Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Witajcie kobietki :) Już tak od kilku miesięcy obserwuję to forum i postanowiłam się przyłączyć :) Jestem obecnie w 25 t.c. i również planuję poród na Łubinowej, w okolicach połowy listopada. Na razie jeszcze chodzę do swojego lekarza w innym mieście, ale za 2 tygodnie planuję pojawić się u dr Dyni. Na razie jeszcze nie byłam nawet odwiedzić tej kliniki, ale zapewne w niedługim czasie się tam wybiorę. Nie spodziewam się rewelacji, mam dość zdrowe podejście do porodu i świadomość, że wszystko jest wypadkową ilości porodów w tym dniu i tego, na jakie położne trafię, ale Wasze opinie zdecydowanie utwierdzają mnie przy decyzji rodzenia właśnie tam. A jak będzie - zobaczymy, jeszcze troszkę czasu jest :) Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Od jakiegos czasu sledze watek i postanowilam dolaczyc do dyskusji:) Intensywnie zastanawiam sie nad porodem na Łubinowej, natomiast przyznam ze bardzo boje sie komplikacji mogacych sie pojawic. W zasadzie gdyby nie te obawy nie mialabym problemow z podjeciem decyzji:/ Obecnie jestem w 28 t.c., planowany teremin to ostatnie dni pazdziernika. Mam pytanie odnosnie ZZO - jakie sa Wasze opinie, czy warto skorzystac? Nie do konca jest dla mnie jasna kwestia CC - zakładajac sytuacje ze kobieta nie ma wskazania na CC, a podczas porodu wynikaja jakies komplikacje i pojawia sie taka koniecznosc. Czy w takim przypadku rodzaca zostaje obciazona kosztami CC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_nulka
mawiola Jeśli lekarze podejmę decyzję o cc w trakcie porodu to za nią nie płacisz, równie dobrze może się okazać w 38 tygodniu (tak jak u mnie), że mały się nagle przemieścił pośladkowo i do ostatniej chwili nie będzie wiadomo czy zdąży się jeszcze raz obrócić tak jak należy i czy konieczna będzie cc Jeśli chodzi o zzo to ja się nastawiam, że NIE biorę jeśli oczywiście dane mi będzie rodzić sn. Będę miała zrobione świeze wszystkie badania i zdecyduję się jak już na prawdę nie będę miałą sił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izaKC
Itania i jak bierzesz dalej te tablety?? szczerze powiem ze przerazilam sie po tym co napisalas... Bron Boze nie chce Cie straszyc... ale nigdy nie wolno robic tak jak Ty zrobilas... nie wiesz ze antybiotyki trzeba brac calymi seriami?? i zazwyczaj jest to tydzien do 10 dni... chyba ze jest ich oczywiscie mniej w opakowaniu... bo inaczej po takim nie pelnym wybraniu wsyztskich i zaprzestaniu przyjmowania ich bakterie namnazaja sie jeszcze bardziej... Ja rozumie ze to co pisze na ulotce moze przerazac... sama bronie i siebie i swoje dziecko przed antybiotykami jak moge... ale kiedy trzeba to trzeba... naprawde nie chce Cie straszyc przepraszam jesli to zrobie ale powiem CI ze nawet na łubinowej byl taki przypadek ze dziecko podczas porodu zlapalo od matki bakterie... i niestety nie dalo sie go uratowac :( poznalam ja na forum e- mama na watku lubinowym... dlatego z tym naprawde nie ma zartow !! bierz te tabletki i nie przestawaj... teraz pewnie musisz znowu wybrac taka ilosc jak kazal CI lekarz od poczatku... o ile wczesneij nie urodzisz... ja tez mialam paciorkowca na poczatku ciazy, dostalam na to antybiotyk... ale teraz tez sie spodziewam ze wyjdzie... jednak wole te tabletki niz WIELE grozneijsze konsekwencje ich nie brania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAgatki
dziewczyny, napiszcie mi proszę czy na Łubinowej robią badania prenatalne ? dzięki z góry. No i może jak już się odezwałam ( czytam cały czas :) ale milczę....) to napiszcie swoją opinię na temat tych badań.... Robić ? nie robić? Mam 34 lata, jak będę rodzić to będę miała 35 lat ( nie skończone) i sama nie wiem czy się podjąć tych badań. dzięki wielkie i całuski dla wszystkich ciężarówek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAgatki
głupie pytanie- wystarczy wejść na ich www i widać, że robią ;) ponawiam pytanie co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie odnośnie możliwości wynajęcia położnej na Łubinowej. Wiadomo, że nie jesteśmy w stanie dokładnie przewidzieć kiedy odbędzie się poród, czy położna z którą się umawiamy przychodzi w ramach godzin wolnych? Czy w przypadku gdy akurat ma w tym dniu dyżur będzie w stanie poświęcić mi więcej czasu? Napiszcie proszę jak to wygląda, bo ja kompletnie nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mawiola, Nam na szkole rodzenia połozna powiedziała, że gdy jest umówiona z pacjentką, a wypada jej dyżur to zamienia się z inną położną żeby być przy umowionej pacjentce. Tak więc jeśli sie umóisz i zapłacisz to masz ja tylko dla siebie choćby niewiadomo co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izaKC
MamaAgatki ja uwazam ze warto zrobic te badania niezaleznie od wieku... zawsze to ma sie spokoj ze z dzieckiem wszystko jeste dobrze... tylko ja polecam Ci to badanie u dr Jacka Jackiewicza w sosnowcu. Robilam je i na łubinowej i u dr Jackiewicza wlasnie... i musze powiedziec ze ten drugi ma o niebo lepszy sprzet... choc ten na łubinowej wydawal mi sie super to jednak jakos zdjeci i filmu kryje sie przy tych ktore mialam 3 lata temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa-mama
MamaAgatki Jeśli robić to niekoniecznie na łubinowej - tu ci nie dadzą nic oprócz nagrania na płycie. A np w Provicie dostajesz oprócz płytki dvd jeszczde opis, ew. procenty itp i podpisane przez lekarza. A koszt podobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izaKC
sierpniowa-mama ja 3 lata temu jak mialm robione przez dr Koze to dostalam caly opis badania wydrukowany... teraz nie daja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaAgatki Ja również polecam badanie USG w Provicie, szczególnie badanie wykonywane w drugim trymestrze, gdzie bada się serduszko (echokardiografia). To badanie miałam robione u dr Agaty Włoch, świetny specjalista, bardzo sympatyczna kobieta, która wszytko wytłumaczy i pokaże podczas badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa-mama
izaKC pierwsze badanie prenatalne robiłam w Provicie a drugie na łubinowej u ślęczki chociaż ciąże prowadzi mi Wieczorek. Nie wiem dlaczego ale jak powiedziałam, że chcę mieć opis (bo dostałam taki z Provity) to mi powiedział, że przecież wszystko mam na płytce. Troszke mnie to wkurzyło, ale się uparł i nie dał. Wyjasnił nam wszystko podczas badania ale żadnych dowodów na to nie mam co nam powiedział lub, że jaka jest jego opini ana ten temat. Być może inni lekarze z łubinowej postępują odmiennie, zresztą mam nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izaKC
sierpniowa-mama to faktycznie dziwne, bez sensu... tak jakby rece w razie czego umywal... nie ladnie... szczegolnie za takie pieniadze... ehhh... ja od dr Kozy dostalam wtedy taki opis... no ale moze teraz oszczedzaja na papierze :/ od dr Jackiewicza dostalam dwa opisy dla siebie i dla swojego lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o wybór położnej przy porodzie, to w zasadzie przodują dwie panie Sabina i Kasia. Która z nich jest wg Was bardziej doświadczoną położną, czy któraś z nich jest ważniejsza na Łubinowej, wiadomo że takiej osobie czasem łatwiej coś załatwić:) Doradźcie proszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama bobala
ja bym dorzuciła jeszcze Ewę Damas,cała trójka jest polecana przez lekarzy szczegolnie dr Mniszka,on zawsze mówi ze to są jego ulubione położne.Z tego co sie orientuję na łubinowej polozna prowadzi cały poród ,a lekarz jest wzywany w razie komplikacji ,jesli sie cos nie podoba poloznej to wtedy wzywa lekarza i podejmują decyje o cc,nie czekają aż rodząca sie umęczy jak pies albo z dzieckiem cos bedzie nie tak. Ja mam termin na listopad ,zleci jak dzis chcialabym zeby juz było po,tez wezmę z.o jak sie da oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkrotce_mama
Kurde listopad;) daleko jeszcze - ja mam poczatek wrzesnhia a juz chcialabym miec z glowy:) ja bede rodzic z p. Kasia - tak jak poradzono mi na forum. Na razie mam z nia tylko kontakt na gg - jeszcze jej nie widzialam, ale juz mam wrazenie "ze nadajemy na tej samej fali"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jest jeszcze jakis lekarz z lubinowej do ktorego nie trzeba czekac tydzien zeby sie zarejestrowac? Mniszek na urlopie do przyszlego tygodnia , dr Dynii nie m przez najblizsze 2 tyg a ja potrzebuje bardzo pilnie dostac sie do kogos stamtad. Wie ktoras moze do kogo moznaby pojsc? Dziekuje Wam z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nescafe87 A próbowalas do dr Ślęczki sie umówic on wprawdzie bierze 200zl ale jak powiesz ze to wazne itp to czasmi na drugi dzien sie udaje do niego dostac pozdrawiam i powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula 26latek
Nasza Córunia jest juz z nami, szpital rewelacja położna Sabina rewelacja!!! Mam dziwne pytanie do Mamuś powiedzcie mi ile godzin na dobę śpicie przy noworodkach?? :):):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izaKC
dziewczyny a orientujecie sie moze ile jest poloznych na lubinowej?? bo póki co to o ktorej bym nie slyszala to slysze same pozytywne rzeczy... i zastanawiam sie dlaczego teraz jest takie cisnienie na oplacanie ktorejs z nich?? jak rodzilam synka to nie bylo takiego tematu... a teraz slysze ze dr Mniszek wielu kobietom mowi o tej opcji... i zastanawiam sie... czy tu nie chodzi tylko o to o czym mysle?? jak czekalam na pierwszy porod i bardzo balam sie naciecia, pytalam o nie doktora to odpowiedzial mi zeby sie nie nastawiala raczej ze nie bede go miec... i mialam ale nie bylo naprawde wyjscia bo mlody nie dosc ze duzy to szedl z raczka przy glowce... a teraz znowu slysze ze poleca sie konkretne polozne bo jest szansa na ochrone krocza... zastanawiam sie czy tak sie tam przez 2,5 roku pozmienialo?? Paula gratuluje coreczki :) ja przez pierwszy tydzien zycia mojego syna to nie spalam prawie wcale... a przez pierwszy miesiac sypialam tak w sumie po 4 h na dobe... ale moje dziecko w nocy nie spalo wcale... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_nulka
Nescafe87 Możesz spróbować do dr Bystrzejewskiego (polecam :) ). Z tego co wiem to na Łubinowej jest (albo przynajmniej jeszcze nie dawno był) zawsze we wtorki. Niestety nie wiem w jakie jeszcze dni. Oprócz tego ma też gabinet w Chorzowie gdzie przyjmuje w poniedziałki i czwartki. Jego nr 601 45 72 17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gałązka83
Witam!! Mam krótkie pytanko - czy jest więcej dziewczyn, które nie dostały opisu po badaniu prenatalnym na łubinowej. Martwi mnie to trochę bo jestem tam w niedalekim czasie umówiona na wizytę. I teraz sama nie wiem czy przypadkiem nie zrezygnować i nie zapisać się np do genomu w Rudzie Śląskiej. Co o tym myślicie? Gdzie polecacie wykonanie takiego badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gałązka83 polecam Genom - nie wiem czy jeszcze z nimi współpracuje dr. Milejska - Lewandowska http://www.malgorzatamilejska-lewandowska.ginweb.pl/ ona robiła mi wszystkie 3 badania jednakże ja musiałam jeździć na nie do Katowic do Sodowskiego dlatego nie wiem czy jeszcze współpracuje z Genomem. Jest ona jednym z najlepszych specjalistów badań prenatalnych. Za każdym razem dostałam wydruk komputerowy z pieczątką lekarza. Badanie kosztuje około 220 zł zależy które to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama oskara
Witam przyszłe mamy!! Rodziłam na Łubinowej rok temu, całą ciąże chodziłam do dr Wieczorka natomiast nie skorzystałam ze szkoły rodzenia. Poród zaczął się trzy dni po terminie i poza tym że odeszły mi wody to nic kompletnie się nie działo. Po podpięciu oksytocyny dostałam bóli krzyżowych natomiast z rozwarciem był problem. Rodziłam z Panią Kasią - super babka, po przejściu na sale porodową ból stawał się nie do wytrzymania - wsadzono mnie do wanny a ja padałam z sił i poprostu między skurczami zasypiałam. Pani Kasia widząc że małemu spada tętno natychmiast podjęła decyzję o cc. Odbyło się w znieczuleniu ogólnym - nie było czasu na zo. Mały urodził się zdrowy dostał 10 pkt. CC robił dr Mniszka. Powiem szczerze że jestem bardzo zadowolona z porodu nie wiem jak by się zakończyła moja sytuacja gdzie indziej. Ogólnie za cc nie płaciłam nic. Polecam Panią Kasie jest naprawde super. Obecnie z maluchem chodzimy do dr Guzikowskiego także polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura76
Witam, mam pytanie odnośnie sali pojedynczej po porodzie. W jaki sposób mam załatwić pobyt w tej sali? Czy trzeba wcześniej zgłosić , że będzie się chciało w niej przebywać jeśli tak to ile wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diana81
Nescafe87 skąd wiesz , ze dr. Dyni nie będzie przez najbliższe 2 tygodnie. Ja miałam wyznaczoną wizytę na 12.08 i teraz mam problem, co z moim L-4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izaKC No mnie to zdziwiło że dr mówił że mała nie będzie za duża jak jeszcze tyle do porodu a ma już 2kg,dlatego wolałam się Ciebie zapytać.Mi się wydaje że jak dziewczynka przy porodzie ma już ponad 3kg to dużo ale chyba lekarze na prawdę twierdzą inaczej. Zobaczę co mi tera lekarz powie bo mam wizytę u niego za 10 dni to po wizycie napiszę ile mała waży.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×