Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawska_bestia

FARBY LOREAL - Porady przeniesione z recenzji

Polecane posty

Gość Kikaaa.
Majrel proszę Cię doradź mi jak uzyskać z farb komercyjnych taki odcień: http://alemodelki.pl/id,160,p,34866,Paulina-Papierska,modelki.html dodam, że mam jasny blond.I najlepiej byłoby z wellatonu ew. garniera nutrisse. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemfetka
Witaj MAirel, moje włosy naturalne to ciemny blond-mysi. ostatniio farbuje garnierem nutrisse 111. ale odrost jest żółty. ogolnie wlosy wychodzą tak jak na opakowaniu ale chcialabym troche jasniejszy kolor-nie popielaty, co polecasz moze cos delikatniejszego z farb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nicolcia.
Droga Majrel. Doradź mi proszę jak mogę uzyskać taki odcień..chyba określić go można koniakowy: http://www.kozaczek.pl/img/2maj/2986.jpg http://www.agnieszkawlodarczyk.com.pl/_images/galeria/Agnieszka_z_fanami/93.jpg Czy w ogole można go uzyskać z farb komercyjnych? Jeśli tak to mnie oświeć:P..Możesz mi też podać odcień z farb Majrel. Z góry dziękuję i Pozdrawiam!:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aqata Załamana
Pomocy !!!!! mój naturalny kolor to mysi blond, który niejednokrotnie już malowałam . Jasna karnacja oczy niebieskie. W szale swej życiowej mądrości pomalowałam je jasnym blondem z welli i stała się tragedia. Odrosty rude a pozostała cześć jakaś taka nijaka niby mysia niby ruda takie dziwne coś :"( > błagam o jakąkolwiek rade, myślałam o dekoloryzacji . Wyglądam jak ostatni .... wiec nawet do fryzjera sie wstydzę pójść .Poradźcie coś błagam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aqata Załamana
Ponownie witam :) nie mogłam sie doczekać porady wiec zaryzykowałam. Opłaciło się, kupiłam wczoraj jeszcze dekoloryzator, położyłam i CUDO dosłownie :). Kolor jasnego ciepłego blondu, równy odcień bez jakiś plam czy łatek. Same włosy w świetnej kondycji. Jedyny minus to zapach tego cuda:D . Smród niczym zepsute jajko zmieszane z siarką :-/. Ale jak chce się wyglądać jak człowiek to i to można znieść> Na własnych włosach obaliłam mit dotyczący rzekomej niszczycielskiej zdolności dekoloryzatora i braku jego działania. Naprawdę polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia38
droga Majrel widze ze poprzednio poleciłas dziewczynie która ma ciemny odrost mieszanke loeal reference 03 z mieszanką Z2 (stockholm).pisałas ze trzeba ja zmieszac pół na pół z woda od preference 03.zrobiłam tak samo kolor super nie rudy przy odrostach.tylko teraz mam dwie połówki Z2 i 03 ale nie mam juz wody z tej farby 03.czy jakby fryzjerka dodała mi swoja wode 9 % to jakie musiałaby zachowac proporcje jesli nie bedzie to woda z tej loreal 03?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marti24061988
Farbowałam marijel niestety zawiodlam się... Teraz farbuje włosy farbą chi około 25 zł na allegro:) Ta farba w połączeniu z mleczkiem 12% rozjaśniła mi czarne włosy (wedlug l'oreal 10 min krem jasny złoty brąz - wyszedł czarny masakra nie kupujcie tych farb) do pięknego średniego brązu. Teraz używam mleczko 3% i kolor wychodzi piękny. CHI to pierwsza farba gdzie przy brązie nie mam czerwonych refleksów!! Mam kolor 5AA (ash ash medium brown) Naprawde polecam te farby:) www.kosmetyki-uroda-forum.blogspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka czarnulka
Witam Majrel Ktora farbe z jasnych blondow polecasz ,zeby szybko sie nie wyplukiwala/zolka Obecnie farbuje majblond 911 z domieszka 902. Chodzi mi o kolor w podobnej tonacji. Jasny blond , chlodny. Z gory dziekuje za odpowiedz.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASHMIRE
Majrel, chcę zrobić pigmentację na swoich przetrawionych bardzo jasnym blondem włosach - podobno pozwala to na wolniejsze wypłukiwanie się koloru, zwłaszcza z takich "pustych" włosów i polega to na tym, że miesza się farbę z określonego poziomu, ale czysty kolor (np. 9, lub 9,0) ze zwykłą wodą z kranu i tę mieszkankę nałożyć na włosy na kilka minut a dopiero potem nałożyć właściwy odcień(np.9,13). Mam teraz bardzo jasny blond a chcę mieć blond z poziomu 9-tego, czyli odrobinkę ciemniejsze, ale nie za bardzo. Jaką farbą drogeryjną mogłabym zrobić tę pigmentację? Bo wybieram się do fryzjera i już wybrałam nawet tam kolorek z palety, którym chcę sobie te włoski zrobić, ale gdy zapytałam fryzjerkę o pigmentację to nie wiedziała o co chodzi. Aha, i waham się między 9,31 a 9.32 - który wychodzi ładniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dostrzel
pytanie do Marjel! jestem delikatnym typem lata, najlepiej wiec pasuja mi kolory zimne. w tej chwili mam wlosy sredni mysi blond i by je ozywic robie sobie pasemka. jednak wszystkie farby ze sklepu predzej czy pozniej pozostawiaja rudawy odcien. zastanawialm sie wiec nad uzyciem LUOCOLOR 5.1 z 9.1 by uzyskac jak najbardziej naturalny kolor. nie wiem jednak jak sie do nich zabrac. jak sie je rozrabia w jakich proporcjach? bardzo bede wdzieczna za jakakolwiek porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysi blond
witaj marjel ja też bym chciałą prosić o porade otóż mam jasne(prawie białe) pasemka na włosach średnich blond bardzo grubych, chciałabym uzyskać kolor podobny do tego na zdjeciu http://ikf.styl.fm/fryzury-dlugie/fryzura355545.htm ewentualnie mogłby być troszke jaśniejszy i mniej złocisty (bardziej mysi) jaką farbą z majirel uzyskam coś takiego, nie chciałabym żeby zmywały sie na rudo, zastanawiałam sie nad kolorem 9.13? dziękuję z góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnessssssssss
Witam dziewczyny wyprobowalam wiele BLOND farb. I moge wam z czystym sumieniem polecic farbe JASNY PERLOWY BLOND z firmy GOLDWELL a dokladnie nr 11P z woda 9%. WLosy wyszly super , naturalny jasny , perlowy - dzieciecy blond. Farbe mieszamy w proporcjach 1:2 czyli 60 ml farby + 120 ml oxydantu. trzymamy od 30-35 minut na odrostach , a koncowki dodatkowo 10 -15 minut w sumie 45 minut. dodam moj naturalny kolor to mysi kolor , dla ciemniejszych blondynek lepszy bedzie oxydant 12 % pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnessssssssss
Witam dziewczyny wyprobowalam wiele BLOND farb. I moge wam z czystym sumieniem polecic farbe JASNY PERLOWY BLOND z firmy GOLDWELL a dokladnie nr 11P z woda 9%. WLosy wyszly super , naturalny jasny , perlowy - dzieciecy blond. Farbe mieszamy w proporcjach 1:2 czyli 60 ml farby + 120 ml oxydantu. trzymamy od 30-35 minut na odrostach , a koncowki dodatkowo 10 -15 minut w sumie 45 minut. dodam moj naturalny kolor to mysi kolor , dla ciemniejszych blondynek lepszy bedzie oxydant 12 % pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werale
Drogie dziewczyny:) Jako pisząca jestem tu nowa, jako czytająca jestem od bardzo dawna. Nie dalej jak wczoraj szukalam usilnie porady odnośnie jednego koloru i nie bardzo mogłam coś znaleźć. Więc dzisiaj ponieważ kupiłam na chybił trafił a właściwie na intuicje mogę sama coś napisać może komuś się przyda. A więc zacznę od początku. Mam 39 lat, jestem naturalną blondynką ale włosy farbuję od dawna, co one przeszły to...tylko one wiedzą. Miałam faze farbowania na brązowo, potem nawet na czarno w końcu po ok 6 latach postanowiłam wrócić do koloru. Wcześniej farbowałam farbkami sklepowymi, ale szybko zoreintowałam się, że albo zółkną po jakimś czasie, albo wychodzą ciemniejsze, pomarańczowe i ciągle mi coś nie pasowało. Ja jestem bardzo wymagająca jeżeli chodzi o kolor i potrafię farbować dotąd dopóki nie osiągnę celu. Nie powiem bo wiele się nauczyłam z zakresu koloryzacji, do tego stopnia , że jak kiedyś trafiłam do fryzjerki, która na mój gust kompletnie chciała mi zaszkodzić a mądrzyła się jakby rozum pozjadała, musiałam jej tłumaczyć wiele rzeczy. Ona pamiętam wtedy mnie zapytałą czy jestem fryzjerką, a ja jej na to , że nie ale się na tym znam i wtedy już przestała mi wciskać kity. Chyba się kapnęła, że wiem nie wiele mniej od niej i że to co mówie ma sens. Ale dalej moja historia z zakresu koloryzacji. Chodziłam po fryzjerach, albo mi popaliły włosy a kolor był godny pożałowania tzn kurczak jak w latach 80-tych po tych najprostszych rozjaśniaczach, albo zupełnie nie taki odcień jak chciałam tylko jakieś rudości (i tu kolejna rzecz, po kilku eksperymentach jakiejś fryzjerki z rudościami chyba został mi pigment bo później każdy kolor jakim próbowałam pofarbować miały ciepły rudawy odcień.) W końcu sama trafiłam na Diacolor 9.02 spodobał mi się, ponieważ jestem miłosniczką beżowych blondów. Jednak miał dwie wady: 1/ wychodził troszkę za ciemno 2/ odrostów nie łapał ale przy skórze robił troszkę pomarańczowy odcień. Znowu trzeba było coś wymyślić. Więc wymyśliłam, na odrosty farba majirel 10.13 , niestety ten kolor ma złoto i jak na końcu przeciągałam nawet na 5 min po całosći to miałam wrażenie że mam żólte wlosy, a tego nie cierpię z 10.23 było jeszcze gorzej, jeszcze bardziej żółty i bardziej ciepły, a ja muszę miec coś na pograniczu, 10,21 znowu za smutny szarawy, ja mam dosyć przetrawione włosy wiec wychodził jak wychodził, ale mnie sie nie podobał, Tak nie mogłam chodzić, wpadłam na nowy pomysł, na 10.13 tak jak farbowałam a po 3 dniach na to riechesse 9.02. Było fajnie, długo się tego trzymałam ale ciągle było za ciemno, chciałam jakiś ładny beżowy blondzik w tonacji takiej dziecięcej nie biały i nie za ciemny) No i wczoraj wymyśliłam jeszcze coś innego. wlaściwie to kiedyś już myślałam o tym, ale nie wiem czemu bałam sie MAJIBLONDÓW, gdzieś znalazłam, że wychodzą żółte, gdzieś że jakis kolor komuś biały wyszedł, no i zaczeęłam szukać kolor 902 niestety za dużo informacji nie ma, niewiele zdjęc jak wychodzi , ale intuicja podpowiedziała mi że skoro 9.02 z diacoloru mi odpowiada tylko jest troszkę za ciemny to ten z majiblondu powinien być ok. \i zaryzykowałam, dzisiaj, chociaż bałam się jak cholera, zafarbowałam. Kolor wyszedł CUOWNY, tak jakby troszkę perłowy i tu jeżeli są jakieś miłośniczki lorela sklepowego STOCKHOLM to moiwę, że mój kolor wyszedł prawie identycznie. Dziecięcy blondzik naturaln ie wyglądający, wcale nie za jasny i nie za ciemny. I z czystym sumieniem polecam ten kolorek. Zdjęc nie zamieszczę bo mam tylko aparat w telefonie bez lampy wiec szkoda robić przekłamania, jeszcze raz tylko powiem jest prawie identyczny jak ma Pani na pudełku Loreal Stockholm, taki perłowy + może troszkę biszkoptowa poświata. Śliczny. Ale się rozpisałam, ale mam nadzieję, że komuś to pomoże bo ja wczoraj nic nie mogłam znaleźć.. Acha, jeden mankament tej farby w/g mnie to to że po spłukaniu jej miałam sztywne, poplątane włosy. Na szczęście nie tak strasznie żeby ich nie rozczesać bo do farby wynmieszanej z oxydantem dolałam keratyne w ampułce, a potem wystarczyło nałożyć na 10 min cement z kerastasa i jest ok. jestem juz po wysuszeniu, nawet przeprostowałam prostownicą i jest ok, jak na taką mękę jaką przeszły moje włosy pozdrawiam i życzę udanych farbowan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesur
Droga Majrel Od jakiegoś czasu farbuje włosy farbą Loreal excelence 9.1 (przy czy mój kolorek włosów jest bardziej w cieplejszym odcieniu niż ten na opakowaniu), trochę już mi ten kolor się znudził i myśle żeby o 1 ton rozjaśnić włosy. Zastanawiam się nad farbą Loreal excelence 10.21 ale trochę boję się efektu bo tak naprawdę nie wiem czy jest to odcień w ciepłej czy też w zimnej tonacji (na opakowaniu inny kolor na wzorniku inny kolor).Chciałabym zeby był to kolor w miarę naturalny bardziej w zimnym odcieniu, w piątek idę na imprezę karnawałową i nie wiem czy zaryzykować(boję się zeby kolor nie wyszedł żółty). Bardzo Cię proszę czy mogłabyś mniej więcej opisać jaki kolor może wyjść na moich włosach, ewentualnie doradzić jakiś inny kolor. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stozkowa
Cześć :-) Doradźcie mi proszę: u góry mam włosy żółte od rozjasniacza, a pozostałe popielato-sine od innych farb. Co zrobić, aby jakoś wyrównać kolor? Kupić 2 farby- jedną, aby zniwelować żółtko i drugą, aby zniwelowac siność? Naturalne włosy mam jasny brąz. Chciałabym uzyskać odcień naturalnego blondu lekko ciepłego. Mam zamiar spróbować później farbowac Majirel, bo widzę, że ma dobre recenzje, ale teraz na szybko poleććie mi proszę jakieś farby drogeryjne, bo chcę najlepiej jeszcze dzis zafarbować. Fryzjer nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znawca 123
do stożkowa kup sobie jakiś toner np z diacoloru i nałóż tylko na odrost tam sa fajne kolory ja kiedys farbowałam takim perłowo coś tam on wygląda na testerze jak biały ale wiadomo ze farby nigdy nie wychodza tak jak na testerach, dlatego nauczyłam się, że aby osiągnąć w miarę jasny kolor włosów wybiarm prawie białe farby pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werale
Do Agnesur Jeśli mogę się wtrącić, jak dla mnie kolor 10.21 jest w chłodnej tonacji, masz dwa chłodne odcienie 2-opal ( fiolet) i 1 - popiel więc powinno oziębić Twój kolor. Unikaj złota w wyborze farby. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesur
Bardzo dziekuje Werale za podpowiedź.Czyli uważasz ze farbując tym numerem farby nie będę "żółta". Czy ty farbowałaś tą farbą swoje włoski? Co masz na myśli unikaj złota, w jakich farbach loreala one występują? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werale
Do Agnesur: Wydaje mi się, że powinno pokryć, szukaj farb z numerami 1 bo to są popiele czyli takie kolory które powinny wychłodzić kolor. Ja nie farbowałam (chyba) konkretnie tym kolorkiem, chociaż nie mam pewności bo jak pisałam wcześniej moje włosy przeszły tyle farbowań i prób że masakra i mogę nie pamiętać qwiem tylko że nigdy nie robiłam koloryzacji paletą ale loreale welle garniery na pewno były w obiegu, nie pamiętam tylko kolorków. Jeśli miałabym Ci coś polecić to mogłabyś [poszukać z majirela farbek na poziomie 10 z dwoma jedynkami, albo tą 10.21 ale wydaje mi się że te profesjonlane robią jednak mniej niespodzianek od sklepowych. Ja ze sklepowych miałam dobre doświadczenie z Lorealem Viking , ywchodził mi ladny popielaty blondzik, ale mi bardziej niszczyły więc teraz się przerzuciłam na majirele, a ostatnio tzn. wczoraj opisałam moje nowe odkrycie tzn. 902 z majiblondu i moje doświadczenia z farbowaniem. Tobie jednak mimo mojego zachwytu tego kolorku 902 nie polecam bo on ma jednak troszkę ciepła w swobie, nie jest to zółty ale jak Ty czujesz , że masz za ciepły mógłby Ci gdzie niegdzie pogłebić. Reasumując, szukaj najlepiej jedynek w kolorku, najlepiej dwóch podstawa.11 albo ewnetualnie z dwójką nie wiem czy są kolorki podstaawa.12 (wtedy byłoby wieej popeilu i troszkę opalu. Co do złota unikaj trójek, czwórek tj. 10.23, 9.23. 10.31 trójki to są odcienie złote i na pewno pogłębią Ci ciepło. Jak coś tro pytaj:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werale
Do Agnesur: Jeszcze jedno: na pewno do tego kolorku kup obie płukankę lub szmpon niwelujący żółty odcień i powinno być całkiem ok!:) Poza farbką taki "srebrzyk: nie zaszkodzi:) Duży teraz jest wybór tego :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesur
Werale jeszcze raz serdeczne dzięki za wyczerpującą profesjonalną odpowiedź, naprawdę dużo mi podpowiedziałaś.Na razie będe musiała zostać przy "sklepowych" farbach ponieważ do piątku muszę pofarbować włosy, a zamówienie majirela na Allegro zajęło by więcej czasu.Mam jeszcze pytanie jak wychodzi kolorek Viking czy jest on w miarę jasny?Tez sie nad nim zastanawiałam bo mimo, że ma numerację taką samą jak Excellence 9.1 na opakowaniu wydaje się jaśniejszy.Nie wiem czy sugerować się zdjęciami z pudełek, mnie bardzo podoba się kolor z pudełka Excellence 9.1 i taki chciałabym mieć ale na moich włosach wychodzi ciemniej.Dlatego później myślałam o Vikingu bo wydaję sie jaśniejszy(na pudełku) ale czy wyjdzie jaśniej skoro numeracja jest taka sama? Z kolei boję się,że Excelence 10.21 wyjdzie bardzo jasny. Nie wiem co robić>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werale
Do Agnesur: jak ja farbowałam Vikingiem wychiodził mi jasny popielaty blondzik, sądzę, że nie masz się czego obawiać bo te sklepowe farbki zawsze wychodzą ociupinkę ciemniej niż na próbniku, więc spokojnie nie wybielisz sobie włosków. Ja wczoraj bardziej się bałam bo gdzieś wyczytałam, źe majiblond jest farbką rozjaśniającą a do tego mocniejsza woda niż zwykle używałam i przez 50 min trzymania chodziłam sprawdzać czy nie mam białych włosów:) ale nie, wyszedł mi śliczny kolor chyba nawet nie spodziewałam się, aż takiego efektu:) Ja bym na Twoim miejscu poszła albo w Vikinga albo w 10.21 :) z naciskiem na Vikinga bo pamiętam że byłam zadowolona z tego koloru:) Pamiętaj dokup sobie do tego płukankę lub szampon niewelujący żółty odcień i zobaczysz, efekt powinien być super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesur
Mam jeszcze jedno pytanko. Moje włosy są ciemniejsze u nasady niż końce włosów, nie jest to jakaś diametralna róznica ale jednak jest. Nie wiem czy aby ciut rozjaśnić górę włosów powinnam trzymać farbę dłużej niż piszą w ulotce czy też krócej czy dostosować się do instrukcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesur
Aha jeszcze jedno pytanko: czym rózni się Majirel (popielate) od Majiblond Ultra zwłaszcza numery 9.11 i 911?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werale
Do Agnesur: Możesz położyć farbkę na odrosty potrzymać a potem na całe włosy, a możesz tak jak ja kiedyś robiłam, rozjaśniałam odrosty rozjaśniaczem a potem kładłam farbę na całą głowę na tą samą ilość czasu i kolor się mniej wiecej wyrównywał. Róznica miedzy majirelem a majiblondem jest taka, że majiblondy wychodzą jaśniej,bo to są farby rozjaśniające i do tego stosujesz wode 9% lub 12% . A właśnie tak pomyślałam, jakbyś majiblondem zrobiła odrst a potem na cała głowe farbe z wybranym kolorem? oczywiście w tym samym odcieniu np. 911 z majirela na odrost a potem wyrównac kolorem 10.1 lub 10.21 lub inną jedynkę?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezowo
Dzieki werale za Twoje uwagi odnosnie farbek, planuje wypr. ten majiblond 902, powiedz prosze jakiej wody uzylas 9 czy12%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werale
Do bezowo ja użyłam 9% wody i jak już pisałam kolorek wyszedl mi prześliczny, chyba dawno nuie byłam tak zadowolona. Trzymam kciuki, żebyś i Ty była zadowolona. nie wiem jaki masz teraz kolorek, ja przed.majiblondem miałam 10.13 z majirela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezowo
z poczatkiem listopada udalam sie do fryzjera by poprawic wizerunek, niestety kolor zupelnie nie odpowiadal moim oczekiwaniom (sugerowalam kolor po lekturze niniejszego topiku) kobieta ktora sie mna zajmowala po kosnultacji z wlascicielem zastosowala inny kolor /za jasny i za "zolty" nie wspomne o cieciu stracilam wiekszosc wlosow /bo zniszczone/. Obecnie znacznie dluzsze i dobrej kondycji i ukladaja sie super wiec wybaczam ciecie ;) Zastosowalam na wlasna reke 10.21 preference (niestety nie bylo 9.1 by wymieszac) i nie do konca bylam zadowolona wiec siegnelam po casting (sugerujac sie opisem na pudelku - niweluje zolty odcien no i bez amoniaku) pudlo! Szukam swojego odcienia - jasny bezowy blond bez zolci i pomaranczy z nadzieja ze nie wypluka sie po 2 tygodniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srebrna zebra
czytam juz to po raz setny na tym forum. Kolor się nie WYPŁUKA tylko WYPŁUCZE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×