Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ada12

Jakie są objawy przed pierwszą miesiączką?

Polecane posty

Gość Sanni^^
Dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam 12 lat i mam wlosy lonowe i pod pachami nie mam jeszcze miesiaczki ale mam sluz od ponad roku i mi jest okropne nie dobrze czy to objawa 1 miesiaczki odpiszcie plis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiek ;)
Siemka mam 12 lat i mam juz miesiaczke. Zawsze przed miesiaczka bordzo boli mnie brzuch i mam lekkie mdlodsci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizi432567
mam 13 lat owłosienie łonowe i pod pachami ok.1,5 roku i wydzieliine ok rok tylko teraz stała się ona brązowa i od wczoraj swędzi mnie pochwa.nie odczuwam bólów brzucha ani nic takiego.używam wkładek higienicznych.piersi mi już rosną i biodra mam odpowiednie.boję się czy to infekcja czy tak jak mówi moja mama dostane okresu za pare dni.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KlaudiaKlaudia
Do marzi - masz już wszystkie objawy, więc miesiączka powinna niedługo nastąpić, bądź przygotowana! Do Kasiek ;) - jeśli boli cię brzuch, możesz brać coś przeciwbólowe, np. Apap, ale zawsze pamiętaj, żeby przed tym zapytać się mamy. Do zizi432567 - to są raczej objawy przed samym okresem, czyli góra kilka dni i powinnaś dostać. Nie jest to infekcja, bo śluz byłby wtedy żółty o nieprzyjemnym zapachu. gg4840433 pomoc w sprawach dojrzewania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada p...
Ja mam wszystkie objawy tylko nie ból brzucha boje sie bo jestem w 6 klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada p...
A co mam robic jak dostanę miesiączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy mnie tutaj jeszcze ktoś pamięta.. no ale cóż. julietta ; czy jakoś tak ;) brak piersi... hehe. każda tam jakieś ma ją po swoim doświadczeniu czyli przed miesiączka miałam małe ale po niej piersi urosły mi znacznie więc nie narzekam , choć mam na nich parę rozstepow ... co do objawów no hm . objawy miałam od trzech lat. a śluz rok czy rok i pół. więc nie ma co na to zbytnio patrzeć ;] więc tak teraz moje wylewanie żalów, że tak się wyraze. W styczniu 2 gimnazjum dostałam pierwszą miesiaczke, była średnia koloru oczywiście cieplejszego czerwonego , jeszcze bolał mnie czasem brzuch . po pięciu miesiącach dostałam druga czyli wczoraj. normalnie masakra jest tak skapa że no masakra hehe ;) ilości śladowe , jest tak mało że głupio zakładać podpaski, przydały by się wkładki które się oczywiście skończyły .. kolor wczoraj czerwony jasny a dziś jasny różowy.. podcierajac sie na papierze też nic prawie nie ma i też czesto nic. słyszałam że początki tak mają nawet byłam zadowolona że się nie mecze że brzuch mnie nie boli jak ostatnio.. ale ją jak to ja doczytalam się że skąpy okres powoduje choroby coz z jajnikami i macica a też to jest oznaka .... bezpłodności . no tak mam nadzieję że tak było raz a reszta to już bedzie normalnie. wiecie początki. jeżeli macie coś do powiedzenia na ten temat to pomóżcie plz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaa kurcze ale pomyłka .. nie cieplejsze czerwonego tylko ciemniejszego czerwonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ada p ; zawsze mniej w szkolnej torbie ukrytą podpaske czy dwie więc nie będzie tak z zaskoczenia, w domu to na pewno masz, raczej mama siostra czy tam ciocia . jak masz śluz to nos wkładki i bbędzie dobrze ;) nie strachaj :pp jak dostaniesz zalozysz podpaske i poinformujesz mamę ;) nie zapomnienie o moim pytaniu... ;pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada p...
Dzieki a czy ból głowy to objawa miesiączki ?bo mnie boli glowa od tygodnia i brzuch od 2 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada p...
12 lat i boje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana tak z góry patrząc nie jest tak źle ;) uciążliwe ale jakoś da się żyć hehe. okres można dostać w wieku podobnym co mama ale lepiej tym się nie sugerować bo często jest inaczej . ja dostałam w tym wieku co mama ;) późno bo późno przyznam była trochę wyczekiwania ale dopiero od 2 kl gimnazjum i tak dostałam jeszcze w 2 półroczu . ale ada nie stresuj się bd napewno dobrze w końcu to spotyka każda z nas a jak nie to ginekolog i przypisywane hormony po których się tyje , spotkało to moja koleżankę ;) ale jeszcze masz te 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada p...
Dzieki ale wiem ze w tym roku to sie zdazy i to w wakacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skąd ty to wiesz ? com . :) nigdy nie bądź bardzo pewna. ;) pochwal się jak dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A.d.a
Mam inny pseudonim a jak dostanę to sie pochwale co sądzisz o miesiączce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A.d.a
A ja wiem ze bedzie niedlugo bo nie mialam problemów z dorastaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
problemy z dostaniem? każdy dostaje później czy szybciej ;) do 16 jest wszystko w porzadku ;) ja nie miałam nigdy problemów ;) co sądzę o niej ? było lepiej jak jej nie było ale cóż taki nasz kobiecy los;) trzeba się pomeczyc . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A.d.a
A co moge zrobić aby urosły mi piersi i a jakie problemy po 16?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piersi zaczną ci bardziej rosnąć po miesiaczce wiem co mówię. ;) aa po 16 problemy . to mówiłam że jak się nie dostanie okresu to czeka ginekolog :) ale nie ma co patrzec się przód ja na szczęście już go mam .. ;) masz już śluz ? a miałas plemienia ? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A.d.a
Mam śluz od roku a co to to plemniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A.d.a
A co to plemienia ?nie mialam chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sanni^^
nie plemienia tylko plamienie :) Kilka dni temu byl piatek 13 nee? JA bylam wtedy jeszcze na koloni i na wieczor dostalam 2 okres. Ten dzien byl dla mnie serio pechowy bo nie mialam zadnej podpaski. Lusia23-ja nie wiem czy ci zazdroscic czy ci wspolczuc bo moze cos byc nie tak z tym, ze masz malo krwi, ja mam tego tak masakrycznie duzo, ze podpaski musze zmienaic co 30-90 min zalzezy od dnia a mi trwa na szczescie albo na nieszczescie 5 dni:I A co do piersi. Moje od ostatniego okresu urosly mi moze z 2mm A.d.a mnie brzuch bolal ponad miesiac przed pierwszym okresem a skoro cie nie boli to pewnie jutro okresu nie dostaniesz :B Mnie juz kiedys bolal brzuch w tym samym miejscu co przed okresem a jak poszlam do lekarz to sie okazalo, ze tylko jakiegos zapalenia dostalam, i po jakichs tam tabletkach przeszlo mi po tygodniu, a wtedy mialam juz objawy wszystkie. Wiec nawet jak cie brzuch rozboli to moze to byc falszywy alarm. Niekoniecznie ale kilka % jest. I nie badz taka pewna tego wszystkiego, bo naprawde rozie to bywa. Ja spodziewalam sie okresu w 2-3g. bo moja mama dostala pod koniec 3g. okres a ja opd koniec 6. Nie mozesz byc niczego pewna dopoki nie pojdziesz do lekarza. Wystarczy jedno usg czy cos takm i bedziesz wiedziala wiec jak chcesz byc bardziej przygotowana to popros mame zeby sie z toba udala do lekarza, ale nie teraz bo skoro brzuch cie nie boli to pewnie zmarnujesz tylko czas =D Powodzenia zycze ^3^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A.d.a
Mnie bolał brzuch przez pare miesięcy w tamtym roku i bylam na usg ale mi wyszło ze to nerwy boje sie bo mnie bolał w tamtym miejscu co jest podbrzusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanni ; sama nie wiem co o tym myśleć. eh tylko że jak miałam pierwszy był średni a teraz ? ale zobaczę jaki będzie 3 ;) już był średni i ten bardzo skapy . eh . też nie dobrze jest jak jest bardzo obfity ale to nie akurat mój problem ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A.d.a
Co stosować przeciwko pryszczom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi ci o trądzik ? toniki wcale nie pomagają wiem o czym mówię. byłam u kosmetyczki na 3 wizytach i nie mam problemów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanni : odpowiedzialas też na pytanie ady . ale napisałas to do mnie o piersiach ;)) bo takiego nie zadawałam .. a mi urosły znacznie i jest ok napewno nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×