzo złego? Czy zagraża w jakikolwiek sposób maluszkowi? Dodam iż jestem w 31 tyg ciąży.. Będę wdzięczna za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pusiorex
czec dziewczyny mam do was pytanie powiewaz jestem w 5 tyg ciazy a u lekarza bylam ok 4tyg i 5 dni powiedzial mi ze niestety ale narazie nie moze mi wyslac dokumentow zglaszajacych mnie do programu poniewaz moja ciaza jest jeszcze ze mloda a zrobi mi to okolo 8 tyg poniewaz wszystko moze sie jeszcze wydarzyc wiec kazal mi wrocic... a i jeszcze jedno w ir jestem prawie 3 lata ale w maju zeszlego roku zmielnilam prace czy to prawda ze przed uplywem roku nie obejmuje mnie ochrona ciezarnej...? czy to moze byc prawda bo z tego co zrozumialam lekarz kazal mi poczekaz z wiadomoscia w pracy o ciazy do momentu kiedy przekrocze rok...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Balbina - przykro mi z powodu Twojego problemu, bo domyślam się , że jest on bolesny i uciążliwy. Na pewno nie zagraża to w żaden sposób dziecku, ale Ty nie powinnaś tego tak zostawić, bo problem może się pogorszyć. Najlepiej idź do lekarza, żeby przypisał Ci jakieś środki ( odpowiednie dla kobiet w ciąży) przeciwbólowe i przeciwzapalne, które mogą złagodzić ból. Albo zapytaj w aptece, ale nie wiem czy dostaniesz bez recepty. Na pewno powinnaś bardziej dbać o te okolice. Myć się po każdej wizycie w toalecie, robić zimno-ciepłe polewanie prysznicem i dbać aby nie mieć zaparć ( dieta). To tyle co ja wiem na ten temat. Może poszperaj w necie, hemoroidy w ciąży są częstą przypadłością. Pusiorex - nie wiem u jakiego lekarza byłaś ( polskiego czy tutejszego), ale może tak być, że oni nie uznają wczesnej ciąży za ciążę, więc" po co wszczynać całą procedurę skoro wszystko może się zdarzyć". Ja bym poszła do jakiegoś polskiego gina, który ma uprawnienia GP, oni chyba lepiej do tego podchodzą. A co do programu maternity, to wydaje mi się, że w Irl każda kobieta w ciąży ma zagwarantowaną bezpłatną opiekę podczas ciąży ( szpital i GP), nawet jak w ogóle nie pracuje. A już na pewno po 3 letnim pobycie nie masz się czego obawiać. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitaa
Witajcie dziewczyny.bardzo potrzebuje szybkiej pomocy i informacji.Opisze powoli na czym polega mój problem. Za tydzień wyjeżdżam do męża do Dublina,wcześniej miałam zamiar już na stałe tam z nim zostać,a teraz mam bardzo dużo wątpliwości czy dobrze robię.Jestem teraz w czwartym miesiącu ciąży,chciałam tam wyjechać i tam urodzić maluszka.wszędzie czytam że każda kobieta będąca w ciąży ma bezpłatna opiekę,także podczas porodu,co mnie ucieszyło.ale niestety wczoraj się zdołowałam.miałam zamiar korzystać z kliniki Medicus w Dublinie,napisałam do nich maila,i dostałam odpowiedż: że bezpłatną opiekę w ciąży ma każda kobieta,która przepracowała w Irlandii rok!!! Jak to możliwe skoro wszędzie czytam że to jest niezależne od tego czy się pracowało czy nie,czy się tam mieszkało czy nie. Podobno się płaci tylko za pierwszą wizytę u lekarza,a potem już nie. Błagam o pomoc bo jestem tym wszystkim przerażona zupełnie.Może jest jakaś dziewczyna która wie dokładnie jak to wszystko naprawdę wygląda. Mój mąż mieszka tam i pracuje od roku,ja chciałam do niego pojechać,żeby nie być tu samą z maluszkiem.Ale teraz się zastanawiam czy nie pojechać tylko na jakiś czas,i wrócić do polski na poród.Bardzo was proszę jeżeli macie informacje na ten temat,to będę ogromnie wdzięczna,bo zostało mi mało czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedwed321
Anitaa witaj bezplatna opieka masz ale ze strony szpitala. a medicus to prywatna przychodnia medyczna, ktora ma swoje warunki z hse zreszta tak jak inne polskie przychodnie..widocznie musi byc jakas karencja - tzn musisz miec rok przepracowany zeby korzystac z programu maternity w tych przychodniach...tak ja mysle..w piatek ja ide do swojego gina wiec moge go podpytac...ale tak mi sie wydaje ze strony szpitala mialabys darmowa opieke..wiec jakbys przyleciala udaj sie do gp niezaleznie irl czy polski wystawi tobie list do szpitala a potem powinno byc lepiej.wazne jest jak przybedziesz od razu idz sobie wyrob pps, zabierz tez przetlumaczony akt malzenstwa - na pewno sie przyda...pozdr jakby co to pytaj..ale dla mnie medicus jest dla mnie drogi 80e wizyta plus 80e usg czyli razem 160e....pozniej jak korzystasz z programu maternity i tak placisz za usg -80e a jesli pacjentka wymaga usg co 2 tygodnie to policz sobie jakie koszta sie robia.... trzymaj sie :):):) dziewczyny-te ktore karmia piersia maluszka czy jednoczesnie podajecie wit d3 czy nie jest to koniecznie. moja siostra jak karmila nie podawala wit d3 ale wiem ze dziewczyny robia inaczej...wypowiedzcie sie prosze na ten temat...dzieki :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitaa
Nedwed 321 była bym ci bardzo wdzięczna jak byś popytała swego gina jak to wygląda.pps sobie wyrobię zaraz jak przylecę.ten medicus faktycznie drogi jest,słyszałam też o przychodni EMC ale nie wiem czy tam nie jest tak samo.u mnie jest jeszcze taki problem że ja nie znam angielskiego,mój mąż zna dobrze,dlatego chciałam iść do polskiej przychodni,ale może lepiej do irlandzkiej iść? będę wdzięczna ci za każda pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nedwed321......... Ja karmie piersia juz prawie 3 miesiace i nie podawałam wit d3 i z małym jest wszystko ok.... Kiedys jej nie podawano takze mysle ze nie jest ona az tak konieczna... anitaa...... Polskie kliniki sa zazwyczaj płatne, ale słyszalam ze mozesz miec gp w emc... GP jest bezplatny , płaci sie tylko za pierwsza wizyte... A najlepiej zebys zadzwonilam tam do nich i sie dowiedziala....jak to jest z GP.... Pewnie wiesz ze Gp jest lekarzem do którego w czasie ciazy chodzisz na przemian z wizytami w szpitalu.... polecam Rotunde... I nic sie nie martw ze nie znasz Angielskiego... Zawsze mozez isc z męzem no i przy porodzie tez moze byc mąż takze nie jest tak zle... a poza tym moze trafisz tak jak ja na pielegniarki i położne polki bo tez tam sa.... Powodzenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitaa, nie wiem jak jest w Polskich przychodzniach więc nie pomogę, ale ja np chodzę do polskiego GP który przyjmuje w Irlandzkiej przychodzni. Gp jak Gp:) Nie wiem gdzie dokładnie przyjeżdżasz do Irlandi, do Dublina? Ja mieszkam na południu Dublina i tu też jest ta przychodnia. Ja nie płaciłam nawet za pierwszą wizytę. Nie ma też ograniczenia co do ilości wizyt u lekarza. Jeśli chcesz to mogę Ci dać tel i jak już tu będziesz możesz się tam udać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasonia
Hej dziewczyny, czy moglybyscie mi podac namiary na ta firme transportowa. Mamy pare rzeczy do przewiezienia. alicjazawadzka@o2.pl Z gory dzieki ps: ja caly czas w dwupaku, to juz 39 tydzien, nie moge sie doczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, proszę odpowiedzcie czy w czasie CIĄŻY odwiedzała was położna w domu? miałam telefon z rotundy parę dni temu od jednej z położnych, która zaproponowała coś takiego i umówiła się ze mną na wizytę w domu - nie słyszalam wczesniej o czymś takim, więc jestem bardzo zaskoczona co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rodzilam w Rotundzie i nie mialam zadnych takich telefonow od poloznych z propozycjami wizyt domowych w czasie ciazy... Co do Vit D - to jezeli zazywalo sie preparaty witaminowe w czasie ciazy i karmi sie piersia- to przez pierwsze 3 miesiace nie trezba podawac... Ja zaczelam podawac po kropelce jak mala skonczyla miesiac. Pozdrawiam Was wszystkie... ostatniona nic nie mam czasu... ale czasami przegladam co piszecie... wiec w miare jestem na biezaco ;-) Milego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez rodzilam w Rotundzie i nie mialam zadnych takich tel. ani wizyt domowych w czasie ciazy.... Połozna przyszla do mnie tydzien po porodzie i tylko raz... A z jakiego nr dzwonila ta połozna... Jak masz nr. to oddzwon..moze cos jej sie pomylilo i mysli ze ty juz urodzilas ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×