Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawska_bestia

FARBY LOREAL - Porady przeniesione z recenzji

Polecane posty

Gość kotunia26
Dziękuję Ci majrel za pomoc i szybką odpowiedź. Chyba skuszę się jednak na farbę Alfaparf bo wyczytałam o niej same pozytywne opinie, a Ty też ją zawsze polecasz:) odcień Paris Loreal Preference też już brałam pod uwagę, ale znajoma robiła włosy tą farbą i wyszedł jej bardzo ciemny brąz podchodzący pod czarny(słyszałam już kiedyś że takie odcienie loreala z reguły wychodzą ciemniejsze), i w dodatku z tym rudawym refleksem. Jeszcze mam pytanko, bo nigdy nie malowałam włosów farbami profesjonalnymi.. jakiej wody powinnam użyć do tego odcienia 6.1 alfaparfu?? 3%, 6%? czy to musi być woda tej samej firmy? czy może być innej? i w jakim stosunku je zmieszać? Przegladając paletę odcieni popielatych wypatrzyłam też trochę jaśniejszy odcień 7.1 - czy wyszedłby na moich włosach? Który z tych odcieni będzie bardziej chłodny/popielaty? 6.1 czy 7.1? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do majrel.prosze o rade.od trzech lat rozjasniam odrost feria bardzo bardzo jasnym popielatym blondem.ale reszta włosków coraz bardziej sie podjasnia.myslałam zeby po nałozeniu odrostu połozyc jakis casting tak zeby je troche podzłocic podżółcic.nie w rudy.co mi radzisz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do żółta niunia - refleks opalizujacy 2 nie zniweluje u Ciebie tendencji do wybijania na zlote kolory , odcien z nr 2 siwtnie niweluje żolc po dekoloryzacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do izabela88 - efassor na te konce bedzie bardzo dobry naloz go z woda 6% , ja ci polecam alfaparf miesznke odcieni 11.20 z 11.10 odcien blondu powinien byc chlodnym beżem lub 1020ss z 1010ss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kotunia26- odcien 6.1 jest bardziej popielaty mieszasz go z woda 6% w tych farbach jest instrukcja mieszania w jezyku polskim , stosunek mieszania 1:1.5 woda najlepiej z alfaparf, loreala, joanny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do lamia70 - mozesz sam odrost rozjasnic feria a na reszte jesli chcesz cieply odcien blondu naloz excellence creme 9.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia84
Dziękuję Majrel. Jescze ostatnie pytanie. Czy ona pokryje odrost bez uprzedniego rozjaśniania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanalika76
Majrel proszę odpowiedz mi na dodatkowe pytania. Pozdrawiam ciepło Iwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Ci za radę! Zdecyduję się zatem na ten efassor, zastanawiam się tylko czy kłaść go na wybrane ciemniejsze pasma, czy na całość na długościach- czy wtedy nie będzie różnicy po nałożeniu farby na całych włosach? I tak szczerze jakbyś mogła ocenić jak efassor wpływa na włosy..? Tzn cz mam się spodziewać siana na przykład:D włosy mam w może nie idealnym, ale w dobrym stanie i troche się obawiam zawsze o ich kondycję;) a te farby alfaparf nigdy się nimi nie interesowałam, ale skoro polecasz to popatrzę. Dziękuję jeszcze raz za okazany mi czas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do izabela88 - naloz efassor na ciemne wlosy pozniej alfaparf i tak to wyrowna, efassor z woda 6% troszke wysuszy wlosy ale nie zniszczy ewentulanie naloz na jedno ciemniejsze pasmo efassor z woda gorącą i zobacz jak schodzi kolor jesli rozjasnia sie to mozna efassor pomieszac tylko z gorącą woda i kolor powinien puscic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Vanalika76 - farby alfaparf nawet te z poziomu 11 nie sa az takie mocne i nie daja efektu bailaych wlosow, mozesz uzyc alfaparf z poziomu 10ss np 1010ss z 1020ss z woda 9% wszystko jest w ulotce z farby jak mieszac , odcienie z poziomu paltinium czyli 11 miesza sie 1:2 czyli na cala tubke farby dwie czesci wody utlenionej, tubka ma 60 ml dajesz 120 ml wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam ponownie Majrel. Jak polecilas zrobilam wlosy tym vikingiem i wyszly w sumie pasemka tlko szare, a juz tydzien po farbowaniu nie widac zadnej roznicy. I ten odrost caly czas jest zloty. Czy mimo tego po tygodniu pofarbowac ta wella touch? Czy jeszcze raz dac viking? A czy ta wella 7/89 nie wyjdzie za ciemna na tym vikingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żółta niunia
Dzięki, Myślę, że w sezonie letnim zostanę jednak przy jasnym blondzie. :-) Właśnie dzisiaj farbowałam, (bo wzięłam od kuzynki która się romyśliła), i zrobiłam sobie, 1020ss z 12% na odrost i z 4,5% na resztę. Wyszedł b. ładny blond- taki cieniowany jasny, dosyć chłodny, słomkowo beżowy blond jednak wogóle nie przypomina kolorem 1020ss z palety kolorów, raczej jakby 10.31 i 11,13. Korzystając z okazji, proszę poradź, bo z ulotki wyczytałam, że chcąc bardziej rozjaśnić trzeba użyć wody 12, ale mimo tego one są ciągle trochę żółtawe ... Czytając Twoje podpowiedzi widzę, że zwykle doradzasz 9% na odrost i 6 na całość, czy gdybym użyła 9% to odrosty rozjaśniłyby się i były bardziej podobne do koloru pokazanego na palecie? Jak uzyskać taki kolor jak pokazany na palecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majrel, jeszcze jedno małe pytanko: poleciłaś mi farby alfaparf na te moje włosy po efassorze, tylko jaką dać do nich wodę 6 czy 9%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa83sonia
majrel 2 tyg.temu farbowalam wlosy u fryzjera mieszanka farb revlon bezowy blond +naturalny, nie jestem zadowolona z efekow, kolor wyszedl zbyt cieplo, polowa wlosow jest w dziwnym kolorze rudym, a reszta po rozjasniaczu dosc jasny blond.zastanawiam sie nad uzyciem farby majirel 9,22, jakiej wody powinnam uzyc,w sumie nie mam jeszcze naturalnego odrostu.jaka inna farbe moglabys mi zaproponowac, wydaje mi sie ze lepiej mi w chlodnych kolorach, najbardziej chcialabym sredni chlodny blond, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ewa
Majrel, moje włosy po różnych farbowaniach mają kolor przypominający stare złoto (czyli są trochę żółte). Bardzo chciałabym zmienić ten odcień. Mam bardzo jasną karnację i trudno dobrać mi odpowiedni kolor. Marzę o beżowym blondzie. Z uwagi na to, ze moje są bardzo zniszczone, myślę o L'Oreal, Richesse de Diacolor: bardzo jasny blond 9, lub b jasny beżowy blond 9,13, a może jeszcze inny odcień? Czy przy richesse muszę na odrost położyć zwykłą farbę? A może powinnam wymieszać inne numerki? Bedę Ci bardzo wdzęczna za radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do żółta niunia - na Twoich wlosach samym odcieniem 1020 s nie otrzymasz takiego blondu jak na palecie , musisz zmieszac dwa zimne odcienie najlepiej z serii 11 np 11.20 z 11.11 na odrost naloz mieszanke z woda 12% a na dlugosci moze byc 6% wiele osob ma tendencje do wybijania ciut cieplejszych tonow to dlatego 1020 s wyszedl bardziej beżowy ale z drugiej strony wiele osob lubi bezowe blondy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do justa83sonia - majirel 9.22 nie stonuje rydawego blondu a jedynie przyciemn ci za bardzo wlosy , ten odcien niweluje swietnie zółć po dekoloryzacji, polecam ci zmieszac dwa odcienie alfaparf 10.1 z 9.21 pol na pol z woda 6%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do to ewa - richess diacolor nie rozjasni ci tego starego zlota, lepiej poloz na te wlosy odcien delikatnej farby np majirel lub alfaparf evolution np z alfaparf 10.21 z 9.21 pol na pol z woda 6% ewentualnie cale wlosy odcieniem 10.1 a na to mozna zastosowac diacolor 9.13 ktory stonuje odcien i nada bezowy refleks z tym ze diacolor richess wcale nie jest az tak delikatny, delikatniejszy jest dia light

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Aleksizz - no niestety jesli masz wlosy ciemny braz to nalezy zrobic demakijaz wlosow efassorem z gorącą woda ktory powinien uzunac ten ciemny braz bo zaden inny braz cieplejszy tak jak na focie nie zlapie tak ciemnej farby, modelka na zdjeciu ma balejaz, na podstawe mozna dac majirel 5.32 , balejaz zrobic tradycyjnie na folii paltinium bez amoniaku lub majimeches bez amoniaku , pozniej spatynowac rozjaśnione delikatnie pasma dialightem 7.31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majrel, jeszcze jedno małe pytanko: poleciłaś mi farby alfaparf na te moje włosy po efassorze, tylko jaką dać do nich wodę 6 czy 9%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do izabela88 - z tego co pamietam to koncowki i niektore partie dlugosci mialy byc poddane efassorwi wiec tam kladziesz alfaparf z woda 6% a reszta 9%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Aleksizz - hmm powinno starczyc ale jesli masz geste wlosy to lepiej dwie kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Aleksizz - i tak jak pisalam najpierw sprobuj na jednym pasmie z goraca woda a jak nie puszcza kolor to zmieszaj z woda 6%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do zygusia - jesli viking nie zlapal to muzisz uzyc farby profesjonalnej np alfaparf odcien 11.21 z woda 9% powinien rozjasnic wlosy i pokryc zloty odcien z tym ze na dlugosciach i koncach trzymaj ok 7 , 8 minut a odrost 40 min i poczekaj jeszcze z tym farbowaniem ok tygodnia, z farb sklepowych mozna ewentualnie nalozyc ferie loreala odcien P01 tak samo tylko na odrost 35 min i na reszte ok 6 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×