Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Szpital: National Maternity Hospital, Holles Street, Dublin2 Te bole jak okresowe - czytalam, ze tak wlasnie ma bolec przed - ja juz tez od tygodnie takie mam. Co do przesadow - wozek mam juz ponad miesiac, lozeczko tez i w nic nie wierze! tzn nie wierze w przesady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wesmar!!! Dzięki za adres. Ja w sumie łóżeczko też już mam i to chyba od początku stycznia. Jak Mąż rozłożył tak cały czas stoji. Jedynie co do tego wózka się obawiałam a to przez żone mojego kuzyna i stare ciotki zaboboniary. Ona straciła Córcie ale dziecko było chore i dlatego zmarło. A ciotki jak to ciotki zamiast wspierać to jej powiedziały, że wózek nie może stać pusty w domu. A co do tych skurczy i bóli no to ciekawa jestem która z Nas pierwsza przywita dzieciątko. Życzę Ci powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane tyle ise na kliakąłm i wszytko sie skasowało...:(:(:( wiec krótko: megi czekam z niecierpliwościa j=na nowe wiadomośći trzymaj sie kochana wesmer ja muślałam ze ty na porodówce:) kochane dla was życze szybkich i mało bolesnych porodów zdrowych dzieciaczków i żebyście urodziły w terminie. a ty pytanko do wszytkich czy znacie przypadki że matka traci mleko w piersiach z podowu stresu???:(:(:( dajci znać prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa megii u mnie na listopadówkach wszytkie dziewczyny miałay wózeczki zanim urodziły i wszytkie dzieciaczki sa zdrowe...:) zawsze można go odebrac i narazie nierozkładać:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebolek - nie znam ososbiscie zadnej mamy, ktora stracila pokarm. Slyszalam tylko zeby do karmienia podchodzic spokojnie bez nerwow bo mozna stracic pokarm. Oj wiele bym dala zeby juz wrocic z porodowki. Im blizej tym trudniej sie czeka. Najgorsze ze juz 2 tyg temu gin powiedziala ze mam byc gotowa, ze TO ma sie stac... a ty NIC pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wesmer kochana mi mówili ze do 15 października urodze... i co mały prawe 2 tyodnie przenoszony.. i niechciał wyjść i cesarka:( ale wazne ze zdrowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wózek już kupiony a Dziadek jest bardzo dumny i mówi, że jeszcze tydzien i będzie przytulał małego króla. Ja ide już spać, bo przesadzam z tym siedzeniem po nocy. Za to mój Synuś bryka dzisiaj od rana. Dobranoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meggii ja w zabobony nie wierze, mialam wozek, poscielone lozeczji, wszystko gotowe na moment przyjscia filipka na swiat i nawet nie wiedzialam ze nie mozna miec wozka w pustym domu. no ale zabobony sa wlasnnie dla starych ciotek, to tak samo jak nie mozna scinac wlosow miedzy studiowka a matura i niektore tak robily, 3 miesiace bez scinania. a ze ja bylam zestresowana matura we wtorek z polskiego poszlam w poniedzialek do fryzjera, scialam wlosy na krotko, zafarbowalam na blond blond i zrobilam plukanke, efekt wlosy fioletowe :) tak mialo byc nauczyciele myslalam ze zawalu dostana, no ale matura poszla mi super, z niektorych przedmiotow lepiej niz tzn kujonom :) tak wiec precz z zabobonami bo zeswirujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny!!! Ja wczoraj wieczorem znowu miałam fałszywy alarm. Mam tylko nadzieje, że Antoś nie zrobi mi przykusa i nie przyjdzie na świat 29 lutego czyli w piątek albo z wtorku na środe w nocy, bo mam Męża z lotniska odebrać. Dzisiaj wogóle jest piękna pogoda, słoneczko i cieplutko. Byłam na spacerku a teraz padam ze zmęczenia i od pół godziny staram się zjeść objad. Bolą mnie troszke krzyże i zastanawiam się czy ze spacerku, czy znowu fałszywy alarm się zaczyna. Zobaczymy!!! W razie czego wysyłam sms\'ka do Gosi co i jak. Pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pusia484
Czesc Dziewczyny!! Mam pytanie- zeby odejsc na urlop macierzynski trzeba wypelnic formularz MB 50, czy jakos tak,ale skąd go wziąć??Dzieki za pomo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane!!!!!! muszę sie pochwalić że mój mężulek dostała w końcu po 2 latach czekania zaproszenie na testy!!!! do pracy tam gdzie pracuje ( z tym zwolnienim okazało sie ze miał tylko przmusowy ygodnowey urlop) jesli sie uda to stanie kontrakt... a to oznacza bardz duże pieniążki!!!! testyu we środe więc trzymać kciuki . meggi wesmer.... za was trzymam cały czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Ci Bebolku!!! A ja będę trzymać kciuki za Twojego Męża. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będę mamusią
witam serdecznie Mam ogromną prośbę mogłybyście wytłumaczyć mi o co chodzi z tymi składkami PRSI.Dowiedziałam się,że trzeba opłacić w ciągu 12 mcy- 39 składek.Ale przeczytałam też,że brane są pod uwagę te składki, które opłacane były 2 lata przed planowanym maternity. Pracuję w Limerick od maja 2007 a maleństwo planujemy urodzić na początku 2009r. to jak wygląda ta sprawa ze składkami. W 2007 roku miałam tylko 31 składek- czyli nie ma szans,ale skoro urodzę na początku przyszłego roku, to cały rok 2008 opłacam.Co się liczy? Czy już wspominałam,że głupieję,..... Pozdrawiam Ad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz pisalam wczesniej na temat maternity, ale powtorze Aby dostac maternity live trzeba miec oplaconych 39 skladek w ciagu 12 miesiecy przed dniem z ktorym chcesz przejsc na urlop Wszystko dokladnie i szczegolowo wyjasnione jest w ksiazeczce dolaczonej do formy na maternity live ktora mozna dostac w kazdym socjalu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebolek - to dobre wiesci przynosisz. Teraz trzymamy kciuki za testy!!! A ja wczoraj mialam skurcze co ok 14 minut a dzis patrze a tu mi sie brzuch obnizyl!!! Tak sie ciesze bo malymi kroczkami... Tak bardzo chcialabym urodzic w tym tygodniu bo mama przylatuje w sobote na tydzien... serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucie i Dzieci Gosia .........8 Czerwca 07 ........synos Filipek...... Zabcia .......6 Lipca 07 ......... ...córcia Amelia...... Karola ...... .2 Sierpnia 07 .........córcia Kasienka.... ]Melka ...... ..16 Wrzesnia 07 .....córcia Molly........ Kitek .........22 Wrzesnia ...........córcia Maja....... Aine ........ ..24 Wrzesnia ...........córcia Natalka... Magda ........20 Października.......córcia Lenka..... Bebolek ......12 Listopad............synos Fabian....... Aga 84.........18 Listopad...........synos Pawełek.... Ania_84....... 03 Grudnia ...........corcia Oleńka..... Karola416.....14 Grudnia............corcia Oliwicia.... Oczekujace: Wesmar......39tydz........29Luty........synek..... Megi ............40tydz ........3 Marca .........Antos..... Aaagcia ........30tydz ........1 Kwietnia ......coreczka. Wiktorianka....25tydz.........3 czerwca......chłopiec. Agula ...........24tydz ........2 Kwietnia ........????...... Motylek_22....30 tydz........27 Kwietnia.......córeczka Lena. Kathy100.......26tydz.........4 Maj...............?????..... Siobhane........23tydz.........17 Maj..............????..... Kania82..........16tydz.........24Lipca............????. .... Violaa............13tydz.........4 Sierpnia.....????.......... Magda... .........7ydz.........10 sierpnia....?????.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucie i Dzieci Gosia .........8 Czerwca 07 ........synos Filipek...... Zabcia .......6 Lipca 07 ......... ...córcia Amelia...... Karola ...... .2 Sierpnia 07 .........córcia Kasienka.... ]Melka ...... ..16 Wrzesnia 07 .....córcia Molly........ Kitek .........22 Wrzesnia ...........córcia Maja....... Aine ........ ..24 Wrzesnia ...........córcia Natalka... Magda ........20 Października.......córcia Lenka..... Bebolek ......12 Listopad............synos Fabian....... Aga 84.........18 Listopad...........synos Pawełek.... Ania_84....... 03 Grudnia ...........corcia Oleńka..... Karola416.....14 Grudnia............corcia Oliwicia.... Oczekujace: Wesmar......39tydz........29Luty........synek..... Megi ............40tydz ........3 Marca .........Antos..... Aaagcia ........30tydz ........1 Kwietnia ......coreczka. Wiktorianka....26tydz.........3 czerwca......chłopiec. Agula ...........24tydz ........2 Kwietnia ........????...... Motylek_22....30 tydz........27 Kwietnia.......córeczka Lena. Kathy100.......26tydz.........4 Maj...............?????..... Siobhane........23tydz.........17 Maj..............????..... Kania82..........16tydz.........24Lipca............????. .... Violaa............17tydz.........4 Sierpnia.....????.......... Magda... .........7ydz.........10 sierpnia....?????.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Jestem teraz w 26 tyg. a czuję się jak przed samym porodem, brzuch twardy, męczę się byle czym i wogóle nie mam siły, przy pierwszym dziecku się tak nie czułam. Wizytę mam dopiero w sobotę, myślicie że wszystko jest ok? wiem, że ciąże są różne ale trochę się martwię tym bardziej że mój obecny synek jest dosyć ruchliwy i pomysłowy więc nie mogę sobie pozwolić na leżenie i odpoczywanie :( dzieki i pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będę mamusią
wielkie dzięki za odpowiedź. Miałam wątpliwości, dlatego że znajoma, która jest w 8 miesiącu ciąży musiała przesłać w sprawie maternity zaświadczenie, że opłacała składki w 2006 roku w Polsce.Dodam,że w Irlandii jest i pracuje od stycznia 2007 a maternity powinno rozpocząć się w połowie marca.Do tej pory nie dali jej odpowiedzi ile i czy wogóle należy jej się płatne maternity.Dowiedziała się tylko,że przyjęli jej pismo i że wszsytko jest ok. i musi czekać na odpowiedź. A jak to było w twoim przypadku. nie odnalazłam wątku na tym foru, kiedy opisywałaś swoje przygody z maternity. jeszcze raz wielkie dzięki. Adka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesmar!!! Co z Tobą, czyżby już? Trzymam kciuki za Ciebie, żeby poszło szybko, sprawnie i bez bólu. U mnie cisza. W nocy Dziewczyny bolało mnie tam na dole ale tak jakby mi się coś rozrywało. Czytałam kiedyś, że podobno jak szyjka się skraca to można to boleśnie odczuwać. Zastanawiam się czy to właśnie działo się u mnie zeszłej nocy. Jutro idę na wizyte więc zapytam. No i może dowiem się co i kiedy. Idę robić sałatke a raczej pomagać Mamie. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Ja dzisiejsz dzień spędziłam bardzo miło:) wybierałam prezent dla Fabiego na Chrzciny:) tak uzgodnilam z moją rodzinka.. mówią ile chcą przeznaczyć na prezent a ja wybieram:) Zrobiliśmy tak o każdy chciał dac pieniądze.. a ja wolałam coś dla maluszka co sie przyda:) od chrzetenj czyli mojej siostry mły dostanie: krzesełko do karmienia w późniejszym czasie zniemiane na stolik z krzesełkiem:) http://www.ciao.co.uk/Winnie_the_Pooh_3_in_1_Highchair__6260609 i mate edukacyjną: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=312421239 brat czyli wójek zakupi huśtaweke leżaczek i krzesełkpo w 1:) http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=305883453 rodzice natomiast dadzą małemu Vouchera na jakaś kwote. każdy również dołoży kupic paczke pampersów rozmiar 4 , kartke pamiątkową i maskotke... jak dobrze że mieszkamy za granica... wybaczcie ale musiałam sie pochwalić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no super bebolku, rzeczy sa sliczne, ja wczoraj mialam urodzinki, dostalam piekny bukiet roz, no i poszlam i zaszalam sobie po sklepach :P fifi rosnie jak szalony, dlugas jeden :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu to wszytkigo najlwpszego:) spełnienia marzeń i pociechy z Narzeczonego i Filipka :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu W🌼S🌼Z🌼Y🌼S🌼T🌼K🌼I🌼E🌼G🌼O...[👄NAJ...👄 Moj tata mial wczoraj imieninki :)to ty Gosiu wodnik jestes ? Gosiula przeslij mi jakies foteczki :P Chce zobaczyc tego dlugasnego fifiego :D Bebolek Super :D A chwal sie chwal :P prezenciki FAJNE!:D Nasza Amelka dostala na chrzciny zlote lancuszki, sliczne kolczyki i...wiadomo zabaweczki :P No i pamiatki typu kartki :D A kiedy macie chrzciny ? Wesmar :) A ty jak tam ? juz urodzilas czy jak ?trzymamy mocno kciuki odezwij sie :D MEGGI :D Koniecznie pisz co Ci lekarz powiedzial :D Moze to juz niebawem :) Pozdrawiam reszte :D BZUIACZKI 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!! Juz pisze co nowego. Wczoraj caly dzien przelezalam, fatalnie sie czulam, nawet w nocy musialm brac tabletki na glowe. Rano bylo lepiej i poszlam na umowiona wizyte do szpitala. Zaskoczenie mile bo po pierwsze nie czekalam, potem mialam badanie GINEKOLOGICZNE i usg. NO I pani doktor powiedziala \"ze zaczelo sie\" i ze daje mi max 3 dni!!!! mam nadzieje ze ma racje. Brzuch boli coraz bardziej, skurcze sa (za slabe i nieregularne) ale mam nadzieje. W sobote na tydzien przylatuje mama wiec chcialabym przedstawic jej wnuka i pomoglaby mi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebolek - prezenty SUUUUUPER. I mata i krzeselko (fajnie ze mozna przerobic na stoliczek i krzeselko!) wogle pierwsza klasa! Gosia - najlepsze zyczenia!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucie i Dzieci Gosia .........8 Czerwca 07 ........synos Filipek...... Zabcia .......6 Lipca 07 ......... ...córcia Amelia...... Karola ...... .2 Sierpnia 07 .........córcia Kasienka.... ]Melka ...... ..16 Wrzesnia 07 .....córcia Molly........ Kitek .........22 Wrzesnia ...........córcia Maja....... Aine ........ ..24 Wrzesnia ...........córcia Natalka... Magda ........20 Października.......córcia Lenka..... Bebolek ......12 Listopad............synos Fabian....... Aga 84.........18 Listopad...........synos Pawełek.... Ania_84....... 03 Grudnia ...........corcia Oleńka..... Karola416.....14 Grudnia............corcia Oliwicia.... Oczekujace: Wesmar......39tydz........29Luty........synek..... Megi ............40tydz ........3 Marca .........Antos..... Aaagcia ........35tydz ........1 Kwietnia ......coreczka. Wiktorianka....26tydz.........3 czerwca......chłopiec. Agula ...........24tydz ........2 Kwietnia ........????...... Motylek_22....30 tydz........27 Kwietnia.......córeczka Lena. Kathy100.......26tydz.........4 Maj...............?????..... Siobhane........23tydz.........17 Maj..............????..... Kania82..........16tydz.........24Lipca............????. .... Violaa............17tydz.........4 Sierpnia.....????.......... Magda... .........7ydz.........10 sierpnia....?????.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki!!! Nie odzywałam się wczoraj, bo wczoraj Mąż przyleciał i teraz staram się Nim nacieszyć. Byliśmy dzisiaj u ginekolog no i u mmnie inaczej niż u Wesmar. Synek się nie spieszy i nic na razie się nie zapowiada na poród. Zostaliśmy pouczeni sex raz dziennie i spacerek. W poniedziałek mamy iść do szpitala na wpis. Czyli sprawdzą co i jak i już szpital będzie mnie prowadził do konca. Całe szczęście, że tam pracuje moja ginekolog. Dalej będzie mnie prowadzić ale już w szpitalu. Uciekam do mojego Skarbusia. Buziaczki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×