Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cocainee

Studia za granicą - wchodźcie

Polecane posty

A jak studiuje nie w Europie tylko jeszcze na innym kontynencie to moge sie wprosic na topik? eee... wpraszam sie ok? witam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość first cut is the deepest
a gdzie studiujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez emigrantka
Biochemie w FInlandii (universytet w Kuopio) Pojechalam sama i juz zostalam. W Finlandii jest sporo kursow po angielsku ale wiekszosc to sa tylko 2letnie magisterki czyli trzeba miec licencjat. Za studia sie nie placi oczywiscie trzeba pokryc swoje utrzymanie ale mozna znalezc jakas prace zwlaszcza ze w Finlandii nie przywiazuja wagi jak dlugo sie studiuje. Na kazdym uni sa 2letnie magiserskie po and. a na politechnikach mozna zrobic cale przedmioty po ang. zaraz po skonczeniu LO. Podobnie jest w Szwecji ale tam jest wiecej kursow ktore od poczatku sa po angielsku czli cale 4-5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość first cut is the deepest
a pojechałaś od razu po LO? znalaś jezyk? kurcze podziwiam Cie. tez bym chciala pojechac sama. Tyle ze nie dla mnie kierunki scisle ;) jak tam w ogole Ci sie wiedzie, skad ten pomysl zeby akurat tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chiya - pewnie że możesz :D Studia za granića, to nie tylko studia w Europie :) Powiedz nam coś o sobie i swoim studiowaniu :) też emigrantka - fajnie studiwać w Skandynawii, ja mam taki plan, żeby do Stockholmu udać się na studia postgrad - na Lighting Design na KTH - zajęcia tez po angielsku. Ale poważnie mówisz, że nic się nie płaci? Nawet za postgrad? O, to jestem w szoku :) Świetnie w takim razie :) Można dać sobie radę studiując full time? Mozna wynaleźć jakąś pracę i się samemu utrzymać? firt cut is the deepest - bardzo dobrze, że pomyślałaś o tym teraz. Bo rekrutacja w Anglii rozpoczyna się w styczniu, Tzn do 15go stycznia trzeba wysłac dokumenty, a potem oni przysyłają Ci warunki - na ile musisz zdać maturę, żeby się dostać. I musisz zdać jeszcze ITLESa - exam z angielskiego na określoną liczbę punktów, najczęściej 6,5 i wtedy jak osiągniesz te wymagania, to oni Cię przyjmują. I już :) chyba, że chcesz isć na kierunki artystyczne, albo jakąś medycynę lub prawo czy coś, to wtedy musisz iść na specjalny acces course, albo Alevels, któr zazwyczaj trwają rok i kształcą cię w kierunku określonego przedmiotu. Wszystko znajdziesz na www.ucas.ac.uk Co do Irlandii to jest chyba łatwiej, bo żadnych acces course nie musisz mieć, normalnie, do 15 lutego składasz podanie, a potem tylko dosyłasz im wyniki z matury i czekasz na rozpatrzenie , zazwyczaj wiesz na początku sierpnia. Ani w UK, ani w Irlandii nie płacisz za studia, jesli są to Twoje pierwsze studia. w UK to jeszcze jest limi zarobków, którego twoi rodzice nie mogą przekroczyć. Ale jak się nie łapiesz na darmowe studia, to dają ci porzyczke wtedy i potem po studiach ja spłacasz - ok 9 funtów tygodniuowo, więc są to naprawde dogodne warunki. Zeby studiowac po angielsku to przede wszystkim trzbea rozumiec co do Ciebie mowią :) ale myślę, że spokojnie dasz sobie radę, amsz jescze rok, zeby podszkolic angielski :) Co do mieszkania - to mozesz oczywiscie zamieszkac w akademiku, jeśli nie chcesz na własną rękę, tak by było najwygodniej na poczatku, apóźniej to juz się wkręcisz i spokojnie dasz sobie radę sama. Nie wiem tylko czy Twoich rodzicó byłoby stać na opłacenie Ci czesnego a akademiku i tzw\"zycia\", więc możesz sobie znaleźć jakąs pracę part time i dorobić jakies 100 funtow tygodniowo na akademik :) Pozdrwaiam i powodzenia zyczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez emigrantka
Tiger Lilly - PostGrad - post grad to jest po bachelor? bo tu dopiero master degree daje tytul graduate, czy masz na mysli PhD czy cos takiego jak nasze polskie podyplomowe? za PhD placa Tobie a za jakies podyplomowe to nie mam zielonego pojecia ale ogolnie czlowiek moze sie ksztalcic za darmo do upadlego - tyle fakultetow ile zdola Ja studiuje full time i pracuje full time, koncze studia wczesniej od innch i mam wypasione zycie towarzyskie wiec mozna :D w Skandynawii studiuje sie bardzo latwo nie ma duzych wymagan a przedmioty mozna zdawac po kilkanascie razy (chyba e sa podstawowe dla danego kierunku) no i trzeba bys szczegolnie zdolnym zeby kogos ze studiow wywalili :D Rekrutacja w Skandynawii tez sie zaczyna w styczniu - lutym najczesciej nie ma egzaminow, tylko sie musicie dowiedziec jakie certyfikaty przyjmuja, ale najczesciej wszystko jak leci :D oni sie naprawde dopasowuja do ludzi Wyjechalam od razu po LO ale najpierw robilam licencjat we Wloszech a potem indywidualna magisterke w Finlandii, we wrzesniu koncze mimo ze mam 22 lata :D a tak na prawde to trzeba tylko raz zaryzykowac i wszystko sie uda zobaczysz First cut. Trzeba kpnac sie w tylek a potem juz jest fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość first cut is the deepest
Tiger Lilly --> dziękuję za wyczerpuącą odpowiedź 👄 wlasnie sklalnialabym sie ku irlandii, ale jeszcze nie wiem. Musialabym sie rozeznac w uczelniach ,oraz co musze zdawac na maturze bo trzeba sie okreslic zaraz na poczatku roku szkolnego :o tak jak wspomniałam gorzej u mnie z kierunkiem. Może socjologia... zobaczymy. dzieki za rozjasnienie jak to wygladam teraz juz sie mniej wiecej orientuje :) bede tu zagladac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość first cut is the deepest
oczywiscie wygląda nie wyglądam :o strasznie Wam zazdroszcze, zawsze chciałam sie wyrwać i widze ze nic nie jest niemożliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też emigrantka - jak to możliwe że studiujesz i pracujesz full time? :) Postgroaduate to te, po których masz mastera, tzn magistra. Już wynalazłam studia, które trwają rok, na podstawie wcześniej zdobytego stopnia Bachelor\'s Degree http://www.kth.se/studies/master/programmes/sth/2.1212/1.7255?l=en I tam bym się chciała udać na Mastera :) ale właśnie przeraża mnie fakt, że ciężko byłoby się utrzymać, szczególnie, że ja po szwedzku ani be ani me :) więc kompletna klapa by była z pracą i życiem towarzyskim zapewne :P first cut - jeśli chodzi o irlandię, to masz stornkę - www.daycourses.ie www.education.ie I tu masz wsio. Ale ja na Twoim miejscu wybrałabym coś innego niz socjologię, bo po tym to raczej roboty nie dostaniesz... :) ale tam jest mnóstwo fajnych kierunków, które można łączyć np ze studiami językowymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn chciałąm powiedzieć, że mi chodziło o to, że postgrad to te, po których sie ma mastera. Tak jest w UK i Irlandii - ze najpierw masz Bachelora ( 3-4 lata studiów ) a później Mastera ( rok studiów ). No i ja bym chciała na dokończenie tego mastera roczne w stockholmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość first cut is the deepest
hmmm poszukam moze cos znajde ciekaweog. z ta socjologia... poprostu wydaje mi sie to interesuace, jak juz wspomnialam jedyne w czym jestem dobra to jezyki poludniowoslowianskie :o :D teraz wychodze jak wroce do domu to to przejze. Dzieki bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez emigrantka
Tiger Lilly - Bo tu w Finlandii postgraduate = doktorat, no nic ale jak robisz Mastera to bedzie za darmo. Poza tym jest mozliwosc starania sie o jakies stypendia troche ciezko ale na upartego mozna. W Skandynawii kazdy mowi po angielsku wiec zycie towarzyskie bedziesz miec wsaniale zapewniam :D z praca moze byc gorzej - bo zazwyczaj wymagaja znajomosci Szwedzkiego ale jako sprzataczka i na zmywaku cos mozna znalezc i bez jezyka. Zreszta szwedzki jest prosty - takie pomieszanie niemca i anglika :D Finski jest wyrabany w kosmos bo pierwotnie pochodzi od mongolskiego i jak chce sie czegos dowiedziec to wszystko czytam po szwedzku bo cos wtedy zalapie :D Z praca mialam szczescie bo jestem scislowcem i bez problemu znalazlam prace w laboratorium kolo mojego uni. Aha a jak robisz takiego szybkiego mastera to w Skandynawii maja zwyczaj palcic za praktyki i robienie pracy dyplomowej wiec jezeli juz naprawde nic nie znajdziesz to przynajmniej tyle Ci skapnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez emigrantka
First cut is the deepest - Slowianistyke mozna studiowac na uni w Helsinkach ale chyba tylko jak juz masz licencjat zrobiony zaraz doczytam i Ci napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za wyczerpujaca informacje :) W miedzyczasie to sie moze jeszcze naumiem szwedzkiego troche :P a przy okazji potem poszukam jakiejs pracy w zawodzie - ineterior designer - bo mam jeszcze, jak by niepatrzec kupe czasu :) Tak sie zastanawialam wlasnie, dlaczego nie ma tam zadnej wzmianki o oplatach a tu taka niespodzianka ze sie wcale nie placi :) hehe To Ty kurcze jestes poliglotka - w tylu jezykach mowisz - szwedzki, finski, zapewne wloski angielski no i of kors polski :) Super sprawa :) Fajnie, ze ci sie udalo wynalec taka robote :) Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez emigrantka
First cut is the deepest -> ok no to masz pecha bo do 2007 przyjmowali tam zez na licencjat i mozna bylo robic cale 5 lat teraz dopiero jak juz sobie zrobisz licencjat wczesniej. Faculty of social sciences http://www.valt.helsinki.fi/faculty/adm/index.htm Tu sie nie doczytalam czy jeszcze przyjmuja na angielskiebo bachelora musisz dokladniej poprzegladac sama Faculty of Arts http://www.helsinki.fi/hum/english/studies/admissions/index.htm Study counselling http://www.helsinki.fi/hum/english/studies/counselling.htm No lece do pracy papa dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez emigrantka
Tiger Lilly - co ty po szwedzku rozumiem dlatego ze znam angielski i troche niemiecki - wiec 1/3 tekstu pisanego zrozumiem, co innego ze nie rozumiem jak oni mowia :( a finski, daj spokoj tragedia, tego jezyka nie da sie nauczyc juz stracilam nadzieje, a najgorsze ze "tesciowa" :P mnie naciska do nauki .... oh bojku, bojku Acha w wyjatkowych przypadkach sa oplaty ale to zazwyczaj na polibudach ale jezeli od poczatku nie jest nigdzie podkreslone to znaczy ze za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
first cut -> socjologia http://www.ucd.ie/horizons/course_search.html http://www.tcd.ie/Admissions/courses/course.phphttp://www.tcd.ie/Admissions/courses/course.php?ID=24 nie ma jako takich słowiańskich studiów, ale tu np masz europejskie studia , gdzi emozesz sobe wybrac jako jezyki np rosyjski i polski :P http://www.tcd.ie/Admissions/courses/course.php?ID=44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też emigrantka :) aha, czyli to tak :) to może jak tez dam radę cokolwiek zrozumieć, bo i angielski i niemiecki akurat znam dobrze :P No Fiński ciężki jest - mieszkałam kiedyś z jednym fino-estończykiem :) on mi opowiadał, że jest to naprawdę cieżki język, więc podziwiam Cię bardzo i powodzenia w nauce :) A \"teściowa\" Finka, jeśli można zapytać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
first cut, za to w londynie jest mnóstwo, choćby na samym ucl :) http://www.ucl.ac.uk/prospective-students/prospectus/ssees/eelc/index.shtml http://www.ucl.ac.uk/prospective-students/prospectus/ssees/eelc/index.shtml tu masz możliwość studiowania Serbian/Croatian, Hungarian, Slovak (with Czech), Romanian , Ukrainian albo Polish w odatku możesz sobie połączyć język z np cultural studies, business studies i byc moze nawet sociology :) słowiańskie studia w UK http://search.ucas.co.uk/cgi-bin/hsrun/search/search/StateId/RwYzl3QCRGIP8BfttOmJgjLfTGCT1-UoyP/HAHTpage/search.HsKeywordSearch.whereNext?query=658&word=SLAVONIC tu masz całą listę unis oferujących slavonic w UK :) a jeśli chcesz konkretne języki to wpisuj tam nazwę po ang ( tam na gorze w poscie napisalam ci :P ) sociologia http://search.ucas.co.uk/cgi-bin/hsrun/search/search/StateId/RwYzl3QCRGIP8BfttOmJgjLfTGCT1-UoyP/HAHTpage/search.HsKeywordSearch.whereNext?query=663&word=SOCIOLOGY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez emigrantka
Najprawdziwsza Finka tylko ze po angielsku nie mowi ;( No i czasami cos tam probuje wybelkotac po finsku. Kiedys sie mnie spytala co to za balsam mam a ja na to zamiast gruszkowy to ziemniaczany :( Albo ostatnio jej w smsie zamiast pozdrowienia! napisalam gratulacje! I w ogole w kazdym zdaniu mam takiego przekreta na maksa ;( No a ostatnio to zawalu prawie dostalam bo przyjezdzam do nich (2h samochodem wec troche zmeczona) a ta stoi w drzwiach z otwartymi ramionami i takim tubalnym glosem do mnie WITAJ A ja myslalam ze z tego swiata zejde bo dla mnie to zabrzmialo jakby sie niebo rozstapilo Potem sie okazalo ze podkradla mojemu facetowi ksiazke do nauki polskiego :P Smiesznie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To domyślam się, że Twój facet zapewne Fin :) to pewnie po skończeniu studiów zamierzasz pozostać w Finlandii :) Nie przeszkadza Ci pogoda? :) W ogóle jak Ci się żyje w tym kraju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez emigrantka
Ja juz tu planowalam zostac na dluzej zanim go poznalam, bo to jest cudowny kraj i jak dla mnie tylko Skandynawia do zycia! Nie chce nigdzie indziej moze jeszcze kiedys do Norwegii na troche dluzej ale ja juz sie z polnocy nie wracam :D A moj Fin jak to Fin, brodaty i cos o slubie przebokuje :D wiec chyba zostaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość first cut is the deepest
boooze dziekuje za to wszystko 👄 🌼 wlasnie przyszlam zaraz bede przegladac :D Tiger lilly0--> jwestes wielka ! tez emigrantka--> to ciekawe z ta slawistyka w skandynawi ale ja, wiesz, od poczatku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość first cut is the deepest
BOZE wlasnie chcialam studiowac SerbskI !!!!! boze dziekuje ale mi znalazlas !!!!! :d:d:d:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość first cut is the deepest
znalazlam to co mi napisalas: Serbian/Croatian and East European Studies BA 4 years czyli z tego co rozumiem sa ta studia licenc. jak potem wyglada to z jakbym chciala magisterskie? i cy orientuesz sie np na taki kierunek trzeba bedzie miec jakis certyfikat z angl? hehe slawistyka w angli :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez emigrantka
Dla tych co sie szykuja na studia do Skandynawii: www.studyinfinland.fi www.studyinsweden.se www.studyinnorway.no oficjalne strony o edukacji z wyborem kursow w tych panstwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy możecie mi podpowiedzieć
...jak rozpocząć studia podyplomowe we Włoszech? Czy to prawda, że zajęcia na takich studiach odbywają się 2 razy w tyg., można starać się o stypendium? Jak w ogóle starać się o przyjęcie na takie studia? Mnie interesowałaoby coś związane z komputerami... Czy uczelnie żądają certyfikatu z języka włoskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez emigrantka
we wloszech studia prowadzone sa po angielsku tylko w wyjatkowych przypadkach. Wiec nie wiem czy cos znajdziesz bez dobrej znajomosci wloskiego. O stypendia jest bardzo trudno ale jak tak malo zajec to mozna przeciez wziac prace, nic sie nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja nie wiem,jak to we włoszech jest... niestety,a le była tu kiedyś na forum Mokra Włoszka, on studiuje i mieszka we Włoszech, moze jak się pojawi to cos podpowie. first cut - niestety musiszmieć zdany ITELS na conajmniej 6,5 punkta. Ale to dasz rade zrobić przez rok. Bez problemu. Jeśli chodzi o tą słąwistykę to wejdź na ten link co nie dzial i kliknij - return to ucas course search. potem kliknij na \"2008\", a potem na \"subject search\". I tak pod literką S znajdziesz slavonic :) klikasz i masz full opcję i tak z językami np serbian croatian :) http://search.ucas.co.uk/cgi-bin/hsrun/search/search/StateId/RwX8hGQRsTqP8OpUtOnKtzCNCk5QG-U75N/HAHTpage/search.HsDetails.run?n=852173 http://search.ucas.co.uk/cgi-bin/hsrun/search/search/StateId/RwX8hGQRsTqP8OpUtOnKtzCNCk5QG-U75N/HAHTpage/search.HsDetails.run?n=866659 nie wiem czy i tym razem sesja nie wygasnie, wiec musisz poszukac sama :) Studia sa licencjackie, bo w Uk jest system dwustopniowych studiow - najpierw Bachelor, a potem Master. Tylko, ze wiele lepszych uczelni, tak jak UCL traktuje naszego magistra jako Bachelora, wiec chyba lepiej tam rozpoczac te studia, bo bedziesz znala dodatkowo angielski :) A potem jak bedziesz chciala robic mastera, to zostajesz na uczelni, bo zapewne oferuje studia postgraduate w tym przemiocie. Wtedy to juz musisz szukac na konkretnych uczelniach. Ale masz jeszcze sporo czasu, moze Ci sie zmieni, i mastera bedziesz chciala zrobic z jakiegos innego przedmiotu np :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×