Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość błękittek

Dziewczynki mundurowe i nie tylko

Polecane posty

Gość _kwiatuszek_
Milagro dla Ciebie: stan prawny na 5.11.2006 Art.148 &1.Kto zabija czlowieka,podlega karze pozbawienia wolnosci na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolnosci albo karze dozywotniego pozbawienia wolnosci. &2.Kto zabija czlowieka: 1)ze szczegolnym okrucienstwem, 2)w zwiazku z wzieciem zakladnika,zgwalceniem albo rozbojem, 3)z uzyciem broni palnej lub materiałów wybuchowych, podlega karze 25 lat pozbawienia wolnosci albo karze dozywotniego pozbawienia wolnosci. &3.Karze okreslonej w & 2 podlega,ten kto jednym czynem zabija wiecej niz jedna osobe lub byl wczesniej prawomocnie skazany za zabojstwo. &4.Kto zabija czlowieka pod wplywem silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznosciami,podlega karze pozbawienia wolnosci od roku do lat 10. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie panie w mundurku! Ależ była śliczna pogoda dzisiaj! Najwyraźniej wszystkie kobitki siedzą w ciepełku domowego ogniska :D Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milagro, jeśli jesteś on-line, daj jakiś znaczek. Szukam tych materiałów... Buźka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oto kilka tytułów dot. zabójstwa w afekcie: W.Witwicki-Psychologia, t.II, Warszawa1963 A.Sminrow, A.Leontiew, S.Rubinsztein, B. Tiepłow(red)- Psychologia, W-wa 1966 W.Łuniewski-Zarys psychiatrii sądowej. Część ogólna, W-wa 1950 P.Horoszowski-Afekt w prawie i w życiu, PiP 1962, nr10. W.M.Borowski-Zabójstwo w uniesieniu,\"Gazeta Sądowa Warszawska\" 27/1926 P.Horoszowski-Zabójstwo z afektu, W-wa 1947 A. Gubiński-Zabójstwo pod wpływem silnego wzruszenia, PWN W-wa 1961 Jeśli potrzeba więcej-kliknij. Pozdrawaim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afekt: silne wzburzenie, wybuch emocjonalny, gwałtowny wybuch, poryw emocjonalny, eksplozja afektywna,uniesienie, pasja, furia, reakcja krótkiego spięcia (K.Daszkiewicz-Afekt w polskim prawie karnym, s.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Appache 🌼 dzięki!zaglądaj do nas, oczywiście! Będzie nam bardzo miło :D Pozdrawiam cieplutko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milagros🌼 cd. do charakterystycznych cech afektu, na które wskazuje się najczęściej w opracowaniach z zakresu psychologii, psychiatrii i prawa należą: nagłość i krótkotrwałość reakcji, jej siła i gwałtowność (op.cit.s.12)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Appache, cieszę się, że Ci się u nas podoba :D Może skrobniesz kilka słówek o sobie(bo o nas to już chyba wszystko wiesz :D) Buźka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Elf, jesteś Kochana :D Jakbyś mogła mi jeszcze podać do tego Daszkiewicza kto wydał i kiedy to byłoby super. Jak będę w bibliotece to sobie sprawdzę ale zaraz bym to wpisała w pracę. Appache ---> Bardzo nam miło ;) Zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sprawy, Millagro. Jeśli będziesz potrzebować czegoś więcej-jestem tutaj. Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _kwiatuszek_
Milagro ja mam duzo artykułów specjalistycznych odnosnie zabojstwa w afekcie,m.in. tej Daszkiewicz tez...wiec jesli bys chciala moge poszukac:) Jak tam wieczorek ???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Appache 🌼 Racja! Masz władzę! :D U nas taka kobitka jest zaraz po kadrach i po komendancie :D Cieplutko pozdrawiam. Milutka z Ciebie osóbka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elf, Kwiatuszek baredzo mi pomagacie 🌼🌼🌼 Mam nadzieję, że kiedyś będę miała okazję się Wam odwdzięczyć. Kwiatuszek ---> jak będzie Ci się chciało poszukac tych artykułów to mi podeślij co nieco, albo tutaj, albo na maila. Appache ---> fajnie, że dzielisz się z nami dobrą, optymistyczną energią i super, że Ci się u nas podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wieczorek sympatycznie. W gronie rodziny, zaraz kąpiemy maleństwo. A jak wieczorek u Was? Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sprawy, Milagro. Wal do nas w razie potrzeby. Buźka! Kwiatuszek, a mogę ja się uśmiechnąć także o te materialy? Buźka, buźka, buźka! Dobrze, że jesteście, Kobitki! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie niedawno był kolega z pracy w odwiedzinach, a tak w ogóle to mam dzisiaj natchnienie na pisanie pracy. Ale najlepiej jednak idzie mi pisanie z Wami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milagro🌼 bo my mocno trzymamy kciuki za Twoją pracę :D Niech się napisze jak najszybciej! Buźka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elf ---> chyba coś w tych kciukach jest ;) Bo do wczorajszego wieczora nie mogłam się zebrać, a teraz jakoś mi idzie, chociaż to straszna kobyła. Tylko ostrożnie kąp to swoje maleństwo (z tymi zaciśniętymi kciukami) ;) Buziaki 👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _kwiatuszek_
Elfik,oczywiscie,nalezy sie usmiechac;) Jutro mam troche czasu wiec zrobie maly rekonesans w swoich materialach w tym temacie zabojstw z afektu i porozsylam Wam to co znajde:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w ogóle to wiecie jak to fajnie wygląda jak tak parę lasek rozprawia na temat zabójstw w afekcie? ;) Pewnie Faceci w czerni pilnie wertują nasz topic :D Pozdrawiamy Facetów w czerni ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatuszek 🌼 dzięki!Polecam się pamięci i uśmiecham się :D Milagro 🌼 Maleństwo bezpiecznie wykąpane. Życzę wszystkim milutkiego wieczorku (i owocnego pisania pracy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maleństwo pewnie już smacznie śpi, a i munduróki chyba też juz się układają 😴 Wszystkim kolrowych snów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wszystkie Kochana :D Niektóre szlają na allegro ;) Słodziutkich snów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co kupujesz ciekawego? Bo ja to już przepuściłam na Allegro niezły majatek na książki ;) Teraz z powodu poniesionych w ubiegłym m-cu wydatków medycznych, musiałam dać sobie na wstrzymanie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na książkach i obrazach... Na książki już prawie zbankrutowałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejjjjjeeej
witam i wstawiam sie duzo stronek do przeczytania jak na poxna pore :) wiec pocytam jutro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×