Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ada12

Jakie są objawy przed pierwszą miesiączką?

Polecane posty

Gość agoo19
mam 15 lat i nie dostalam jeszcze okresu rosna mi piersi (od jakichs2 lat) i wlosy lonowe i pod pachami(od ponad 3 lat) mam chce sie wybrac ze mna do lekarzea -ginekologa ale ja nie chce bo jest to dla mnie bardzo krepujace P.S mam pytanie czy jak sie idzie do ginekologa to co on bada? trzeba sie rozbierac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mi się wydaje, że trzeba zdjąć dolną część ubrania :) Przynajmniej tak czytałam... ale nie jestem pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
cytat Pomocna __ "Nie stresuj się, to totalny luz jak u zwykłego lekarza. Najpierw spyta po co przyszłaś, później być może, a o ile jest dobry to napewno, przebada Ciebie. jeśli jesteś dziewicą to odbytowo, jeśli nie to pochwowo. Będzie wkładał jakieś narzędzi,naciskał brzuch i takie tam. Dobry lekarz gin. nie patrzy się na Ciebie jak z Tobą rozmawia , pełen relaks i luz. To będzie chwila i po krzyku! Dobrze jest chodzić do tego specjalisty, bo możesz mieć np jakieś zapalenie, złą florę bakteryjną, złe PH, a nawet o tym nie wiedzieć, bo nie ma objawów, a lepiej to leczyć za wczasu niż jak są już nieprzyjemne lub niebezpieczne oznaki chorobowe. Porpos przyt okazji , żeby przebadał Tobie piersi i to tyle Jak masz jakieś problemy z miesiączką itd możesz mu powiedzieć. A i zapamiętaj datę rozpoczęcia się pierwszej w życiu i ostatnio przebytej miesiączki. Buziaki "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to pierwsza wizyta u ginekologa przeważnie kończy się tylko rozmową z lekarzem. Możesz chcieć aby była z tobą mama w gabinecie, albo też może wyjść, to zależy od ciebie. Ginekolog pyta się czy miesiączkujesz jeśli tak to pyta o datę pierwszego okresu, i czy współżyjesz. Jeśli będzie coś niepokojącego to cię przebada, najlepiej jest wtedy założyć np. dłuższą koszulkę sięgającą za pupę, gdyż będziesz musiała rozebrać się od pasa w duł (jest to mniej krępujące gdy będziesz musiała zza parawanu dojść na fotel, będziesz zakryta) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
mam pytanie: w jakim wieku należy iść pierwszy raz do ginekologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agoo19
dziekuje wam:** mam pytanie czy ktos byl u ginekologa?? i czy od razu bada czy pierwsze cos przepisuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena *
do gora96 ; do ginekologa idzie sie gdy miesiaczka ci sie spoznia ale nie ze ci si e spoznia np. 2 dni tylko np. 2-6 msc. do plmokn dostalas swojej okresu 2 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Kiedy konieczne jest badanie ginekologiczne? Dojrzewanie nie jest jeszcze powodem do badania ginekologicznego. Ale w najbliższych latach będzie ono konieczne. Warto wiedzieć kiedy badanie jest konieczne: * Gdy cykl "szwankuje" - na przykład w wieku 16 lat nie ma jeszcze menstruacji. Albo menstruacja była wprawdzie przez kilka miesięcy regularna, potem jednak zupełnie zanikła lub pojawiała się w zbyt krótkich odstępach czasu. Również bardzo silne skurcze lub bóle są powodem, by zasięgnąć rady lekarza. * Bóle brzucha: u bardzo młodych dziewcząt typowe choroby kobiece występują wprawdzie rzadko, lecz nie można ich całkowicie wykluczyć. Wraz z wytwarzaniem hormonów żeńskich mogą powstać mięśniaki macicy lub cysty na jajnikach. Zupełnie niezależne od wieku są zapalenia jajowodów lub infekcje pochwy (upławy) wywołane przez grzyby lub bakterie. Przy takich dolegliwościach powinnaś zwrócić się do ginekologa, a nie do pediatry czy internisty. * Gdy potrzebna jest informacja - na przykład stosunek seksualny sprawia ból. * Gdy potrzebne są środki antykoncepcyjne (pigułki, kapturek). * Nie należy zwlekać z wizytą także wtedy, gdy istnieje obawa zajścia w ciążę lub wynik testu jest pozytywny. Do kogo najlepiej się zwrócić? Bardzo młodym dziewczętom do 18 roku życia w Państwie Polskim zazwyczaj towarzyszą przy pierwszej wizycie matki, gdyż to one odpowiadają za leczenie i zdrowie dziecka. Zazwyczaj kierują córki do własnego ginekologa. Sytuacja staje się trudniejsza, jeśli chcą iść same, by na przykład zadać osobiste pytania, które niekoniecznie muszą być poruszane przy mamie. Spytaj W takim wypadku należy spytać się przyjaciółek lub zaufanych osób o godnego polecenia lekarza. Może to być szczególnie sympatyczna ciocia, nauczycielka lub lekarka domowa, którą zna się od lat. Na jedno pytanie nie da się odpowiedzieć - do jakiego lekarza się udać - kobiety czy mężczyzny. Decyzja należy podjąć samemu. Jak się przygotować? Jeśli idzie się samemu do lekarza, należy dowiedzieć się od mamy, jakie choroby przechodziło się w dzieciństwie. Zapisać datę pierwszą i ostatniej miesiączki, Zabrać kalendarzyk miesiączki.. Najlepszym terminem do badania kontrolnego jest czas między dwoma krwawieniami - brzuch jest wtedy najbardziej rozluźniony. Badanie na krótko przed okresem jest często bardziej nieprzyjemne, a w czasie menstruacji lekarz nie będzie mógł dokładnie ocenić stanu szyjki macicy lub błony śluzowej w pochwie. Uwaga: krótka podkoszulka nie jest szczególnie odpowiednim strojem na ten dzień. Od miejsca, gdzie się rozbiera do badania trzeba przejść do fotela ginekologicznego. Najlepiej założyć dłuższą podkoszulkę lub pulower. Jak przebiega badanie? Po rozmowie (podczas pierwszej wizyty lekarz powinien mieć na nią wystarczająco dużo czasu) należy położyć się na fotelu ginekologicznym i umieścić nogi w odpowiednich uchwytach. Następujące badania są typowe: * ZEWNĘTRZNE BADANIE JAMY BRZUSZNEJ. Przy badaniu powłok brzusznych można stwierdzić ewentualne anomalie w budowie organów wewnętrznych. * WEWNĘTRZNE BADANIE PRZEZ POCHWĘ. Lekarz wprowadza 2 palce do pochwy, drugą rękę kładzie na brzuchu. W ten sposób może zbadać pochwę, ujście macicy i macicę. * BADANIE ZA POMOCĄ WZIERNIKA. Wziernik jest rurką przez którą lekarz może zbadać wnętrze pochwy. W przypadku dziewczyn z nienaruszoną błoną dziewiczą używa się szczególnie małego instrumentu, należy operować nim bardzo ostrożnie lub nie bada się. * BADANIA DODATKOWE: przy upławach konieczny jest wymaz, przy zaburzeniach cyklu badanie krwi dla określenia poziomu hormonów; ewentualnie badanie piersi. Kobiety, które nie współżyły bada się przez odbyt. Lekarz może również zrobić wymaz, tzn. pobrać małą próbkę śluzu z ujścia macicy. Wymaz, na którego podstawie można pod mikroskopem stwierdzić zmiany tkankowe. Kobiety po 25 roku życia powinny go robić regularnie (co rok)." Mam nadzieję że to wam pomoże:*:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plmokn
Do Marlena Nie, nie dostałam. Termin miałam na 9, ale nic z tego. Zobaczymy co dalej będzie. Do Sandy Zaglądasz tu jeszcze? Jak tam z tą miesiączką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka12
Mam 12.5 lat. :) Mam już owłosienie łonowe, mam małe ciemne włoski pod pachami i powiększają mi się piersi. W przeciągu 2 miesięcy przytyłam ok. 2-3 kg. Wciągu tego roku urosłam 6 centymetrów. Od niecałego roku na bieliźnie mam białe plamy (wiem że to śluz). :) Co jakiś czas boli mnie brzuch, ale nie mam jeszcze powiększonej talii... :( Nie mam pojęcia kiedy nastąpi pierwsza miesiączka. W internecie wyczytałam że miesiączka zapowiada swoje przybycie w snach, a mnie miesiączka śniła się już 3 razy!!! Pomóżcie!!! Pół godziny temu troszkę bolały mnie plecy... :( Ale ja myślę, że to od siedzenia przed komputerem. Czy ból pleców ma jakiś wpływ na to kiedy będzie pierwsza miesiączka?? Plisss pomóżcie !!! Jestem w otchłani rozpaczy... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena *
do olka12 tak bol plecow zapowiada 1 miesiaczke ale nie zawsze . sny tez nie zawsze mi sie snilo to jak bylam w 3 klasie i co dostalam dopier tera z w 6 klasie . . . . . ................ nie boj sie i nie denerwuj to normall.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulal97
do olka12: nie martw sie jak przyjdzie to przyjdzie. Też jestem w twoim wieku i nie mam miesiączki. Ale przestałam sie tym przejmować. Za nie długo święta ciesz sie nimi zamiast martwić miesiączką. :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulal97
do olka12: nie martw sie jak przyjdzie to przyjdzie. Też jestem w twoim wieku i nie mam miesiączki. Ale przestałam sie tym przejmować. Za nie długo święta ciesz sie nimi zamiast martwić miesiączką. :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muchaa
Ja miesiąc temu przez 4 dni miałam taką plamkę małą w kol. jakiś taki brązowo-czerwony na majtkach. dostałam? Odp. plis!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muchaa
Ja mam 12,5 lat tak jak wcześniej napisałam miałam te plamki na majtkach.... mam owłosienie łonowe i włosy pod pachami piersi mam małe ale rosną.. troche przytyłam ok 2 kg. urosłam też dużo ok. 6 cm. Powiedzcie Czy to już??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulek8
Hej dziewczyny w niedziele dostałam 3 miesiaczke ale jest ona bardzo bardzo obfita i jestem chora czym to jest spowodowane ze jest bardzo obfita w ciągu 1,5 godziny zalewa mi cała podpaske i majtki co mam zrobic jestem chra :) licze na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gora996
do Muchaa Wydaje mi się, że nadszedł ten dzień :) U mnie pierwsza miesiączka tak nie wyglądała, ale następna już tak. U cb być może jest inaczej. Teraz mogą być małe krwawienia, ale jutro zaopatrz się w podpaskę do szkoły;) Pozdrawiam gora996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena *
kasiulek08 po prostu jest obfita ja tez mam obfite krwawienia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulek8
Do marlena Ale ja mam gorączke i jedna popasak mi starczy na 1 godzine a co mozna zrobiczeby mniej była obfita troche sie martwie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gora996
do kasiulek8 To masz problem. Ja nie znam raczej sposobów by złagodzić krwawienie. Mam nadzieję, że masz dużo podpasek, bo zbliża się noc, a jeśli krwawienie nie zmniejszą się w nocy to będziesz musiała co godzina wstawać i lecieć do ubikacji. Jeśli tak będzie nastawiaj sobie budzik co godzinę, czy dwie, żeby nie zamoczyć całego łóżka. Zapytaj się mamy. może coś poradzi. Strasznie ci współczuje :) Pozdrawiam gora996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gora996
do kasiulek8 To masz problem. Ja nie znam raczej sposobów by złagodzić krwawienie. Mam nadzieję, że masz dużo podpasek, bo zbliża się noc, a jeśli krwawienie nie zmniejszą się w nocy to będziesz musiała co godzina wstawać i lecieć do ubikacji. Jeśli tak będzie nastawiaj sobie budzik co godzinę, czy dwie, żeby nie zamoczyć całego łóżka. Zapytaj się mamy. może coś poradzi. Strasznie ci współczuje :) Pozdrawiam gora996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gora996
do kasiulek8 To masz słabo. nie znam sposób na złagodzenie krwawienia. zapytaj się mamy, starszej siostry, lub kogoś dorosłego. jeżeli krwawienie nie będzie mniejsze , gdy będziesz chciała się położyć spać, to załóż podpaska i nastaw budzik żeby cię obudził za godzinę czy dwie. zrób tak, jeśli nie chcesz, by ci przemokły majtki i kołdra był cała czerwona. dobrze jest przynajmniej ze siedzisz w domu i możesz się jutro wyspać. współczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gora996
do kasiulek8 To masz słabo. nie znam sposób na złagodzenie krwawienia. zapytaj się mamy, starszej siostry, lub kogoś dorosłego. jeżeli krwawienie nie będzie mniejsze , gdy będziesz chciała się położyć spać, to załóż podpaska i nastaw budzik żeby cię obudził za godzinę czy dwie. zrób tak, jeśli nie chcesz, by ci przemokły majtki i kołdra był cała czerwona. dobrze jest przynajmniej ze siedzisz w domu i możesz się jutro wyspać. współczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do kasiulek8 To masz słabo. nie znam sposób na złagodzenie krwawienia. zapytaj się mamy, starszej siostry, lub kogoś dorosłego. jeżeli krwawienie nie będzie mniejsze , gdy będziesz chciała się położyć spać, to załóż podpaska i nastaw budzik żeby cię obudził za godzinę czy dwie. zrób tak, jeśli nie chcesz, by ci przemokły majtki i kołdra był cała czerwona. dobrze jest przynajmniej ze siedzisz w domu i możesz się jutro wyspać. współczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do kasiulek8 To masz słabo. nie znam sposób na złagodzenie krwawienia. zapytaj się mamy, starszej siostry, lub kogoś dorosłego. jeżeli krwawienie nie będzie mniejsze , gdy będziesz chciała się położyć spać, to załóż podpaska i nastaw budzik żeby cię obudził za godzinę czy dwie. zrób tak, jeśli nie chcesz, by ci przemokły majtki i kołdra był cała czerwona. dobrze jest przynajmniej ze siedzisz w domu i możesz się jutro wyspać. współczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do kasiulek8 To masz słabo. nie znam sposób na złagodzenie krwawienia. zapytaj się mamy, starszej siostry, lub kogoś dorosłego. jeżeli krwawienie nie będzie mniejsze , gdy będziesz chciała się położyć spać, to załóż podpaska i nastaw budzik żeby cię obudził za godzinę czy dwie. zrób tak, jeśli nie chcesz, by ci przemokły majtki i kołdra był cała czerwona. dobrze jest przynajmniej ze siedzisz w domu i możesz się jutro wyspać. współczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do kasiulek8 To masz słabo. nie znam sposób na złagodzenie krwawienia. zapytaj się mamy, starszej siostry, lub kogoś dorosłego. jeżeli krwawienie nie będzie mniejsze , gdy będziesz chciała się położyć spać, to załóż podpaska i nastaw budzik żeby cię obudził za godzinę czy dwie. zrób tak, jeśli nie chcesz, by ci przemokły majtki i kołdra był cała czerwona. dobrze jest przynajmniej ze siedzisz w domu i możesz się jutro wyspać. współczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plmokn
Widzę, że forum się rozkręca. ;] Mucha Myślę, że jest to miesiączka. Witaj w świecie kobiet ;* kasiulek8 Niestety kochana, nie ma sposobów na zmniejszenie krwawienia. Raczej nie ma to nic wspólnego z chorobą. Co do nocy - zazwyczaj jest wtedy mniejsze krwawienie, ponieważ nie chodzisz itd. [ nie pobuzasz macicy do wydalania tej ściółki ] W każdym razie rzyczę powodzenia ;* Pozdrawiam Was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakkak
kasiulek8 to widze ze masz taki sam problem jak ja:( tylko ja oprucz bardzo obfitego krwawienia bardzo mnie boli przez pierwsze dwa dni brzuch ale boli mnie tak strasznie ze jade na ketonalach i lekach przeciwbulowych na recepte w czopkach:/ a to dosc nieprzyjemne w nocy tez mam bardzo obfity i zazwyczaj plamie lózko ale mama sie do tego przyzwyczaila ze nie jestem wstanie wstac wiecej niz raz w nocy i mam jeszcze pytanko czy jezeli tak bardzo mnie boli brzuch musze isc koniecznie do ginekologa? dodam ze mam 16 lat okres od 4 lat i nieregularne krwawienia, ogulnie co 35 dzni (do 10 dni spuznienia) a okres trwa nieraz nawet dwa tygodnie naszczescie tylko przez pierwsze 3- 4 pierwsze dni mam tak obfity i wtedy czesto zostaje w domu bo zanim dojade do szkoly to podpaska mi przemoknie dlatego dostaje co miesiac zrype od wychowawczyni nom i odemnie tyle:] odpisujcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulek8
Do kakkak a ile moze trwac taka miesiaczka to jest dopiero maja trzecia i to jest maskara prosze szybką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×