Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Marigo :) bardzo Ci dziekuje, mozesz stukac na : berata1@interi.eu Usmiecham sie jak piszesz, ze Twoja Ksiezniczka ma czkawke ... nie mam pojecia jakie to uczucie, cos niesamowitego dla mnie ... Matenstwo w brzuszku ma czkawke ... a od czego? przepraszam nie znam sie. Mnie hmm tesciowa bombarduje co chwile pytaniem (oj chyba od ... dwoch miesiecy a jestem w 18 tyg.) czy czuje ruchy, na to haslo dostale ha wysokiego cisnienia (wiem, wiem niewskazane). To moja pierwsz ciaza, co to znaczy ruchy? czasem czuje ... babelki??? jakos dziwnie ...takie uczucie jakbym miala pusto w brzuchu i nagle napisla sie duzo wody, przy poruszeniu woda uderza o scianki ooo to to???? A na ta chwile spokoj:) Marigo a od czego moge miec hmm nie czkawke ale takie - "czkanie" (mama mowi, wtedy, ze ktos mnie wspomina) ... A swieta? w polu :) Spedzamy je w tym roku tutaj, drugi raz w IE Mysle, ze do konca tygodnia sie wyrobie z dekoracja:) Chcialabym kupic taka prawdziwa, pachnaca choinke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieczorem poszukam nr. i wysle ci... dzidzia w brzusiu moze miec czkawke,bo np. nalykala sie wod plodowych, i cwiczy plucka.... babelki to pierwsze ruchy:),pozniej bedziesz miala motylki.....nim poczujesz kopniaki to jeszcze....ze dwa miesiace.pod koniec ciazy bedziesz blagala zeby cie nie kopalo;) i dalo odpoczac;) moja malutka nie jest wyjtkowym kickerem;) ale za to przeciaga sie,wyciaga...wystawia pupke,kolanka i wklada mi nogi pod zebra.... zostalo mi 6 tygodni-jejku...jesli cc to 4!!!! wczoraj maz sie doliczyl i wpadlismy w lekki poploch bo jestesmy w lesie z wieloma rzczami.ciagle mamy duuuzo czasu. musze powoli pakowac torbe,zakupic niezbedniki szpitalne;) wyprac spiworki od wozka i nakrycia.wogole [przygotowac wozek-bo kupilismy tym razem uzywany. skonczylam juz prace ( w piatek) wiec teraz mam czas:) poki co walcze z choroba corki rozlozyla mi sie na zapalenie mogdalkow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a glosne czkanie....to dopiero sie zacznie;) czasem az mi wstyd i slowo daje ze nie mam zielonego pojecia skad to powstaje;) ostatnio bylam z kumpela w restauracji i jak czknelam to zapadla cisza hihi...a mnie az plecy zabolaly od tego czkniecia. ktos mnie wspomnial;) ( moja mamuisa tez tak mawiala)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na patrz a myslalam Marigo, ze rozwiejesz "chmury" skad to czkanie haha:):):) czasem dzieje sie TO calyyy dzien a czasem raz sporadycznie. Dla mnie te wszystkie zakupy to calkowita nowosc, dla Malenstwa nie kupuje jeszcze nic i mysle, ze troszke czasu mam jeszcze (myslisz kiedy zaczac???) Moja mama to sie "goraczkuje" juz by kupowala a ma 3 wnuczki i nie zalecala kupowania duzo przed czasem a tu sie rwie :) Marigo Ty bedziesz za jakis czas(oj jak szybciutko ten czas mija ...) wiecej niz zajeta, kogo ja bede pytac jak tu nikt nie zaglada a zawsze lepiej zapytac doswiadczona osobe co i ja kupic. Dostalam taka ksiazeczke ze szpitala tam niby popisane co mnie i dziecku trzeba czy to starczy? co zas konieczne i niezbede jest w domu? A Twoja Kruszynka urodzi sie z poczatkiem roku ???:):):) Wspanialy poczatek roku:) Mam nadzieje, ze Coreczka szybciutko do zdrowka wroci:) Milego wieczorku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwucha12
Witam serecznie dziewczyny, tez mieszkam irlandii, jestem w 14-stym tyg ciazy, dzis mialm swoja pierwsza wizyte w szpitalu w rotundzie i wrocilam troche zszokowana...to moja pierwsza ciaza, nie bardzo wiedzialm czego sie spodziewac, tlumy ludzi, wszyscy w pospiechu, nikt nie ma dla ciebie czasu, nawet te wszytskie pytania ta kobieta zadawala mi w takim tempie, ze nawet gybym zglaszala jej jakis problem to chyba nie zdazyla by zawazyc, ze w ogole otwieram usta. Wizyta u lekarza chyba 5 minutowa razem z USG... ciesze sie, ze zobaczylam swoje malenstwo, ruchliwe bardzo bylo wiec zdjecie kiepskie:/ czy Wy mialyscie podobne odczucia w zwiazku ze swoja pierwsza wizyta w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej sylwucha wybralas sobie najgorszy dublinski szpital:( ja bede po raz drugi rodzic w irlandii i majac rowniez doswiadczenie z polski jestem duzo bardziej zadowolona z tutejszego podejscia do sprawy.porod w irlandii jest super,opieka super.niestety duzo zlego slyszalam i czytalam o rotundzie.nie tylko od polek ale i irlandek. ja osobiscie polecam maternity hospital. ludzi tez jest sporo-bo jak wiadomo dublin i okolice ogromne-a szpitale tylko 3;) ale wszytsko idzie bardzo sprawnie....polozne super mile,lekarze kompetentni. wspolpracuja z prywatna klinika poloznicza ktora odciaza szpital.sprobuj sie przepisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha..wybralas najlepszy szpital!! fakt ..na wizyty sie czeka dugo,ale porod i pozniejsza opieka-super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwucha12
dziewczy, tak naprawde to ja go nie wybralam, ciaza byla dla mnie malym zakoczeniem (chociaz bardzo sie ciesz) i zanim sie w tym wszytskim zorientowalam to mialm wizyte u GP i ona zapytala mnie w ktorym szpitalu bym chcila rodzic, Rotunda byla jedynym, ktory w tamtym momencie wydawal mi sie znajomy, mieszkam w centrum i pomyslam spoko, a wczesniej mieszkalam praktycznie przy samy Mater Hospital ale wtedy nie przyszedl mi do glowy. jako kompletnie nie zorientowana w temacie nie zaczerpnelam wczesniej zadnych informacji na temat szpitali, a teraz rzecywiscie czytam rozne opinie na temat Rotundy...nawet gdybym chcial zmienic to nie wiem jak mialbym sie za to zabrac, zaczynajc od rozmowy z GP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Jestem tu po raz pierwszy, ale cieszę się że mogę się dowiedzieć czegoś o tut. służbie zdrowia. Jestem w 17 tyg. w ubiegłym tygodniu miałam pierwszą wizytę w szpitalu, i tak jak któraś z wcześniej wypowiadających się dziewczyn jestem trochę zdegustowana traktowaniem nas. Oprócz pobrania krwi, moczu, zwarzenia, zmierzenia, wywiadu to tylko ok 3 min "wizyta" u lekarza. Zrobił USg ale nawet zdjęć nie dał. To mnie zdziwiło najbardziej. Czy któraś w Maternity Hospital też sie z tym soptkała? Czekam na jakieś glosy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudik widac jestem jedyna tu zadowolona z opieki;) no coz....moze dlatego ze chyba jako jedyna mam porownanie z pl...i wcale nie oczekuje ze ktos bedzie mnie traktowal super wyjatkowo z powodu mojej ciazy. przeciez robia co do nich naleza....czego wy dziewczyny oczekujecie,bo moze to ja jestem nie teges;).....do rozpieszczania mamy mezow-a lekarze i polozne sa od tego zeby zrobic nam badania,zwazyc i ok! jesli chcesz kochanie zdjecia zapisz sie na prywatne usg-za ktore zaplacisz okolo 100-wtedy mozesz na zyczenie dostac caly album;) milego dnia wszystkim! Lilac sorry ze nie napisalam wczoraj wieczorem-dzis na bank ci wysle.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nusienka-zwracam honor jesli jestes zadowolona z rotundy to super! :) do tej pory nie slyszalam nic dobrego.....hmmm ale po glebszym zastanowieniu sie, musze przyznac ze tak naprawde o zadnym szpitalu nie slyszalam nic dobrego tylko wieczne utyskiwanie ze masazu stop nie robia;) ( sarkastyczna przenosnia z rana-sorry;) ) mam doswiadczenie z maternity i tez uwazam ze opieka,caly porod oraz polog nie moze byc lepszy:) mam kolezanke ktora rodzila w coombie i tez jest bardzo zadowolona ( ale ona tez ma wczesniejsze doswiadczenia z pl-gdzie o malo nie zeszla z tego swiata:( ) mam nadzieje ze wszystko u ciebie ok. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa Rudik- jeszcze cos bo doczytalam ze ty mialas usg podczas rutynowej wizyty w szpitalu.to nie bylo normalne usg-tylko sprawdzenie tetna plodu ( zamiast samego glosniczka -aby uspokoic mame ze to serduszko bije) normalne usg -ktore przecietnie trwa minimum 20-30 minut jest w maternity okolo 20-22 tyg. tzw. polowkowe. na ktore musisz sie indywidualnie umowic ( mam nadzieje ze juz to zrobilas). wtedy dostaniesz pelen raport z usg a Valerie lub inna mila pani z cierpliwoscia i usmiechem pokaze ci dzidziusia i da zdjecia:)mnie wtedy rozwalily malutkie stopeczki mojej gwiazdusi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo, my wcale nie oczekujemy jakiegos super traktowania, ja przynjamniej nie mialm pojecia czego sie spodziewac, to moja pierwsza ciaza i moge sobie tylko wyobrazac pewne rzeczy albo zdawac z nich sprawe, nie mam doswiadczenia ani porownania, wiec tez i po to tu weszlam by spotkac inne mamy, ktore maja takie doswiadczenie w tym wszytskim i sa chetne podzielic sie nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudiK czy to rowniez twoja pierwsza ciaza? nie dziwe ci sie ze chcialas dostac zdjecie, takie blache szczegoly wydaja nam sie bardzo istotne:) a zapewne podobnie jak ja nie wiedzialas czego sie spodziewac na tej pierwszej wizycie, moze po prostu wystarczylo zapytac. ja dostalam zdjecie ale za duzo na nim nie widac, ok 20-22 tygodnia ciazy rezczywiscie mam kolejne USG i wtedy na pewno dowiemy sie czegos wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... ha jakos gorecej sie zrobilo i tloczniej :) Marigo nic sie nie dzieje, jak bedziesz miala chwilke to stuknij na @. Mnie jak narazie zle nie jest, bylam w szpitalu w 7 tyg. z powodu wymiotow i opieka idealna a bylam w szpitalu tez w Polsce wiec ha mam porownanie. To tez moja pierwsza ciaza, wiadomo chcialybysmy gwiazdki z nieba i aby kazdy - a lekarze -najbardziej - spelnili nasze oczekiwania - ale to opieka darmowa, na jaka darmowa opieke mezemy liczyc w Polsce? i tu tez moge cos powiedziec, bo leczylam sie w Polsce i niestety prywatnie i oj bardzo zadowolona jestem. Dlatego jesli kazda z ans chce inaczej zawsze moze isc prywatnie w mysl zasady: placisz - masz. A jesli chcesz wiedziec wiecej? -pytaj do skutku, chcesz zdjecie? mow -ja w taki sposob zdobylam ostatnie zdjecie:) Powodzenia Dziewczyny - czerpcie radosc z kazdego dnia i , ze Wasze Malenstwo dobrze sie ma w brzuszku:) Miego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.. a tetno slyszalam na ostatniej wizycie u GP, cos niesamowitego :):):) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie dziewczyny ze zaglafacie i oczywiscie pytajcie i dzielcie sie swoimi doswiadczeniami ile wlezie;) fakt ze po raz pierwszy czlowiek nie wie czego moze sie spodziewac....i na co liczyc. tak wiec jeszcze raz-nie traktujcie tych 3 minutowek jako wlasciwe usg-to tylkko znalezienie serduszka :) nastawcie sie za to na cudowna opieke w szpitalu.polozne sa i beda na kazde wasze zawolanie-chetne pomoc wesprzec....lekarze otwarci i chetni do wspolpracy.i przede wszystkim najwazniejsze w irlandii- porod nie rowna sie cierpieniu. ja mam dzis gorszy dzien.....mam wrazenie ze mala wyskoczy ze mnie lada dzien a tu jeszcze 6 tyg! ledwo chodze-kazdy krok to bol. jutro mam wizyte w szpitalu-ale tylko z anestazjologiem zeby porozmawiac o znieczuleniach.moze zahacze o ginekologa......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo ODPOCZYWAJ !!!!! moze to tylko dzis ... Napisz koniecznie jutro co i jak albo jeszcze dzis deko pozniej. Milego dnia:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;). Mieszkam w UK-dokladnie polnocna Irlandia i tu urodze swoje pierwsze dzieo.Obecnie jestem w 25 tyg. Mam nadzieje,ze bede mogla czerpac z Waszych porad.Niedawno sie dowiedzialam,ze spodziewam sie synka .Co prawda liczylam na corcie,ale widac wola Boza byla inna ;). Zastanawiam sie nad wyprawka... w styczniu ma chyba vat podskoczyc na rzeczy dzieciece wiec moze warto teraz cos pokupic??? Najgorszy problem jest z wozkiem..kompletnie nie wiem jaki :O czy Wy macie cos na oku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi zdjęciami z usg to jest tak, że ja już mam jedne z 13 tyg, ale z wizyty u lekarza w Polsce. Oczywiście nie mogłam się doczekać i bałam się że coś może być nie tak i poleciałam do Polski żeby skontrolować sprawę. Wizyta prywatna więc i zdęcia były. Fakt, iż nie mam żadnego porównania co do publicznej służby zdrowia, bo to moja pierwsza ciąża. Wydawało mi się tylko, że skoro wyzyta jest w szpitalu i robią usg to zdjęcia dadzą. Wkońcu te nasze maleństwa teraz rosną najszybciej i zmieniają się z tygodnia na tydzień. Dla mnie to było zaskoczenie, bo nawet tentna też nie usłyszałam. Powiedział że wszystko jest w normie i tyle. Za miesiąc mamy juz umówiony kolejny scan i może wreszcie będą jakieś konkrety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudiK moze akurat trafilas na takiego lekarza. Ja za pierwszym razem zdjecia dostalam bez pytania czy proszenia, po prostu w karte ciazowa lekarz wlozyl dwa zdjecia ale juz za drugim razem, mimo, ze wiecej widzialam na monitorze to o zdjecie (jedno) musialam sie upomiec ale tez byl inny lekarza ... Ja do Polski polece w styczniu i wtedy zrobie sobie wszelki mozliwe scany, nagrywania, wyswietlana :):) Maryllka wedlug mnie wozek przede wszytskim funkcjonalny i taki. ktory Tobie sie widzi :) kolezanka kupila wozek w Polsce i sprowadzila na Wyspy ha i w nim jest wszytsko z fotelikiem wlacznie. Wiec zerkaj jakie sa ... dodatki, gleboki, spacerowy, nosidelka i takie tam. Pod tym katem bede patrzyla ja, choc do tego momentu mam jeszcze sporo czasu. Pozdrawiam serdecznie wszytskich zagladajacych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze mam pytanie do tych z Was które chodziły lub chodzą do National Maternity Hospital jak to jest z tą pomarańczową teczką? Wpisują tam te wszystkie badania i inne "cudawianki" ale oddają ją? Nam po zakończonej wizycie zabrali. Dostaliśmy tylko taką jedną małą na terminy wizyt. A poza tym nic, żadnej karty ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudik ta teczka zawiera kompletne informacje o przebiegu twojej ciazy,i zdrowiu malenstwa. jest dla szpitala wlasnie karta ciazy.maja tam wszelkie informacje niezbedne dla prowadzenia zdrowej i bezpiecznej drogi dla was. jesli masz wykonywane jakies badania-teczka zostaje w szpitalu aby mogli na biezaco wpisywac wyniki itd.jesli nie ma konkretnych badan-teczke dostajesz do domu-ale muszisz ja miec podczas wizyty u swojego GP-ktory z kolei wpisze wszytsko z przebiegu wizyty u niego ( cisnienie,mocz,waga,wymiey i twardosc brzusia) jesli np. podczas tego czasu musisz isc do dentysty lub innego lekarza-rowniez dajesz ta teczke do wpisu., dzieki temu zadne informacje ktore maja wplyw na ciebie i dziecko i nie umkna ich uwadze.w gruncie rzeczy irl.sa naprawde ssksrupulatni. co do wozka-poprzednim razem tez sprowadzilam wozek z pl-ale ne sprawdzil sie tutaj,byl bardzo ciezki,bardzo duzy i umeczylam sie z nim na tych waskich chodniczkach ( mialam mikado ox ford-pochodny tako-istny czolg) tym razem kupila tutejszy wozek-bugaboo frog.3 w 1. jedno co moglabym wam poradzzic przy wyborze wozeczka-przekladana raczka! jest naprawde zbawienna przy tutejszej pogodzie,zmiennych wiatrach i zacinajacych znienacka deszczach. duzo latwiej przelozyc sama raczke niz przekladac cala gondloe lub siedzisko z wazacym juz dzieckiem. uwierzcie mi! ciesze sie ze nagle zrobilo nas sie tutaj wiecej.....milo naprawde. ja coprawda rodze tu drugi raz ( i ostatni) hihih i pewnue niewiele rzeczy moze mnie zaskoczyc ale milo jest mimo wszytsko poczytac o waszych spostrzezeniach i opiniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac dzieki ...jakos sie kulam.maz mi dogodzil tortem wegoerskim i kawka latte....chociaz szczerze najchetniej nie jadlabym juz nic.mam tak scisniety zoladek ze strach.moj brzuch jest ooooogromny!!!! pekne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marigo: powiedz mi w takim razie skoro ta teczka jest w szpitalu a najbliższą wizytę mam u GP przed kolejną w szpitalu to co? mam ją odebrać stamtąd żeby mieć na wizycie u GP? trochę to zamotane jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rudik-w takim wypadku oni beda w kontakcie z twoim gp-nie martw sie.wpisanie wynikow jest wazniejsze niz standardowa wizyta u gp-ktory i tak dalby im znac gdyby cos sie dzialo. to nie jest zagmatwane-ale fakt za pierwszym razem tez wogole nie czilam o co chodzi-jedni wchodzili i wychodzili z teczkami inni bez...nie rozumialam.pojelam za tym razem;) jesli bede mogla ci jakos pomoc-jestem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to niespodzianka, czytam o tych Waszych teczkach, moja wielka teczka jest zolta ale nikt, nigdy z takowa nie wychodzil u mnie nie daja jej do domu (wtedy moglabym podejrzec wyniki badan), zostaje w szpitalu a GP ma (chyba) co trzeba w komputerku. Marigo, moj brzuch taki sam, troszku fakt wystaje, kiedy bedzie wielki? niewiadomo ;) Ale z tego co mowisz wnioskuje, ze mam sie cieszyc, ze mi ... jeszcze nie ciezko. Zagladaj tu prosze, juz PO chocby raz na tydzien (a wozek kupie tu :)) A jak dysk? Powodzenia jutro:) Trzymajcie sie Dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo Ci dziekuję za wskazówki. To jest naprawdę ważne mieć się z kim skonsultować. Na pewno nie omieszkam pytać o więcej ;) Pozdrawiam i jeszce raz wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×