Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawska_bestia

FARBY LOREAL - Porady przeniesione z recenzji

Polecane posty

do miśka82 - ta mieszanka pwinna byc podobna a jesli ma to byc barzdiej beżowy chlodny blond to zmieszaj odcien 11.21 cala tubka z cwiartka 11.13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksizz
Majrel czyli z efasorem 6 % ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksizz
Przepraszam, pomylka, z oxygenem 6 % ;) Już się tyle naczytałam, że wszystko mi się myli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
będę kłaść ten efassor na całe długości od połowy (tak z 10 cm od głowy nie bo tam już ciemnej farby nie mam) i jak położyłabym na całe alfaparf z wodą 9% to tragedii by nie było..? nie wiedziałabym po prostu jak ogarnąć te mieszanki z różnymi wodami;) aha i te kolory, które mi zaproponowałaś ładne, tylko trochę mnie przeraża, że są z gamy platynowych, a ja chcę tylko jasny beżyk ale ufam Ci;) te kolory 11.10 i 11.20 oba chłodne, a co jakby zamiast jednego dać ten 11.13, bo wolałabym taki cieplejszy kolorek (nie mam manii zimnych blondów;) poradź kochana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żółta niunia
Dziękuję bardzo za poświęcony czas ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majrel, jezeli chce tylko i wylacznie przyciemnic wlosy, do mniej wiecej sredniego lub ciemnego mysiego blondu, bedzie dobrze jesli pofarbuje tym tonerem wella touch 7/89 jak mi doradzilas wczesniej? Juz go zakupilam i dokladnie wsszystko przemyslalam i wiem, ze chce dojsc do tych moich naturalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotunia26
Witaj ponownie Majrel, dziękuję za poprzednie odpowiedzi. Jeszcze mam tylko jedno pytanko. Zakupiłam dzisiaj farbę Alfaparf 6.1 ale miałam problem z utleniaczem gdyż w sklepie fryzjerskim nie było wody Alfaparf, Loreala ani nawet Joannny - więc pani mi poleciła i kupiłam utleniacz firmy " Scandic Line" w kremie- czy będzie on odpowiedni do tej farby?? czy to ma jakieś znaczenie?? Może to pytanie wydawać się dla Ciebie śmieszne, ale ja kompletnie nie znam się na farbowaniu :/ a nie chciałabym żeby potem coś z kolorkiem było nie tak bo na palecie wyglądał bosko :) Doradź proszę, czy zaryzykować na nim, bo jeszcze mogę (zdążę) zdobyć wodę Alfaparfu. Dziękuję jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksizz
Majirel, nie rozumiem tego fragmentu " balejaz zrobic tradycyjnie na folii paltinium bez amoniaku lub majimeches bez amoniaku , pozniej spatynowac rozjaśnione delikatnie pasma dialightem 7.31 " folia platinum bez amoniaku lub majimeches ? czy to sa rozjasniacze czy farby? To bedzie moja pierwsza fryzjerska sztuczka na glowie ktora kiedykolwiek zrobie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Aleksizz - jesli chcesz miec takie wlosy jak modelka to musisz zrobić je na folii aluminiowej preparatem loreala pastą platinium bez amoniaku lub preparatem majimeches bez amoniaku , na odrost i resztę wlosow dajesz majirel 5.32 , pożniej po zdjeciu folii i zmyciu farby z reszty głowy na te rozjasnione pasemka kładziesz dialight loreala z woda 1.9% na ok 13 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do izabela88 - przewaznie 1010 i 1020 daja odcien beżowego lekko chlodnego blondu , one nie beda u ciebie takie jasne i takie chlodne jak na palecie, nakladasz je po zmyciu efassoru , po efassorze odcien jest przewaznie bardzo cieply i te kolory to zneutralizuja , jesli boisz mocy wody to daj wode 6% i bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do zygusia - jesli chcesz ciemny mysi blond to touch 7/89 bedzie ok z tym ze po 15 min sprawdz kolor z jednego pasma czy juz jest dosc przyciemniony bo ten odcien im dluzej sie trzyma tym bardziej ciemny daje efekt włącznie do jasnego chlodnego szatyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kotunia26 - jest taka zasada ze wode utleniona czyli oxydant daje sie z tej samej firmy ale ja czasem mieszalam farby z innych firm i bylo ok , szczegolnie przy ciemnych odcieniach bo przy blondach juz lepiej jest miec utleniacz z tej samej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do majrel...zerkni prosze na moje zapytanko dodatkowe z s.226.chciała bym taki kolorek.zrobiłam juz odrost.i niewiem czy nakładac to excellence creme 9.3 czy cos innego.teraz sa jasniejsze .prosze o podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie obawiam się aż tak mocniejszej wody jak farba jest dobra, chodziło mi o to czy jakbym chciała dać na całe włosy farbę z jedną wodą (z czystego lenistwa) to jaką lepiej wybrać 6 czy 9%? czy trzymać się Twojej rady i dać po efassorze 6, a na górę 9%. Chodzi też o to, że na górze mam jaśniejsze włosy i boję się, że mi jeszcze bardziej rozjaśni, a dół woda 6% przyciemni. Wysyłam tym razem zdjęcia mego skalpu, co by nie być gołosłownym;) https://rapidshare.com/files/220969247/DSCN2599.JPG https://rapidshare.com/files/3871167687/DSCN2621.JPG Kiepska jestem w te klocki z plikami, ale mam nadzieję, że zadziałają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba działa. Wiadomo, że zdjęcia przekłamują wszystko, ale te są moim zdaniem najlepsze. Jak widać mam jaśniejszą grzywkę i całą górę, możę nie aż tak jak na zdjęciu, ale jednak. Wcześniej były też w miarę jednakowo ciepłe, ale po tym majirelu 9.1 (choć już sporo spłukanym) góra jest chłodna, a dół tak sobie. Więc tak: daję efassor, a potem alfaparf tak jak radziłaś 1010ss i 1020ss lub 11.10 i 11.20. Mam wątpliwości jeszcze co do wody do nich i które byłyby lepsze te 11tki czy 10tki? Mam nadzieję, że zdjęcia pomogą Ci w ocenie i nie będę już więcej zawracać Ci głowy- no ewentualnie by pochwalić się efektem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izaw1986
Do Majrel, Dziękuję bardzo za porady. Chciałabym oddac moje wlosy w twoje ręce. Ja jestem z Krakowa. Jest taka możliwość? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolotka
Witam :) Widzę że Majrel daje tu cenne porady, więc i ja się zwrócę do Ciebie z problemem. Więc tak: z natury jestem ciemną blondynką, ale odkąd pamiętam farbowalam włosy na ciemne brązy (pod czarne podchodzące) od niedawna jednak stwierdziłam, że lepiej wyglądam w jaśniejszym kolorku i chciałam je jakoś rozjaśnić. Z czasem udało mi się dojść do takiego sredniego brązu z rudymi refleksami. Ostatnio dwa razy rozjaśniłam włosy i w rezultacie mam na głowie rudy z miejscowym jasnym brązem ( pod blond podchodzący) i nie wiem co teraz zrobić. Jaką farbę mam na to położyć żeby wyszedł mi jakiś ładny, chłodny ciemny blond bądź ewentualnie jasny brąz z jakimiś jasnymi pasemkami? Jaką farbę polecasz? Nie chciałabym żeby znów mi wyszły jakieś za ciemne;/ no i pytanie czy ta farba pokryje mi te rude włosy czy musiałabym jeszcze raz rozjaśnić? Bo przy ostatnio rozjaśnianiu trzymałam mieszankę max 15 minut i nie są one nawet żółte. Możesz mi pomóc? Byłabym wdzięczna baaardzo ;* Troszkę się rozpisałam ;/ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea w kaloszach
Witam:) Przeczytałam tutaj że doradzasz dziewczynom zmieszanie alfaparf 11,11 z 11,20 a możesz mi powiedzieć jaka jest różnica między tą mieszanką a odcieniem 11,21? Tego akurat używam i dlatego pytam. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie do Majrel miesiąc temu farbowałam włosy farbą majirel 9.23 na to nałożyłam koleston 9.73 tabaczkowy j blond niestety kolor u nasady i skroniach jest rudy takie stare złoto denerwuje mnie ten kolor dlatego chciałam nałożyć teraz luo 10.23 lub 10.12 jak myślisz co z tego wyjdzie...w przyszłości chcę iść bardziej w naturę żeby chociaż trochę odpoczęły...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie do Majrel miesiąc temu farbowałam włosy farbą majirel 9.23 na to nałożyłam koleston 9.73 tabaczkowy j blond niestety kolor u nasady i skroniach jest rudy takie stare złoto denerwuje mnie ten kolor dlatego chciałam nałożyć teraz luo 10.23 lub 10.12 jak myślisz co z tego wyjdzie...w przyszłości chcę iść bardziej w naturę żeby chociaż trochę odpoczęły...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do andzik258 - lepiej zneutralizuje złoto odcien luo color 10.12 natomiast radze kupic zapasy luo jesli odcien bedzie ci pasowal , bo farba ta jest wycofywana z rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Bea w kaloszach - a jak u Ciebie wychodzi alfa 11.21 ? bo miesznka 11.11 z 11.20 dosc chlodny blond wychodzi albo beżowy jasby blond poniewaz 11.11 ma podwojny popiel w polączeniou z 11.20 opalizujacym daje taki efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Lolotka - dwa pierwsze zsjecia to bezowe blondy , na drugim jest typowy balejaz a pozostale sie nie otwieraja, podobny odcien ma alfaparf 9.13 z woda 9% wszytko zalezy jaki masz teraz ocien wlosow, delikatnie jasny miedziany ma majirel 8.34 mieszasz z woda 9%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Lolotka - sorry ale nie przeczytalam wczesniej co masz na glowie , wiec musisz najpierw zrobic demakijaz tych wlosow w paru kolorach efassorem loreala z woda 6% zaczynajac klasc efassor na same konce i dlugosci na ok 35 do 45 min tzn do momentu az te rudawe brazy i inne zlote sie odbarwia , pozniej mozesz klasc ten alfaparf 9.13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do izabela88 - jak patrze na twoje fotki to nie masz az tak ciemnych wlosow, masz je w cieplym jasno zlotym kolrze wiec mysle ze nie warto klasc efassora , mozna by zaryzykowac mieszanke 11.11 z 11.20 z woda 12% na konce i dlugosci omijajac te bardzo jasna popielta grzywke i przod , dopier po 40 minutach nalozyc reszte na odrost z woda 9% na ok 10, 14 min z tym ze ominac te jasniuitka grzywke , musialby ci ktos nalozyc te farbe zeby bylo rowno, a na sam koniec na 5 min na grzywke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Lamia 70 - hmm jesli chcesz miec taki blond jak na fotce to 9.3 bedzie ciemniejszy , podobny odcien ma majirel 10.31 z tym ze jesli Twoje wlosy sa juz bardzo przetrawione bardzo jasnym blondem np jesli sa prawie juz biale to excellence 9.3 bedzie idealny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×