Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Gość malpiatka
hej dziewczynki:) sledze wasz topic i tak pomyslalam ze sie dolącze tym bradziej ze pare dni temu okazało sie ze bede mamusią:):):) mam takie pytanie,wspominalyscie tu duzo o mullingar,chodzi mi o to ze slyszalam ze przyjmuje tam polski ginekolog, ale cos szukam i znalezc w necie nic nie moge,jesli któras cos wie na ten temat to bede wdzieczna:)pozdrawiam serdecznie.milego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ADDRESS: 16B Lough Sheever Corporate Park Mullingar Co Westmeath PHONE: 044 9396694 FAX: 044 9336024 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malpiatka
dziekuje,slyszalam o niej ale czy to ginekolog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jest gin. wiem tylko że jest GP i ma uprawnienia na gin. koleżanki są zadowolone. ja osobiście chodzę do irl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malpiatka
ok ,dzieki wielkie jeszcze raz,moze sie wybiore:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo zagladasz czasem? Mam zapytanie do Ciebie, czy na skan do kliniki na blackrock jak duzo wczesniej trzeba sie zapisac? i jeszcze jedno, chyba bede jechala z meze busem czy mozna tam dojechac z centrum Dublina (wcale sie nie orientuje gdzie ta klinika :( .....), Bardzo Cie prosze jesli zerkniesz tutaj to napisz slowko. Mam nadzieje Dziewczyny, ze macie sie bardzo dobrze, pozdrawiam wszytskich zagladajacych jesli takowi sa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej lilac -zagladam jesli ktos sie tu pojawia...samemu ze soba pisac to tak nie halo;) musisz napisac do nich maila( z ich stronki-tam jest opcja kontaktu z nimi w sprawie umowienia sie na wizyte i rodzaju scanu).odezwa sie w ciagu kilku godzin do ciebie i ustalicie najbardziej dogodny czas.wiem ze najbardziej oblegane sa erminy weekendowe-w ciagu tyg.jest luzniej co do dojazdu musze sie zorientowac bo szzerze mowiac od 4 lat nie korzystalam z komunikacji miejskiej;)-ale przy okazji mozesz tez i o to zapytac-oni beda wiedzieli najlepiej co tam kolonich sie zatrzymuje. ja swoja droga rozeznam busy tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marigo - dzieki wielkie, zrobie jak mowisz, ja raczej pojade w tygodniu - tak mysle. Mysle tez w styczniu leciec do Polski, czy latalas moze beda w ciazy? Niby II trymestr najbardziej bezpieczny na takie typu wycieczki ... a jeszcze Ci powiem, ze rozmawialam telefonicznie z dr Monika z Medicusa wg mnie cudna kobieta, niesamowicie podniosla mnie na duchu ... za darmo:) Marigo a jak sie czujesz i Malenstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry lilac-kilka razy mialam napisac i zawsze cos .....cos sie cholera nie wyrabiam ostatnio ze wszystkim latalam samolotem bez zadnych problemow-zwlaszcza w II trymestrze. mam nadzieje ze czujesz sie dobrze ? wiesz juz czy bedzie chlopczyk czy dziewuszka? ja ostatnio (tydzien temu) tez przeszlam sie do dr.Moniki bo bardzo zle sie czulam ale na szczescie wszystko jest ok-a wiekszosc moich dolegliwosci wynika z dysku ( wypadl mi niedawno:( wizyta byla super mila-jak zawsze...potwierdzona ksiezniczka pod sercem;) daj znac co u ciebie i jak tam usg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jak cudnie!!! Gratuluje :):):) Bylam dzis w szpitalu-badanie krwi i usg.Dzis tez zaczynam 17 tydzien. Dziekuje Ci Marigo - czuje sie raczej dobrze, mdlosci minely i juz nie podjadam kielbaski ez sledzikami marynowanymi ... czasem boli glowa ale ... daje rade. Dla mnie dzis nr 1 to ... nogi a raczej nozki i stopeczki malusie aczkolwiek na usg takie ... wymiarowe:) Cos niesamowitego:):):), lezalam sobie spokojnie a Malenstwo tak ruszalo nozkami, kolowrotek, fakt widzialam (jak to na szpitalnym usg) i inne czesci ciala ale te nozki mi tak sie wryly w glowe, ze caly dzien o nich mysle :) Niestety lekarz ... dziwny, na pytanie czy to dziewuszka czy chlopaczek mowi, ze to ... za wczesnie, moze ale moja wiedza (ksiazkowa) mowi, ze juz od 14 tyg. widac :) hmmm nie znam sie ... Dbaj o siebie i duzo dobrego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) tez pierwsze co zobaczylam to stopki-tak fajnie je przylozyla do brzusia ze sie poplakalam.... co do plci-to powiem ci ze faktycznie mozna juz od 12 tyg.wypatrzyc ale tak naprawde duzo zalezy od ulozenia sie dzidziusia,ilosc i przejrzystosc wod plodowych ,i ulozenia lozyska.malo jest takich szczesciar ktore dowiedza sie przed 20tym tyg. synka lekarz wyczail w 32tyg.dopiero!! teraz dowiedzialam sie w 22 ale nie na 100%-dopiero teraz w medicusie monika mi potwierdzila ze na pewno coreczka bedzie. ja dzis zaczynam 33 tydzien.za tydzien ide do szpitala -chyba bedziemy rozmawiali o cesarce....jeszcze kilka tyg.zostalo-ale nie jestem gototwa wcale;) a teraz to usg mialas wlasnie w dublinie czy w szpitalu? bo ty chyba chcialas na plowkowe przyjechac na blackrock tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny!! Ja też mieszkam z Mężem od 3 lat w Irlandii a dokładniej w Waterford. Jestem obecnie w 16 tygodniu ciąży ale od trzech m-cy przebywam w Polsce z powodu problemów z ciążą ( 6 tygodni w szpitalu - diagnoza poronienie zagrażające) na szczęście wszystko się udało i dzidziol rośnie i jest zdrowy. Do ROI wracam 1 stycznia i tam zamierzam urodzić. Czy są tu jakieś przyszłe mamy z Waterford?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo a powiedz - jesli mozesz - czemu cesarka? Po wczorajszym usg to mysle sobie ... o jak duzo czasu jeszcze mi zostaly, jak dlugo ... nawet nie polowa a tu TAKIE nogi widzialam :):):) Usg robilam w swoim szpitalu do Dublina chcialbym jechac w przyszlym tygodniu. Ale mam tu ""szepty" aby takie usg i dodatkowo inne zrobic w Polsce a w Polsce bede w drugim tygodniu stycznia ... (te usg robi sie miedzy 18 a 24 tyg. ciazy). Marigo cudnie, ze juz 33 tydzien :):) Dosia255 wszystkiego dobrego i tez dbaj o siebie. Ja jestem ze srodka okolice Athlone:) Pozdrowienia serdeczne dla Was Dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj dosiu-ja jestem z dublina.oprocz mniei lilac cyba nikt tu na stale nie zaglada-a szkoda bo bylo by milo pogadac o wszystkim i o niczym:) lilac poprzednia ciaza byla rozwiazana cesarka-i szczerze mowac bylam bardzo zadowolona.synk rodzilam naturalnie w polsce i wspominam to jako najgorszy horror zyciowy:( przez rok dochodzilam do siebie ( z depresja wlacznie) po cesarce na nogach bylam po 12 godzinach a po tygodniu biegalam jak ta lala-nie mowiac o dobrym humorku itd.... dlatego w tej chwili majac wybor-mowie cesarka.moze nie jestem matka polka ale nie widze powodu dla ktorego mialabym sie na sile skazywac na bol;) poza tym miesiac temu wyskoczyl mi dysk i niestety ciagle jestem troszke nieczynna.przy najmniejszym wysilku,schyleniu lub probie schylenia strasznie boli wiec ten porod naturalny bylby tu ryzykowny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo ja przepraszam, ze pytalam ... Powiem szczerze, ze gdybym miala wybor wolalabym cesarke a to dlatego, ze mam konflikt i chcialabym Malenstwu oszczedzic takiego wysilku i stresu, chociaz tyle ... bede pytala czy to mozliwe ... Przykro mi, ze dyskCi wypadl i nie wszytko wrocilo do normy ... W szpitalu tez wiesz co Cie czeka, wspaniale, ze jestes mama po raz kolejny:):):) Dbaj o siebie, pozdrawiam Cie serdecznie i trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez nie masz mnie za co przepraszac.....kochana po to sobie gadamy przeciez;) tak....super ze moge zostc mama trzeci raz:) zawsze marzylismy o trojce dzieci ,a w Polsce mielismy jedno i obawialismy sie ze juz nawet na drugie nas nie bedzie zle.....na szczescie zycie potoczylo sie nam inaczej. jutro mam wolne,wiec bede sie opierniczac;) zajrze tu pewnie wielokrotnie.spadam narazie bo corka spazmow dostaje. dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo kiedy dokladnie idziesz do szpitala? czy to ostateczna wizyta czy tylko kontrolna? bo chyba do konca ciazy troszke czasu zostalo prawda? Mnie jakos czesto glowa boli ostatnio, u lekarza GP uslyszalam, ze to reakcja na stres, ano pewnie to prawda, bo jakos wbrew sobie i sytuacji reaguje tak a nie inaczej czego dowodem jest wysokie cisnienie a wysokie cisnienei nieporzadane w okresi ciazy. Uslyszalam, ze moge sobie ulzyc np apapem ale jak przed ciazy lykalam tryptany na migrene to teraz nie sadze aby apap mi pomogl no i obawiam sie mimo wszytsko co na to Malenstwo, jego glowa nie boli - mam nadzieje. To pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysokie cisnienie to znac\y jakie,i czy kontrolujesz to dokladnie? apapu sie w ciazy nie bierze-tylko i wylacznie paracetamol. czy mialas problemy z cisnieniem przedtem?? ja mam w srode wizyte dotyczaca tylko cesarki.kontrolna mam 20 grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo pytalam o apap lekarza GP i mowi, ze apap moze byc, ma w swoim skladzie paracetamol ale to bez znaczenia, bo nie biore i tak, jakos -ciezko- ale sobie radze, choc czasami tupam z bolu ... A cisnienie przed ciaza mialam niskie tzn. wtedy kiedy mierzylam (nie liczac cisnienia na sali operacyjnej 165/108). W czasie pierwszej wizyty w szpitalu mialam149/110 ostatnio 135/89 i mniej wiecej takie mi sie cisnienie utrzymuje. W szpitalu krecili glowa, mierze w domu ale nie przekraczam 130 ... nie bardzo mam wiedze na chwile obecna jakie cisnienie jest zle a nature mam taka, ze nie umie reagowac inaczej ... i cisnienie zawsze pojdzie w gore ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac masz bardzo wysokie csnienie a to jest niedobre dla dziecka! zwlaszcza to drugie rozkurczowe nie powinno przekraczac 90! zglos sie dogp lub szpitala i nie lekcewaztego. czy masz opuchniecia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo tak wysokie cisnienie to mam glownie pod wplywem emocji, wiem, ze to niedobrze :( w szpitalu rozmawialam na ten temat i tak naprawde nic mi nie powiedzieli w tym temacie, ze owszem wysokie, ze nie powinno tak byc, ze srodki, ktore obnizylyby mi cisnienie zaszkodza dziecku ... Mierze cisnienie w domu i jest w normie, wiec nie wiem ale moze nie tak zle ... Nie mam zadnych opuchniec Moze zapytam w Polsce u swojej ginekolog co ona na to ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... a moze cos ziolowego moge sobie zaaplikowac ... moze melise bede pila, czy jak ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LILAC ale jak wiekie musza byc te twoje emocje aby miec takie cisnienie? dziwny ten szpital u was bo w dublinie juz bys w szpitalu byla pod obserwacja.wiem cos o tym bo sama mam problemy z cisnieniem.w poprzedniej ciazy mialam monitoring non stop. jesli masz tlefon zadzwon do dr.moniki.ona tez jest wyczulona na punkcie cisnienia.slonko bron boze nie chce cie straszyc ale naprawde nie jest to rzecz ktora mozna lekcewazyc w ciazy. i wrzuc na luz nerwusku skoro sama sie nakrecasz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczekujaca na dzidzi :)
Hej Dziewczyny. Mam Pytanie. Czy któraś z was jest może z Cork ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej chyba nie :( nikt tu prawie nie zaglada procz mnie i lilac a my far far away;)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha no tak my z Marigo ostatnio tylko sie tutaj pojawiamy :) Dzis numer byl nie z tej ziemi - ze tak powiem - pierwszy raz od ... ha, od zawsze ... - zaspalam ! Do pracy mialam na 7-a a tu 6:58 a ja sennie spogladam na telefon, ktory mial mnie budzic? jakim cudem tego nie zrobil??? daje glowe, ze nastawilam go jak trzeba :) Ale w nocy nie moglam spac, pozno sie polozylam, jak zwykle wstalam w nocy i ... koniec. z tym cisnieniem to musze sie wziac w garsc, masz racje Marigo, do dr Moniki chyba nie bede dzwonic, jakis czas temu bylam w despercji i pisalam do Medicusa stad pozniej ona do mnie dzwonila, ale jednak tam nie bylam ... (tarac to juz chyba w Polsce sie skonsultuje, jak myslisz?) i troche mi nieswojo ... znowu za darmo ? (moglaby powiedziec ile za porade telefoniczna to bym przelew zrobial ...) Jak myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podaj mi swojaego maila to ci pozniej przesle jej komorke. kasa nie jest kurcze najwazniejsza i mysle ze dla niej tez-wcale nie musiala wtedy do ciebie dzwonic a mimo to nie zlekcewazyla twojego problemu. kurcze moja mala ma czkawke i az caly brzuch mi skacze..... jak przygotowania do swiat? wyjezdzacie do pl? ja dzis udekorowalam okna,i w pokoju troszke.czekam na lampki ktore kupilam na ebayu-i ubiore choinke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×