Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

magdaEIRE a Ty masz kota w domu? albo stycznosc z kotami?? bo to glownie przez kontakt z kotami (ale hmm przy nie zachowaniu higieny) mozna sie zarazic toksoplazma, od psa to nie wiem a i jedzac np tatar, jedzac brude owoce. Tak sie zastanawiam wlasnie czemu ludz chcial wyslac Cie na to badanie ... ale skoro juz niedlugo bedziesz w PL to tam - jesli bedziesz chciala - sie przebagaj. Milego wieczorku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorykrolik co Ty mowisz gdzie wyprowadzic ??? jaka bezdomna? to nie mozna tak - przepraszam za slowo- wywalic ludzi nagle a umowa? a wypowiedzenie? a przeciez Ty jestes w ciazy !!!! to co kobiete w ciazy mozna tak z dnia na dzien pozbawic dachu nad glowa? niezaleznie od wszytskiego???!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
lilac kobieto Ty sie nie denerwuj :) I tak nie chcielismy tu mieszkac, planowalismy wyprowadzke na spokojnie, w kwietniu. Niestety postawiono nam ultimatum, ze podpisujemy umowe na rok (poprzednia wygasla) albo sie wyprowadzamy, doszla mala sprzeczka, no i tym sposobem dostalismy nasz depozyt z powrotem i szukamy teraz chatki :) Ogolnie jest to troche bardziej pokomplikowane, ale szkoda pisania. Nie wiem jeszcze co, ale cos wymyslimy, ewentualnie wbijemy sie na chate poza nasze mozliwosci finansowe hehe i przebimbamy z pol roku. Mi to sie marzy maly domek, no ale teraz nie czas na marzenia hehe, zwlaszcza, ze pracujemy w centrum... Odpoczywaj, relaksuj sie, jeszcze nam calutkie 3 dni zostaly :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem o co chodzi z tą stroną, ale dodanie ich na face nic mi nie dało. Chorykroliku, tu jest namiar - kołyska+wanienka - Dublin City -obojetne 45. Zaraz na pierwszej stronie targowiska jest ta pozycja, o ile nie pojawi się coś nowego jest to 5 pozycja. Wielkie dzięki. Mam nadzieję, że nie przeszkodzi Ci to w poszukiwaniach mieszkanka. A swoją drogą to naprawdę macie pecha, że tak z dnia na dzień musicie się pakować... Marigo wszystko u Ciebie w porządku? zamilkłaś coś ostatnio. Jak dzieciaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytalam o tym w internecie ,,toksoplazma,, dla plodu jest nie bezpieczna mozna nabyc od zwierzat roznego gatunku, ja w tej chwili nie mam zwierzaka mam rybki ktore karmilam juz przestalam z chigena u mnie ok, chociaz w internecie nic nie pisali ze to od chigeny. Mozna to miec i o tym nie wiedziec. ja moze 2 lata temu mialam guzek pod pacha powiekszone gruczoly, ludz sie zapytal czy cos takiego mialam?! i jeszcze ciaza wyglada o miesiac wyzsza wiec to tez moze o tym swiadczyc lub jest napawde wyzsza :) bo dzidziusia planowalismy od wrzesnia 10'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
RudiK dopiero wrocilam, zaraz znajde i wrzuce namiary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
RudiK kołyska+wanienka - Dublin City - obojetne 45 E-mail,PW , 0877463017 taki ruch, ze przeskoczylo na 8 strone, udanych zakupow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki Przede wszystkim witam MagdeEire i gratuluję! Wiesz ja miałam tu robione badania na toksoplazmę przy pierwszych badaniach krwi i były robione za darmo. Skierowanie dostałam od pl.ginekologa,a robiłam je w polskiej klinice bo tam też sobie wybrałam lekarza Gp. jeśli nie zrobią Ci tego badania przy badaniu krwi to zrób sobie je w pl koszt ok 50-60 zł. ja robiłam niecałe 2 lata temu jak poroniłam tu pierwszą ciąże, ale było w porządku. Zyczę dużo zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki chorykroliku. Jutro będę dzwonić. Jeśli chodzi o tę toksoplazmozę, to nie tyle kontakt z kotem ile surowe mięso jest niebezpieczne w ciąży. Pasożytem zarażają się zwierzęta, u których odkładają się cysty, my zjadamy takie mięsko i w przypadku kiedy będzie nieodpowiednio przygotowane tj niedopieczone, bądź niedosmażone, tudzież niedogotowane pasożyt trafi do naszego organizmu. Tak samo jest z owocami - tzn należy je dokładnie myć przed spożyciem. Dobrej nocki mamusie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
witaj MagdeEire i Gratuluje ;) Kochana zapisz sie do programu http://www.hse.ie/eng/services/Find_a_Service/entitlements/Drugs_Payment_Scheme/ bedziesz miala refundowane lekarstwa do 120e w miesiacu a co do lekarzy to prawda musisz na nich uwazac kochana za miesiac masz wizyte w szpitalu tam popros o te badania i moze za darmo ci je zrobia Ja na poczatku ciazy chodzilam do pol gin teraz moja kruszynka jest bezpieczna i chodze tylko do gp i szpitala a tam jestem raz w miesiacu na usg jak bedziesz w szpitalu to powiedz im co ci pl powiedzial Dobranoc Kochane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... piore kocyku, rozki, pieluchy, ubranka i ... poplakuje sobie wieszajac ze wzruszenia :):):) Milego dnia Dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki ;) Marigo mam pytanie do Ciebie z racji tego, że już najbardziej doświadczona jesteś. Czy znieczulenie może opóźnić poród? Rozmawiałam dziś z matką 2 dziewczynek 3-letniej i 2-miesięcznej. Powiedziała, że podczas pierwszego porodu kiedy podali jej znieczulenie, akcja porodowa się zatrzymała. Kazali jej pójść spać :) Przy drugiej, było już dużo sprawniej, bo poród trwał godzinę. Wiem, że tak jak każda ciąża jest inna, tak samo może być z porodem, ale mimo wszystko napisz ja to było u Ciebie. A i Wy dziewczyny jeśli macie jakąś wiedzę w tej sprawie - dzielcie się. Kupiłam kołyskę, czy aby nie za wcześnie? okazja się trafiła ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudiK ... nie za wczesnie:) ja tez bym chciala kolyske :) Moja znajoma rodzila w listopadzie, gdy zaczely sie skorcze dostala gaz (ale ten gaz to chyba na zadna rodzaca dobrze nie dziala z tego co slysze) a za jakis czas zastrzyk, wtedy mowi, ze rzeczywiscie mniej bolalo i ... kazali jej sie polozyc spac i deko pospala ... Ale nic nie wspomniala aby po tym jak dostala epidural akcja porodowa sie zatrzymala ... Czesto ktos do niej przychodzil i sprawdzal co TAM sie dzieje, kiedy miala odpowiednie rozwarcie kazali przec ... Rudik tyle co uslyszalam (w max skrocie) - napisalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoko lilac, pytam tak zachowawczo:) Mnie dziś moja niunia mocno daje popalić. Aż mnie brzuch rozbolał od tych jej (jego) harców. Ma co jakiś czas takie napady radości w brzuszku, że aż mi się trzęsie. Fajne to, byle nie oznaczało czegoś niepokojącego. Kołyski są fajne, bo zajmują mniej miejsca niż łóżeczko i można nimi bujać... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
Witajcie kochane w ten piekny poranek :) Mialam plan dzis spac do bolu, tymczasem o 7 juz oczy szeroko otwarte ;) A ja tak kocham spac :( Za kilka godzin zabieramy sie za pakowanie, bo jutro wyprowadzka. Znalezlismy pokoik w duzym domu, tylko dwie osoby tam sa i wydaja sie sympatyczne :) Tyle, ze przed moja rozsypka trzeba bedzie poszukac czegos porzadnego i wtedy znowu przeprowadzka :( Ostatnio zajelo nam to 4 autka, wiec juz jestem przerazona... Ten czas tak szybko leci, dopiero co robilam test, a tu dzis zaczal sie juz 13 tydzien :) Mialam paskudny sen ostatnio zwiazany z malenstwem :( Coraz czesciej snia mi sie jakies glupoty... I wiecie co... nie wiem, czy to hormony czy jak, ale zaczelam porastac wlosiem... Brzuch mi sie zaczal kudlaczyc i w ogole chyba tak wiecej tego mam wszedzie. Hmm powrot do korzeni? A myslalam, ze juz zeszlam z drzewa ;) ;) ;) Milego dzionka mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:):):):) Chorykrolik ja sie poplakalam ... przez Ciebie, ze smiechu:):):):) Porastasz wlosiem (moze to znak na chlopaka;);)????)? u mnie zdecydowanie mnie "siersci" na nogach, mimo, ze wyrywalam z korzeniami one i tak wyrastaly a tu prosze ciaza i nadmiar wszelakiego tluszczu pozbawila i wlosow (ale tylko na nogach;) indziej ani nie porosly ani nie wypadly:)) Sny ... koszmarne tez miewalam ... u mnie bylo to chwilowe. RudiK wydaje mi sie, ze to taki okres, ze dzieciaczki szaleja,korzystaja z miejsc puki jeszcze jest:) dalej mam takie jakby trzesienie i salda, "skoki na gleboka wode", zdarzaja sie tez szturchania gdzies ze szczytu boku albo tuz pod biustem i to juz nie tak radosne, moze dlatego, ze niespodziewane. Zaczely mi sie takie pojedyncze skorcze aaa i wtedy to juz nie jest tak ciekawie ;/ wczoraj to mnie sie erce spocily ... Milego dnia:) Marigo a co u Ciebie, weekend mamy moze maz i w domu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja słyszałam, że jak włosy rosną to "na dziewczynkę", ale to nie potwierdzone :) Skoro u Ciebie lilac potwierdzona dziewczynka, to może masz rację... Mnie na początku ciąży nie rosły bardzo, aż byłam zaskoczona i zadowolona, bo generalnie miałam tendencje do "zarastania". Teraz chyba przypomniały sobie o moim istnieniu ;) Moja Dzidzia dziś trochę spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... moja nie ... robi mi ... niespodzianki i coraz mocniej mnie "przy dole" boksuje :) a wszytsko pod tytulem: "ORIENTUJ SIE" :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamusie :-) Miałam dziś takie wrażenie jak bym poczuła ruchy mojej dzidzi- takie delikatne skrobanie w dole brzucha. Zastanawiam się czy to nie zawcześnie bo to dopiero 17,5 tygodnia. A od 3 dni tak mnie boli u dołu pupy,że ledwie się ruszam, najgorzej jak muszę w stać z łóżka lu zgiąć się. Mam nadzieję,że to nic poważnego. Napewno nie są to bóle krzyżowe spowodowane obciążeniem,bo narazie nie tyję. Mam nadzieje,że to o co kiedyś mi lekarz powiedział,że maleństwo nie ma miejsca,macica jest duża i szuka sobie miejsca dlatego tak uciska. Może któraś z was miała podobne objawy i podzieli się swoją opinią. Pozdrawiam serdecznie, miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny:) Mialam dzis wizyte w hospitalu, te wizytu u lekarzy mnie rozczarowuja, dzis ta wiztyta to skraj, nie wiem ... niedbalstwa?? "olewania"? tu glowa i .... koniec, pytam jak duze dziecko, slysze: normalne i ... see you. Mam potrzebe widzenia swojego dziecka, ot tak :) 5 kwietnia - Dublin, aaa wczesniej 4-go u siebie hospital jak nie pokaza jak nalezy to sie zbuntuje !:) Katarynka na takie hmm "babelki" (ja tak czulam) to moze nie za wczesnie? ja juz nie pamietam jak bylo u mnie, przejrze forum to sobie przypomne:) moze nie beda tak czeste, bo Malenstwo ma mnostwo miejsca ale z czasem sie nasila:) Mnie boli w pachwinach i powyzej hmm "niewymownej":);) to wiem, ze normalne, bo tam w srodku trwa proces przygotowawczy z miednica na czele. U Ciebie chyba rosnaca macica robi miejsce a piszesz, ze nie tyjesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) ja dzis po kolejnej wizycie w szpitalu, w miare sprawnie poszlo, corcia zdrowo rosnie to i ja jestem spokojniejsza:) Marigo, albo lilac bo ty jestes na dalszym etapie ciazy, mam pytanie czy w szpitalu robia w ogole jakis wymaz prezd porodem, na sprawdzenie bakterii czy innych chorob? moja kumpela miala badania robione u polskigo lekarza i cos nieciekawego sie tam dzialo i jest na kuracji antybiotykowej, a mi sie od razy jakis hipochondryzm wlaczyl i juz mysle czy nie isc i nie zrobic takich badan... czuje sie dobrze ale ona tez zadnych symptomow nie miala wiec juz troche swiruje;p Katarynkag to na pewno maluszek sie rusza, upewnisz sie pewnie w ciagu kilku dni gdy bedziesz czula je coraz czesciej i bardziej instensywnie... pamietam jak ja czekalam, nie wiedzialm czego sie spodziewac i troche "przyblondynkowalam" bo oczywiscie oczekiwalam tych ruchowo w gornej czesci brzucha... dopiero po badaniu u GP gdy zbadala bicie serca uswiadomilam sobie ze przeciez to dziecko jest duzo nizej... wiec i ruchy bede czula w innym miejscu i dopero wtedy zaczelam je odczuwac, u mnie to bylo po 20 tyg ... co do bolow, ja nie mialm takiego problemu, ale na pewno to macica, wiec sie nie stresuj na zapas, przy najblizszej wizycie u gp lub w szpitalu po prostu powiedz o tym lekarzowi:) Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha mnie jak do tej pory nie robili tutaj zadnego wymazu a wizytuje sie w dwoch szpitalach (a ten w Dublinie to taki specjalistyczny dla kobiet) wiec gdyby byla taka potrzeba to moze by cos zakomunikowali? (moze Twojej kumpeli cos z badania krwi wyszlo dlatego jej zlecili ten wymaz ...) W PL bylam u swojej pani ginek. w 24 tc ona zawsze (co pol roku) mi robi cytologie wtedy nie robila ... W szpitalu pytali mnie (2 razy) czy wszystko ok czy zadnej wydzieliny nie ma ... Sylwucha zatem nie nerwuj sie, nie ma zadnych sygnalow (swedzenie, pieczenie, nieprzyjemny zapach, wydzielina "insza") to na pewno wszytsko w porzadku. Moje Malenstwo karnawal ma co dzien a i w nocy tez :):):):) a jak widze czasem gory i doliny na Brzuchatku to nie umie smiechu glosnego powstrzymac:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie ok 15 tyg wykryli bakterie, ale podczas zwykłego badania moczu tj. takim paskiem, u GP. Ale wymazów żadnych nie robili. Też brałam antybiotyk, Augumentn przez 7 dni 2x dziennie. Potem mnie jeszcze swędziało, ale dostałam jakąś maść na poparzenia i przeszło. Od tamtej pory spokój. Ruchy dziecka to naprawdę fantastyczna sprawa. Zaczynają być zauważalne gołym okiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postaram sie nie swirowac z tymi bakteriami, tym bardziej ze przy kazdej wizycie w szpitalu zabieraja mi mocz na posiew, w przeszlosci milam czeste problemy z zapalniem pecherza wiec w razie czego mam nadzieje te badania wykryja gdyby dzialo sie cos cos niepokojacego. Zaczelam puchnac, dzis musialm zdjac obraczke z palca po raz pierwszy a to dopiero 26 tydz, chyba troche za szybko?:/ Znalalzlam na necie prosty sposob by to sprawdzic jak jest z tym zbieraniem sie wody pod skora, nalezy ucisnac kosc piszczelowa, mniej wiecej w polowie podudzia i jezeli po 5 sekundach dalej bedzie tam wglebienie to znaczy ze woda sie zbiera i to by tlumaczylo dlaczego tak szybko przybieram na wadze:/ No coz nie zanudzam Was juz moimi ciazowymi przypadlosciami:) jak tam wasze maluszki dziewczyny, moze jakies nowe zakupy poczynione i macie sie czym pochwalic? Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postaram sie nie swirowac z tymi bakteriami, tym bardziej ze przy kazdej wizycie w szpitalu zabieraja mi mocz na posiew, w przeszlosci milam czeste problemy z zapalniem pecherza wiec w razie czego mam nadzieje te badania wykryja w razie czego cos niepokojacego. Zaczelam puchnac, dzis musialm zdjac obraczke z palca po raz pierwszy a to dopiero 26 tydz, chyba troche za szybko:/ Znalalzlam na necie prosty sposob by to sprawdzic jak jest z tym zbieraniem sie wody pod skora, nalezy ucisnac kosc piszczelowa, mniej wiecej w polowie podudzia i jezeli po 5 sekundach dalej bedzie tam wglebienie to znaczy ze woda sie zbiera i to by tlumaczylo dlaczego tak szybko przybieram na wadze:/ No coz nie zanudzam Was juz moimi ciazowymi przypadlosciami:) jak tam wasze maluszki dziewczyny, moze jakies nowe zakupy poczynione i macie sie czym pochwalic? Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :-) Dzięki za miłe słowa. Moja siostra też mi mówi,że to kości miednicy mi się rozchodzą i dlatego tak boli. Zwłaszcza przy pierwszym dziecku to normalne (a ona ma już 2-kę więc wie co mówi) Dla pewności dzwoiłam do swojej GP- narazie jest zajęta więc czekam na telefon od niej. Sylwucha-Co do tych badań o których wspominałaś to moją przyjaciółka miała zalecenie zrobienia ich od swojego polskiego lekarza ginekologa,ale ich nie zrobiła bo koszt był ok110E. podobno ja by się miało jakieś bakterie to w czasie porodu przeniosą się na dziecko i ztego względu są zalecane aby zrobić. Ona urodziła w czwartek i synek piękny i zdrowy i bez tych badań się obeszło. Miłego popołudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha a ile Tobie poszlo do przodu? Obraczki nie nosze od drugiego trymestru, jakis czas temu jak jechalam do Dublina to mysle: a zaloze, nie mam grubasnych palcow - nim wysiadlam z busa to prawie skore zdarlam a obraczka zeszla "na krem" :/ Na stopy wchodza tylko adidasy luzno wiazane ... jeszcze troche :) mysle, ze dam rade wyskoczyc w sandalkach w te lato :):) Dzis taka piekna pogoda ... ciesze sie, ze narodziny mojego dziecka przypadna na cieply okres:) ale jak tak chodzilam sobie po miescie to ... umeczylam sie, goraco mi bylo, sapalam gorzej niz parowoz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×