Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Gość chorykrolik
No ja przez te zegary to zmarnowalam pol dnia, fakt, ze sie dlugo wylegiwalam, ale jak juz wstalam to okazalo sie, ze wsiakla mi dodatkowa godzina :) Lilac wynajdz mezowi instrukcje odbierania porodu, niech cwiczy na zas hehe, to sie dopiero "biedaczek" przestraszy ;) A metki jak Cie gryza to im oddaj, a co! Mysza to jedyny synek wiec nie maja komu innemu zawracac glowy ;) Na szczescie odleglosc nas troche ratuje ;) Za to z wlasna rodzinka widze, ze mamy tak samo, kiedys jeszcze dzwonilam, teraz sie zaparlam i czekam tak juz kilka miesiecy hehe. No a wnukow maja juz 6 i to na miejscu, wiec jeden wiecej ich nie ruszy ;) A za 5 dni mam usg, nie moge sie doczekac, juz 6 tygodni minelo i nie wiem, co tam slychac u fasolki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac,jak to nie ma pierzyn w IE? sa....i to jakie! polskie sie chowaja-uwierz! ja dzis wsciekla strasznie .wozek mi ukradli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAK TO WOZEK UKRADLI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ... nie bede sie wyrazac, ale az mi sie cisnie !!! nie miesci mi sie jak to mozna ukrasc dziecku wozek? Marigo ... nie wiem co powiedziec poza tym co wyzej .... Ja wiem, ze pierzynki sa ale moja mama ma swoja teorie (wszystko co od niej ... lepsze) choc mnie sie wydaje, ze ona tak po prostu chce, pierzynke sama zrobila (kupila wsyp i poszyla zewnetrzna warstwe) i poduszeczke tez a ja nie moge powiedziec mamie, ze nie potrzebuje ... to bedzie jej czwarta wnuczka, kazda stara sie jak moze wyposazyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
widze ze jest jakas moda na kradziesz wozkow.. mojej jednej z sasiadek tez ukradli niedawno wozek.. Dzis mezowi sie poplakakam ze za malo sie interesuje ciaza ze nie chce ze mna rozmawiac na ten temat ze za malo dotyka dzidzi moj to sie usmiechna do mnie,przytulil i dal calusa a pozniej zaczal mowic co wie na temat porodu,jak bedzie pozniej kapal dzidzie na co ma uwazac i reszte innych tematow o ktorych ja jeszcze nie poczytalam jak np rozne kupki u maluszkow wystepuja az mi sie glupio zrobilo a na koniec sie spytal czy nie chce zaczac chodzic na joge dla przyszlych mam.. i usmiechnol sie i powiedzial ze ze mna mu sie nigdy nie bedzie nudzic ;) Dzis chyba mialam humorki ciazowe a raczej placzek mi sie wlaczyl ale juz mi przeszlo calus meza i kawalek czekolady dziala cuda ;) Milych Snow Kochane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi marigo, to na pewno nie łatwa sprawa dla Ciebie... Kroliku już po rozmowie z dziadkami waszej Dzidzi? Nie było chyba tak źle? Wczoraj dokonaliśmy z mężem poważnych zakupów - komoda, wanienka, laktator, sterylizator... co prawda musieliśmy udać się 200 km za Dublin, ale wydaje się, że było warto. Czuję się coraz gorzej, brzuch mi ciąży, ciężko się poruszać, siedzieć źle, leżeć też nie w każdej pozycji się da... Lilac doskonale Cię rozumiem i wiem co czujesz, wszak Ty rodzisz jeszcze przede mną:) Nie powinnam marudzić, wiem, ale co zrobić? Pisałyście o kołderce puchowej, czy tam pierzynce (jaka różnica?) a ja mam pytanie, czy one nie uczulają? A co z tą listą niezbędnych rzeczy dla Dzidzi? Rożek, pieluchy flanelowe, pieluchy tetrowe, body, pajacyki, aspirator lub gruszka do noska, termometr do wody, szczoteczka do włosków, nożyczki czy może obcinacze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki! biedusie wy jestescie i naprawde wam wspolczuje:( wszak niedawno przechodzilam ten " blogoslawiony" stan;) i wiem -jaki on tam blogoslawiony haha! pol nocy nie spalam przez wozek....jakas menda sie pocieszyla..... zoladek mnie rozbolal w nocy i tyle z tego:( maz mi dzis zakupil w prezencie za dzieci;) nowy laptop-tablet Inspiron duo convertible tablet-dell juz nie moge sie doczekac-bo ja troche gadzeciara jestem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudik - lista rzeczy potrzebnych zalezy od indywidualnych potrzeb rodzicow.nie chce sie wymadrzac,ale teraz z perspektywy czasu mysle ze czasopisma,reklamy, producenci itd robia nam matkom i przyszlym matkom wode z mozgu,wmawiajac ze bez tego czy tamtego nasze dziecko bedzie poszkodowane itd itd.... mam troje dzieci i nigdy nie uzywlam sterylizatora-wyparzylam lub przeplukalam butelki,smoczki wrzatkiem.pytasz o nozyczki-ja ich uzywam,ale mozesz na poczatku sie bac wiec albo kup obcinaczki albo nozycz z okragl.koncowkami. pieluszki tetrowe sa bardzo porzyteczne w pierwszych miesiacach...pozniej swietnie sie nimi myje okna;) termometr najlepszy zwykly elektroniczny...sama dalam sie zwiesc i kupilam scanowy...lezy bo niedokladny. polecam wam zakup chusty-dwie rece wolne a dzidzia happy:), oraz krzeselko chicco polly magic-ktore jako nieliczne na rynku sa przeznaczone juz dla newborn.....michelle uwielbia w nim lezec-pozniej wyjme tylko wkladke i bedzie krzeselko. jest drogie ale nie trzeba juz kuopowac lezaczkow bo w tym sa juz te funkcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieluszki newborn kupcie jedno opak.bo dzidzia strasznie szybko rosnie .malenstwa nie lubia mokrych chusteczek-bo sa zimne;)-lepiej kupic ligninowe chusteczki na poczatek,sudocrem lub/i/ bepanthen,oliva z olivek,oilatum-moze zasypka. jesli chodzi o gruszki do noska to sa troche niebzpiecznei powiem wam ze do dzis boje sie ich uzywac-dziecko jest bardzo ruchliwe i latwo o wypadek.pojawily sie za to na rynku fajne aspiratory podlaczane do odkurzacza.wiem,wiem dziwnie to brzmi ale zakupilam i uwoierzcie na slowo-nie ma lepszej i bezpieczniejszej,skuteczniejszej metody na oczyszczenie noska.w polsce chyba nazywa sie KATAREK-ja kupilam tutaj-baby vacuum aspiator za 7 co tam wam jeszcze napisac.....jak cos mi wpadnie do glowy to klikne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a rudik...moje dzieciaki maja pierzynki od najmlodszego do najstarszego i nie maja uczulenia-jest im cieplo. wedlug twojego uznania-fajne tez sa spiworki-misia ma jeden 2.5 tog i tez jest fajnie tam z ciuszkow body-najlepiej zapinane z boku zeby na poczatku przez glowke nie przekladac,pajacyki i spiochy....moze kaftaniki? no i oczywiscie lapki......paznokietki rosna szybko,zadzieraja sie i rysuja buzke w kazde strony...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo FANTASTYCZNA !!! jestes z ta lista, zaraz sobie pospisuje :) Mam tylko zapytanie, jaka oliva z olivek? taka "kuchenna" (wrecz prosze podaj firme) a kosmetyki - oilatum - dzis ogladalam np dla juniora to sie nadaje dla takiego malenstwa? (a na wszystkich pisze, ze egzema i to mnie odstrasza, bo na jaka egzeme, wiem, ze na sudocremie tez tak napisane ale ten ostatni znam - sie sama smarowalam .... czasami) ... Marigo a jak tam nowy sprzet, zobacz jaki cudny maz :):):):) gratulacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa jeszcze Marigo a wozeczek Twoj? nijak nie da sie odnalezc? bedziecie musieli nowy kupic prawda ... RudiK ja do tylu jestem, nie mam wanienki, termometra, ani odciagaczki do mleka, oj sprzetow malo mam ... musze nadrobic zaleglosci i to w miare szybko ... Ciezko rzeczywiscie ale czasami choc na chwilke zapominam ... od paru dni nie moge sie za to schylac, juz po prostu sie nie da ... buty wiaze mi maz, cos upadnie - maz a jak musze sama to na kolana, to znowu potem wstac nie moge. Niesamowita radosc za to sprawia mi obserwowanie swojego brzuchatka, jak podskakuje, COS przemieszcza sie tuz pod skora ..., raz pepek do gory raz wklesly, raz gory a raz doliny :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Marigo brak slow co do wozka, nie dziwie sie ze nie spalas cala noc...ale za to maz sie spisal jezeli chodzi o Dzien Matki:) w koncu nalezy ci sie ekstra prezent, za 3 skarb jaki dalas mu w tym ropku:) ja przygotowalam sobie liste zakupow i powoli kompletuje wyprawke, oczywiscie te moje zakupy to jakies chaotyczne ale ja juz tak mam:p chuste np. mam juz zakupiona, wyprawka dla malej do szpitala praktycznie jeszcze nie istnieje, ale jakies rzeczy na 6-9 mcy juz zdazylam kupic... z wyprzedazy tak na pozniej oczywiscie:P ja jeszcze do listy dorzucilam "rogala" do karmienia, moje znajome uzywaly i bardz sobie chwalily, co do lezaczka to mamy dostac w prezencie od przyszlego wujka, tylko musze zdecydowac jaki chcemy, wiec obejrze zaraz na necie ten o ktorym pisalas marigo:) chorykroliku koniecznie napisz slowko jak reakcja tesciowej i rodzinki...moja mlodsza siostra tez rodzila pierwsze dziecko przed slubem i mimo ze moi rodzice sa dosyc wyluzowani to jednak przezywali to wszystko, byli nawet troche rozczarowani, chyba latwiej przyjeliby cala sytuacje gdyby ta jej ciaza byla wpadka, a nie planowanym dzialaniem...wiec to starsze pokolenie chyba juz tak ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
och marigo, kochana jesteś... Gdybyś jeszcze mogła kliknąć co jest potrzebne do szpitala dla mamy i dzidziusia, oraz gdzie oprócz mothercare można zaopatrzyć się w dziecięce akcesoria. Body rozpinane z boku to naprawdę jest wyczyn znaleźć. Trafiłam na jedne w tesco, ale w większym rozmiarze (6-9 m-cy). Jest jeszcze jakiś sklep w Rathcool prawdopodobnie prowadzony przez polaków i tam mam zamiar się wybrać. Zobaczymy. Lilac nie przejmuj się moimi nieco naprzód idącymi zakupami, ale te sprzęty to był w zasadzie dodatek do komody... Gdyby nie to, na pewno bym sobie darowała sterylizator, a laktator... może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudik te pierwsze najmniejsze ubranka jak body czy zapinane z boku zakupilam na allegro bo...bo tutaj nie ma. wkrotce pewnie bede sie pozbywac pierwszych ubranek wiec bede mogla dac jesli ktoras chce-z tym ze ja kupilam wszystkiego po 4 szt. juz teraz mam cala torbe za malych ubranek po misi.... lilac mialam na mysli zwykla kuchenna oliwe. nie ma w tym chemii ani dodatkow wiec jest bezp. komputerka jeszcze nie mam bo zakupil on-line;) popisze z wami jutro bo poznawo juz.musze dzieci polozyc-bo ida rano do swych szkol;) a jessa mi sie cos rozchorowala....katarzysko i jakas niewyrazna. pewnie im to spanie teraz sie nie spodoba bo zaczeli magnetixy skladac...ot pore sobie znalezli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudic wiem o motherare,mamas and papas smyths, euro baby, ale szczerze to ja prawie wszytsko kupowalam uzywane ze stronek ktore wam kieys podawalam.po pristu szkoda mi bylo pieniazkow na nowki.... do szpitala trzeba wziac koszule ( najlepiej z chipem oczywiscie haha),jakies kapcie,cieple skarpety, bielizne i specjalne wkladki -maternity pads,kosmetyki,szlafrok,telefon,mozecie wziac laptopka malego albo cos mp iles tam;) dla dzidzi ubranka ( jesli porod naturalny powinny wystrczyc 2 komplety-jesli cesarka ze 3-4 ) pieluszki,chusteczki ( najlepiej jkies bawelniane,lignina lub cos takiego) i w sumie to wszytsko. polecam wziac cos slodkiego bo po porodzie to najlepszy sposob na odzyskanie energii. w szpitalu na holly street podaja zaraz po porodzie goraca herbate i ciacha-ale nie wiem jak jest w innych szpitalach. dobra ide bo mi sie towarzycho rozszalalo i miske mi obudza zaraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo raz jeszcze dziekujemy :):):) zakupie zatem litr olivy, powinno starczyc, kurda bela moze i ja powinnam sie oliva smarowac a nie wymyslac haha:) Ponotowalam sobie i poogladalam co by powypatrywac ale mnie sie jedno jeszcze przypomnialo ... Marigo jak zerkniesz nastepnym razem to powiedz co z uszkami, jak bezpiecznie czyscic uszeczka malutkie ... A teraz szukam chicco polly magic widzialam w litlwoods przeszlo 200 tyle kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na allegro znalazlam KATAREK mozna kupic od 40 zl ... Marigo i jego sie podlacza do odkurzacza? niesamowite ... a jeszcze ten "model" mozna stosowac u dzieciaczkow od 1 miesiaca a jak jest z Twoim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Margo Jestes Skarbem o tak liste mi chodzilo ;) spisalam sobie wszystko i teraz bede sie nia kierowac ;) Bo masz racje co do tych reklam one oglupiaja Przykro mi z powodu wozka ale ten laptop to wynagrodzi ci to ;) ja tez lubie gazety ;) wiem co teraz mozesz czuc ;) hihihi Ja dostalam od meza tez laptopik nowy na swieta ;) hihihi rozowy hihi bo moj kolor ulubiony to bordowy ale ze nie bylo to kupil mi rozowy z rozowa myszka i sie smial ze mam teraz taki kobiecy laptop ;) Dzis Kochane weszlam na wage i.. zobaczylam te magiczne cyfry.. ;D 10kg przytylam hihi lekarka mi powiedziala ze to dobra waga na ten tydzien 20 bo waze 60kg wiec teraz jestem mala chodzaca klueczka ;) hihihi a to nie koniec tycia .. Nie przejmuje sie tym bo dobrze z taka waga sie czuje przynajmniej mam teraz troszke ciala jak moj mezus mowi i wkoncu cycyki mi sie pokazaly ;) z tego najbardziej sie ciesze ze mam ladny biust ;) i chcialabym aby taki mi pozostal ;) chorykrolik Jak rodzinka przyjela wiadomosc? Jaki mialas lot? dobrze sie czujesz? Kochana jak jestes w polsce to jak masz mozliwosc i chce oczywiscie to zainteresuj sie becikowym bo nam podobno ona przysluguje a ze tutaj w irlandi je wycofali to choc pare groszy z polski mozna dostac.. jak sie jest w polsce zameldowanym to taka ciekawostke pisze ktora sie dzis dowiedzialam Milych snow Kochane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello po przespanej nocy:) misia spala cala noc! nakarmilam ja na spiocha o 3 i pospala do 6-myslalam ze to juz pobudka a ona pojadla i jeszcze do 9 spala wiec spokojnie zajelam sie dwojka starszakow;) ciesze sie dziewczyny ze moge wam pomoc,aczkolwiek nie sugerujcie sie moimi preferencjami,bo kazdej z was moga pasowac inne rzeczy.na rynku jest wszystkiego ogrom. lilac tego sprzetu katarek- nie znam osobiscie.dziewczyny na forum styczniowek kiedys pisaly o tym. ten co ja mam jest bezpieczny dla noworodkow i nazywa sie baby vac- Arianna. kupilam go na e-bayu za 7 euro. podloczas koncowke do rury od odkurzacza i przykladasz szerokoa koncowke do noska.nic nie wkladasz do srodka noska jak gruszke,a sila ssaca wysysa delikatnie cala zawartosc do zbiorniczka. co do czyszczenia uszkow- hmmm jestem przeciwniczka uzywania wszelkich patykow-zalatwilam nimi uszko syna:( pani laryngolog mi powiedziala ze malym dzieciom woskowina wyplywa podczas kapieli-poniewaz ciepla woda rozpuszcza ja.tak tez robie-jedynie zewnetrzna czesc przecieram chusteczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O mysza tutaj poczytaj o becikowym: http://matir.ovh.org/becikowe/index.php ciekawe jak to wyglada w praktyce, bo w PL tak juz jest, ze tam maja wieczne problemy a tez i ludzie sa bardzo zawistni wiec czasami czlowiekowi nie ulatwiaja zycia .... Z moimi kg sie pogodzilam, ale moj biust moglby pozniej zmniejszyc swoje rozmiary haha :):):) bo w zadne bluzeczki nie wchodze ... Chorykrolik co tam u Ciebie? napisz slowko jak klimaty:) jak podroz i jak sie czujecie z Malenstwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tej listy dopiszcie sobie sterimar na przyklad-bo ladnie nawilza nosek malenstwa,a na poczatku to cuda sie w tych noskach dzieja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam Marigo masz racje, zagolopowalam sie i nie zerknelam do gory ... DZIELKIE WIELKIE:) Wiec o uszkach w ... pozniejszym wieku zapytam pozniej :) Marigo ja jestem swiezynka jesli chodzi o dziaciaczki to na kazdym polu, wiemy, ze czasami czy lekarze czy sprzedawcy czy producenci zalecaja rzeczy, ktore jak sama przyznalas sa niepotrzebne, nie mam doswiadczenia wiec jak sie przekonac jeszcze "przed" czy to czy tamto potrzebne??? wiec CUDNIE, ze jestes i znajdujesz chwilke aby nam doradzic, masz trojeczke wspanialych dzieci wiec jestem przekonana, ze wiesz co mowisz :) Milego dnia Dziewczyny :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki ;) Marigo mam jeszcze pytanie do Ciebie, co używałaś do przemywania pępka? W Pl polecają spirytus, a tu? I jeszcze, gdzie tu w Irl są do kupienia kosmetyki Oilatum? Na razie tyle pytań. Moje maleństwo coś niespokojne ostatnio. Wczoraj przed snem czułam kopanie wprost jakby w miednicy... możliwe to? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze mi się przypomniało... słyszałam na przykładzie Anglii, że nie czyszczą dziecku noska po porodzie z wód płodowych, a jak jest tutaj? Czyżby te "cuda" w nosku dziecka było to właśnie to, marigo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudik ja kosmetyki Oilatum wczoraj widzialam w Boots-ie i McGorisk Pharmacy ale czy te nawet dla Juniora mozna stosowac u noworodka? Mnie teraz "chodzi" brzuchatek, najpierw czkawka na "dole" (czyzby juz glowka byla w dole??? :/:)) potem przemieszczanie do gory na wszystkie strony, czuje ... wnetrznosci :):):) nie wiem gdzie mam watrobe ... a zoladek na plecach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak rudik,nie odsluzowuja tu dzieci wiec przez kilka dni a nawet tygodni mozesz miec wrazenie ze malenstwo ma katar. lepiej oczyszczac nosek regularnie i nawilzac sterimarem lub innym roztworem soli morskiej lub fizjologiczn.,bo dzidzia bedzie sie meczyc z zapchanym noskiem. zgadza sie lilac oilatum mozna w kazdym boots dostac. ja mam zwykly-nie junior.popatrzcie dobrze bo napewno sa.i male i wielkie butle... pepek to dopiero wyzwanie w irl..w pl sa specjalne gaziki leko,ktorymi sie przemywa peuszek.tutaj zalecaja tylko wode.przy jess sie udalo bez infekcji ale michelle sie papralo i w kioncu w aptece laskawie mi sprzedano cos a'la polskie nasaczone spirytusem cos....infekcja przeszla ale to byly takie sztywne papierki nasaczone i truno bylo przecierac taka delikatna skore malenstwa.wiec jesli macie okazje kupcie te gaziki lub spray w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo sterimar w sprayu moze byc czy sa inne? (taki znalazlam ..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×