Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawska_bestia

FARBY LOREAL - Porady przeniesione z recenzji

Polecane posty

Witam, bardzo proszę o poradę Marjel, gdyż wreszcie jest ktoś, kto zna się na koloryzacji, co się rzadko zdarza u fryzjerów, przynajmniej w moim mieście.. Mam włosy w kolorze średni/ciemny blond, ale raczej wpadające w jasny brąz niż w blond popielaty. Chciałabym uzyskać chłodny popielaty średni blond, taki szarawy. Podoba mi się np. kolor Loreal recital preference 7.1 blond popielaty (może być ciut jaśniejszy), ale wiem, że gdybym położyła tą farbę na mój obecny kolor włosów, to mi taki nie wyjdzie jak na opakowaniu. Bardzo proszę o poradę jak mam uzyskać taki kolor?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mary_lin
witam i proszę o poradę. mam włosy farbowane od ok roku farbą Recital Preference odcień Y Hollywood b. jasny blond. [kolor nieco ciemniejszy, niż na opakowaniu]. w tej chwili mam odrost na ok 0,5 cm . ostatnio zamarzyły mi się ciemniejsze włosy- rozjaśnianie zdecydowanie je niszczy. mój kolor docelowy to jakiś ciepły, jasny brąz, najlepiej ze złotymi refleksami. zastanawiam się tylko, jak go uzyskać? Czy jeżeli nałożę na włosy odcień 7.31 'złocisty beż', włosy nie zrobią się szare/zielone/niebieskie/tęczowe? Jak się zabrać za zejście z blondu na jasny brąz? liczę na pomoc obeznanych temacie. pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majrel, aby przybliżyć Ci kolor moich włosów i kolor jaki chcialabym uzyskać - kolor z palety alfaparf evolution 8.3/8.33 - taki posiadam kolor 9.13 z tej samej palety - kolor wymarzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Piniuszka - fryzjerka powinna zrobic dekoloryzacje przedewszytkim na koncach i dlugosciach ale nie przy skorze glowy, island raczej nie jest odpowiedni bo przy skorze u Ciebie moze wyjsc jako ciemny zloty blond a na koncach szary ciemy blond jak juz to proponuje jakis jasny braz w odcieniu capuccino np alfapar 7NB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do agulla19855 - ten kolor z alfaparf 9.13 raczej na tak zlotych wlosach nie wyjdzie a tym bardziej preference Islandnajlapiej bedzie nalozyc odcien 10.10 ss z 10.20 ss z woda 9% powinien byc efekt taki jak na palecie 9.13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mary_lin - fajnie wyjdzie afaparf 7.31z woda 6% kladziesz na calosc na 35 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do andzik258 - podobny efekt uzyskasz mieszajac alfaparf evolution 10.21 z 9.1 z woda 6% pol na pol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję za odpowiedź!:) Mam jeszcze tylko pytanie - czy 1010ss/1020ss daje silniejszy efekt rozjaśnienia niż drogeryjna Loreal excellence creme 01/03?? Na tej Loreal jest napisane że rozjaśnia do 4 tonów i zastanawiam się czy Alfaparf też mi wystarczająco rozjaśni.. I ostatnie pytanie - czy farby Alfaparf kupowane np. na Allegro są od razu z wodą 9% czy trzeba ją dokupić osobno? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do agulla19855 - farby alfaparf 10ss stosowane z woda 9% rozjasnia do 4 tonow, wode kupuje sie osobno , bardziej rozjasnijace sa z poziomu 11 o 5 tonow z woda 12%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majrel - dziękuję!!! czy ten alfapar 7 nie będzie za ciemny? z jaką wodą powinnam użyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majrel-prosze o pomoc- uzywam od dłuzszego czasu loreal excellence -jasny blond popielaty-mój wyjsciowy kolor to blond mysi-jednak kolor nie utrzymuje sie nawet miesiac-tzn. po farbowaniu jest fajny ale szybko zmienia się i jest rudy;(. Wiem, że jesteś ekspertem w farbach marirel- chciałabym mieć kolor popielaty na poziomie 8.CZyli lekko przyciemnić i wybić tę rudość. Prosze powiedz jaki numer kupić i z jakim oxydantem. myślałam o 8.1 ale żeby zatrzeć te rudość to mam popiel brac, bo ktos straszył ze może wyjść mi zielono....Z góry bardzo Ci dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majrel, ostatnio robiłam pigmentację majirel 9.0 następnie majirel 9.3 zmieszane z 9.31 plus woda 6% i było bardzo dobrze. Chciałam odrobinę ciemniej i tym razem na odrost położyłam majirel 8.31 z woda 6%, a na długości 8.31 z wodą 3%. Wyszło w miarę ok na długości, ale niestety przy skórze, na odroście włosy są dużo ciemniejsze i z czerwonawą poświatą. Czy jest jakiś sposób, żeby je wyrównać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cati424
DO MAJREL: Witam Majrel. Mam do Ciebie pytanie. Wiec farbuje juz od kilku lat wlosy farbami blond, wczesniej robilam rozjasniaczem ale za bardzo niszczy i wyusza, pali wlosy. Mimo ze robione nawet u fryzjera, rozne salony. Moj naturalny kolor to mysi, obecnie mam malo jakis 3 mm odrost. Ostatnio farbowalam wlosy garnier nutriss nr 111 czyli popielaty bardzo jasny blond, po farbowaniu kolor jest ladny ale jakos po tygodniu zolknie.. Nie uzywam fioletowych szamponow bo wiem, ze na wlosy robine farbami nie dziala. Szukam farby, po ktorej bede miec ladne platynowe wlosy , ale nie biale, taka naturalna platyna, ale zeby nie zolkly.. Sa takie? Co bys mi doradzila? Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do helenawiktoria44 - zrobilas błąd z tymi wlosami odcienie z poziomu 8 nie rozjasnia ci wlosow a tylko spowoduja taki wlasnie refleks, naloz tylko na odrost odcien 9.31 z woda 9% przy nastepnych farbowaniach jesli ta mieszanka wczesniejsza ktora robiłas byla ok naloz pomieszaj 9.31 cala tubka z cwiartka 8.31 i na odrost kladz z woda 9% na reszte moze byc 3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kania110 - nie wiem dlaczego ciagle ktos straszy ze odcien popielaty da na wlosy z natury mysie lub podjasnione na ciepły blond da refleks zielony?? zielony da tylko wtedy kiedy farba rozjasniajaca ktora nam rozjasni na mocno zloty kolor moze wyjsc zielen, ja ci polecam farby evolutin alfaparf bo dluzej sie utrzymuja, sa delikatne i wychodza blondy chłodne, excellence creme nie jest az tak trwaly, zrob wlosy farba evolution alfaparf 8.1 z woda 6%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do majrel - odcien 7 NB nada odcien jasnego brązu, jesli chcesz miec jasniej to uzyj odcienia 7.21 z woda 6% , kolor bedzie jasnym brązem chłodna poswiata, przy nastepnych koloryzacjach po wyplukaniu tego odcienia ładnym piaskowym blondem jest odcien 8.31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do cati424 - odcienie sklepowych farb garniera 111 szybko żółkną, ładny jasny chłodny odcien blondu nada farba alfaparf 11.11 z woda 9% - wlosy dlugo po tej farbie i tym odcieniu pozostają chłodne i nie zółkną , na odrost kładziesz miesznke tego odcienia na ok 30 min z woda 9% na reszte mozesz nalozych z woda 6% na 15 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolki
Witaj Majrel! Obecnie mam włosy na poziomie 9, lekko ciepły blond ( na 10nb kładłam 8.01 alfaparfu ), natura 7- ciemny popielaty blond.. Chciałabym przyciemnić włosy do poziomu z natury lub ton ciemniej i nadać im popielaty lub opalizujący refleks. Mam bardzo jasną karnację , ciemne brwi i niebieskie oczy( chłodny typ ).Czy np opalizujący brąz pasuje do takiego typu urody?Zalezy mi na delikatnej niekoniecznie trwałej koloryzacji. Poleć mi proszę jakieś odcienie chętnie z palety Luo, Alfaparfu lub/i farbe tonującą. Podoba mi się taki kolor, aczkolwiek nie wiem czy będzie odpowiedni do jasnej karnacji,. Co to za odcień brązu i czym ew mozna go osiągnąć? Zdjęcie na początku bloga http://www.wlosomania.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Majrel. Położę na ten miedzianoczerwony odrost 9.31 z wodą 9%. Tak się jeszcze zastanawiam czy może 9.0 z wodą 9% bardziej przygasi ten refleks czy jednak 9.31?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Mamaolki - chłodny opalizujący ciemny blond pasuje do jasnej karnacji, z alfaparf polecam 7.21 z woda 3% z luo 6.13 z tym ze wyjdzie jak jasny brąz, z farb tonujących wella touch 8.71 z woda 1.9 % lub 3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki marlej!! już kupiłam na allegro 8.1 i 6%. Proszę powiedz jaka jest proporcja bo mam włosy krótkie- na chłopaka więc może tubka starczy na 2 razy? 1:1 (farba;utleniacz)? I na suche czy wilgotne włosy nałożyć tę papkę? Pozdrawiam i dziękuję raz jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolki
Dziękuje :) A możesz rozszyfrować jeszcze ten kolor włosów i czym go osiągnąć ? zdjęcie z reklamy bloga http://www.wlosomania.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaAli :)
mamaOlki- świetny ten kolrek, sama bym sobie taki strzeliła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kania110 - wszytko pisze w ulotce w farbie, mieszasz 1: 1,5 czyli na tubke farby 60 ml dajesz 90 ml wody 6% a jak masz krotkie wlosy to zmniejszasz o polowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Mamaolki - pai na zdjeciu ma bardzo subtelny balejaz , podstawa to odcien alfaparf 7.21 ale w to jest wplecionych wiele jasnych pasemek spatynowanych np diacolorem 8.02 lub touch 7/89z 8/81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do MAJREL- miałam dziś dekoloryzację czarnych włosów ze skutkiem: od głowy blond, a na dlugosci poprzez przeróżne odcienie żólci, pomarańczu do kasztanu. na to została położona farba islande 7.1 popielaty blond i wyszedl przy skórze jasny brąz, później brąz ( przynajmniej brąz a nie czarny). nadal uparcie dążę do blondu ciemnego, ciełego (typ urody wiosna-jesień). Co powinnam zrobić? Bardzo proszę o radę.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×