Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Gość Zamiana mieszkaniami
Czy chcialby ktos sie zaminic mieszkaniem councilowskim w okolicach Glasgow w Szkocji na angielski Bristol? Sa ludzie,ktorzy chca sie przeniesc do Szkocji a my chcemy do Anglii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza75
W counsilu mozna miec zwierzeta, tylko trzeba sprawdzic w ktorych.My mamy psa i nie przeszkadza to w otrzymaniu domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lutonianka
Moze i u Ciebie mzona miec, ale u mnie krzywo patrza jesli ma sie jakies zwierze a tym bardziej psa!!!! Nie jestem zwolenniczka tego , bo sama bardzo lubie psy i tez bym chciała miec takiego malego brzdąca w domu, ale poki co nie będę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza75
Tutaj na w ulotkach co tydzien, jak pokazuja dom jest wyrazne okreslenie ( znaczek) czy mozna miec zwierze.W wiekszosci przypadkow tak.Ograniczenia dotycza malych mieszkan i domow dla osob starszych. Co do licytacji, to sie tylko tak nazywa.Wybiera sie domy i czeka w kolejce na kazdy z nich.Jesli jest sie 1 na liscie danego domu to zadzwonia, aby go obejrzec.Jesli np. trzecim,a dwie osoby z listy zrezygnuja z niego to tez jest szansa.My czekamy od stycznia 2009 i mieslimy juz poprpozycje,ale odmowilismy.Teraz ze wzgledu na syna mamy priorytet i jesli spodoba nam sie jakis dom to mozemy go miec w tydzien.Czekamy na dobra :) propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lutonianka
Zuza ja cały czas mam na mysli mieszkanie(flat) ciezko by było w wierzowcu trzymac psa, jesli chodzi natomiast o dom to ja to wogole nie widze przeciwskazan!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mola0507
Witam, ja już po obejrzeniu mieszkania, mają zadzwonić, i jakoś nie przyznaliśmy się że mamy psa a teraz mam wyrzuty , strasznie mi zależy na tym flacie ... mieszkanie w nowo wybudowanym bloku brakuje wykładzin, kuchenki pralki , lodówki to należy samemu dokupić, w ciągu tygodnia mają nam odpowiedzieć czy nam przydzielą. mam jeszcze pytanko umowę jak dostaliście to na jaki czas i czy bez problemu odnawiają umowe jak wszystko jest wporządku , słyszałam że po 5 lat można wykupić na własność , tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lutonianka
Witam. Umowe dostalismy na rok, tak zwany rok sprawdzajacy, wiesli jest wszystko ok to bez problemu masz ciag dalszy umowy , masz racje po 5 latach mozesz wykupic mieszkanie, tylko powiedz mi na ktorym pietrze macie ten falt, bo jesli na parterze to wykupic go nie bedziesz mogła, bo takie mieszkania musza byc dostepne dla osob na wozkach inwalidzkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lutonianka
za flat koło 90F a za dom troche wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mola0507
my mamy mieć mieszkanko na 1 piętrze , jak narazie czekamy na odpowiedź z ich strony . straszny stres tak czekać i czekać ....ale niestety chyba wszyscy to przechodzą;( pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lutonianka
Zycze powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja123
ja dostałam niedawno dom 2 bedroom i zastanawiam sie ile bede płacic consil tax-u moze ktos tez niedawno dostał i wie??????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lutonianka
counsil tax sie nie zmienia, to juz płacisz tak samo bez wzgledu na to, czy to wynajmujesz czy tez masz z counsilu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAlexa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAlexa
witam mam pytanie. Dostalam wypwoeidzeni od landlorda, mam czas wyprowadzki do 31 marca tego roku. Mam 16 letnia corke, poltorarocznego synka i jestem w 9 miesiacu ciazy, za kilka dni oczekujemy dzidziusia. Bylam w counsilu i kobieta mi powiedziala, zebym w przyszlym tygodniu wypisala aplikacje. Czy moglibyscie udzielic mi troche informacji?? czy maja prawo wadzic nas do B&B w takiej sytuacji?? moze macie jakies linki po polsku ktore udzielaja jakies informacje?? niestety nie mam czasu przy synku cofac sie do poprzednich stron... Czy to prawa, ze jezeli counsil nei ma teraz mieszkan, to ich obowiazkeim jest wynajac cos z takimi wraunkami jakie teraz mam?? tzn 3 sypialnie, salon, lazienka, garaz , ogrod, kuchnia. Jak to jest jesli chodzi o warunki mieszkaniowe?? zalezy mi na parterze poniewaz mam wozek blizniaczy i nie mialabym jak go na pietro wciagac :( z gory dziekuej za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiytta
Council nie ma obowiazku zapewnienia lokalu zastepczego posiadajacego takie warunki jak poprzednie mieszkanie. Jezeli nie dysponuja w danej chwili lokalami socjalnymi moga umiescic cie razem z dziecmi w hostelu lub przyznac lokal zastepczy. Jezeli masz niskie dochody mozesz wtstapic do lokalnego jobcentre o nieoprocentowana pozyczke, przeznazona np: na depozyt na wynajecie mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja123
a ktos moze wie ile sie płaci consilu za 2 bedroom house??????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola__________
To zalezy - w jakim miescie, w jakiej dzielnicy :D Council tax nie jest identyczny w kazdym zakatku UK :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!!! Jesli chodzi o counsil tax to jest to zalezne od miasta,od wielkosci domu,czy mieszkania i chyba od ......nie wiem czego wlasnie......bo ja od ubieglego roku od grudnia place.......7 funtow.....ale to dlatego ,ze dostalismy dofinansowanie do tax-u,oprocz HB. Poza tym wymowienie od landlorda nie oznacza,ze dostanie sie tak od razu mieszkanie zastepcze lub nawet hostel.Podam przyklad kolezanki: Moj counsil(nie wiem z jakich powodow) oznajmil,ze zaplaci landlordowi zalegla kwote,choc bylo juz orzeczenie sadu o eksmisji. Poza tym mimo tego wypowiedzenia dostali band:C,a nie A choc wlasciwie byli juz bezdomni. Poza tym domy mozna wykupic po 5 latach,ale pod warunkiem ze sa to domy COUNSILOWSKIE.......tzn,ze wlascicielem jest counsil,a nie (jak u mnie) np.housing association lub housing partnership.......... To sa mieszkania nalezace do spoldzielni mieszkaniowej lub do prywatnych landlordow.Od nich wykupic nie mozna.Mieszkania sa czesto w koszmarnym stanie,bez wyposazenia,a na remont raczej zadko daje counsil pieniadze.Sprzet tez trzeba kupic we wlasnym zakresie. Ja licytuje domy od poltora roku.Jak na razie mialam jedna propozycje do obejrzenia.Jednak rodzin takich ja,ktorym zaproponowano obejrzenie bylo okolo 11-u,wiec szanse male. Poza tym licytuje mieszkania w moim regionie rowniez w innych miejscowosciach.Niestety nie jest to proste,gdyz pierszenstwo maja ludzie mieszkajacy w tejze miejscowosci. Mamy tez psa(bedzie z nami juz w kwietniu)i prawie przy kazdej ofercie do bindowania jest zaznaczone,ze psa posiadac mozna. Niestety moj counsil stwierdzil,ze on mieszkan juz nie posiada i nie buduje,wiec te ktore sa w propozycjach to sa tylko na zasadzie wynajmu od prywatnego landlorda,ktoremu counsil zaplaci za moj wynajem czesc kwoty,a reszte pokrywamy sami. Moze ktos z was wie,czy mozna zlozyc dokumenty w innym counsilu,nie nalezacym do mojego okregu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do mamy Alexa
Jakie roszczenia względem counsil:czy ich obowiązkiem jest zapewnić mi...(...): jaki oni maja obowiązek? oni ci kazali sobie dzieci robić? ty jesteś rodzicem, ty zatroszcz sie o dach dla dzieci a nie counsil Paranoja dzieci naklepią a potem twierdza ze counsil ma obowiązki wobec nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja123
dzieki juz wiem mam band b wiec wszystko jasne dzieki jeszce raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja123
witam was ponownie byłam własnie dzisaj ogladac dom który mi przyznali i powiem wam ze dom jest w całkiem niezłym stanie co prawda do odnownienia ale niewiem jak u was w miastach mi kazali poczekac jeszce 2 tygodnie bo ekipa remontowa ma mi cały dom pomalowac i wymienic wykładziny wiec wprowadze sie do czystego domu powiem szczeze ze jestem w szoku niespodziewałam sie ze oni wogóle robia jakies remonty tymbardziej ze dom praktycznie jest do obmalowanie i trzeba tylko wykładziny zmienic kuchnia jest ładna i juz cała zrobiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mola0507
to gratulację , suuupppeerrr!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lutonianka
A mnie jutro czeka przeprowadzka do mojego nowego mieszkanka:) ... to juz bedzie 9-ta i mam nadzieje ostatnia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich i gratuluje tym co sie juz udalo. pochwale sie wsoja przygoda :D po miesiacu dzwonie zeby sparawdzic co sie dzieje z moim wnioskiem i co sie dowiaduje? ze nie mozna znalezdz mojego wniosku po nazwisu, adresie, ani po mniej wiecej dacie otrzymania wniosku przez nich.czy moj wniosek zaginal. trzeba jeszcze raz go wypelnic :d a po 2 godz jak gdyby nigdy nic dzwoni kobieta od mieszkan bo potrzebuje sprawdzic kilka szczegolow.i sie dowiedziam ze na nastepny dzien maja wyslac list i prawdopodobnie dotrze do mnie juz w nastepnym tyg :D trzymam za nich kciuki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza75
ONi tak czesto robi.W naszym przypadku bylo tak dwa razy.Wycofuja wniosek nie informujac o tym, a czas leci. MY wlasnie sie przeprowadzamy do super domlku, w super dzielnicy.Proponuje Wam zanim wybierzecie dom jezdzic przed zaznaczeniem ogladac domy>Poza tym sprawdzac na mapie przestepczosci.To procentuje. Zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam tak czytam wasze odpowiedzi dotyczace mieszkan,i mam do was pytanie.Moja sytuacja jest nastepujaca.Wynajelismy miezkanie na pol roku,jest sporo zeczy do naparwy w tym domu,wlasciciel domu powiedzial ze ponaprawia wszystko,i tak co tydzien sie dopytujemy kiedy to ponaparawia.Odpowiedzi sa ze naparw,ale nie ma konkretnego terminu.Mieszkamy w 3 .Ja z partnerem i moim 6-letnim synkiem.Obecnie tylko partner pracuje.Sytuacja jest tego typu ze pomaga nam pewien Anglik z urzedu.Wiec on zapytal sie kiedy zaczna sie naparwy,3 dni temu dostalismy tele ze wlasciciel domu nie bedzie nic naparwial bo nie ma na to pieniedzy i bedzie chcial wystawic dom na sprzedarz.Co w takiej sytuacji mozemy zrobic? Mamy okolo 3 miesiecy na szukanie nowego domu,poniewaz on powiedzial ze nie bedzie naparwial nic w tym domu ,a np,ogrodzenie jest w strasznym stanie (bloki betonowe,ktore spadaja).Poradzcie co mozemy zrobic?Ja jestem przerazona obecna sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wynajac nowe mieszkanie
to jedyna rada. Council naprawde nie jest dobra wrozka ktora przy wynajeciu rudery robi czary mary i daje nowy domek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wynajac nowe mieszkanie ,no tak tylko po 1-trzeba zaplacic kaucje,po 2 jesli znowu bedzie taki problem z wlascicielem? ja nie twierdze ze consil ma wyczarowac dla nas dom chcialam sie dowiedziec czy w obecnej sytuacji mamy jakiekolwiek sznase na mieszkanie z consilu,tak czytam posty ,i widze ze sa ludzie w roznych sytuacjach i staraja sie i po jakims tam oczekiwaniu dostaja .Czyli twoim zdaniem powinnismy szukac kolejnego mieszkania do wynajecia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość droga Kasiu
Jezeli obecne mieszkanie nie zostalo przez was zniszczone to kaucje otrzymacie z powrotem. Owszem, jedyna rada to szybko znalezc nowe mieszkanie. Akurat wy macie marne szanse na otrzymanie komunalki. Ludzie czesto latami zyja w warunkach gorszych od waszych i czekaja na council flat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×