Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość refluksowa

Refluks u dzieci

Polecane posty

Gość daga1975
a ja dawałam wcześniej rano, w takim jeszcze półśnie (ona sie budziła ok. 6 na mleko/pić), siadała i wtedy na łyżcze z wodą/herbatą i natychmiast do popicia butla, usypiała jeszcze na jakieś pół godziny i dopiero śniadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kometa8
ale rozcieralyscie granulki na proszek czy nie? Bo u nas jest histeria jak poczuje chociaz jedna, plucie i krztuszenie sie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaaaa
Lekarz powiedział, że lek wtedy traci prawidłowe działanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kometa8
No to jakoś kiepsko widze to leczenie :( a czy u kogos z Waszych dzieci refluks wplywal na rozszerzanie diety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulek_23
To podobno taki rodzaj ze nalezy wykurzyc. Probiotyk daje od 3 miesiecy. Biogaje na zmiane z dicoflorem. Czasem zapominam podac ale generalnie staram sie. Kupy ma raz twarde jak kamien a tegn samego dnia rzadka jak budyn. Nie wiem o co chodzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie ma tak że rano twarde a po dniu rzadkie? może spróbuj ten hylak n (same zachwyty nad tym probiotykiem słyszałam, wszystko podobno jest w stanie wykurzyć...), nam się udało gronkowca z kup po ok. 6 mscach wygonić dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdarza sie wlasnie taka zaleznosc. Jak twarda to raczej rano a rzadka wieczorem. Moze faktycznie ten hylak sprobuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam wprowadzic malemu sinlac. Czy tez musze zaczynac od 1-2 lyzeczek? Czy od razu porcje? Jeszcze nic mu nie dawalam nowego, boje sie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga1975
a nutriton je? bo jeśli coś mu nie podpasuje, to ta mączka świętojańska, jeśli toleruje nutriton to możesz normalnie porcję, a jak nie, to trzeba powolną próbę zrobić. my gronkowca wyeliminowaliśmy tak jak Ty działasz biogaia/dicoflor, ale mozolnie to szło (choć przy czystych posiewach jakiś spektakularnych zmian kupno-refluksowych nie obserwowałam, a liczyłam bardzo, że będą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulek_23
nutriton jadł jak karmiłam piersią a teraz pije bebilon ar a tam tez jest ta mączka wiec powinno być ok. Mi lekarka w szpitalu mowiła, że ta bakteria nie ma wpływu na refluks ale ja tej lekarce akurat nie za bardzo ufam :) jak u was było z piciem? Bo mojemu nie daję bo jak tylko pdałam trochę to od razu ulewania, beknięcia i cofki. nawet po łyżeczce wody potrafi mokro bekać kilka razy. zastanawiam się nad zagęszczaniem wody choc ciut nutritonem, myślicie, że da się tym zaspokoić pragnienie? albo może siemię lniane pażyć? tylko w jakich proporcjach? Ciekawa jestem czy u nas gęstsze jedzenia coś poprawi czy będzie jeszcze gorzej... obawiam się bo po syropie gastrotuss (gęsty) sporo mu się odbija, jakby go zaklejało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Valery27
Właśnie,dziewczyny co dajecie swoim maluszkom do picia,czy piją chętnie i w jaki sposób-kubek,butelka ze smoczkiem?Moja Mała nie chce pić a będzie ciepło więc muszę ja jakoś nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulek_23
Mój pije wodę chętnie (ma prawie 5 miesięcy) tylko potem mu się podnosi dlugo, ulewa i ogólnie źle się czuje, dlatego nie daję mu. Myślę nad tym siemieniem żeby mial trochę gęstsze, tylko zastanawiam się czy tym zaspokoi pragnienie latem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Valery27
Kupiłam wczoraj len mielony ale przez co podawać do picia,poleci przez smoczek w butelce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek,Pola ma prawie 11 miesięcy i nie chce pić nie wiem czy czuje dyskomfort po tym ale próbowałam podawać herbatki,Soczi dla dzieci i nic nie wchodzi,wypycha smoka z butelki czasem 2 łyżeczki z kubeczka wypije ale co to za ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga1975
Valery, tylko ten kisiel po zaparzeniu siemienia daje sie chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie da rady przecedzić? ja dziś kupiłam i jutro spróbuję podać, zobaczę jak zareaguje. Musi coś pic w upały przecież :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny miały wasze dzieci zespół sandifera?Kiedy się pojawił?A kiedy minął?Moja Pola ma prawie 11 mies i wydaje mi się ze od kilku dni właśnie u niej wystąpił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
Valery mój synek miał od około 7 miesiąca, mijał tylko jak dostawał gasprid, po odstawieniu zawsze wracał i wraca do tej pory, ale już nie w takim stopniu jak wcześniej, cały czas bierze gasprid. To było straszne, latalismy po neurologach, badania po kątem padaczki, wodogłowia itd aż w końcu sama doszłam do wniosku że to ten nieszczęsny Sandifer....po podaniu gaspridu po 3 dniach wszystkie objawy się wycofały, cud normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tolek123
Hana a czy Twoj syn jak bral gasprid a byl przeziebiony to tez wymiotował?kurcze u nas kaszel od 4 tyg. i niestety musial dostrac antybiotyk a przy tym kaszlu wymiotliwosc wieksza i apetyt duzo gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
Tolek, mój synek nigdy nie wymiotował, refluks ukryty ma. Valery gasprid bierze cały czas, były przerwy ale Sandifer zawsze wracał, płacze marudzi, nonstop na rekach, teraz bierze co drugi dzień nanoc i jest ok. Ma 22 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hana- rozumiem, że już jest ok na obecnym leczeniu? Oby już tak zostało... strasznie się cieszę. U nas za 3 dni 5 miesięcy a mamy już pierwszego zęba. nawet jakoś refluks mu się przy tym nie nasilił szczególnie. Tylko płaczliwy i marudny był. No i gorzej spał przed 2 noce. Od 2 tygodni namiętnie przekręca się na brzuch i podczas zasypiania meksyk, bo wciąż się przekręca i zaczyna marudzić. Ja go myk na plecy, on znów na brzuch i tak w kółko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hana ale gasprid jest dla dzieci starszych a nawet dla dorosłych no jak czytałam tj w formie tabletek.Jako niemowlak co mu podawałas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulek_23
Ja dawalam niedawno 2 razy dziennie po calej ampulce na zapalenie krtani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość987654321
Witam. Jakie badania powinnam zrobić 2 m synkowi by stwierdzić czy to refleks? Od urodzenia kilkadziesiąt razy zaczyna gwałtownie oddychać, cos jak rybka bez wody - jakby ktoś postąpił dorosłego człowieka a on nagle wynurzyl się na powierzchnie wody, czyli takie gwałtowne zapowietrzanie się. Lekarka stwierdziła ze może to refleks i dlawi się pokarmem. Dala gastrotuss i bez zmian - używamy tydzień. Dziecko jest bardzo niespokojne, niemal nie śpi. Co chwile chce do piersi, nocą wstaje co 15-60 min. Na ulotce jest by dawać po karmieniu ale on je pewnie z 15 razy na dobę... póki co daje 7 razy. Poradzcie cos. Ktoś się z tym spotkal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
Asiulek tak jest teraz lepiej, jest wręcz idealnie. Wrócił do żłobka, chodzi juz miesiąc i jest zdrowy, panie powiedzialy ze wrócił inny Olus, je tam bez problemu, grzeczny, sam sobą się zajmie, słucha sie. Nie jest nerwowy tak jak wczesniej, w końcu zaczął się bawić zabawkami, jak się dobrze czuje jest cudowny i bardzo dużo można przy nim zrobic. Trójki teraz ida to śpi gorzej ale w dzień ok. Valery dostaje gasprid poruszony w wodzie, wiem ze to lek dla dorosłych ale w przypadku ciężkich refluksow dostają tez dziec mój synek bez niego nie da rady jeszcze normalnie funkcjonować. Jako niemowlak dostawał : gasprid, helicid ketotifen, ranigast, gealcid, jeszcze jakiś jeden lek ale nie pamiętam. Pil mleko neocate. Gość najlepszym badaniem na refluks jest phmetria,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga1975
gość - przede wszystkim trafic do gastrologa dziecięcego, bo we własnym zakresie niewiele podziałasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hana.Moja Pola ma 11 mies i sandifer był już wcześniej tylko teraz doszedł ten krecz szyi i machanie rączkami.Ja daje co jakiś czas helicid mam w domu debridat ale nie widziałam wcześniej poprawy po nim wiec zaprzestałam podawania ale może warto spowrotem wrócić do niego,sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a laparoskopia w refluksie macie jakieś info czy to ma sens?Hana a pionizacja pomogła?Pola nie chodzi jeszcze ale raczkuje ale cofa się biedulce nadal,są dni lepsze i gorsze ze rączki i rączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×