Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

ale super:) uwielbiam balbriggan-planujemy sie tam przeprowadzic w przyszlym roku. od 5 lat mieszkamy w dublinie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20-ty tydzien:) wkrotce bede miala usg i mam nadzieje ze sie dowiem kto u mnie mieszka w brzusiu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soczek ja mam irl. Gp -nasz rodzinny lekarz od kilku lat, tak jak pisalam wybralam Maternity Hospital. oprocz tego dla wlasnego spokoju raz na jakis czas odwiedzam swoja polska Pania ginekolog dr.Monike Antepowicz-ale to juz jest prywatnie i musze placic za te wizty.traktuje je jako uzupelnienie,robie u niej usg,zeby zobaczyc dzidziusia. za tydzien bede miala swoj pierwszy scan w szpitalu.poza tym jestem zadowolona z wizyt u poloznej-wykonuja mi wszystkie potrzebne badania,monitoruja serduszko itd. w sumie jestem pod swietna opieka i tak jak wspomnialam prywatne wizyty sa tylko uzupelnieniem. to moja druga ciaza w irlandii i uwazam ze jest tutaj swietna opieka, a mam porownanie poniewaz pierwsze dziecko rodzilam o zgrozo w polsce. nie wiem jak jest w innych miastach i szpitalach-ale ja jestem zadowolona i to bardzo. a ty jak sie czujesz?widzialam ze to 9 tydzien? pewnie masz za soba dopiero 1 wizyte? w szpitalu powinnas byc okolo 20tyg. ale wczesniej spotkasz sie z polozna:) masz irlandzkiego lekarza prowadzacego czy wybralas kogos z polskich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czuje sie dobrze pierwsza wizyte mialam tez u Moniki Antepowicz,ale za tydzien mam juz w szpitalu bo kiedys mialam w Polsce poronienie i maja mnie miec pod nadzorem tak powiedziala doktor Monika.Dala mi na wszystkie badania krwi do szpitala mam juz wszystko zrobione.Wmedicusie gp jest doktor kuczera jeszcze u niego nie bylam ale bede do nigo chodzic,a na usg do doktor Moniki,a jak oceniasz doktor Monike.Do irlandzkiego nie pojde bo ciezko u mnie z jezykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dr.monika prowadzila cala moja poprzednia ciaze-i dlatego teraz tez do niej poszlam.ja uwazam ze jest wspanialym lekarzem,doswiadczenie,opanowanie .....mam do niej 100% zaufanie.lekarza irl. w tej chwili mam tylko dlatego ze w tym roku doktor antepoowicz nie prowadzi juz ciazy wedlug irl.schematu .ale slyszalalm tez wiele dobrych opinii o tym nowym lekarzu o ktorym wspomnialas wiec mozesz byc spokojna. a czemu nie moglas wybrac sobie dublinskiego szpitala? w droghedzie bylo ostatnio kilka niemilych afer....nie masz mzliwosci przyjezdzac np do maternity hospital? w sumie droga ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moglam sobie wybrac ale do centrum mam prawie godzine jazdy ,a do Droghedy 30 minut.Rozmawialam z paroma osobami i chwala sobie opieke,rodzila tam moja znajoma i mowila ze opieka jest bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to najwazniejsze:) pogoda sie cos zepsula,ja zlpoalam strasznego lenia. zaraz niestety musze sie zebrac i jechac zrobic zakupy-moja corka wyrosla ze wszystkiego i trzeba przed jesienia i zima odbudowac jej garderobe. milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaminki biore od samego poczatku-sanatogen a kwas foliowy zaczelam brac kilka tygodni przed zajsciem w ciaze:) jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wita wszystkich Orientuje sie ktos moze jaka jest cena wizyty wraz z badaniem usg w klinice emc healthcare ? z gory dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w emc nigdy nie bylam niestety...musisz zadzonic chyba. wiem ze w medicusie usg i badanie to wydatek 160e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowencia
czesc wszystkim ostatnio bylam i placilam 120e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilac
Witam wszystkich serdecznie:) jestem jak najbardziej "swieza" i na forum i w o ogole. Dziewczyny kochane radzcie! bardzo prosze! Mieszkam w Athlone , 2 dni temu dowiedzialam sie, ze jstem w ciazy - to 6 tydzien. Chcialabym urodzin w Irlandii (jestem tu 4 lata) gdzie i co powinnam zaczac? jaki najlepszy szpital? Bardzo prosze dajcie znac Dziewczyny, moze jest ktoras z moich okolic? Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej malo kto tu zaglada niestety gratuluje dzidziusia:) na poczatek wybierz sie do lekarza ( irl.GP lub jesli wybierzesz polskiego lekarza upewnij sie ze ma podpisana umowa z HSE ) tam dostaniesz ( lub wypelnisz na miejscu) formularz do HSE aby wpisali cie na liste kobiet objetych bezplatna opieka lekarska.wybierasz z lekarzem szpital i oczekujesz na wyznaczone wizyty:) w irlandii wyglada to wszytsko duzo prosciej-nie biegasz na badania-wsyztsko podczas wizyt w szpitalu lub poloznych. powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilac
Dziekuje za odpowiedz:) teraz to mi chyba potrzeba psychologa, taka bylam energiczna a zrobilam sie cieple kluchy, spie pol dnia, placze a za chwile sie smiej czy to normalne??? przeciez ciaza dopiero sie zaczela ... I ten angielski nie taki jak byc powinien ... W moich okolicach jest polska dr GP ale jak 3 dzien siedze i czytam to sie dowiedzialam, ze ma okreslona ilosc pacjentow i moze mnie nie przyjac tak? a na termin wizyty w szpitalu sie sama umawiam czy mnie "zawolaja" ? czy mam wybrac szpital co jest blisko czy daleko (bo ma dobra opinie?) A zagladajach rzeczywiscie malo :( MARIGO jesli mozesz - pomoz prosze ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fisz20
Witam Jestem w 3-4 tyg ciazy i zaczelam poszukiwania GP i jakos nie moge sie zdecydowac. Mysle, ze w koncu wybiore wizyty tylko w szpitalu. Bede rodzic w Rotundzie i wizyty moglabym miec w HSE w Swords bez koniecznosci jezdzenia do Dublina ale mam chora tarczyce i chcialabym miec kontrolowany poziom hormonow w trakcie ciazy poprzez badanie krwi i tak sie zastanawiam czy w HSE robia badania krwi czy jednak bede musiala jezdzic do szpitala? Czy ktos sie orientuje? Bede wdzieczna za odpowiedz i pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilac
O witam ! ja tu nowa:) - gratulacje :) a jak sie czujesz? ja jestem w 6 tygodniu i ... potrzeba mi chyba dzis grupy wsparcia ... Pozdrawiam serdecznie wszytskie Panie zagladajace :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fisz20-z tego co wiem to konieczne sa i wizyty w szpitalu i wizyty u lekarza,ale moze cos sie zmienilo.... kiedy 3 lata temu bylam w ciazy,zostalam od razu poinformowana ze musze laczyc wizyty-szpital-Gp-lub zostane potraktowana jako pacjentka prywatna i wystawia mi rachunek za pobyt w szpitalu. nie wiem dokladnie jak jest teraz-musisz sie dokladnie dowiedziec zeby ominac niepotrzebnych kosztow i stresow oczywiscie. ja mam teraz rowniez i lekarza i szpital ( maternity hospital) i jestem ponownie bardzo zadowolona z opieki:) pozdrawiam ciezaroweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac to normalne:) spij i wypoczywaj ile wlezie.....to poczatki wiec w twoim ciele zachodza najwieksze zmiany:) dowiedz sie czy ta polska lekarka ( czy to ginekolog czy internista? )ma wogole uprawnienia do tego aby prowdzic twoja ciaze..... pierwsze slysze o listach.....ale ja mieszkam w dublinie. moja poprzednia ciaze prowadzila polska pani ginekolog i szpital.teraz musialam niestety znalezc innego lekarza bo tamta pani doktor nie ma juz tych uprawnien. najpierw idz na spokojnie do lekarza-jesli wybierzesz irl.nie martw sie -;) nie bedziesz musiala za duzo mowic....wystarczy ze powiesz ze jestes w ciazy....dostaniesz formularz do wypelnienia o ktorym wspomnialam.lekarz pomoze wybrac ci szpital i napisze do tego szpitala list ( ze jestes pod jego opieka i bardzo prosi o przyjecie i wyznaczenie wizyty) list do HSE wysylasz (chyba ze lekarz to zrobi za ciebie) a list do szpitala zawozisz sama. i czekasz sobie kochana spokojnie w domki az przyjdzie najpierw list z HSE ze jestes objeta bezplatana opieka,a pozniej dostaniesz list ze szpitala z pelnymi informacjami..... nie spodziewaj sie czestych wizyt ( pierwsza szpitalna jest okolo 20tyg.ciazy pozniej usg.) mysle ze te procedury sa identyczne w calej irlandii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARIGO jestes cudna! Bardzo dziekuje:) 100 mysli na sekunde robi swoje juz myslalam, ze moze latwiej by mi bylo w Polsce ale coz moge powiedziec jak u GP jeszcze nie bylam ... jutro sie umowie:) Pozdrawiam Cie serdecznie i wszytskie Ciezarowki:) ps. zapisalam witaminy jakie Ty sobie lykasz ja sobie kupilam jakies ... inne, maja one kwas foliowy wiec juz chyba nie ma potrzeby dodatkowo brak jeszcze osobno prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie witaminki sa ok-i mimo ze czasem nam sie wydaje ze to co polskie lepsze;) w skladzie jest takie same:) ja w tej chwili nie biore juz zadnych witamin-kiepsko sie po nich czuje,ale jesm bardzo duzo owocow i warzyw.ogolnie staram sie odzywiac zrowo wiec odpuscilam witaminowe szalenstwo-ale ty kochana bierz je regularnie, wysypiaj siei odpoczywaj duzo. moja pierwsza ciaza byla w polsce-wiec mam porownanie.nie chce krytykowac polskich obyczajow ale szczerze mowiac jestem bardziej zadowolona tutaj.cala opieka podczas ciazy jest mniej uciazliwa niz w pl-mniej biegania po lekarzach,badaniach i wogole....opieka podczas porodu jest wspaniala!!!! wszyscy nad toba chodza,masz dostep do srodkow przeciwbolowych,nie cierpisz.ja w pl rodzilam 17 godzin i nawet nie podano mi nic do picia-moje tutejsze doswiadczenia to bajka :) jestem pewna ze ta dzidzia rowniez urodzi sie w tak wspanialej atmosferze jak coreczka 2,5 roku temu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam - w przyszlym roku- 34 lata wiec moze czas najwyzszy. Marigo Ty doswiadczona jestes :) bardzo Ci dziekuje za wszystkie odpowiedzi przeszle i mam nadzieje przyszle:) A powiedz o znieczuleniu trzeba wczesniej powiedziec czy oni sami daja ? Ulozylam sobie w glowie plan aby oprocz tych standardowych wizyt u lekarza GP i w szpitalu, raz na jakis czas isc do ginekologa, bardzo chcialabym tez leciec do mojej polskiej Pani dr ale powiedz mozna latac bedac w ciazy? kiedy to bezpieczne? mam nadzieje, ze bezpieczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac,jesli wszystko ok to pewnie ze mozesz latac-najbezpieczniejszy jest II trymestr. ja tez chodze prywatnie do ginekloga co jakis czas-sprawdzic czy wszystko jest ok i podejrzec na usg maluszka:) w dublinie mam swoja ukochna pania doktor wiec nie musze do pl latac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do znieczulenia,to sami podaja,ale masz prawo wyboru jaki rodzaj znieczulenia chcesz.wszystkiego dowiesz sie w szpitalu-na pewno dostaniesz broszurki informacyjne o tym wsyztskim,i polozna bedzie na pewno z toba o tym rozmawiala ale to juz kilka tyg.przed terminem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znieczulenie? skuteczne:):) ha a czego moja p. dr nie chce tu leczyc?;) niewiadomo:) chcialabym tutejsza pania dr , ze tak powiem ... zyciowa do Dublina mam troch daleko 2,5 np busem ale kto tam wie, jesli mowisz, ze Twoja Pani dr jest cudna? a powiedz ile kosztuje wizyta? czy duzo wczesniej trzeba sie umawiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80euro wizyta-z reguly z tygodniowym wyprzedzeniem.... ja jestem z niej zadowolona , ja tutejsza;) wiec mi latwiutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DobroniegaK
Witam serdecznie! Przez ostatnie kilka dni przebrnęłam przez wszystkie wypowiedzi gdzieś tak od strony 130. Trochę nowych rzeczy się dowiedziałam, trochę się wystraszyłam, po czym znów uspokoiłam... ale nie znalazłam wypowiedzi nikogo, kto by w Irlandii urodził drugie dziecko naturalnie, po przebyciu cesarki. Może ma któraś z Was wśród znajomych takie osoby i opisała mi jak to tu z tym jest? Z tego co zauważyłam dość niechętnie przystępują tutaj do cięcia i nie wiem, czy w najgorszym wypadku nastawiać się na nie, czy będą usilnie próbować wydobyć dziecko innymi metodami? Jestem w 37 tyg. ciąży. Dziś dowiedziałam się, że nie pozwolą mi urodzić długo po terminie (max 41 tydz), nie pozwolą na 20 godz. poród, nie dostanę gazu. Jeśli dzidzia nie będzie się śpieszyć na świat przebiją mi wody i zobaczą co dalej. No i właśnie nie dopytałam, co dalej :( Jeśli akcja porodowa nie rozpoczęłaby się, to będą dalej coś tworzyć, czy wezmą mnie pod nóż? Chciałabym urodzić naturalnie, ale stresuję się myślami typu "co jeśli będzie coś nie tak" i miło byłoby wiedzieć na co się nastawiać. Co do samej ciąży mam już trochę doświadczenia w Irlandii, bo obie ciąże przechodziłam tutaj. Tylko przy pierwszej w 8 miesiącu uciekłam do Polski urodzić (tym razem nie mogłam, z powodu synka, nie miałabym go z kim zostawić gdybym zaczęła rodzić nim mąż by przyleciał). Gdzieś w 6 m-cu tamtej ciąży zauważyłam u siebie cystę. Tutejszy lekarz z uśmiechem na twarzy powiedział, że to nic takiego. W Polsce ginekolog jak ją zobaczył, to aż mnie skrzyczał czemu mi tego wcześniej nie usunięto, będę mieć cesarkę, bo to może pęknąć podczas porodu i zakazić dziecko. A teraz tutaj za głowę lekarze się łapią, gdy im mówię co było przyczyną wcześniejszego cięcia. Zbagatelizowano mój przypadek i mam nadzieję, że tym razem już mi nic nie zagraża (cystę dalej mam, bo choć w zeszłym grudniu trafiłam do szpitala przez nią myśląc, że to wyrostek robaczkowy, to choć obiecali wysłać papiery do mojego GP i szpitala, w którym jest ginekolog- w tamtym akurat nie było- to jednak żadnego skierowania względem tej cysty nie dostałam, choć GP prosiłam... miesiąc później było już za późno, bo zaszłam w ciążę). Na szczęście cysta przeniosła się gdzieś w głąb ciała i mam nadzieję, że nie zagraża drugiemu dziecku. Z mojego doświadczenia: - za pierwszą wizytę u GP płaci się zależnie od GP. W pierwszej ciąży zapłaciłam, w drugiej u innego GP już nie. Z resztą przy pierwszym GP sama musiałam wydzwaniać do szpitala o pierwszą wizytę, przy tej ciąży od razu dostałam list ze szpitala z wyznaczoną datą. - ktoś kiedyś pytał o próbki moczu i test ciążowy u GP. Nie pamiętam jak to było przy pierwszym dziecku, ale w tej ciąży GP kazał mi od razu iść do ubikacji po próbkę i sprawdził, czy aby na pewno jestem w ciąży ;) Mój GP krwi nigdy nie badał, mocz sprawdza za każdym razem. Ja chodzę i chodziłam do irlandzkiego GP. W polskiej przychodni u ginekolog byłam tylko 2 razy przy pierwszej ciąży- na zupełnie pierwszej wizycie, jeszcze przed GP, by się dowiedzieć co i jak, a później jak mi cysta wyskoczyła, by się dowiedzieć, że mam to zgłosić w szpitalu i przyjść po antybiotyki jeśli zacznie boleć. Obie wizyty (poza poznaniem płci dziecka i upewnieniem się, że wszystko jest ok) uznałam za całkiem zbędne, więc w tej ciąży żal mi było czasu i pieniędzy na polskie przychodnie. Tyle na razie ode mnie. Póki będę mieć czas na internet służę radą na ile potrafię :) I mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie odpowiedzieć na moje wątpliwości. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×