Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Dobroniega ja co prawda urodzlam moje poprzednie dziecko poprzez cesarke ( bylam chora na zapalenie pluc-40stopni goraczki,brak akcji porodeowej,brak ruchow dziecka,bylam zbyt slaba na wywolywany porod) teraz jestem zdecydowana urodzic znowu poprzez cesarke .po prostu bylam zadowolona z braku kompletnego bolu i po przezyciach z Pl gdzie syna rodzilam naturalnie Bog wie jak dlugo nie czuje potrzeby aby znowu tak cieprpiec. strasznie jestem zdziwiona informacjami ktore podalas.moja przyjaciolka urodzila dziecko naturalnie ( pierwsza byla cesarka) w 43 tyg.nikt nie myslal o wywolywaniu,ani przebijaniu wod plodowych.byla pod obserw.lekarzy. w trakcie porodu opiekowano sie nia,podawano gaz ,inne srodki p.bolowe.....porod wspomina z usmiechem na twarzy. za pierwsza wizyte rowniez sie nie placi.....moze twoj lekarz za pierwszym razem cwaniakowal. ja tez mam irl.Gp-jestem duzo bardziej zadowolona z irl opieki i przebiegu ciazy niz w polsce.nikt mnie niczym nie stresuje i nie straszy.opieke mam na wysokim poziomie.... skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobroniega - ja podobnie jak Marigo poprezdnio mialam cesarke ale zanim ja mialam probowalam urodzic normalnie niestety dzidzia sie obrocila i brak postepu porodu mimo rozwarcia skurcze zanikly na chwile tentna nam szalaly i szybko na stol. Teraz ja chce znowu cesarke (glownie dlatego ze raczej tu nie nacinaja a ja mam duze dzieci) ale mowia ze zadecyduja w 36 tyg i wtedy bedzie juz wiadomo jakby cos. Jednak gdybym nie nalegala to tez beda woleli zebym rodzila normalnie Dowiem sie za 16 tyg :( dopiero Ale ja jestem w polnocnej irlandii pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DobroniegaK
Dziękuję dziewczyny! :) Ja chciałam i poprzednio i teraz urodzić naturalnie, ale wyszło inaczej, nie narzekam, nic na siłę i najważniejsze przecież jest zdrowie moje i dziecka :) Nie miałam szans czuć bólów porodowych, przeżyć tego choć trochę, a bardzo chciałabym sprawdzić siebie. Marigo, mnie za to zdziwiło jak potraktowano Twoją przyjaciółkę. Czytałam, że niektórych procedur unika się przy porodzie po cesarce ze względu na ryzyko pęknięcia szwów (np. środków przeciwbólowych, by kobieta czuła gdyby coś złego się działo w tych okolicach). Wydaje mi się to dość logiczne. Ale może przyjaciółka rodziła wiele lat po cesarce? Ja miałam cięcie 2 lata temu. A gdzie przyjaciółka rodziła? Kessi, no właśnie oni tak wolą, by kobiety rodziły naturalnie, że nie wiem na ile zdolni są do ustępstwa od tego, gdyby coś jednak było nie tak. Mam jeszcze jedno pytanie. Zaczął nam szwankować samochód, póki co jeździ, ale silnik mocno się przegrzewa i znając złośliwość rzeczy martwych może wysiąść właśnie w momencie, gdy będę musiała dostać się do szpitala na poród ;) Kogo więc najlepiej wzywać? Taksówkę, czy ambulans? Mieszkam w Naas, a rodzić będę w Coombe. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajka29
Cześć dziewczyny! Jestem w 10 tc. Mieszkam w Dublinie.Proszę was o radę i opinię w sprawie ginekologa. Obecnie chodzę do dr Dybkowskiego-jeszcze nie wybrałam go na swojego gp.Wiem że ma różne opinie ale same powiedzcie-u nas w Dublinie naprawdę nie ma w czym wybierać!!!Słyszałam tak różne opinie o Ahmedzie, Sempce czy Antepowicz, że sama nie wiem co robić... a szczególnie teraz kiedy zbliża sie usg genetyczne....Poradzcie do kogo najlepiej iść!!!!(na genetyczne) Może lepiej zrobic to w Polsce na konkretnym sprzęcie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobroniega ,moja przyjaciolka byla potraktowana bardzo dobrze-miala prawo wyboru i wybrala porod naturalny.rodzila po 6 latach od pierwzego..... co do szwow....ja nie mam ani jednego poniewaz bylam klejona a nie szyta. kajka a dlaczego z gory zakladasz ze w irl.nie ma porzadnego sprzetu?? jesli masz obawy co do wyboru polskiego lekarza,masz pelen wachlarz irl.Gp. pamietaj jednak ze wsyztskie opinie krazace w necie moga byc bardzo krzywdzace lekarza.....jedna bedzie zadowolona a inna nie i powstaje konflikt i wystawianie komentarzy.... najlepiej jesli nie bediesz sie kierowala emocjami i opiniami internetowymi i sama podejmiesz decyzje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irlandczycy są tak samo dobrymi lekarzami jak i polscy lekarze ja tam nie narzekałam i to za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajka29
Hej dziewczyny! Dziękuję za odpowiedz! Z tymi lekarzami to jest tak..... miałam problemy z babskimi sprawami więc sie trochę nachodziłam po polskich placówkach. Może akurat ja miałam pecha ale wszyscy ,którzy mnie leczyli nawalili, nikt nie potrafił postawic diagnozy lub chociaż zrobić odpowiednie badania. W efekcie wylądowałam w Polsce na stole operacyjnym.....długa historia ale jestem teraz przewrażliwiona.Niestety nie znam żadnego dobrego lekarza irlandzkiego, nikt mi nigdy nie polecił żadnego nie polecił. Wczoraj się dowiedziałam,że w Polmedzie jest dobre usg. Czy któraś z Was sie orientuje ile takie usg genetyczne kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DobroniegaK
Marigo- nie wątpię, że była dobrze potraktowana. Napisałaś, że wspomina poród z uśmiechem, więc nie dopowiadałam sobie żadnych strasznych rzeczy ;) 2 lata a 6 to spora różnica i przez 6 lat z pewnością wszystko zrosło się jak należy. Ja tam nie narzekam, że w moim wypadku nie będą tyle czekać. Gdybym miała czekać na poród do 43 tygodnia, to chyba bym zwariowała z tego zniecierpliwienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bylam nigdy w Polmedzie a roznego rodzaju usg robie na Blackrocku-link podalam..... fakt 43 tyg.dlugo-ale zawsze to lepiej niz wywolywany porod....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość togoshka12
Witam Was serdecznie kobietki, Moj maly lobuz ma juz prawie dwa latka i w zwiazku z tym mam do sprzedania po atrakcyjnej cenie jezdzik/ chodzik chicco w bardzo dobrym stanie i krzeselko do karmienia tez chicco. Zdjecia moge przeslac na maila. Mieszkamy w Tallaght (DUblin 24). Jesli ktos bylby zainteresowany to prosze o maila. W koncu kazde euro sie liczy. Moj email mtehome@gmail.com Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie Goska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
togoshka12 tu malo kto zaglada sprobuj sprzedac na gumtree lub boards tam wszytsko idzie jak cieple buleczki powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
czesc wszystkim nowym i tym stary???? witajcie i gratulscje wszystkim babeczkom.... troszke forum sie ruszylo. ja osobiscie nie polecam pana gin ......... natomiast polecam pania z medicusa i polmedu. rozne sa opinie; tyle ile ludzi tyle opini.zasada jest jedna; tu nie ma dobrych lekarzy, bo ktory lekarz by wyjechal z kraju, gdyby cieszyl sie dobra opina i mialby duzo klientow????dobry lekarz nigdy nie wyjedzie.... no coz ale jest jak jest. irla ginekolodzy- a wogole jest ich bardzo malo, tez nie naleza do najlepszych.badaja w inny sposob i inaczej lecza. czasami trzeba brzc na nich poprawke jak i na polskich. ale ja osobiscie gdy bylam w ciazy to chodzilam do gp polskiego i do szpitala rotunda na wizyty.czasami szpitalne wizyty nie rozwalaly. czekalo sie po 3 -4 godz a sama wizyta trwala 5 min. no ale wazne ze jakiekolwiek sa. natomiast z opieki po porodzie w szpitalu bylam bardzo zadowolona. i malo tego ja mialam porod wywolywany i wcale nie bylo az tak zle. wolalam to niz czekac do 43 tyg. to nie jest zdrowe dla matki ani dla dziecka. zreszta ja urodzilam w 41 tyg i 1 dzien. tez bylo mi ciezko, ale wywolywanie i urodzenie.... wszystko trwalo 8 godz.i gdybym zaszla w kolejna ciaze to rowniez chcialabym rodzic tu w irl. a odnosnie cesarek... robia i to wcale nie gdy sa jakies juz komplikacje przy normalnym porodzie. mam znajome, ktore mialy cesarke i to od razu szly pod noz.wiec nie wiem od czego to zalezy. troche inaczej one wygladaja jak w pl ale sa robione. ogolnie jest jakis czas na urodzenie silami natury. potem zazwyczaj robia cesarke. no coz tyle inf z mojej str. jak macie kobietki jeszcze jakies pytania, smialo pytajcie. postaram sie co jakies czas zagladac tu czesciej :) :) :) pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DobroniegaK
Herbatko, co masz na myśli pisząc, że cesarki trochę inaczej tu wyglądają? Oj tak, wizyty w szpitalu bywają irytujące. Ja już zapomniałam jak to jest, bo chodziłam na wizyty do szpitala w Naas i nigdy nie czekałam dłużej niż 15 min! Fakt, nie ma lekarza, ale jeśli wszystko jest ok, to te badania moczu, ciśnienia i tętna płodu wystarczają. Dopiero 2 dni temu byłam w Coombe po raz pierwszy od wielu miesięcy. Czekałam 2 godziny, by być pobieżnie zbadana i by mieć minutowe USG, podczas którego lekarka do praktykanta powiedziała, że nie ma czasu mierzyć płodu u każdej pacjentki (swoją drogą zaczęłam się zastanawiać jakimi lekarzami zostaną tacy praktykanci, skoro uczy się ich tu olewania poszczególnych pacjentów :/ ). Czyli jak pisze Herbatka- parę godzin czekania, 5 minut badania. Dlatego polecam korzystać w czasie ciąży z innych klinik w zastępstwie szpitala Coombe, a już szczególnie w Naas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ,no a co z waszymi lekarzami? przykro ze tak trafilyscie niezbyt dobrze:( ja akurat wczoraj mialam wizyte u swojego GP i spedzilam u niego okolo 30 minut. zaczal od cisnienia,pozniej badanie moczu,znowu cisnienie,potem pobral mi krew,sprawdzil i zmierzyl brzuszek,posluchalismy razem serduszka dzidzi,tetno ,na koniec jeszcze raz zmierzyl cisnienie i rozmawialismy sporo.bylam bardzo zadowolona,nie traktowal mnie przedmiotowo.w szpitalu do tej pory bylam raz i nie czekalam zbyt dlugo.poza tym maternity hospital wspolracuje z klinika poloznych gdzie kazda pacjenktka umowiona jest na konkretna godzine..... widac roznie kobietki trafiaja,ja jestem bardzo zadowolona na szczescie.jak wspomnialam kiedys pierwszy porod byl w pl i to byl moj koszmar.nie dosc ze za wszystko bulilam kupe kasy to jeszcze do ginekologa tez stalam godzinami w kolejce....i tez nie byl mna zainteresowany...:( ktos wspominal o irl.ginekologach. z tym rowniez niezle trafilam w Well woman centre. szczerze mowic jest duzo taniej niz w pl placowkach i nie narzekam na brak kompetencji....ale moze po prostu jestem szczesciara. co do stwierdzenia ze nie ma w irl.dobrych lekarzy-tez uwazam ze troszke to nie fair tak sumowac wszystkich...to samo mozna by powiedziec ze nie ma tu dobrych architektow,piekarzy,fryzjerow czy informatykow.w takim razie wychodziloby ze wszyscy tutaj jestesmy jakimis niedorajdami...a przeciez to nieprawda.....jest wsrod nas wielu wspanialych i bardzo madrych ludzi-tylko zycie nieraz tak nam sie uklada roznie,i musimy wyjezdzac ....i nie zawsze tylko pieniadze sa tutaj glowna przyczyna opuszcznia Polski. dobranoc dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
co do cesarskich ciec- moje znajome przed pojsciem pod noz mialy nalozone takie spacjalne uciskowe ala rajstopy, aby krazenie bylo inne czy zeby nie bylo krwotoku... nie wiem dokladnie i w nich musialy pozostac do dwoch dni.no i po cesarce dziecko jest na oddziale przy matce, leza z innymi pacjentkami i moga karmic,oczywiscie pielegniarki pomagaja przy przenoszeniu dziecka bo ruszac ani wstawac nie mozna. nawet na oddzial po porodzie kobiety przejezdzaja na łóżkach , a nie piechota czy na wozkach. to akurat widzialam na wlasne oczy. to tyle roznic... no moze ze sa jeszcze jakies ale o tym mi juz zadna babeczka nie wspomniala. co do lekarzy- rozni sa ludzie.... a tu maja inna mentalnosc i sposob na leczenie.nawet badanie ginekologiczne wyglada inaczej podczas ciazy :) doswiadczylam tego dwa razy gdy bylam w ciazy :) smiac mi sie chcialo z tego badania.nawet nie odbylo sie na specjalistycznym fotelu, tylko po prostu na kozetce. irl lekarze niektorzy naprawde sa znakomitymi specjalistami, zwlaszcza niektorzy gp. zwykla angina a tu od razu wymaz z gardla i do analizy... malo jest takich przypadkow w pl.... wiec jak wspomnialam wyzej... rozni sa ludzie i kazdy ma inne podejscie do zawodu. dobrej nocy :) i pamietajcie ... nieswiadomosc i niedoswiadczenie powoduje u nas strach a strach ma wielkie oczy... takze babeczki nie stresujcie sie roznymi opiniami ludzi i nie bierzcie tego wszystkiego do serca, bo kazdy lubi wyolbrzymiac i koloryzowac - po prostu robic z igły widły. naprawde mnostwo kobiet ktore tu rodzily ( na 100 kobiet , 90%) byla zadowolona i wolalyby tu po raz kolejny urodzic. pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam w piatek na pierwszej wizycie u polskiej lekarki GP cale pol godziny, bo pytan mialam milon :) teraz czekam na wezwanie do szpitala. Dzis czuje sie gorzej niz tragicznie, ktora to godzina a ja dalej w betach!!! od wczoraj wymiotuje, co zjem to za pol godziny oddaje ... nawet jak napije sie wody to oddaje z nawiazka, Dziewczyny jak TO zatrzymac??? gotuje sobie rosolek, bo zawsze pomaga. a jutro do pracy wiec MUSZE byc na chodzie co za numer ha ... ciazowy:) Pozdrowienia dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh to raczej calkiem ciazowa przypadlosc;) ale takna serio, popros lekarke zeby przepisala ci srodek na wymioty i nudnosci.vitamina B complex rowniez zatrzymuje wymioty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... bylam w szpitalu przeszlo dwa dni:(:(:( tak mnie wymeczylo, wody nawet wypic nie moglam, nie dalo rady :( jest dobrze ale jesli taki ataki beda sie powtarza biegiem powrot ... A jak to z herbatka imbirowa, mama mi sle ... dziala? Trzymajcie sie dziewczyny:) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej... Mam chwilkę czasu chyba o ile się córcia nie obudzi na jedzonko;) Jeśli chodzi o karmienie piersią hmm niestety mam za malo pokarmu.Jak odciągnęłam by sprawdzić ile jego jest to się zdziwiłam- bo z dwóch cycków ściągam 60ml to jest max.A moja dzidzia zjada 90ml. I nawet przystawianie jej na żądanie nie zwiększylo mojego pokarmu. Poprostu szybiej mi się napelniały cycki ale nie zwiększała się ilość.Także moja Wiktorka je butlę i cyca.Warzy już 4100;) Straszna maruda na wieczór się robi, sama nie wie co chce czy butlę czy cyca. A tak wogóle to witam wszystkie nowe przyszłe mamusie i te stare forumowiczki równiez. Wiecie co dziewczyny osobiście nie polecam POLMEDU to jak oni tam zdzierają to się w głowie nie mieści!!!! MIAŁAM TAM GP DR.SEMPKĘ BABKA NIBY MIŁA ALE KASUJE NIE ZIEMSKO.a JAK CHCESZ MIEĆ MIŁE WIZYTY TO NIESTETY CZASEM MUSISZ SIĘ UGRYŚĆ W JĘZYK.kASOWAŁA MNIE ZA WIZYTY DO 24 TYG.CIĄŻY TAKŻE TYCH BEZPŁATNYCH MIAŁAM 3 Z CAŁEGO OKRESU CIĄŻY.NAJLEPSZE BYLO TO JAK SOBIE POJECHALA NA URLOP I NIE BYLO ŻADNEGO ZASTĘPSTWA. ALE NAJLEPSZE JEST TO, ŻE BYLAM TERAZ W SOBOTĘ NA KONTROLI W 6 TYG. PO PORODZIE JA ZE SOBĄ I Z DZIDZIĄ. WYCHODZĄC Z GABINETU OKAZAŁO SIĘ ŻE MUSIAŁAM ZAPŁACIĆ ZA WIZYTĘ GDY ZAPYTAŁAM DLACZEGO ODP. MI ŻE DZIECKO MA DARMOWĄ WIZYTĘ ŻE JAK BY MNIE ZBADAŁ TEN SAM LEKARZ CO DZIECKO TO BYM MIALA TEŻ DARMOWĄ.jA DO NIEJ ŻE ONA BYŁA MOIM GP A NIE PEDIATRA- JAK ON MOŻE MNIE ZBADAĆ??? oNA STWIERDZIŁA ŻE TAK SIĘ PODZIELILI.cZLOWIEK NIE JEST ŚWINIĄ BO ZROBIŁBY IM TAKĄ AWANTURĘ ALE CZEKALAM JESZCZE NA TĄ WIZYTKĘ Z DZIDZIĄ, WIĘC ODPUŚCIŁAM I ZAPŁACIŁAM..aLE WYSZŁAM, KLĘŁAM I BYŁAM SAM ZŁA NA SIEBIE ŻE TAK SIĘ DAŁAM ZROBIĆ I ŻE ZAWSZE STARAM SIĘ BYĆ MIŁA.ALE CZASEM JAK NIE ZJE***SZ POŻĄDNIE TO NIE DOSTANIESZ TO CO CI SIĘ NALEŻY. Więc naprawdę dziewczyny nie dajcie się robić w balona jak mnie zrobili.I szczerze odradzam tą przychodnię.Medicus może i jest droższy ale nie nabijają tak w butelkę jak tam.W pierwszej ciąży chodziłam do medicusa i moim gp była Antepowicz fajna babka- moze nie wygląda na taką ale jest spoko.Za każde usg się płaci ale masz robione dość dokładnie dostajesz dużo zdjęć i cd i płacisz normalnie.W polmedzie za usg plus cd musisz drożej zapłacić jak za samo usg a o 3d już nie wspomnę co za ceny.Naprawdę zdierają na maksa.Także ostrzegam zastanówcie się czy warto- bo później mozecie żałować jak ja.Jeszcze jestem wściekła ohhh. A tak poza tym to mam faktycznie małe tornado w domku 2 maluchóe ohh roboty co nie miara, jestem zmęczona ale jakoś daję rady.Starsza córcia non stop całuje Wiktorkę także nie jest źle.Przechodzi kolejny etap buntu 2-latka.A propo w sobotę wyprawiam małej urodzinki aż się boję;) Ogólnie mam tyle roboty że bardzo żadko zaglądam na neta brak czasu doba ma za malo godz. buziaki dla wszystkich P.S przy porodzie pękłam niby nie dużo i tego mi nie zszyli bo niby się nie opłacało:( też nie popelniajcie tego błedu i niech was szyją każde pęknięcie należy zszyć.Ja nie prosiłam bo byłam już tak obolała po tym calym długim porodzie że miałam już dość.A teraz żałuję bo to się zrosło a raczej naroslo coś tam i moja malutka już nie wygląda tak dobrze jak po pierwszym porodzie gdzie zostałam nacięta i zszyta.teraz to wygląda nie fajnie.Taki mój błąd a tylko dlatego że położnej się nie chciało;( Pozdrawiam bo się za dużo rozpisałam buziaki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez nabijaja w butelke w medicusie.....tylko wlasnie trzea nakrzyczec i walczyc o wlasne prawa..... tylko powiedz kochana...gdzie Polacy tam cwaniactwo-smutne aczkolwiek prawdziwe. zdrowka dla ciebie i corci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie25
Hej Witam I mam pytanie czy ktoś może mi pomóc!!! jestem w 5 msc ciąży pracuje cały czasod 3 lat mam opłacone składki wszysko gra. I teraz chciałabym iść na macierzyński 16 tyg przed porodem czyli w 24 tygodniu ciązy byłam u lekarza zeby wypisał mi formularz a ona na to że dopiero po 24 tyg ciązy to wypełni, a ten formularz trzeba wysłać na 6 tyg przed terminem przejścia na macierzyński co teraz????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cisza taka tutaj ... Marigo zagladasz? Duzo wczesniej Ty bylas mi pomocna wiec moze i teraz ... Wybieram sie do Medicusa na badanie test PAPPA czy slyszalas jak tam sie to badanie odbywa? czy oprocz badania (testu)bede placila za wizyte? albo czy polecasz, polecacie Dziewczyny kliniki gdzie wykonuja badania prenetralne (nieinwazyjne). A skoro jestem przy glosie czy mozecie mi pomoc jak napisac list do pracodawcy informujacy o ciazy, kidy go dac? Jesli ktoras z Was mialaby chwilke aby mi popisac byloby cudnie, z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej zagladam ale skoro nic sie nie dzieje to co tu tajk sama bede....;) test papa robi sie podczas normalnego usg- wskazujace lub wykluczajace zespol downa.noie placisz nic dodatkowo- muszisz pisac o ciazy?nie wystarczy ze powiesz otym szefowi? ani razu nie pisalam zadnego listu-zakomunikowalam i tyle.... co do badan prenatalnych...tych nieinwazyjnych..... badzo szczegolowe prenatalne badania ultrasonograficzne ( trwajace okolo godziny) wykonuja na blackrock-okolo 20-24 tyg.ciazy. bylam pod wrazeniem:) koszt 160e lub dla posiadaczy karty medycznej 110e.caly zapis badania-bardzo szczegolowy i opisany dostajesz do wgladu oraz dla lekarza prowadzacego. jednak- poczekaj albo dowiedz sie jak jest u was w szpitalu.miesiac temu bylam na scanie w naszym szpitalu i bardzo pozytywnie mmnie zaskoczyli-poniewaz okazalo sie ze wykonuja to samo zadarmo!!! jesli jednak twoj szpital nie prowadzi takich badan-polecam uczciwie klinike n blackroku http://www.ultrasounddimensions.ie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos mi posta pocielo.... lilac czy ty masz gp w medicusie? jesli tak to za wizyte nie zaplacisz -tylko za usg chyba 80e ale jesli idziesz tam zupelnie prywatnie to przygotuj sie na duzy wydatek-80 wizyta i 80 usg. test pappa zrobia ci podczas darmowego scanu w szpitalu. teraz chyba nic nie namieszalam i napisalam w miare jasno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo cudne jestes dzieki Ci bardzo za slowko:) To mysle sobie , ze moze tego testu PAPPA nie robic w Medicusie tylko w tej klinice na blackroku? Do Medicusa jechalabym prywatnie, bo sam Dublin troche ode mnie daleko a swojego GP mam tutaj na miejscu .... a jak juz to tylko na ten test (w Medicusie kosztuje przeszlo 170 i co do tego jeszcze sama wizyta?) A to pismo do pracodawcy to niestety trzeba napisac ... Od wczoraj boli mnie glowa a dzis doszly ... wymioty, oj aby znowu nie skonczylo sie w szpitalu .. kiedy to sie skonczy? Marigo a Ty chyba bardzo dobrze czujesz sie w ciazy prawda? Duzo zdrowka i radosci, pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzierstwo straszne w tym medicusie.normalnie przesada!!! sluchaj ja nie pamietam w ktorym ty tygodniu jestes sorry:( czy zabukowalas sobie scan w swoim szpitalu? bedziesz miala ten test Pappa wtedy standardowo.teraz to nie jest zadna nowosc robienie tego testu-zwlaszcza w irlandii robiony jest standardowo.tym bardziej ze polega on na zmierzeniu glowki i poszczegolnych odcinkow miedzy czolem a istami-na tej podstawie mozna wykluczyc downa. nie bede ci odrdzala ani pchala do medicusa-sama najlepiej wiesz co robic.to moja druga ciaza w irl.pooprzednio nie dowierzalam irl i latalam jak glupia do medicusa-gdzie notorycznie bylam naciagana na coraz to drozsze badania i straszona konsekwencjami nie wykonania ich ( taki terror psychologiczny cholera) w tej chwili w medicusie bylam dwa razy na poczatku.oddalam sie w rece mojego irl. gp i szpitala.powiem ci szczerze ze jestem bardzo zadowolona-opieke mam super na przemian-szpital-gp. jak juz wspomnialam zrobili mi w szpitalu darmowy bardzo szczegolowy scan-mam robione wszytskie badania itd. ni i szczerze moj portfel nie cierpi;) jesli tylko masz jechac do medicusa na ten test,to ja chyba bym odpuscila-i tak ci go zrobia ..... a jesli i tak chcesz robic prenatalne badania np. w tej klinice na blackrock to tym bardziej nie ma sensu wydawac kasy podwojnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac ja teraz zerknelam ze ty jestes w 10 tyg. wiec kurcze za szybko na szczegolowe scany..... takie bardzo szczegolowe badania maja sens w moimencie jak dziecko i jego organy sa w pelni uksztaltowane-tylko wtedy mozna wykluczyc lub stweirdzic ewentualne wady,problemy itd. to wychodzi miedzy 20-24 tyg.wczesniej to nie ma sensu. odpoczywaj kochana spokojnie,i nie mysl o zlych rzeczach.wasza dzidzia na pewno rozwija sie cudownie. ja rzeczywiscie mam sie dobrze....tylko zmeczona strasznie jestem-praca,dzieci,dom-wysiadam powoli.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo bardzo Ci dziekuje za odpowiedz i rady, ktore bardzo mi pomagaja, jeszcze raz cudna jestes:) Moj 10 tydzien zaczynam w poniedzialek a pierwsza wizyte w szpitalu mam na 8 listopada, ja mam nadzieje, ze moj szpital (w Balinasloe ha zobacz ja daleko od Dublina :)) stoi na w miare wysokim poziomie i taki test PAPPA mi zrobia. Napisalam zapytanie do Medicusa i odpisala mi pani , ze na skan teraz za wczesnie wiec poczekam (oprocz testu mialabym placic za USG wiec razem? 250 ha no i chyba do nich nie pojde tylko jak juz, moze pozniej do tej kliniki co mi polecilas). Ale chcialabym jeszcze aby mnie normalny ginekolog zobaczy, bo do Polski bym leciala dopiero w nowym roku. Z tym naciaganie to tez slyszalam i domniemanych konsekwencjach nie wykonanai ich zalecen ale tu akurat z drugiego konca i polskich przychodniach w Galwey ... Duzo dobrego dla Ciebie i bliskich, pozdrawiam serdecznie:) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezu mowe mi odebralo lilac...oni juz tam wogole poszaleli....:( tak myslalam ze na ten test jest za wczesnie.ja go mialam w 22tyg. w szpitalu kobietka jak mi robila usg to nawet nie mowila o tym tescie-ja jej sama powiedzialam ze robilam-a ona sie rozesmiala i powiedziala ze standardowo to sie robi po 20 tyg. badz dobrej mysli lilac.wbrew obiegowemu stwierdzeniu ze tutejsza opieka jest niewystarczajaca-ja uwazam ze jest swietna.odzywaj sie czasem i zagladaj tu. trzymam za was kciuki.buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×