Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawska_bestia

FARBY LOREAL - Porady przeniesione z recenzji

Polecane posty

Witam. Mam prośbę do majrel: Moje naturalne włosy są takie http://wlosy.pxd.pl/zdjecie/799492/1/wlosy-kolor-naturalny, po rozjaśnianiach w salonie powiedziałam dość i zaczęłam używać rozjaśniacza w sprayu. Kolor był boski, ale włosy strasznie się zniszczyły i mam zakaz używania tego produktu. Po długich namyślaniach postanowiłam położyć na nie farbę Maijrel 9.13 (wyszedł ok, zniwelował różnicę między ciemnymi naturalnymi a rozjaśnionymi pasmami. Po 3 miesiącach położyłam Maijrel 10.21 z 9% utleniaczem. Efekt jest taki: http://wlosy.pxd.pl/zdjecie/799490/1/kolor1 . Proszę powiedzieć czy mam szansę i ewentualnie w jaki sposób, uzyskać kolor taki jak ma modelka na opakowaniu Garnier nutrisse 89 lub pani Magda Mielcarz http://www.listal.com/viewimage/1309395. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki, które pozwolą cieszyć się pięknym bardzo jasnym beżowym blondem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitaa
Witaj Marjel. Moj naturalny kolor włosow to średni braz,obecnie leko rozjasnione farba L'oreala szatyn Recital.Wyszedł nieco jasniejszy braz z pomaranczowo-złotym odcieniu.Chciała bym zimny mysi jak excellence 6.1.Czy ten kolor wyjdzie.Bardzo prosze o porade:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitaa
Przepraszam miało by Majrel:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolki
Witaj Majrel! Trzy tygodnie temu przyciemniłam włosy( długość 10Nb alfaparf + natura na poziomie 7) odcieniem 8.01 z alfaparfu z 3% wodą. Na początku wyszło buro , ale odcień przez ten czas sie trochę spłukał i ocieplił i wyglada to całkiem fajnie. Ku mojemu zaskoczeniu nawet odrost tochę sie rozjasnił na 3 % wodzie choć nadal jest nieco ciemniejszy niz reszta włosów ale wygląda to dość naturalnie. Chciałabym ochłodzić i trochę rozjaśnić( np o ton) swój obecny kolor włosów . Co sądzisz o farbach Luo, są równie delikatne jak alfaparf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokąłdnie tak jak piszesz
majrel znów nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...mnie to akurat nie cieszy :(..... ...mam nadzieję że niebawem do nas wróci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanalika76
Witaj Majrel, dobrnęłam do konca tego wątku i jestem pewna, że mam do czynienia z niezwykle kompetentną osobą, dlatego zwracam się do Ciebie o poradę. Historia mojego upierzenia jest następująca: kolor naturalny na poziomie 5-6, taki ciemny blond/jasny brąz, lekko falujące się od czasu przygody z kosmetykami koloryzującymi pierzaste, codziennie okiełznywane przy pomocy prostownicy, dlatego o ich kondycji nie muszę chyba pisać... Przez kilka lat robiłam pasemka lub balejaż przy pomocy rozjaśniacza, tzw. proszku + utleniacz 9% lub 6%. Ze względu na radykalne zmniejszenie objętości włosów rok temu zdecydowałam się na ich farbowanie, co zdaniem fryzjera miało porawić ich kondycję. Co miesiąc na odrost (tylko odrost) kładłam farbę Koleston 12.1 + utleniacz 12% a i tak kolor wychodził żółty i nienaturalny a jak były cienkie tak są, dodatkowo w niektórych miejscach pourywane, to chyba ze względu na położenie farby na farbę. Ostatnio inny fryzjer doradził i położył farbę Goldwell 10.A + utleniacz 9% (też tylko odrost oczywiście). Miał wyjść zimny beż, wyszło jak zwykle...żółto i bardzo ciepło. Na samej górze zrobił mi kilka refleksów Majimesem z Loreala ale tego wcale nie widać. Zwracam się do Ciebie, poradź proszę autorytatywnie co mam robić z moim upierzeniem gdyż termin pomalowania odrostu zbliża się nieubłaganie a ja nie chcę eksperymentować z kolejnym fryzjerem. Chciałabym uzyskać kolor wyglądający przede wszystkim naturalnie, w chłodnej tonacji, ale boję się robić cokolwiek na wlasną rękę zważywszy na to że włosy są w naprawdę kiepskiej kondycji i nie chciałabym uzyskać zielonego np. koloru. Bardzo prosiłabym o długofalową poradę, tzn. co i czym mam zrobić włoski dzisiaj, za miesiąc itp. tak aby wyprowadzić je "na ludzi" pod względem koloru jak i struktury. Podobają mi się blondy z refleksami (takimi 2-3 tony) takie jak u cytowanej tu często Małgorzaty Sochy czy Agnieszki Szulim. Czy coś takiego jest możliwe na moim upierzeniu? Jak to osiągnąć? Czy farby Alfaparf są rzeczywiście lepsze od Goldwella czy Kolestonu i właśnie je polecasz w moim przypadku? Pozdrawiam serdecznie i niecierpliwie czekam na odpowiedź. Iwa Ps. Przepraszam za tak długą wiadomość, ale nie dało się krócej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bl blajshfegfhygehgbfehy
vanalika jakbys przczytała cały watek to tego pytania bys nie zadawała bo było 109308782478 razy na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitaa
Do Majrel Z tego co piszą dziewczyny widze,ze jestes exspertem.Czytałam,że niektóre farby z pigmętem niebieskim, fioletowym niweluja cieple kolorki np.Recitala 7.1Islande,Excellence 7.1.Czy na moich włosach coś koło średni brąz,złotawo pomaranczowy odcienień,wyjdzie chłodny kolor?Wcześniej pisałam 6.1Excellense,chodzi głównie o te refleksy pod światło.Bardzo Cię prosze o rade:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Mamaolki - farby luo color sa delikatne ale są już wycofywane z Polski ostanie mozna nabyc jeszcze na allegro ale alfa sa o wiele trwalsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Olciaaa1113241 - podobny odcien ma alfaparf 9.13 pomieszny z cwiartka 10.21 z woda 9% lub mieszanka preference feria 92 z P01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do anitaa - wlosow sredni braz z cieplym refleksem nie zniweluje farna excellnce 7.1 a tym bardziej Island bo sa o dwa poiomy jasniejesze , z farb alfaparf odcien 6NI lub 6.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Vanalika76 - farby koleston sa bardzo mocen i czesto chlodne blondy na naturze na poiomie 6 5 wychodza zolto, goldwell taki sobie, alfaparf ma fajne chlodne pigmenty w serii chlodne blondy platinium, polecam miesznke odcienia 11.20 z 11.11 z woda 9% na odrost - trzymasz 40 minut druga czesc mieszasz z woda 6% i nakladasz na 12 minut , jesli ten odcien bedzie ok przy nastepnych farbowaniach kladziesz te miesznke na 40 min na odrost a dlugosci i konce mozesz juz robic tez ta miesznka z woda 3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do emiliaw - odcien jasniutkiego bezu mona uzyskac mieszajac farby alfaparf 10.21 z 10.1 z woda 9%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do emiliaw - przepraszam masz dosc ciemna nature wiec musisz uzyc jasniejszego odcienia alfaparf 11.21 z 11.13 z woda 9%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do szukamblondu - lepiej rozjasni i da chlodny odcien 11.20 pomieszany z polowa 11.11 z woda 9% plus ciut mniej niz cwiartka wzmacniacza rozjasniania alfaparf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Mallinka48 - jeslimiesznka excellence creme jest dla Ciebie ok to nastepnym razem mieszasz czesc farby i dajesz na 35 min na odrost a druga czesc dobrze by bylo zmieszac z woda 3% i nalozyc na ok 7 min, lub z farby alfaparf odcien 10.21 mieszasz z odcieniem 9.1 pol na pol z woda 9% a drugie poz woda 3% nakladasz na 5 , 6 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Beti_33 - jest dokladnie tak jak napisalas i w takich proporcjach mieszasz jak napisalas , cwiartka wzmacniacza wystarcza aby wlosy byly o ton jasniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do aguska28 - farby alfa sa lepsze bo sa na ekstrakcie z siemienia lnianego i mają trwalsze pigmenty, podobny naturalny odcien ma alfaparf 5NB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Agnes9999 - najlepiej byloby pomieszac Stockholm z Helsinki pol na pol bo sam stockholm moze nie dac rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do EmiElka - najlepiej zneutralizuje to odcien alfaparf 7.21 lub excellence creme 7.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do SzAlik - alfaparf 10.21 z 10.1 bedzie ok ale ja bym do tej mieszanki nie dawala wzmacniacza rozjasniania bo on powoduje ze u Ciebie odrost sie ociepla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Agnes9999 - farba stockholm prefrence jest na wodzie 9% i na ciemnym bondzie wyjdzie żolta lub złota , te odcienie sa tylko dla jasnych wlosow , odcienie chlodne o numeracji 10 nie nadaja sie dla wlosow ciemny blond , a z profesjonlanych wychodza pieknie po wczesnieszym rozjanisniu do bardzo jasnego blondu , mozna je wowczas klasc z woda 3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ankaso - konce wlosow masz nadal bardzo ciemne wiec mozna by je rozjasnic a pozniej na calosc polozyc jakis jasny braz w tonacji lekko cieplej ale naturalnej np alfaparf 6NB lub cos czekoladowego np alfaparf 6.35 wychodzi bardzo ladny lub alfaparf 6.32 mam wrazenie ze w czekoladowych bedzie ci ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście pisząc zamieniłam numerki Chodziło mi o 9.31 z wodą 3 czy nie wyjdzie ciemniej niż z 6 lub zrobić 8.31, tylko z jaką wodą i czy nie będzie baaaardzo ciemno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do helenawiktoria44 - odcien 8.31 bedzie juz ciemniejszy wiec proponuje 9.31 z woda 6%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes9999
Droga Majirel bardzo dziękuję za pomoc, wypróbuje tą mieszankę tak jak mówisz helsinki + Stockholm, i mam ostatnie pytanie co do zmieszania ich: czyli mam zmieszać połowę jednej tubki farby z połową drugiej i wziąć do tego z jednej farby całą wodę utleniającą? obojętnie z której????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×