Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawska_bestia

FARBY LOREAL - Porady przeniesione z recenzji

Polecane posty

do żółta niunia - niestety w podanym linku jest jedna modelka w lewym gornym rogu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żółta niunia
tak, chodzi o tę jedną modelke ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOPISEK
Witam Majrel zwracam sie z prośbą o radę : zakupiłam farbę Majirel 10 1/2, mam odrost mysi na poziomie 7-8, reszte włosów farbowane blond na poziomie 9 juz sprane żółtawe - chciałabym miec o ton jasniejszy ładny blond (czyli poziom 10) taki w miare naturalny. czy kolororem 10 1/2 uzyskam taki? Jakiego oksydantu użyć? jak długo trzymać? mam włosy cienkie w średniej kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOPISEK
jeszcze nadmienię że często mój odrost wychodzi przy farbowaniu złoty - czego niecierpię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanalika76
Dziękuję Ci ślicznie za odpowiedź. A co poleciłabyś mi na poziomie 10, jeśli chodzi o ładne chłodne blondy? Czy też Alfaparf? Nie chciałabym używac farb rozjaśniających, a z tego co się orientuję to 11 i 12 wlaśnie takie są i niszczaą bardziej włosy (ale przyznaję, że nie znam się na tym zbyt dobrze, gdyż jestem prawnikiem a nie fryzjerem niestety :-( W jakich proporcjach "rozrabia" się te farby, nie wiem ile mam kupic tubek, tym bardziej że mam to pomieszac i ile utleniacza. Pozdrawiam w oczekiwaniu na porade, gdyż mój odrost nieublaganie zbliża się do stanu krytycznego (farbuję co 4 tygodnie, ale sam odrost, jeśli coś robię źle lub powinnam całośc - tylko czy nie stracę reszty włosów? - to proszę Cię o szczerą radę.) Iwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izaw1986
Witaj Majrel, Dziekuje za odpowiedz. Ja nie chce miec platyny tylk jasny blond. A moze jakies jeszcze inne farby polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mallinka48
Witaj Majrel dziękuję za szybką odpowiedz i rady,przy następnym farbowaniu je zastosuję.Nie wiem czy przy wymianie na nowe opakowania loreal zmienił także i coś w składzie kremu utleniającego,ale jeszcze miesiąc temu dostałam odpowiedż z serwisu klienta,że farba stockholm prefrence jest na wodzie 6% ,tak samo jak i exellence 10.21,wodę 9% mają tylko farby farby rozjaśniające 01,03....ale tak jak już napisałam to było jakiś czas temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Majrel po raz kolejny chciałabym skorzystac z Twojej wiedzy ponizej kolor który chciałabym uzyskać http://www.parikmaher-online.ru/sites/default/files/huge_b3a6dc1e48a3ea5873913a2fcbde5f9d.png czy z alfaparf bądż innych mozna osiągną choć zblizony kolor ,powiem ze chyba mam duzo żółtego pigmentu poniewaz ciągle kolor po farbowaniu wpada w żółto złoty szczególnie po majirel,włosy mam na poziomie 10 po dekolaryzacji a pózniej z majirel 10.21 z 9.1 z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia84
Droga Majrel. Rozjaśniłam odrost rozjaśniaczem Garnierem Color Sensation E0, ponieważ blond farby nie chwytają (ciemna szatynka). Po rozjaśniaczu odrost jest pomarańczowy. Niestey farba Garnier Color Naturals 111 nie chwyciła tego pomarańczowego odrostu. Jaka jest przyczyna? Można temu jakoś zaradzić? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotunia26
Witaj Majrel. Mój naturalny kolor włosów to brąz (nie ciemny, też nie jasny, taki pośredni). Niestety gdzieniegdzie pojawiają się pierwsze siwe włosy. Czy jeśli nałoże na włosy farbę L'oreal Recital Preference H ombrie/ciemny blond jaki uzyskam efekt?? Czy w ogóle coś chwyci?? Czy zafarbuje mi tylko siwe włosy pozostawiając ogólnie jaśniejsze naturalnie wygladające refleksy? Mam włosy bardzo delikatne, cienkie, nie farbowałam już ich ładne parę lat. Zależy mi też na chłodnym odcieniu, mógłby to być jasny brąz, ewentualnie brąz, najlepiej zimny lub popielaty i żeby nie miał rudych refleksów. Myślałam też o castingu loreala (tymbardziej że to szampon - nie farba), i "mroźnych" odcieniach ale z tego co wyczytałam na różnych forach są to zazwyczaj ciepłe brązy i zmywają się na rudo (czegoś takiego nie trawię). Myślałam też o Syoss'ie Mix Kawy i Jasnego Brązu bo na próbniku wyglądał ciekawie, ale odcień jest ponoć ciepły i w ogóle wychodzi bardzo ciemny. Proszę o radę, jaką farbę mogłabym kupić, interesują mnie głównie farby drogeryjne (bo fryzjerskie ciężko dostać a zależy mi na czasie bo niedługo czeka mnie wyjazd). Poniżej wklejam przykładowe zdjęcie pięknego zimnego brązu, jaką farbą ewentualnie uzyskałabym taki? Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuje i pozdrawiam. http://szafiarenka.pl/49/3721241/braz-czy-rudy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes9999
Droga Majirel, mam jeszcze jedno pytanie a gdybym na ten swój ciemny blond odrost położyła samą loreal helsinki, bez mieszania z stockholm to czego mniej więcej mogłabym się spodziewać??? Lub po samym Vikingu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonnnaaaa
Mam ogromny problem z dobraniem odpowiedniego koloru włosów dla siebie. Mieszkam w małej miejscowości i nie ma tutaj zbyt kreatywnych fryzjerek, które mogłyby mi doradzic. Mój naturalny kolor włosów, to taki popielaty brąz-mysi brąz (różnie na to mówią). Obecnie włosy mam zafarbowane na czekoladowy brąz ( ciemny brąz, z refleksami rudego w słońcu). To nie jest raczej MÓJ kolor, chyba jest zbyt ciemny. Mam 24 lata, ale wyglądam bardzo młodo (średnio dają mi 18 lat). Nie wiem co jeszcze napisac...jestem raczej blada, moja cera jest ziemista ( jasna z pigmentem "brudnej" żółci). Mam brązowe oczy- są BARDZO ciemne. Jestem gotowa nawet na radykalną zmianę. Jaki kolor włosów pasowałby mi najbardziej? P.s Włosy mam dość długie-do łopatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kotunia26 - na Twoje włosy odcien preference Ombrie i nawet Bruges jest za jasny , najlepeij uzyj preference odcien Paris- daje ocien chłodnego średniego brazu lub evolution alfaparf 6.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Agnes9999 - po samym odcieniu Helsinki prawdopodobnie uzyskasz jasny blond lekko chlodny lub jesny z beżowym refelksem , sam viking moze byc dla ciebie za ciemny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do iwonnnaaaa - wydaje mi sie ze do Ciebie pasowac beda odcienie jasnej czekolady np alfaparf 6.32 ciut cieplejszej jasnej czekolady 6.35 lub jasnego typowego brazu alfaparf 6NI , majirel 6.0 , lub odcienie śliwkowego brązu np excellence 4.16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do olcia84 - ten rozjasniacz nie rozjasnia dobrze wlosow a 111 jest za slaby na pokrycie tego odrostu , uzyja farby alfaparf 11.21 z woda 9% dostepne na allegro i w sklepach fryzjerskich internetowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do miśka82 - jesli masz tendencje do zoltego blond to majirel 10.21 i 9.1 tego nie wyeliminuje , polecam alfaparf 11.20 zmieszac z 11.11 z woda 9% powinien byc chlodny jasniutki blond z chlodnymi opalizujacymi i bezowymi refleksami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Izaw1986 - jesli chcesz koniecznie iina farbe to zmiesaj excellence creme 10.21 z excellence creme 03 pol na pol , bo sam excellence 10.21 nie zniweluje zoltego blondu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Mallinka48 - loreal zmienil formułę preference na delikatniejsza ale z tego co mi wiadomo odciene rozjaniajace mialay wode 9% a superrozjasniajace maja inny sklad tzn sa mocniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dopisek
Jeszcze raz ja bo sie zawieruszyło :)Witam Majrel zwracam sie z prośbą o radę : zakupiłam farbę Majirel 10 1/2, mam odrost mysi na poziomie 7-8, reszte włosów farbowane blond na poziomie 9 juz sprane żółtawe - chciałabym miec o ton jasniejszy ładny blond (czyli poziom 10) taki w miare naturalny. czy kolororem 10 1/2 uzyskam taki? Jakiego oksydantu użyć? jak długo trzymać? mam włosy cienkie w średniej kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Dopisek - odcieniem 10/1/2 bedziesz miala nadal żóty odcien bo odcienie z serii naturalne na wlosach takich jak Twoje wybijają na żółty , jesli juz chcesz miec jasny naturaly to pomieszaj majrel 10.1/2 z 10.1/2.1 z woda 9%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do żółta niunia - modelka ma na zdjeciu taki sredni popielty blond , podobny ma alfaparf 9.01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żółta niunia
Baaaardzo dziękuję. Na pewno wypróbuję! Ale ponieważ mam tendencje do wybijającej żółci to moze powinnam wybrać coś z jakąś dwójką po kropce? Jakiej wody dodać i jak długo to trzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Śledzę ten wątek od dawna, bo sama zeszłam ze swoimi włosami z farbowanych wiele lat na czekoladę do blondu właśnie farbami loreal i odpowiedzi Twoje Majrel wiele razy mi pomogły, ale dziś dopiero sama zgłaszam się po poradę, jako że wróciłaś a ja wciąz nie mam na głowie tego co bym chciała;) Mam włosy długie na poziomie tak między 7 a 8, z tym że na głowie jaśniej- czyli 8 nawet 9, a na długościach miejscami trochę ciemniej, z racji tego, że są tam jeszcze pozostałości po ciemnych farbach. Moje schodzenie z koloru zaczęło się od hodowania odrostu i zrobienia ombre hair u fryzjera (mieszanką rozjaśniacza i farby- stąd miejscami wciaż ciemniejsze włosy na końcach). Potem trochę nieudanch wizyt, a potem zaczęłam sama kombinować. Odkryłam, m.in. dzięki Tobie Majrel, majiblond i już po jednym użyciu tej farby moje włosy rozjaśniły się naprawdę konkretnie:) Do dziś odrosty robię mieszanką 901s i 911, bo mam bardzo ciemne i jestem zadowolona. Problem mam tylko z tymi długościami. Odcieniem odbiegają trochę od góry, miejscami są ciemniejsze pasma, robiłam całe włosy mieszanką majirel 9.13 z połówką 10.21, bo marzę właśnie o beżowym jaśniutkim blondzie i było ok, wyrównywało. Teraz jestem po nieudanej koloryzacji- zamiast 9.13 dałam 9.1 do mieszanki i też na całą głowę na 30 min, bo chciałam wyrównać i zniwelować bardziej pożółkłe już miejsca i efekt był straszny- ciemne siwo oliwkowe włosy:D Po tygodniu i zużyciu butli head&shouldersa jest lepiej ale- i tu przechodzę wreszcie do sedna- co mam teraz zrobić. Marzy mi się jaśniutki beżowy blond, coś jak ma Szulim. Rozważam użycie na dół efassora, by pozbyć się tych ciemniejszych pasm i by w ogóle uzyskać jaśniejszy kolor niż mam, ale waham się czy nie zostać przy samych farbach? Włosy mam zdrowe, dbam o nie i nie chciałabym ich zepsuć. Wiem, że za długo, ale chciałam dokładnie opowiedzieć mój problem;) Proszę bardzo o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×