Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

oj pamiętam i bardzo lubie!!! Ja ostatnio byłam mile zaskoczona, bo pani w przychodni przepuściła mnie abym była pierwsza do lekarza. Dodała, że przecież nie moge siedziec wsród tylu zarazków. Za to już w hipermarkecie real na stoisku miesnym byly dwie ekspediętki i jedna widzac mnie podeszla i zapytala w czym pomoc. Przede mna stal tylko jeden pan a przed pani juz konczyla robic zakupy. Owy dzentelmen wrzasnął na miła ekspedięntke, że to on jest pierwszy a nie ja. Biedna kobita mocno się zdziwiła a ja tylko uśmiechnełam się do niej. Niestety tak wygląda polskie społeczenstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to pomogę koleżance - trzeba sobie w końcu pomagać :D Poproszę o aktualizację inne kobietki bo słabo się orientuje. Mamucie i Dzieci Gosia ....... 8 Czerwca 07 ........synos Filipek Zabcia ..... 7 Lipca 07 ......... ...córcia Amelia Karola ...... 2 Sierpnia 07 .........córcia Kasienka Melka ...... 16 Wrzesnia 07 .....córcia Molly Kitek .......22 Wrzesnia ...........córcia Maja Aine ........ 24 Wrzesnia ...........córcia Natalka Magda ......20 Października.......córcia Lenka Bebolek .....12 Listopad............synos Fabian Aga84 ........18 Listopad...........synos Pawełek Ania_84...... czekamy na info Karola416....14 Grudnia........................... Oczekujace Megi ............35tydz ..........3 Marca .........Antos Aaagcia ........30tydz ..........1 Kwietnia ......dziewczynka Agula ...........24tydz ..........2 Kwietnia ........???? Motylek_22.....27tydz.........27 Kwietnia.......córeczka Kathy100.......26tydz...........4 Maj...............????? Siobhane........23tydz...........17 Maj..............???? Wiktorianka....21tydz...........3 czerwca.........???? Violaa............7tydz......4 Sierpnia.....???? Magda... .........7ydz......10 sierpnia....????? Wszystkie na pewno wyglądacie przepięknie w ciąży, a już w szczególności dla swoich panów. A reszta świata nam zazdrości :D Uszka do góry drogie Panie i brzuszki do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim:) no to wszystko wygląda na to,że już niedługo do Was dołączę. Jutro mój Rafał ma drugą i ostatnią rozmowę kwalifikacyjną przez telefon.Liczymy na to, ze to będzie tylko formalnosc, bo po ostatniej mu powiedzieli, że wypadł świetnie i nie będą już nikogo innego szukac, no ale u Irysków różnie bywa, więc jeszcze się nie cieszymy...Trzymajcie kciuki! Pamiętam, że jak bylam w Irlandii, bedac jeszcze w ciazy, to tesknilam za Polska, wiec wrocilismy. W Polsce tesknilam za Irlandią.Tym razem pewnie znowu mi bedzie brakowac Polski, ale powiem Wam dziewczyny, że mam porównanie i na Zielonej Wyspie żyje sie o niebo lepiej, jesli chodzi o pieniadze i utrzymanie rodziny, tak wiec jesli Was kusi, zeby wrocic, to liczcie sie z tym, ze te roznice odczujecie naprawde dotkliwie, tak jak my...Mimo ze moj maz jak na polskie warunki zarabia naprawde dobrze, to i tak nam brakuje , a na Zielonej Wyspie po prostu nie bylo problemu, czy wystarczy do pierwszego.Zreszta pewnie wiecie, o czym mowie. A sie rozpisalam:) milego dnia zycze babeczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane.. Mnie dopadło jakieś chorubsko:( strasznie sie czuje.. a najgorsze jest to że mały odemnie podłapuje...:(:(:( daje mu syropek ale niewiem czy pomoże .. jesli to środy niebedzie poprawy mam iść do lekarza z Fabim. dobrze że mąż ma teraz 2 dni wolnego pod rząd to mi troche pomoże.. do ałego staram sie niezbliżać chyba zze na jedzonko.. mam do siebie wyrzuty:( Aine.. kochana a gdzie bedziecie mieszkac?? Tam gdzie kiedys??? trzymam kciuki za męża.. Doskonale wiem o czym mówisz... widze to jak jeździmy na wakacje do polski.. ide do sklepu i za kilka rzeczy zapłace 100zł. a ty za 30 Euro mam jedzenia dla siebie na cały tydzien.. kochane znacie jeszcze jakieś domowe sposoby na chorubsko??? uciekam bo mały woła cyca.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebolku, prawdopodobnie bedziemy mieszkac w Limerick, chociaz w gre wchodzi jeszcze Dublin, bo odezwala sie firma wlasnie z Dublina i chca go przepytac na dniach. Wczesniej mieszkalismy w Moyvalley, niby kolo Dublina, ale tak naprawde dojazd byl koszmarny, w korkach jechalo sie 2 godziny.Miejsce wybralismy ze wzgledu na cene-tylko 700 euro a warunki byly luksusowe, calkiem nowe mieszkanko, 5 pokoi...ale co z tego, skoro takie zadupie.Jedynym sklepem byla stacja benzynowa. A o Limerick slyszalam jak dotad same niepochlebne opinie:( podobno jest tam bardzo niebezpiecznie, no ale zobaczymy, moze nie bedzie tak zle. Bebolku, kuruj sie i wracaj do zdrowia.Jak bylam chora w ciazy, to jadlam duuuzo czosnku, nawet pomagalo.Mowia, ze dobry jest syrop z cebuli no i to koszmarne mleko z miodem i czosnkiem, pewnie pamietacie z dziecinstwa, ohyda, ale pomaga:) Pamietam, ze nam zawsze pomagal taki prwparat Lemsip ( czy jakos tak )-jeszcze jak bylismy w Irlandii, to tym sie kurowalismy.Tylko nie wiem, czy dla kobiet w ciazy dozwolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ups, chcialam napisac, ze nie wiem, czy dla kobiet KARMIACYCH ten lemsip dozwolony, a nie w ciazy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja niestety mecze sie strasznie z katarem, bartek juz troche lepiej. na szczescie fifi nie jest chory/ jak go chwytamy pod pachy to tak fajnie probuje chodzic no i jak siedzi kolo mnie to sie wspina :) cudnie po prostu kot zaczyna miec ciezkie zycie z nim :P pare razy fifi go zrzucil z fotela :P hihi no ale fajnie sie razem bawia i to jest najwazniejsze. moja mama przyjezdza w czwartek ale sie ciesze :) noja robilam zdjecia u fotografa, tam takich nie rpbia ale jak powiedzialam wymogi to nie bylo zadnego problemu :) fifi mial wtedy 1.5 miesiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mamucie i Dzieci Gosia ....... 8 Czerwca 07 ........synos Filipek Zabcia ..... 7 Lipca 07 ......... ...córcia Amelia Karola ...... 2 Sierpnia 07 .........córcia Kasienka Melka ...... 16 Wrzesnia 07 .....córcia Molly Kitek .......22 Wrzesnia ...........córcia Maja Aine ........ 24 Wrzesnia ...........córcia Natalka Magda ......20 Października.......córcia Lenka Bebolek .....12 Listopad............synos Fabian Aga84 ........18 Listopad...........synos Pawełek Ania_84...... czekamy na info Karola416....14 Grudnia........................... Oczekujace Megi ............35tydz ..........3 Marca .........Antos Aaagcia ........30tydz ..........1 Kwietnia ......dziewczynka Agula ...........24tydz ..........2 Kwietnia ........???? Motylek_22.....27tydz.........27 Kwietnia.......córeczka Kathy100.......26tydz...........4 Maj...............????? Siobhane........23tydz...........17 Maj..............???? Wiktorianka....21tydz...........3 czerwca.........???? Violaa............13tydz......4 Sierpnia.....???? Magda... .........7ydz......10 sierpnia....?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucie i Dzieci Gosia ....... 8 Czerwca 07 ........synos Filipek Zabcia ..... 7 Lipca 07 ......... ...córcia Amelia Karola ...... 2 Sierpnia 07 .........córcia Kasienka Melka ...... 16 Wrzesnia 07 .....córcia Molly Kitek .......22 Wrzesnia ...........córcia Maja Aine ........ 24 Wrzesnia ...........córcia Natalka Magda ......20 Października.......córcia Lenka Bebolek .....12 Listopad............synos Fabian Aga84 ........18 Listopad...........synos Pawełek Ania_84...... czekamy na info Karola416....14 Grudnia........................... Oczekujace Megi ............36tydz ..........3 Marca .........Antos Aaagcia ........30tydz ..........1 Kwietnia ......dziewczynka Agula ...........24tydz ..........2 Kwietnia ........???? Motylek_22.....27tydz.........27 Kwietnia.......córeczka Kathy100.......26tydz...........4 Maj...............????? Siobhane........23tydz...........17 Maj..............???? Wiktorianka....21tydz...........3 czerwca.........???? Violaa............13tydz......4 Sierpnia.....???? Magda... .........7ydz......10 sierpnia....?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula227
dziewczyny w czwartek mam 1 wizyte w rotundzie moze mi ktos napisac jak ona bedzie wygladac i czy robia tam USG czy mozna do lekarza z mezulkiem wejsc PLISSSSS pomozcie czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witaj Paula. Na usg mozna wejsc z Mezulkiem i jak bedziesz rozmawiala z lekarzem to tez moze byc przy Tobie Maz.Tes sie stranie denerwowalam pierwsza wizyta ale nie bylo tak strasznie :( poradzisz sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula 227
a cos wiecej na temat 1 wizyty w rotundzie??? czy USG mi wogole zrobia i czy wchodzi sie na czas np jak mam wizyte na 8.05 to wejde punktualnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESC Mamuski 🖐️ Dawno mnie nie bylo :P juz nawet nie wiem kiedy ostatni raz pisalam na tym forum :( Postaram sie chociaz troche Was poczytac :D Ten czas tak leci, ze az trudno uwierzyc, ale moja mala 😍 ma juz 7 miesiecy :P Na poczatek mala poprawka moja coreczka urodzila sie : 06.LIPIEC.2007 :D Pozdrawiam Was 🖐️ i obiecuje,ze niedlugo znow sie odezwe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula Napewno bedziesz miala UZG ja miaLam na pierwszej wizycie musza przeciez Ci zrobic wkacu musza tez wiedziec jakie dziecko jest duze :D Co do godzinny to roznie to jest czasem jest tak,ze umawiaja wszystkie kobiety na ta sama godzine ale dosc szbko to idzie,bo z reguly jest czterech lekarzy :D Nie pamietam kiedy ale napewno na poczatku bedziesz miala wywiad przeprowadzany z polozna :)Musza wszystko wiedziec czy byly np jakies ciezkie choroby w rodzinnie itd...no i czy to Twoje pierwsze dziecko :D Napewno tez zrobi Ci badanie krwi i moczu.Dodam tylko, ze ja rodzila w Rotundzie wiec jak masz jies pytanie to pisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZEŚĆ DZIEWCZYNY!!! CO TAM U WAS SŁYCHAĆ? JA SIĘ PRZEZIEBIŁAM I SZLAK MNIE TRAFIA BO W SUMIE TO NICZYM NIE MOŻNA SIĘ LECZYĆ. STANDARDOWO STOSUJE MLEKO Z CZOSNKIEM I JEM CZOSNEK W KAZDEJ POSTACI. TAK WOGÓLE TO ODDECHEM MOGĘ POWALIĆ. SSAM JAKIEŚ DURNE TABLETKI NA GARDŁO CO POMAGAJĄ TYLE CO GUZIKI. CHCIAŁABYM SIĘSZYBKO WYLECZYĆ, ŻEBY NIE PRZYWITAC SYNECZKA Z ZASMARKANYM NOSEM. POZDRAWIAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiula pewnie juz szykujesz sie na przylot mamy :)Fajnie zawsze bedziesz mila raznie :)U mnie teraz tez jest siotra :) i przynjamniej jest wesolo :)Amelia dzis usiadla sama z pozycji lezacej az bylam w szoku :D Aine Co do Limeryk to tez slyszalam,ze tam niebezpiecznie jest :( ,ale nie ma co sie zastanawiac nad tym :O Fajnie by bylo jakby Wam sie udalo :D Ja podzilam Twoje zdanie ,ze tutaj tzn w Irlandi znacznie lepiej sie zyje z dzieckiem bylam dwa miesiace z Amelka w Polsce i szczerze nie chcialabym miec tam dziecka Ciezko by nam bylo o wiem :( Bebolek jak tam chorubsko :P Mam nadzieje,ze juz zdrowa jestes :D Pewnie sie zdziwisz jak mnie zobaczysz naforum :P :P no ale juz nadrabiam zaleglosci :D A ty zdrowiej jak najszybciej :D Caluski 👄 dla Waszych maluszkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula227
ZABCIA bo ja tak za bardzo nie znam angielskiego to bede mogla na kazda wizyte z mezem chodzic ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane !! u mnie nadal choroba.. mały coraz gorzej.. wybaczcie ale posrana ta irlandia poszłam dziś do lekarza żeby małego zbadał i dała jakieś lekarstwo bo syropek niepomaga a oni do mnie że ona mnie może umówic na wizyte na przyszły tydzien. Ja na to że dziecko bardzo kaszle i ze chce sie zobaczyć z doktorem a ona ze jesli mnie to interesuje to najszybcie j jutro na 15.45.. z wielką łacha!!!!! Byłam też dziś na wizycie u pielęgniarki środowiskowej Fabi ma 62,5 cm i waży 5,640 kg. obwód głowki to 40 cm. ma 12 tygodni:) aaa kochane normalnie byłam w szoku !!! Była u mnie ostatnio ta kumpela co rodziła 6 godzin przedemna.. wyobraźxcie soebie że sytuacje: Bierze go do pozycji prawie leżącej na kolana i wyciaa przed niego raczaki.. On chwyta za te rączki i sie podciaga i siada!!!!!! no byłam w szoku a ona rece luźno!! niuwieźyłam i Monika dała mi Matiego na kolana.. i faktycznie chwycił moje palce i siadł!!!! kurcze a ma tylko 12 tyg!!!!!!!! oki spadam bo musze sie ubrac.. tatuś ma dzis urodzin i musze iśc zanieść prezencik. papa pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula Jeżeli masz problem z angielskim to koniecznie idź z mężem, wszędzie może wejść z Tobą, a nie będziesz miała stresa że czegoś nie rozumiesz. Najpierw idziesz do recepcji tam cię podpytają kobitki o pare szczegółów z życia, np czy pracujesz, czy mąż pracuje itd i założą ci karte. Potem idziesz na USG na 2 piętro, potem znowu na dół do sióstr tam ciśnienie, oddajesz mocz (dają ci pojemnik), potem midwife czyli taka połozna poprosi cię go jakiegoś pokoju na rozmowe i wypyta o wszystko, łacznie z chorobami rodzinnymi itd, możesz też zadać jej pytania jak będziesz miała. Potem jeszcze na pobranie krwi, no to będą jakieś trzy fioleczki :P no a potem jeszcze wizyta u lekarza ogólnego - czyli tak naprawde popatrzy na ciebie obsłucha serce i zbada tętno dzidzi. No a tak poza tym to w którym tyg jesteś?? Masz tu swojego ginekologa, bo warto mieć i badać się u niego, bo tu nie robią badań ginekologicznych matce,a warto być pod kontrolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim! widze ze mamy tu epidemie bo tez jestem chora, takie strasznie mocne przeziebienie i nie chce przejsc! Zycze wszystkim chorym zdrowka duzo duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula227
Jestem w 18 tygodniu mam swojego lekarza GP polke bardzo fajna kobietka zawsze jak ide do mnie tak przebada ze szok. Jejku ale mam stresa przed jutrzejszym dniem dobrze ze poszperalam w necie i znalazlam was kobietki MAM NADZIEJE ZE JUTRO USG ZROBIA BO MAM ISC Z PELNYM PECHERZEM NIE WIEM JAK WYTRZYMAM :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karoka20
Hello:). O jejku ile was tutaj jest kobietki:). gratulacje dla wszystkich obecnych i przyszlych Mamusiek:). Dawno sie nie odzywalam... . Wiem ale tak jakos wyszlo. U nas wszytsko ok. Kasienka rosnie jak na drozdzach. Czas tak szybko leci, 2 lutego bedzie miala 6 miesiecy:). Dziewczyny jak myslicie, moja kasia wazy ponad 8kg., czy to jest dobra waga dla wczesniaka? I wiecie mam problem a mianowicie mala ma od ponad miesiaca katar i nie moge wogole go zwalczyc, kropelki nie pomagaja, kupilam taki odciagacz do noska Frida jest lepiej ale mala caly czas ma chrapke, moze ona ma alergie? Prosze was o jakas rade, dziekuje:). ja rowniez jestem zapisana na naszej-klasie. jak by co to szukajcie Karolina Mokosa Gorzów Wielkopolski/ Irlandia. Bebolek jesli chodzi o paszport dla twojego malenstwa. nam fotograf poradzil zebysmy sami zrobili kasi zdjecie. Polozylismy ja na bialej pieluszcze ( oczywiscie mielismy niezly ubaw :) bo kasiek caly czas sie wiercila, przekrecala glowke:)) ale udalo nam sie zrobic fotke, wybralismy ta najlepsza i fotograf nam wywolal. pamietaj ze zdjecia musza byc kolorowe. My mielismy czarno biale i musielismy wywoyywac drugi raz. wracaj szybko do zdrowia:). A jesli chodzi o karmienie piersia, to kasia dostaje piers tylko w nocy. W dzien daje jej Bebiko, kaszki i zupki. Zastanawiam sie czy nie przezucic sie na irlandzkie mleko bo nie ukrywam ze bebiko jest drogie tutaj. A mi paczka bebika starcza zaledwie na 3 dni wiec mam dylemat. na swieta bylismy w polsce i bylam u ginekologa. przepisal mi tabletki anty ale waham sie czy je wziasc czy zaczekac jeszcze miesiac. moze ktoras z was sie orjentuje jakie tutaj w irlandii sa najlepsze tabletki anty? Ja mam z polski ale moze warto zaczac brac tutejsze, slyszalam ze dostaje sie je zadarmo? ale nie wiem czy to prawda? Pozdrowienka i wielkie buziolki dla was wszystkich:):):). Papa karolka i Kasiulka:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol20
Hello:). O jejku ile was tutaj jest kobietki:). gratulacje dla wszystkich obecnych i przyszlych Mamusiek:). Dawno sie nie odzywalam... . Wiem ale tak jakos wyszlo. U nas wszytsko ok. Kasienka rosnie jak na drozdzach. Czas tak szybko leci, 2 lutego bedzie miala 6 miesiecy:). Dziewczyny jak myslicie, moja kasia wazy ponad 8kg., czy to jest dobra waga dla wczesniaka? I wiecie mam problem a mianowicie mala ma od ponad miesiaca katar i nie moge wogole go zwalczyc, kropelki nie pomagaja, kupilam taki odciagacz do noska Frida jest lepiej ale mala caly czas ma chrapke, moze ona ma alergie? Prosze was o jakas rade, dziekuje:). ja rowniez jestem zapisana na naszej-klasie. jak by co to szukajcie Karolina Mokosa Gorzów Wielkopolski/ Irlandia. Bebolek jesli chodzi o paszport dla twojego malenstwa. nam fotograf poradzil zebysmy sami zrobili kasi zdjecie. Polozylismy ja na bialej pieluszcze ( oczywiscie mielismy niezly ubaw :) bo kasiek caly czas sie wiercila, przekrecala glowke:)) ale udalo nam sie zrobic fotke, wybralismy ta najlepsza i fotograf nam wywolal. pamietaj ze zdjecia musza byc kolorowe. My mielismy czarno biale i musielismy wywoyywac drugi raz. wracaj szybko do zdrowia:). A jesli chodzi o karmienie piersia, to kasia dostaje piers tylko w nocy. W dzien daje jej Bebiko, kaszki i zupki. Zastanawiam sie czy nie przezucic sie na irlandzkie mleko bo nie ukrywam ze bebiko jest drogie tutaj. A mi paczka bebika starcza zaledwie na 3 dni wiec mam dylemat. na swieta bylismy w polsce i bylam u ginekologa. przepisal mi tabletki anty ale waham sie czy je wziasc czy zaczekac jeszcze miesiac. moze ktoras z was sie orjentuje jakie tutaj w irlandii sa najlepsze tabletki anty? Ja mam z polski ale moze warto zaczac brac tutejsze, slyszalam ze dostaje sie je zadarmo? ale nie wiem czy to prawda? Pozdrowienka i wielkie buziolki dla was wszystkich:):):). Papa karolka i Kasiulka:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol20
dziewczyny zapomnialam swojego hasla do konta wiec pisze ze to ja Karola*20 pod karol20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola, ja zapomnialam, gdzie Wy mieszkacie-blisko oceanu lub morza? Bo może macie grzyba od wilgoci na ścianach i ona tak na niego reaguje? my z mężem mieszkaliśmu kiedyś jakiś czas w Connemarze i tam była taka wilgoć, że budził mnie w nocy kaszel.Zmieniliśmy klimat i wszystko p[rzeszło, więc może to to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :D Moja Amelka od kilku dni strasznie marudna i najgorsze jest to, ze nie wiem co jej jest :( Czasem sobie mysle, ze chcialabym juz zeby mowila :D Karola ja myle, ze to dobra waga Amelka konczy za kilka dni 7 miesiecy i tez sie dowie ile wazy :D A jest co dziwgac :( Ja tez jestem na naszej klasie :) Agnieszka Kamieiecka DUBLIN :) Co porabiacie dzis ? :D POZDRAWIAM 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol20
Widze ze dzisiaj same pustki:(. Aine777 dalas mi do myslenia, wiesz..... W prawdzie nie mieszkamy blisko oceanu wrecz przeciwnie bardzo daleko. Ale w pokoju w ktorym spimy na oknie zawsze mamy w rogach takie czarne plamy, to moze byc grzyb?! Bo ja tak naprawde to nie wiem?! I zaczelam sie martwic bo to raczej ne zdrowe dla malenstwa. dzisiaj kasi kupilam mleko w puszcze SMA. Myslicie ze jest ono dobre?! Pozdrawiam:). Karola20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×