Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Gość Paula 227
Czesc dziewczyny w rptundzie wszystko poszlo ok i nawet szybko tylko na lekarza ogolnego czekalam ponad godzinke :) teraz ide 8 kwietnia pozdrawiam A DZIDZIA ROSNIE JAK SZALONA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowa
czesc dziewczyny ja jestem obecnie w 20 tygodniu ciazy moj szpital do ktorego jestem umowiona na 1 wizyte to maternity hospital podobno jest dobry bo moje dwie znajome w nim rodzily ,ale chodzi mi o to ze jestem coraz bardziej przerazona samym porodem gdyz przypomina mi sie porod mojej corki ktory odbyl sie w polsce dlatego szukam kobiet doswiadczonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrowa, nie bardzo rozumiem-chodzi Ci o to, że jestes prtzerazona porodem Twojej corki, to znaczy, ze twoja corka miala skomplikowany porod czy Ty masz zle doswiadczenia z wlasnego porodu, kiedy rodzilas corke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam powiedziec, ze nasz wyjazd do Irlandii zbliza sie wielkimi krokami:) wczoraj moj Rafal mial przez telefon final interview, jak to oni nazwali, z jakims gosciem ze Stanow, chyba prezesem tej calej firmy, w ktorej mialby pracowac. Powiedzieli, ze wypadl swietnie i bukują mu bilety na przyszly tydzien oraz zalatwiaja zakwaterowanie.Kurcze nie wiem jak to rozumiec, chyba dostal juz w koncu te prace..Nie sciagaliby chlopaka z konca swiata tak bez sensu, co?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aine Uda sie wszystko zobaczysz.Skoro bukuja mu bilet to raczej nie dla jaj czy dla zabawy.Gratuluje.A jak twoja mala Mrowka Ja mialam cesarskie ciecie,wec za duzo Ci nie opowiem na temat naturalnego porodu, ale moge Ci tylko napisac, ze moja kolezanka jest tam pielengniarka i mowi, ze jest to dobry szpital. A u mnie od kilku dni Amelia marudna jest.Chyba ZABKI! sie wYbijaja az mi jej zal taka biedna ona jest.Na szczescie zaopatrzylam sie w zelik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabcia to witaj w klubie, moja Natalka od miesiąca się już ślini i marudzi, gryzie co popadnie i widzę, że ją te dziąsełka swędzą, ale na razie ząbek żaden nie wyszedł. Też mam żel , ale jakoś nie pomaga, czasem jej masuję dziąsełka czystą pieluszką to patrzy na mnie z taka wdzięcznością, widać, że ją to męczy.Ciężkie jest życie niemowlaczka, jak nie ząbki, to alergia.Twoja Amelka też ma skazę białkową, tak? jakie mleczko dajesz? mam nadzieję, że w Irlandii dostępny jest nutramigen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuśki, orientujecie się może, czy butelki do mleczka i smoczki mozna myc w zmywarce do naczyn???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja tu pierwszy raz. probowalam juz kilka razy dopisac sie - dzis wreszcie sie udalo! mieszkam w Dublinie, jestem w 37 tyg, podobnie jak MROWA wybralam NMH. Rowniez slyszalam same pozytywne opinie o tym szpitalu. Mrowa, jezeli bedziesz miala pytania to pisz - ja juz jestem po tylu wizytach w tym szpitalu, po szkole rodzenia wiec moze moglabym podzielic sie z Toba moimi doswiadczeniami. Aine777 - gratulacje dla meza!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabcia83 - mialas cesarke wlasnie w NMH? Jezeli tak napisz mi prosze jak szybko po porodzie wyszlas do domu? czy mialas narkoze czy epidural? czy cesarke mials planowana czy wyszlo w trakcie? Ja nastawiam sie na porod naturalny (z epiduralem oczywiscie) ale nigdy nic nie wiadomo z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo mamuski 🖐️ Wesmar Przede wszytskim witam Cie bardzo serdecznie :D :D :D I gratuluje dzidzi :) Rodzilam w Rotundzie mialam cesarke, bo Amelka sie nie przewrocila byla ulozona posladkowo :( Mialam znieczulenie do kregoslupa Bylam 5 dni tragedia wszczegolnosci, ze nic nie mogalm sama zrobic :( Na dodatek 9 kobiet na sali i to z dziecmi :O Nie szlo spac :( a co dopiero wypoczac.Co do cesarki to najgorsze chyba jest dojscie do siebie :( Aine dostaniesz Nutramigen, ale dam Ci taka moja rade !!!Tutaj to mleko kosztuje 15 euro, wiec jak masz mozliwosc wyslalania torby to wpakuj kilkanascie sztuk :D taniej wyjdzie,bo z tego co pamietam w Polsce chyba okolo 20 zl kosztuje.Ja podaje Amelce Prosobe tez na bazie mlaka sojowego.Amelka miala podawany nutramigen przez miesiac ale miala problemy z zalatwianiem musialam zmienic jej melko :O Wczoraj to mialam przeboje z Amelia :( pol dnia mi plakala :( a te zele chyba nie pomagaja tak mi sie wydaje :( Pozdrawiam reszte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabcia - dzieki za odpowiedz! Mam nadzieje ze nie doswiadcze ani cesarki ani pobytu w 9-cio osobowej sali... musial byc Tobie straszie ciezko! Zupelnie nie wiem co mogloby pomoc Twojej coreczce. Slyszalam ze mozna w aptece kupic speecjalna smoczki czy gryzaczki ale pewnie juz wszystkiego probowalas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabciu ja slyszalam o takim zeli Oraj Gel czy jakos tak, kolezanka juz wszystkiego probowala i w koncu ten zelik pomogl, tylko nie wiem czy w Irl. dostepny.On tak jakby zamraza dziaselka. a nutramigen faktycznie drogi! moze taniej wyniesie jak ktos bedzie nam wysylal, zobaczymy.a to sojowe Amelce pomaga? bo moja lekarka mowila ze nutramigen lepeszy i ze 40 % dzieci uczulonych na bialko mleka krowiego ma tez alergie na soje i ze soja zaburzaq wchlanianie pewnych witamin i moze spowodowac u dziewczynek jakies zmiany hormonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co tu takie pustki :( Halloooooo 🖐️ 🖐️ 🖐️ Mam nadzieje,ze po weekendzie sie ruszy :P Gosiu jak mama ? Bebolek juz zdrowa :D Dziekuje wam mamuski za rady :D Amelka wczorajszy dzien miala spokojny :D Na szczescie :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebolku to Twój Fabianek dzis konczy 3 miesiace? :) gratulacje i oby Ci dalej zdrowo rósł!pozdrowienia dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, niestety na mamy przyjazd nie mam wiecej wolnego, buuu :( no ale koncze o 3 wiec damy rade. bartek wczoraj spal do 12:30 :P filipkowi wychodza powoli gorne zabki, ja nie stosuje zadnych zelow, daje mu gryzaki do zabawy. ale zabki tak od razu nie wychodza, fifi mial 3 podejscia :( tak poza tym to fifi coraz wiecej zupki wcina :) i uwielbia gruszki, banany i jablka no i biszkopty, sa bardzo dobre bo go dziasla mniej swedza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu a dajesz mu jedzenie w slioiczkch czy sama gotujesz? ja kupuje gerbera albo bobo vity, ale mała zupek nie chce za bardzo jesc( sa bez smaku, probowalam ) , za to w miare chetnie je deserki owocowe, sama jej czasami podkradam , bo sa pyszne:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja jest alergiczka wiec wole jej jednak kupowac gotowe, przynajmniej na razie. dziewczyny mam bardzo wazne pytanie-Natalka przeszla na Bebilon Pepti bo nie tolerowala nutramigenu z powodu obrzydliwego smaku. czy b. pepti jest dostepny w Irlandii?? jesli tak to w jakiej cenie? help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pusia484
Cześć kochane!! Mieszkam i parację w Irlandii od listopada 2006 roku.jestem w 11 tygodniu ciąży i tu pojawia się moje pytanie- chciałabyn pójść na urlop macierzyński na 2 miesiące przed porodem i wrócic do Polski na stałe.Czy będą mi płacić za macierzyńskie jeśli urodzę w Polsce?? Czy trzeba urodzić w Irlandii, aby mieć wypłacane pieniążki??Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.Pozdrawiam wszystkie mamy , przyszle i obecne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pusiu, nalezy ci sie maternity live bez wzgledu na to gdzie bedziesz rodzic. Wez sobie z socjalu forme na maternity live( taka niebiezka ksiazeczka) tam wszystko pisze. Zeby dostac ten zasilek trzeba miec przed przejsciem na urlop zaplaconych 39 skladek na PRSI bez znaczenia czy pracujesz na full czy part time. Przyznaja od 207 do 280 euro tyg przez 26 tyg ktore przelewaja na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pusia484
BARDZO dziekuję Ci za odpowiedź!!!!!!!!Ja też tak myslałam,że mi się należy, ale wiesz jak jest... Jedni mówili,że tak, drudzy,że nie bo muszę tu urodzić, więc już zgłupiałam!!!!Mam opłacane PRSI, jak do tej pory pewnie z 60 składek.A jeśli urodzę w Polsce to pewnie po porodzie będę muisała przesłać do Irlandii przetłumaczony akt urodzenia.Ale gdzie do socialu czy do pracodawcy?Acha i czy moge sobie odejśc na urlop macierzyński na dwa miesiące przed porodem, poprostu bez powodu, czy nie mogę sobie sama wybrać terminu odejścia z pracy?Pozdrawiam wszystkie "forumowiczki"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maternity live mozesz zaczac najwczesniej 16 tygodni przed data porodu, i sama sobie wybierasz kiedy chcesz zaczac urlop. Ja jestem teraz na tym urlopie i nikt nie sprawdza czy jestem w Irlandii czy w Polsce, a pieniadze poprostu dostaje na konto co tydzien i tyle. I nie trzeba przesylac do socjalu zadnego aktu urodzenia, przynajmniej ja nic o tym nie wiem. Tylko pamietaj ze forme dobrze wypelniona musisz im wyslac conajmniej na 6 tyg przed data, z ktora planujesz rozpoczac urlop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pusia484
Czyli nie musiałaś dostarczać nigdzie aktu urodzenia?Ja wszystko wiem na temat urlopu ( ile tygodni przysługuje, ile trzeba mieć opłaconych składek PRSI...) tylko nigdzie nie jest napisane jak to jest jeśli urodzę w Polsce i stąd to moje pytanie. Poza tym byłam dzisiaj rano w citizens information, aby się tego dowiedzieć,a tam dwie Panie niedokońca chyba świadome tego po co żyją nie potrafiły mi pomóc!!! Zaczęły sprawdzać na ich stronie internetowej informacji o ML, nie mogąc nic znaleźć na temat porodu w kraju ojczystym przyszłej mamy poradziły mi ,żebym sie dowiedziała w jakimś biurze w Polsce, bo one nie wiedzą... czy to nie jest dramat??PozdrawiamCibie i Twoje maleństwo!!!!Dzięki za pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny!!! Na początek serdeczne pozdrowienia dla Was Wszystkich. Ja nadal chodze z brzusiem. Wczoraj byłam u ginekolog i powiedziała, że do marca donosze. Za to moje Malenstwo waży już 3,800. Ciekawa jestem skąd taki smoczek jak po mnie woggóle nie widać, żebym dzwigała takiego klocuszka. Musze wymienić ciuszki które przygotowałam do szpitala, bo raczej będą za małe na mojego Antosia. I zastanawiam się nad cesarką, bo przecież on jeszcze nabierze ciałka do samego porodu. Co o tym myślicie? Gocha odezwij się do mnie na skypie Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cze meggi ja to bym się nie spieszyła ze zmianą ciuszków, to że na USG wyszło że dzidzia tyle waży nie musi oznaczać że tak będzie, to tylko gdybanie, komputer nie jasnowidz, bardzo rzadko udaje się prawidłowo określić ciężar maluszka... może się okazać że dzidzia urodzi się z wagą poniżej 4 kg. A ja za tydzień mam następnego gościa - to sobie poszaleje :D a potem na urlop do Polski :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aine a na co jest uczulona Jesttutaj takie mleko enafamil slyszlalam, ze dzieci ze skaza bailakowa tez moga je pic :) A chyba jest lepsze w smaku i kosytuje 7euro zapytaj lekarza czy moze je pic bo tutaj jest napewno :) Co do jedzenia to ja tez Amelci robie sama.Musisz wprowadzic stopniowo :)ja tak robie w przypadku Amelci :D Obserwuje ja czy np cos ja uczula :)i jak narazie nie mam problemow :)Aine wiesz co ja mysle,ze taniej Ci wyjdzie jak bedziesz robila sama :)Zobacz sama zrob a noz Ci sie spodoba :)Napisze ci jeszcze, ze moja Amelka uwielbia moje obiadki :D Nawet czasem nie nadarzam za podawaniem lyzki :),bo juz sie domaga :)A sloiczkow j nie daje :( ,bo jej nie smakuja :D Amelka woli obiadki mamusi :)I tez tak robie jak Gosia :D na kilka dni :) meggi1982 To ty masz co dzwigac :P Ja bym na Twoim miejscu wziela tez takie wieksze :D Zawsze lepiej byc przygotowanym.Co do cesarki to nie jestem pewna,ale bys musiala zapytac,bo to oni chyba decyduja o cesarskim cieciu.W moim przypadku tez w sumie tak bylo,ze ja miala podjac decyzje.No,ale to od nich wyszlo :O Mialabys co rodzic :( Moze faktycznie by cesarka byla dobrym rozwiazaniem. Amelka 😍😍 😍 dzis konczy 7 miesiecy :D Juz zaczyna sobie opowiadac :D Wszegolnosci jak oglada ksiazeczki :D Przeklada sobie stronki i opowiada :D he,...APARATKA :) Pozdrawiam was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje malenstwo jeszcze sie nie urodzilo! Poprostu w decyzji, ktora dostalam z socjalu nie ma nic o dostarczaniu aktu urodzenia, jesli przyznaja ci zasilek to poprostu go wyplacaja i tyle. Naprawde nie ma znaczenia gdzie bedziesz przebywac. I nie trzeba zalatwiac nic w Polsce. A i gdy przechodzisz na maternity live to nie jest tak ze sie zwalniasz z pracy, tylko nadal jestes zatrudniona, a zasilek wyplaca socjal a nie pracodawca, przyczym wcale nie jestes zobowiazana do tej pracy wracac! Najlepiej to nie informuj pracodawcy ze juz nie wrocisz i dopilnuj zeby dobrze ci wypelnil forme. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fff20
Hejka!!! dziewczyny czy mogłybyście mi napisać stronke inter. jakiejs agencji nieruchomosci. dafta juz mam. Musze sie wyprowadzic do końca tygodnia. wiesz ze to nie to forum. ale moze cos macie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pusia484
czesc Kochane!!Wiem,ze moje zapytanie odbiega od tematu, ale coż... Właśnie dostałam list od lekarza,że w moczu wykrył bakterię E.coli. Mam się zgłosić na drugie badanie moczu, to niby nic poważnego. W internecie wyczytałam,że to może być powód zapalenia otrzewnej i sepsy. Zaraz zwariuję!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żabciu Natalka jest uczulona na bialko mleka krowiego.Już tyle razy zmienialam jej mleko, ze kolejna zmiana nie byłaby wskazana...Lekarka odradzała, mówiła, żeby już zostać przy tym mleku.Najwyżej będę przez neta zamawiać, zobaczymy. a moj Rafał już dziś rano wyleciał, jutro się spotyka z menadżerem tej firmy, w której miałby pracować.Firma w porządku, bo nie dość, że fundnęli mu lot, to jeszcze hotel pięciogwiazdkowy na 2 dni.trzymajcie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×